Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Grafika se docela změnila od Las Vegas. Stačí si zapnout Las Vegas a porovnat. Hra je podle mě skvělá, hlavně budování osady. Myslím, že tam to měli ještě rozvinout. Jsem na tom závislej, myslím, že každé takové RPG by dnes mělo mít možnost budovat vlastní impérium. Na Skyrimu mě taky strašně bavil mod, kde si hráč mohl postavit vlastní pevnost. Pro mě je to jak závislost, jen bych si přál, aby se to modama dotáhlo trochu dál v tom Falloutu 4. Už mě nebaví ve hrách bejt jen takovej ten lonely hero co běhá po okolí a plní úkoly. Úkoly už jsou ve hrách všude stejné, ani Zaklínač mě nijak nevytrhnul. Budování vlastní komunity, moc, kreativita, to je pro mě důležitá součást RPG. Chvíli buduji a chvíli plním úkoly, takže to není tolik jednotvárné. Také budování moci je mnohem návykovější látka, než pouhé plnění úkolů. Příběh mě nezajímá, já chci dělat vlastní příběh, mít vliv na herní svět, mít moc a mít možnost se projevit.
    • Zrovna to co pises mi v singleplayer prijde jako mlaceni prazdne slamy. Tyhle veci nejlepe funguji v multiplayeru. Posledni dobou pokukuju na steamu treba po Reign of Kings.
    • To sem nepis, většina zdejších uzivatelu nevi o cem mluvíš. Samo mas pravdu, ale tady dostanes po cumaku:)
      • nightborne
        On prooser je, že ve F4 máš právě vliv na svět absolutně nula - když nepočítáme to stavění. Který mě osobně taky dost baví, co si budem =).
        • Ne nightborne. Ty porad jen vidíš klasicka rozhodnuti. Zlo/dobro/neutral jak to byva v rpg. Tady se mluvi o hraci ne o tom co muzes a nemuzes ovlivnit v rozhovorech. Ja mam odehrano 30 hodin, a porad jsme nekde an zacatku, protože se bavim po svém, ta hra mi to umoznuje.
          • nightborne
            A já ti to přeju, naprosto bez ironie nebo posměšků =). Ale bavili jsme se o nějakým vlivu na svět, a ten tam zkrátka nemáš. Taky mě místama ta hra bavila, průzkum, volnost, ano. Je fajn ho prozkoumávat, je fajn sbírat všechno možný a vylepšovat všechno možný, a taky sem se do toho zasek na dlouho, ale projdeš a zůstane všechno stejně, žádnýho vlivu jsem si naprosto upřímně nevšiml =).
        • To stavění je ale můj vliv na svět, nebo alespoň to ve mě vyvolává ten pocit, což samo o sobě je dost. Já chci být schopen ovlivnit svět viditelně, fyzicky. Nejde mi jen o to, že nějaká NPC se mnou budou vést odlišné dialogy protože jsem udělal X nebo Y. Myslím, že jak rozvíjím své osady po celém Commonwealthu, tak zanechávám viditelnou stopu na celém tom prostředí. Navíc dost kreativním a návykovým způsobem.
          • nightborne
            Ono to je fajn, a v rámci tý building zóny máš téměř absolutní volnost, což mě hodně bavilo... rozebrat vrak auta a pak si tím železem opravit zbroj? Skvělý =).

            Jenže svět se nemění a nijak nereaguje, ať už stavíš, či nikoliv, to je to... je to tam jen a pouze kvůli tomu, aby ses mohl hračičkovsky vyřádit - což je fajn, taky mě to baví - ale pointu to žádnou větší nemá, což mě trochu mrzí.
  • Já už jen čekám na mody.. chci, aby z toho bylo rpg zase.. nějaký basic needs, alternativní start za novou postavu, klidně předefinováno podobně jako to bylo u předchozích dílu či tes serii, abych měl pocit, že hraju doopravdy, za to, co chci.. nějak i skilly atd by se mohli implentovat.. crafting je na výbornou.. rozhovory už nevylepší ani mody.. takže asi tak.
    • WalkingWad
      Mno ten RPG systém by si zasloužil vylepšit, čekal jsem lecos, ale takhle to zprasit.. *7*
      • Mna uplne najviac stvu hitboxy , ked ma zabije molotov co padne 3 metre predomna(instantne) alebo moje friendly npc je skrcene vo dverach a ja mu nemozem ani hodit granat ponad hlavu lebo sa odrazi naspat(od vzduchu kde je tak pol metra priestor nad jeho hlavou ) a kopa podobnych veci :D Navrat do minulosti , nedavno som hral Dark Souls a Fallout 4 mi to hrozne pripomenul tym , ze ak aj ked stojim meter vedla steny so strelnou zbranou , tak trafim stenu :D
        • Jack1947
          Hiz ony jsou hrozné to je pravda lol...
  • Taky mi to příjde slabší po všech stránkách. Vzhledem k tomu, že bych to nejspíš nedohrál, kdybych se to snažil hrát tak, jak autoři zamýšleli, tak se můj roleplay smrskl na záchranu syna (stejně očekávám nějaký "twist"), v těch předvídatelných dialozích všem všechno odkývu, dokud nedostanu, co potřebuju, dostanu se na nějakou minimální úroveň, se kterou jsem problém schopný vyřešit a jdu na to. Vůbec nemám motivaci tam řešit něco jiného, ani mi to nedává smysl.
  • No kdyby zahodili ten archaicky engine co si pamatuje jeste tes 3 a nesnazili se na to jen napasovat nvidia chujoviny, tak by to taky neuskodilo. Ale celkove je to takovy lepsi fallout 3 a 7/10 je celkem zaslouzene. Za 60$ to nestoji, lepsi si pockat na nejaky slevy aj s dlc a do ty doby budou aj mody.

    Jinak pro ukazku co vse jde udelat, kdyz mate malo mista

    http://tinypic.com/view.php?pic=16hj1uh&s=9#.Vkj4wEZN6Um
  • Řekl bych, že 6.5/10 je adekvátní. Čekal jsem od toho sice trochu víc, ale co už.
  • Po více než 20h prozkoumávání světa bez nalezení jediného zajímavého questu jsem se dostal do Diamond City a hra se konečně trochu rozjela co se týče postav a příběhu. Piper a Nick jsou konečně zajímavé a osobité postavy, podsvětí města je pěkně stylizované podle gangsterů 40. let a všudypřítomná paranoia ze Synthů konečně představuje jiný konflikt, než hrozbu raiderů a supermutantů. Takže kdo stále jen bloudí po Commonwealthu, tomu radím běžet do Diamond City.
    • Ja hraji zatim 25 hodin a porad v Commonwealthu a porad me to hrozne bavi :-) Nejkrasnejsi jsou bitky v tovarnach - super atmosfera - jdes vecer s odstrelovackou - sejmes venkovni strazce. Pak si vezmu brokovnicku, nebo laserovou pusku a jde se dovnitr kosit, nadhera. Ale je fakt, ze ted uplne naposled uz jsem do Diamond take dosel a setkal se s tema dvema jak pises. Ironii je, ze ty dve postavy, ktere te tak zaujaly, se me nelibily vubec :-) Radsi bych zase do pustiny kosil raidery a mutanty nebo synthy. Jsem takovy stalker...
      • Hodně lidí čeká od Falloutu trochu víc, než kosení raiderů a supermutantů. Bethesda zkrátka zjednodušuje svou formuli s každou novou hrou. TES6 nejspíš bude jen jedna dlouhá buranice.
        • Nestraš, na TES6 se hrozně těším, musí to být skvělá hra. :) Ani typické bugy mi vadit nebudou...
          • Už ve Skyrimu byly skilly řečnictví a odemykání úplně zbytečné. TES6 bude jak Far Cry s mečema . *1*
  • oktavius66
    Ta hra měla ze strany hráčů největší HYPE a po vydání má obrovský HATE *1* . Já právě předchozí díly nehrál, takže nemohu porovnávat se 4. Pro mě je svět Falloutu naprosto neprobádaný, takže jsem ze 4 dílu nadšený. No musím dohnat resty a zahrát si Fallout 3 a New Vegas. Vždy se mi na těch hrách něco líbilo, ale bál jsem se složitosti (perky, složité volby, obtížnost, problémy se zdravím kvůli radiaci atd.). Možná proto mi Fallout 4 vyhovuje víc- právě kvůli svému zjednodušení. Pokud to mám hodnotit jako začátečník ve Fallout sérii, tak bych dal pěkných 8,5/10. Jinak bych chtěl poprosit zdejší fandy této série: Proč si právě zahrát ostatní díly Falloutu oproti Fallout 4 ? Abych potom pochopil, co je tak špatného na 4. Díky za vaše rady a návrhy.
    • Hral jsem vsechny. Libi se mi to jako tobe ;-) bugu jsem nasel jen par (brahmina obcas na strese a redscorpion ve vzduchu). Jinak v poho. Temer po 40 hodinach si to nemohu vynachvalit.
      Trojka ma uplne stejne vypraveni pribehu (ktery ze zacatku vubec neresis), ale to se mi prave libi. Az se postupne zacnes norit do sveta hloubeji, tak jej resis vic.

      Jednicka a dvojkea e neco jineho. Ale bugy meli take a ze bych byl fanatik jak jini, to ne. Uz v jednicce se stacilo napechovat vecma proti radiaci a pri par savech se vydat primo k bratrstvu oceli a okrast je, nebo ke krateru. Ve dvojce jsi zacinal jako clen kmene a zas tak betelnej zacatek to nemelo. Zes nemohl dohrat nektere questy, driv to byla featura a hrac to bral jako soucast systemu oblibenosti, dnes je to bug. Kdybych mel dnes hrat jednicku a dvojku po vsech tech zboznych recech, tak to po chvilce vypnu.

      Ale shrnu li to. Libili se mi zatim vsechny. New Vegas a Tactics byli dle meho nejslabsi.
    • WalkingWad
      Blbý je, že pokud hraješ nejdříve Fallout 4, zahráním Fallout 3 a NV zjistíš, že jsou to ty samé hry s více méně stejným enginem, akorát s trochu lepším příběhem, questama, rozhovorama a RPG systémem..

      Faloout 1 a 2 je úplně někde jinde a to se nedá srovnat (kam si hrabe Bitner...)
    • Jack1947
      Vykašli se na F3/NV a jdi si radši zahrát STALKERA to je to pravé survival dobrodružství kdy pokud si nedáš pozor skapeš ani nevíš jak nejlépe asi tu Lost alphu kterou jsem se chystal hrát ale zatím nikdy k nín nedostal.

      F3/NV nebyl zlý ale furt je tam toho strachu o postavu atp málo, F4 je přizpůsobený více dětem a příležitostným hráčům aby senetrápily s tim že nějaká výbava se hledá hůže, že nemají dostatek munice a náhodou aby se nenakazily radiací... a neumřeli moc brzy *2*
      • Já třeba vůbec nehraju Fallout kvůli survivalu, spíš mě to otravuje. Hraju ho kvůli průzkumu prostředí a příběhu, stejně jako každé RPG. Boje a survival beru jen jako nutné zlo. Takže bych v porovnání s Falloutem určitě nedoporučil STALKERa. :D
        Z Falloutí série doporučuju nováčkovi jít sestupně: F4-FNV-F3-F2-F1...
      • oktavius66
        V sérii S.T.A.L.K.E.R. jsem dohrál Shadow of Chernobyl, Call of Pripyat a Clear Sky. To je hra, která představuje na vyšší obtížnost opravdu výzvu a mám takový pocit, že se to nedá na těžkou vůbec dohrát. Jednou jsem zkoušel tak ze srandy to spustit na těžkou obtížnost a nedostal jsem se ani přes prolog *1* .Lost Alphu jsem také nehrál. Mám to v plánu už velice dlouho, ale zapomněl jsem na to.
        • Jack1947
          Ok, já nedohrál ani jedno ale i tak mně prvni STALKER bavil... zaímavé je že jsem dohrál F3/Nv +DLC a nějak extra odvařený že by to ve mnšě něco zanechalo se říct fakt moc nedá.
          • Veskoslav
            Takže doporučuješ něco, co jsi nedohrál. Co se divím, klasický Jack.
      • Veskoslav
        Jacku...Stalker nemá s nukleární válkou absolutně nic společného....Nevím, proč mu doporučuješ zcela jinou sérii.
        • Jack1947
          Spíš něco podobného a dle mého víc zaměřeného na survival strach atp... pečlivé promýšlení postupu, kde se zasekávají a ničí zbraně... vesměs to z toho vychází... jinou sérii ani hru neznám. Protože není...
    • Veskoslav
      Fallout 1 a 2 kvůli příběhu, hernímu designu a vtipům, na které narazíš. Spousta věcí je tam pak osvětlená.
  • Draken69CZ
    Když přimhouřím oko nad technickou stránkou grafiky tak je to právě ona která mě láká si F4 zahrát.
  • Princ.Jablon
    Mám rozehráno...tak pozvolna, spíš objevuji svět zatím, musím uznat, že prvotní ohmatání bylo vcelku...no byl jsem opravdu nadšen ale po pár hodinách se musím přiklonit k názoru, že to je skvělá hra...bohužel, to není dobrý Fallout. Spíš vypíšu ty zápory, jelikož o pozitivech se píše všude.

    To co udělali s perkama je opravdu zrůdnost, ty dialogy jsou přímo výsměch, je to svět, na kterém každá jedna osoba odsekává větou jednoduchou a dialogový volby jsou opravdu tristní, kolečkové vedení dialogu bylo opravdu super v Mass Effectu a tady to vypadá, že to Bethesda chtěla obšlehnout ale povedlo se to asi, jako kdybyste si vy, chtěli doma na ponku udělat kopii Esther (pro neznalé, vytuněný FatMan v New Vegas). Diamond City se s Vegas nemůže rovnat..

    Já jsem veskrze tolerantní a trpělivý člověk, co se ovládání týče ale v týdle hře poznáte, co to znamená opravdová zrůdnost...tak nesmyslné multidefinování kláves sem teda hodně dlouho neviděl.

    Léčení zlomenin zdravotníma brašnama je pryč, stimpack nebo trocha kvalitního spánku vyléčí končetinu rozšmelcovanou na hadry, nutnost jíst a pít se též nekoná, ve Falloutu 5 čekám autoheal

    Grafika je pěkná ale furt to jede na tom zrůdnym enginu kterej se občas prolíná do questů, například (-!- možný spoiler -!-) v questu, kde je na pobřeží nutno zaktivovat pár obraných věží aby zlikvidovali přerostlý kraby, po aktivaci a nápisu "vrať se do podzemního bunkru" se člověk poslušně a rychle vrátí do bunkru a očekává bezpečí, engine je ovšem jiného názoru a přerostlý "legendární" krabíky teleportuje za vámi, jelikož 200 let radiace je naučilo klepetama otevírat poklopy od bunkrů a lozit po žebříkách. (-!- konec sp. -!-)
  • optimalizace je priserna

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit