Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • je to skoda miluju cokoliv kde pan Grygar st. je.. ten clovek je bedna a skvelej vypravec *5*
  • pust si lets play...
    tak vazne.. vrati te na posledni stanici.. takze no smrt.. jen naklady na novou lod.. coz neni tak hrozne.. je automaticka pojistka, ktera se plati po zniceni lodi.. pokud na ni nemas je tam jeste pujcka do 300k.. ale pokud te zniceni lode stoji 5M jako me.. tak ti pujcka nepomuze.. takze letat jen s tim co si muzes dovolit ztratit.. stejna poucka jako v EvE ;)
  • hlavne zadny pilot nebude, bude tam AI, ktera nezabira tolik mista a neni omezena zbytecnostma jako napr. kyslik nebo pretizeni
  • ultrarealistický vesmírny simulátor by bol ultranudný vesmírny simulátor
  • V Elite mám nahraných relativně dost hodin, řekl bych tak něco mezi 100 - 150, takže si myslím, že už to můžu zhodnotit s chladnou hlavou:
    1. V současné době to není moc MMO, spíše single s možností hrát s kamarády a občasnou interakcí s ostatními piloty (pravda, záleží na herním stylu. Pokud budete pirátit a huntit lidi, tak budete mít této interakce více).
    2. Hra má velmi dobře zpracované vesmírné souboje - tím myslím, že jsou velmi zábavné, můžete jich mít dosytosti (bounties) a někteří z npc soupeřů vám dají pořádně zabrat, než si osvojíte tu správnou taktiku.
    3. Dnes jsem zapnul hru po delší době, takže si nejsem 100% jistý, nicméně před patchem 1.1 byla hra špatně vybalancovaná v tom smyslu, že pokud se chcete živit jako lovec odměn, tak si moc nevyděláte. Obchodem si vyděláte téměř bez námahy 10x tolik (nepřeháním).
    4. Lepší lodě jsou tak drahé, že si na ně nevyděláte jinak, než obchodováním a to je grind, grind a zase grind. Pokud někdo namítá, že si na to vydělá jinak, tak pokud to chce hrát rok 5+ hodin denně (mise, těžba), aby si koupil a hlavně vybavil drahou loď, tak jo. Jinak ale ne. Chce to prostě balanc.
    5. Dá se to ovládat k+m naprosto bez problémů. Je to přesné, účinné, dostačující. Chce to trochu cviku, ale hru si užijete naprosto plnohodnotně (nedávno mi odešel joystick, musel jsem sáhnout po k+m)
    6. Je to simulátor a některé úkony nejsou zrovna snadné, ale oproti mnou zbožňovanému DCS je to furt arkáda (který space simulátor ale není?).
    7. Možná to z výše uvedeného nevyplývá, ale ta hra je po řemeslné stránce špičkově zpracovaná. Grafika, zvuky, atmosféra, létání, uživatelský interface, to vše je vymazlené a dalo to určitě hodně práce. Podle mě ale Elite potřebuje hustší obsah, balanc a pokud od toho někdo čeká MMO (já chtěl hlavně space sim), tak tady budete zklamaní. Pokud si ale chcete zalétat, zastřílet, pokochat se, obchodovat, těžit - což samo o sobě není málo, tak zklamaní nebudete.
  • Jen si Elite zahraj a uvidis, ze ty panely po strane nesmysl nejsou a vetsinu casu je skoro vubec nepotrebujes. Respektive, nepotrebujes je mit v hlavnim vyhledu. Naopak, jsi rad, ze ti ve vyhledu nic nesvini navic. Nicmene, pokud jsi fanda do simulatoru a mas tri monitory, ony bocni panely uvidis porad defacto pred sebou (na bocnich monitorech) :)
  • Normálně Games play moc nesleduji ale Elite už mám dlouho v hledáčku. Kluci ten úvod byl famózní, naprosto se ke hře hodí a okamžitě jsem si vzpomněl na Vesmírnou Oddyseu (film). Já jsem jeden z těch co má doma Hotas Warthog + Saitek pedály a obecně mám rád letecké/vesmírné simulátory. Jediné čeho se obávám, že to bude neskutečný žrout času. Za mě palec nahoru. Každopádně budu o Elite vážně přemýšlet.
  • Ahoj, jak je ve hře řešena smrt?
  • mne to vadi napr.
  • Jeho otec nemá rád hry a pilotovaný lety, tak co myslíš? *1*
  • Ano, skleněný kokpit by byl jasnou zbytečností. Je škoda, že jim lodě nenavrhoval někdo více erudovaný. Měli šanci udělat něco co by bylo autentické a člověk by tomu mohl uvěřit, že takto to nějak v budoucnosti bude vypadat.

    V budoucnu by nebyl ani knypl. Nakonec většina informací nejspíše půjde pilotovi přímo do mozku, ale je mi jasný, že tohle by sotva nějak rozmně převedli do hry. *1*
  • pan Grygar st. je už dost dospelej a vyspelej na to aby ho zajimaly hloupe hry, takže nejspíš neprijde
  • Nechápu, že to nikomu nevadí. Mě to vadilo už při prvním videu z lodě z Elite... Lidi fakt nemyslí moc do důsledku. Ani Braben bohužel. Smutné.
  • O navigaci by podle mě měl mít přehled pilot i druhý pilot. Nějaký čistě navigační důstojník je zbytečný. Uměl bych si ještě představit střelce a pilota.
  • Nemyslím navigaci, kterou otevřel v menu zcela mimo stíhačku - tu mapu plnou hvězd. Myslím ty panely, které otevíral na boku.

    V každém letadle co znám, je navigace na hlavním panelu a světe div se, mají tam navigaci pro celou oblast, kterou letí - pokud jde o modernější navigační systém. Je to užitečné - pilot se nemusí koukat jinam než na hlavní panel. Pokud je to starší letadlo, jsou údaje pro navigaci v nějaké mapce, co má pilot třeba v postranním úložném prostoru a na předním panelu má navigační panel a navigační budíky (řečeno zjednodušenou mluvou).

    Na hlavním panelu je v Elite lodích místa více než dost. Dneska se už běžně přepínají panely dotykem, takže pilot může během chvíle sledovat různé věci od navigace po stav paliva, oleje atd. I V Elite by jednoduše stačilo přepínat mezi jednotlivými panely podobně jako ty ve Windows přepínáš mezi jednotlivými okny.

    Prostě koukat se do boku je nepraktické. Místa v předním panelu je více než dost. Umím si představit, že šmatlání v postranním panelu v nebezpečné oblasti může být docela o nervy. Tam bych chtěl mít pořád přehled o dění a ne čumět kamsi jinam.

    Srovnání s autem je zcela mimo... *7*
  • no bylo by to pekne ale o tomhle se jen bavili a neslibil to, nebo ne?
  • P.S.
    navic by to asi melo vicčlennou posadku s navigatorem ktery by to mel pred sebou
  • je to arkada, už se o tom diskutovalo u star citizenu že lod by vypadala uplne jinak a nejspíš by ani nemela skleneny kokpit
  • Joo tak to jsi zabil *1* *14*
  • Bude ten stream s Lukášovým tátou rychleji od oznámení,než tam dotáhli Petra od jeho slíbení? *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit