Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hele FC1 byla good až na ty zarnaní mutanty
  • http://www.root.cz/clanky/minecraft-krychloidni-svet-neomezenych-moznosti/
    hra, které se v angličtině říká „Sandbox game“, což znamená, že nemá určený cíl a můžete v ní dělat, co chcete.

    To je přesně Sandbox. FC3 nikoliv :-)
  • heh :) ja v 11 paril textove agentury na didaktiku a arkady nahravane jeste z magnetofonove pasky :) ... ty bych si sice klido dal znova na mobilu, ale za nejaky ten pokrok jsem docela vdecny
  • Po přečtení téhle diskuse musím říct jedno: Crook ty jsi **** co se tu snaží mluvit terminologicky, ale plácáš pátý přes devátý. A kdyby tvůj mozek měl IQ nad 90, tak by jsi pochopil, že se tady řeší obávaná, stupidní jednoduchost hry. Ne nějakej význam slova sandbox atd ......

    A co se týče mého názoru na na hru, tak se bojím ,že hra bude lineární. Po 10 minutách hraní nudnější než FC2 a jediný co se mi na ní bude líbit bude asi grafické provedení. A nemohl jsme si nevšimnout té podoby pohyblivosti hlavní postavy na Crysis :D. Takže další hra na ........ Jediné co se ještě dá hrát jsou Online Hry a RPG tam aspoň ví co zákazník požaduje. *5* *5*
  • Asi tak hraji hry od 11 a ted mi je 15 a nejradsi bych zacal hrat hry co jsem hral v 11 asi je to starnutim nevim, ale fakt ty hry jsou nudný
  • jop je to zabijak atmosfery ...
  • Na PS2 , a prvom Xboxe alebo Dreamcaste alebo ľubovolnej konzole predtým rozhodne neprevládali hry s autohealom , s týmto trendom začalo až COD 2 a potom sa to rozšírilo všade , ide o trend dnešného herného priemyslu , rozhodne nie o ten konzolový
  • Autoheal je totalne trapna vec, ktoru v zivote v hrach nebudem mat rad.. Kde su tie casy ked som si musel davat pozor na zivot, teraz chytim 20 guliek zabijem 10 vojakov, schovam sa na 3 sekundy znovu dostanem gulky a dokola.. Doprdele aj z takou kravinou !!!
    Nechapem jednu vec, preco nemozu urobit na konzolu hru bez autoheal ??? nechapem, moze mi to niekto vysvetlit?
  • Did I ever tell you the definition of insanity? *4*
  • Tak snad to nebude takova trotlovina jak farcry 2 to si muzou nechat.
  • soucasne redakce mi prijde v tomhle rozumnejsi, aspon nebanuje za to kdyz napises ze se tady banuje.. teda ted uz nebanuje.. sakra, nejak jsem se do toho zamotal :D
  • p.s. ten ban byl za to, že jsem na to tehdy upozornil.
  • no to je asi aby se to dalo hrát i na konzolích, nebo už fakt nevím. Dokážete si toto představit v doomu?Nějaký autoheal?...
  • pozor na ty zvířátka tiscali. u far cry 2 jste psali, že tam bude 1000 druhů zvířat a bylo jich tam pět, tak ať zase nelžete jo? tehdy jsem dostal ban na rok, tentokrát to snad dopadne líp :-D
  • Kaslem na hry s blbymi skriptami, pretoze ma to uz prestava bavit hrat. Dufam, ze budu existovat aj vynimky, pretoze takto akurat postupne stracam zaujem o hry. *9*
  • Jistě, volnost FC nebo Crysis je daleko větší než v CoD, to jsem také nezpochyňoval.
  • Neurazil.
    A fakt nemam chut se nimrat v takhle nesmyslny debate.
    Pokud porad neuznas rozdil mezi tim CoD, nebo i Crysis, a FC2, ktery sice neberu jako ukazku cistyho sandboxu, ale porad ma velkou mapu bez nacitani, vedlejsi mise, atp. ... ...pak bych to opravdu rad uzavrel zakroucenim hlavou. "Volnost" v CoD srovnavat s volnosti sandboxovek... ..to uz musi bejt clovek OPRAVDU avantgardni myslitel : D
    Cau
  • V čem je linkování prapodivný? Chtěl jsem jen stručně (odkazem) upřesnit použitý termín, aby jsi se v něm nevrtal na základě jeho špatného výkladu a pochopení. Pokud jsem tě urazil nebo něco, tak sorry :-)
  • Onu "otevřenost" rozebírají i o příspěvek výše, tak to můžeš případně vysvětlovat i tam :-).
  • Není to otázka správnosti, ale je to přirozený proces učení se a tvorby. Je to sice subjektivní názor, ale jednou s tím někdo přišel a možná někdo zcela jiný zapříčinil použití výrazu v nějakém významu a přece i toto bylo subjektivní. Ale je to skoro už offtopic.

    Samozřejmě, že většina FPS se tam řadit dá. Nakonec stejně tak naopak. Ve smyslu otevřeného světa, kde si můžeš dělat co chceš, můžeš FC stejně dobře v klidu vyloučit, protože postup ve hře (i do dalších lokací) je pevně svázán s naskriptovanými akcemi. Pokud je neprojdeš, dál se nedostaneš. Můžeš si sice odskočit na nějakou vedlejšku nebo do lesíka pokácet pár stromů. Pokud to odpovídá představě o otevřené hře, pak sem patří stejně tak Crisis, Battlefield i se zavřenýma očima i zavrhované Call of Duty. Sice nepochybuji, že je to koridorovka, ale malou volnost v jednání a pohybu tam také máš. Nadruhou stranu ani jedna z těch her mi neumožňuje jít kam se mi zlíbí, dělat si co se mi zlíbí, aby to mělo na ten virtuální svět dopad. Ve FarCry se svět nemění podle toho, co děláš. Když odprásku celou vesnici, má to nulový dopad. Spousta postav je nesmrtelných, protože jsou klíčové pro naskriptované sekvence, atd atd.
    V tom si myslím, lze to rozporovat, je předhozený význam otevřenost velmi relativní a pochybný, stejně jako na něm vykonstruovaná představa o pojmu Sandbox.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit