Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smejki
    kohout
  • transko, uz toho nech, vsichni to vedi.
  • když už se to tady nakouslo, dokázal by někdo říct alespoň název jedné slušné historické RPG hry za posledních 10 let? Mě teda nenapadá ani jeden titul.
  • Trisska
    cody - No asi ne kámo, tahle hra fakticky neni nic pro mě! I tak dík za pozvání... Mimochodem tobě už nevadí, že nestojím u plotny nebo jak si mi to psal...?!?! *7*
  • smejki
    nelicencovatelný je proto, že Zenimax rozhodl jen o interním využívání enginu.
  • Trisska
    Hráč - Ano ano, též mám pocit, že to celý vzniklo kvůli mý hlouposti s tou fotkou a od tý doby se to se mnou vleče! Já to tam všechno vysvětlila, ale je mi jasný, že třeba ne každej si to přečet... Jeden napsal, že sem nějakej trol a ostatní se toho hned s radostí chytli! Tobě a 11doctorovi děkuji, že ste se nad tím aspoň zamysleli vlastní hlavou! Však ono to dřív a nebo pozdějc dojde i těm ostatním. *4*
  • tahle hra zajde predevsim na nesmyslnou dobu kde se ma odehravat.
  • Až na světlé výjimky historická RPG téměř neexistují. To, že ve Skyrimu vidíš spousty starých domů, lidé se bijí meči a jezdí se na koni, z něj, ani z jemu podobných, v žádném případě nedělá historické RPG. Jsou to čistě fantastické tituly, kde autoři nezřídka popustili uzdu své fantazie možná až moc, a proto zde máme tolik příliš horkou jehlou sešitých titulů poslední i nedávné doby.

    Co "správné RPG" má mít, je otázka subjektivního názoru každého z nás. Co nakonec bude mít, je věcí především designéra hry.

    Možná právě proto, že si pánové hry jako Fallout zahráli, dělají tu svou hru docela jinak.
  • a hlavně takový KOKOT, to je moc zajímavé staročeské slovo, hádejte, co znamená.
  • záprdek Joe tady začne poučovat a dělat ze sebe Warrena Spectora, mě by zajímalo, co zase víš ty, o hrách asi ne, když to dáváš tak najevo.
  • Robotron3
    Tak Mass Effect ani neni RPG, to je spíš akční adventura, která má nějaké RPG prvky.
  • např. u série ME je tohle i hlavní příčina úspěchu i pádu (dialogy, spousta možností), hodně lidí to prostě hrát nechce, kvůli těm možnostem, dialogům... já se jim nedivím, každý nemá tolik času a po jisté době už to přestane bavit.
  • A ty by ses měl jít provětrat nebo si dát hašlerku. Je tady začít "poučovat", co mají a nemají dělat, je trochu mimo mísu. A říkat tady, co má mít každé správné rpg, je zcela zcestné, žádná formula, který by ti něco takového říkala neexistuje, tvůj názor je čistě subjektivní a já se klidně bez 150 řešení, větvěných stupidních dialogů, který budou svojí propracovaností postrádat i smysl, obejdu. Naopak, když se řekne RPG, tak já osobně si vybavím přiřazování bodů do talentových stromů, úkoly typu: přines 10 kůží, zabij deset vepřů a pojd si vybrat odměnu (popř. udělej tu 10 úkolí, ať získáš armádu na následnou epickou šarvátku o kopec) a statistiky. Ale určitě to nikde nevyžaduju, jen se mi to hned vybaví.
  • Robotron3
    Historických RPG je celá řada? To mi nějaký vyjmenuj. Rád bych si je zahrál...

    Tebou jmenované věci tam určitě budou, a jmenované hry hoši zcela jistě hráli :)
  • tato hra me nezajima a nebudu ji hrát ale klukum držím palce. jen škoda toho nametu, proč nemohli udelat prg ve stylu mafie napriklad? historickych rpg je cela rada.
    jinak spravne rpg ma mít:
    - questy s vice možnostmi rešení
    - možnost hrat a dohrat i nenasilnou cestou
    - vetvene dialogy
    Zajimalo by me jestli to tam takhle bude ale asi ne co? Hoši by si meli povinne zahrát fallout 2 a new vegas a vampires bloodlines aby vedeli co a jak.
  • Tikov
    Přemýšlím jestli je to profesní deformací nebo bych tomu rozuměl už předtím, ale minimálně část je používná poměrně běžně dodnes a ne nepodstatná část se dá ve větě snadno domyslet. ( A osobně bych se minimálně historických nadávek a oslovení držel :) )
  • On bohužel řeší celou řadu věcí velice nešťastně. Ale fakt, že technicky není engine zrovna dokonalý, není v tomto případě takovým problémem. Osobně mi mnohem více vadí, že jsem nemohl Rage hrát ani několik týdnů po vydání. Ano, dnes už existuje oprava a hra mi běží bez větších problémů. I když tu a tam vidím nějaké modely bez textur a materiálů, tj. jsou zkrátka černé.

    Jinak mi jde o to, že iT5 engine srovnání s jinými moderními enginy zkrátka nesnese. Kdo ví, v jaké fázi vývoje se engine nachází právě teď. Možná už všechny ostatní dávno předběhl. My, veřejnost, to zřejmě zjistíme až s příchodem dalšího titulu (modleme se za Doom 4). V dnešní době je však tento engine téměř nepoužitelný a reálně zřejmě nelicencovatelný pro použití v jiných projektech lidmi, kteří nebyli u jeho vývoje.
  • Keyz
    To by stačilo :)
  • smejki
    Stručně: Carmack v idTech5 řeší velmi zásadní problémy tvorby contentu a její svobody. Bohužel nevýhodou je v důsledku nutně horší zpracování věcí, které jsou v jiných enginech zcela samozřejmě lépe zpracované. Je to slepá ulička? Bohužel asi jo.
  • ty tomu tak rozumíš chlapče, lehni a spi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší