Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dotaz: Vlastni "kolonie" se zaklada jen jedna, do které můžu posílat zachráněné postavy, nebo se jich musí založit víc, protože zachráněné osoby mají omezenou oblast pohybu?

    Pokud je kolonií víc, vylepšujou se všechny stejně?
    • Harshday
      Ne, těch kolonií je více. Lidi přicházejí i sami od sebe, pokud postavíš radiový vysílač. Musíš se starat v jednotlivých koloniích o vodu, obranu, jídlo, nocleh apod.(pro každou kolonii zvlášť. Pokud budou lidé spokojeni, budou ti tam přicházet.
    • S pohybem postav nevím, ale kolonií máš víc. Problém je s materiálem, že není sdílený, ale každá kolonie má svů. Takže, co si nepřineseš nebo nescrapneš, to nemáš. Stavět můžeš v každé všechno, akorát bývá problém s čistou vodou. Na kopci v lese jsi odkázaný na pumpy. Pokud chceš nalákat další kolonisty, tak vysílačem. Jestli to má nějaký vliv na hru, to netuším. dá se to hrát i bez kolonií. Jenom přijdeš o XP za stavění.
      • Pozor na obranu kolonií. Pokud má kolonie, sečteno bodově, víc vody + potravin, jak bodů na obraně. Tak je velká pravděpodobnost nepřátelského útoku a vyplenění kolonie. Většinou když jste někde na mapě ....

        Už se těším jak dostavím hradby, zvednu vodu a jídlo tak na 150, obranu na 100, a budu konečně mela o mé postapo útočiště :D
      • Materiál v koloniích může být sdílený !!! - tedy ten který vytvořím "rozložením věcí" v budovatelským režimu, ne junk který najdu. Avšak je nutné rozposlat vesničany do ostatních kolinií, které mají mít sdílený obsah.... potřebuju k tomu ale char. a rank.

        Na F4 je fajn, že je stále co objevovat :)
        • Zkus se o tom sdílení rozepsat. Nabude to asi automaticky. Když přijdu z hlavní báze někam jinam, tak nemůžu skoro nic stavět, namám materiál.
          • Taronyu
            Potrebuješ na to jeden perk, ktorý ti umožní zakladať obchodné trasy. Neivem ako sa volá, ale je to tuším level 6 charizma. Potom stačí prísť k osadníkovi v budovateľskom režime, stlačiť Q a priradiť trasu do konkrétnej osady. Neviem, ale či to tiež nie je trošku zabugované. Zo začiatku mi to nefungovalo, ale potom sa to rozbehlo.
            • Díky moc. Mrknu na to.
            • no tak ten osadník tam musí nejdrřív dojít coz trva, podle mě ok
      • Harshday
        Sdílení materiálu ti dělá jeden perk s charisma stromu, teď nevím přesně jak se jmenuje.
        • Aha. Někde jsem četl něco o možnosti zřídit obchodní trasy, ale k tomu jsem se zatím nedostal. Možná tím mysleli jen nějaký ten perk *4*
          • je tam oboje, obchodní trasy i sdílení workshopu + dalsich 1000 veci
    • stavis si mestecka ktere sou po cele mape a zachranene posilas kam chces.. klidne vsechny do jednoho mesta ;) ne kazdou kolonii zvlast a musis si do ni prinest svuj material nemas ve vsech stejny materialy
  • konec docela predvidatelnej, dalo se čekat že otec institutu je vas syn, a pak vyhozeni commonwealthu do vzduchu je kopirka toho questu z falloutu 3 megaton. Kimal tem ,alej kluk co ho potkate na konci neni vas skutečnej syn, je to jen synth takže se ho klidne zbavte
  • Sice tu hru nemam ale divalsemse na yutube afakt semi libi
  • https://www.youtube.com/watch?v=QN1GahqglVk
  • mantaci pojebany si to zahrajte a potom nico piste deti skurvene
  • Krásný jak se autor uměl rozepsat nad takovym nic.. Naštěstí jsem to ani nečetl, já dám vždy minutu nad komentářema, zjistim jaká hra je, a ještě se k tomu dobře pobavim *1*
    • Od toho se taky odvíjí kvalita tvých příspěvků
    • Tilwaen
      Náhodou, tohle je zrovna dobře odvedená recenze. Jestli máš nervy na to, abys zde (nebo obecně v kterékoliv místní diskuzi) hledal kvalitní netrollovací a nehejtovací komentáře, které hru dobře vystihnou, tak klobouk dolů.
      • Chim
        Stačí když si přečte moje komentáře. Co příspěvek, to perla. Hned bude vědět, za co tahle hra stojí. A to jsem tuhle hru dokonce ani nehrál...
  • Zayl
    No odehrál jsem 10 hodin a mám dost. Pravděpodobně nejhorší fallout hra. I Tactics jsem dohrál. 2x. Ale tohle je prostě tragédie. Doufám že pětku zase outsourcují Obsidianu. Zabugované to bude podobně, ale třeba bude konečně nový engine.
    • Obsidiani a novy engine ? Vtipalku
  • Ahoj Harshdayi, a je to jasný, jsme dost podobné krrrve, Ty a já: Plzenská Zvon, hej...pošli mi sím majla na: marcel.zvonzavináčseznam.cz, díky, máme si o čem povídat. Tvé postřehy ze hry konfrontované s recenzí jsou fajné, zdraví Marcel od Zvonu...pravdu máš pletou se pod nohy i do rany, ale když jsem v jeskyni zůstal sám, beru v Rpg, docela rád společníky sebou, kus práce odvedou i odnesou co by,,magaraci,,hej, i když někdy é často taky neposlechnou, echt a Kejt střílet umí...a IQ maj protivníci, placama až k nevydejchání a jsou chytrý jak vopice i uměj bejt zákeřný, fujky.
    • ty si radši vem ty prášky
  • Půjdu do toho, obsáhlejší ovládní na klávesni je zde http://orcz.com/Fallout_4:_Keyboard_Controls
    a plná verze příručky pto přežití je v angličtině na ulozto.cz
    A na cheaty kašlu, proč si to zjednodušovat.
    I když je to anglicky tak se mi to už jenom z ukázek líbí *14* jenom doufám, že to nebude házet chyby jako to bylo například u sims3 na starším pc s Windows 7, teď mám nový notebook, HD grafiku a window 8 jestli to nepůjde ani s tímhle tak *11*
    • Vojta_Ilavsky
      Grafika z rodiny Intel HD. Vpravdě obludná..
      • Grafika z rodiny intel HD je ale lepší nez Nvidia ta mi v jedné hře házela totální obludné 3D efekty, vypadalo to jako rozbití obrazovky *1*
      • A jde to alespoň upravit v nastavení hry? *11*
  • tady vsichni zas tu hru pomlouvaji jen tak .. verim ze pulka lidi jen cekala s pripravenou kritikou az to vyjde :D je to pecka pribeh taky dobry prostredi skvely .. jen ty chybky vyladit coz se brzy stane ;) jinak je to skvela hra a to ze tu vsichni resi grafiku a takove tak tohle vsechno se vedelo uz pred vydanim tak neremcejte mate si to cist stejne si tu polovina lidi hru stahla tak neni co resit je to rpg strilecka jak ma byt.. osobne sem nepoznal cloveka kteremu by se to nelibilo a rict ze je to uplna blbost nebo tak .. to je opravdu jen zaostalost protoze ten kdo hodnoti logicky tak i presto ze ho to nebavi musi vychvalit herni system, prostredi a tak
    • Asi tak no :) Na Skyrim se tady nadavalo taky jedna basen a i par let po vydani je to porad v top10 nejhranejsich her na steamu :) i kdyz je fakt, ze je to treba kvuli modum, ale tady to bude uplne stejna pisnicka. Pockam, her mam stejne mraky, a pak si to s chuti zahraju
    • vychvalit herni system ? tys toho asi moc jeste nehral vid ? tohle muze napsat clovek co s hranim mozna prave zacal. nemas poneti co je dobra hra evidentne.
      • evidentne napsat nevis co je dobra hra je dost propad inteligence pokud nedokazes pochopit ze se lidem nelibi jen to co tobe ... sem hrac od mala hraju od dne vydani... nehledam chyby abych tu mel co psat.. hra me bavi prostredi se mi libi a herni system taky to ze tobe ne uz neni muj problem ... stahni si cod novej a muzes jen behat a nesmyslne strilet pokud ti to vyhovuje vic ;)
        • nepochopils. F1/F2 je oproti tomuto asi o 10000% lepsi herni prostredi. Bud vis anebo nevis. a ty evidentne nevis.
          • F1 a F2 jsou izometrický ...srovnával bych třeba s Wasteland 2. Je to asi jako kdybych srovnával GTA-1,2 a GTA-V ...
          • To jste schválili na posledním sjezdu nebo kde ? Vydali jste k tomu i brožurku ? Ty co to mají jinak, tak ty zavíráte nebo rovnou upalujete ?
            • Proč trolling ? Jenom by mě zajímalo, kde se v tobě bere ta odvaha, někoho kritizovat za to, že se mu líbí jiné věci než tobě . Máš na to nějaké školy nebo tě někdo zvolil ? Dřívě se říkalo "Snědl Šalamounovo hovno"
            • slabej troling. zkus to lepe.
          • jo tak ty sem nehral to je pravda .. ale je to proste s tohohle prostredi porad je co objevovat... jenze to rikas ty... dalsi rekne nejlepsi bylo v f3... to uz je jen o tom ze tobe se to nelibi preci... je tam hezky venkov mocaly mesto 80% budov ma interiery metro a tak... takze prostredi urcite neni tak tragicky... jestli neni nejlepsi tak co no... pro me skvely jak tady tak v trojce i new vegas

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit