Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bavit se o kvalitách enginu iT5 je debata vhodná leda do show klauna Krustyho. Nevím přesně, na co pan Carmack při jeho psaní myslel, evidentně ho to však velice rozptylovalo. Tak špatně odladěný engine jsem neviděl spoustu let. I s vědomím jakési penalizace v podobě OGL je to zkrátka tragédie. Pokud píši engine pro rádoby 3A hru, nemohu si takové selhání dovolit. iT5 engine vypadá vedle CryEngine libovolné verze řekněme skutečně "o něco hůře". Je to však způsobené jeho zastaralostí a neznámo čím způsobeným selháním pana Carmacka.
  • Magister_Peditum
    Hlavně, že ty víš, jak dělat správně rpg. *1*
  • Vtipné přitom je, že drtivá většina veřejně známých názorů pana Vávry mi nepřijde ani tak o "vůli riskovat a zkoušet něco nového" jako spíš o snaze nedělat z potenciálních zákazníků pitomce.

    Z tohoto pohledu to má špatné, mainstreamový trh je zvyklý na balast a to do takové míry, že když je předložena kritika mainstreamového titulu (např. Vávrův článek Skyrim 100+1, nebo kritiky jiných i anglicky píšících uživatelů na různé AAA meainstream hry), tak taková kritika je strhána na půdu (pokud není o hře obecný koncensus "je blblá", viz Warfighter), pistatel označen za hatera, trolla, pánské přirození a je mu doporučeno navštívít lékaře, protože daný titul je přeci buď jeden z nejlepších anebo vlastně v pořádku anebo vůbec ať daný jednotlivec udělá podobnou hru (jednotlivec versus tým profíků), až tehdy získává právo kritiky.
  • nejdokonalejší engine je idtech5, bohužel předběhl dobu o několik let, takže vedle cryegine vypadá řekněme trochu hůř, ale i to je věc debaty
  • Rozhodně bych od Dana neočekával klasické RPG, inovativní prvky budou jistě převažovat, s tou svou definicí pro úspěšné RPG si proto můžeš jít tak akorát ty víš co. Dan by se nikdy nestal tak úspěšným vývojářem nebýt jeho pevné vůle riskovat a zkoušet něco nového, ty jsi asi solidní konzerva, vylez ze své ulity a začni taky něco vytvářet, ne recyklovat, kritizovat umí každý blbec.
  • Paulcz
    jojo ve Falloutu 2 je spousta draků a elfů :)
  • sonk
    a podle mě ...
  • p.s.
    škoda no, sice pan vávra ma spravne nazory co se týče gamedesignu ale porad se ješte ma co učit a na chrisa avelloneho nema ani zdaleka. proste pan vávra neví co dela rpg správným rpg a zasazení hry do realneho historickeho období taky neni štastny napad.
    jo radši bych zabijel draky a byl elfem v nejake pohadce.
  • Paulcz
    Ono to stačí zjednodušit, stačí se podívat jak to je např. u koně v Red Dead Redemption. Ocas se hejbe a koza zůstala celá :)
  • Na pohyby hadrů má nVidia apex clothing. Další věc, co vypadá krásně, ale je hardwarově celkem náročná. S pohyby NPC to nemá nic společnýho, je to čistě simulace látky, která se při chůzi/běhu nekýve pořád stejně, ale její pohyby počítá fyzika. To už je venku celkem dlouho, použito například v Mafii 2. Tyhle věcičky můžou bejt celkem dvousečná zbraň. Fyzikální engine je krásná věc, ale občas dokáže neúmyslně vykouzlit celkem úsměvný javy :)
  • stejne porad doufam ze husite budou jen historicke pozadi te hry a hra samotna se jich nebude týkat.
  • Wolfy: No počkej, já už delší dobu (stejně jako většina uživatelů tady) mám podezření, že je to Trol. Jenže mi přišlo, že by takhle dlouho nevydržel ze sebe dělat holku a psát jiným stylem. Tudíž jde nejspíš fakt jen o náhodu. A jestli ne, tak by se měl jít Trol opravdu léčit.

    Navíc, Trisska /possible Trol/ měl/a zprvu fotku nějaký holky z p()rno stránky a to na přesvědčivosti most nepřidalo, tak se všichni rozjeli, že jde o Trola. Ale taky je to možná jen blbá shoda náhod (pak tu fotku totiž Trisska odůvodnila, i když to vyznělo kýčovitě).

    Nicméně, já se nezajímal o to, co Trisska hraje. Jen jsem psal, že na webu o hrách je normální psát, co hraješ za hry. To dá snad rozum, ne? Určitě tu nikoho nebude zajímat, že někdo umí udělat domácí pizzu.

    ---

    Btw, redakce - děláte si ze mě /z nás/ prd*l? Slovo P O R N O je tu zakázané? Jste normální? Jestli ne, nemusíte reagovat.
  • To si myslí každý, hlavně manažeři, kteří mění zajeté serie. :-DD
  • lool moc vtipný jenže moje nápady jsou lepší
  • Pro mě osobně to byla svou informační hodnotou nejpřínosnější přednáška, ukazuje, že celý tým pod vedením Dana Vávry je ochoten dát do projektu maximum, je to velká výzva i pro zkušenější programátory, motivace nechybí. Je otázkou, kde u nás sehnat ty správné lidi, FEL, FJFI, MFF může být dobrá volba, ale jen pokud je dostatek času i financí, v opačném případě je třeba hledat kompromisy a rychlejší, byť méně precizní (čest vyjímkám) řešení často bývá daleko efektivnější. Přeji hodně zdaru!
  • jestli by te to zajimalo ja hraju ghost recon online, je to free to play kdyžtak mužem spolu zaparit
  • Keyz
    To se očekává,že to nebude HW nic extra.Logicky PC bude stejně HW lepší.
    Ale tohle říkal ve FC o pohybu hadrů.
  • Že by něco takovýho Dan říkal nevím, ale abyste z toho next gen nebyli zklamaní. Vzhledem k tomu, že prakticky každá konzolovka jede v minirozlišení a stěží dosahuje na 30 fps, tak ten grafickej posun nebude až takovej. Dost výkonu padne jen na to, že tyhle 2 "detaily" zase srovnají *3*
  • Keyz
    Chápu,že by nejspíše nebylo když to je pouze pro PC ale přece by šlo udělat aby to nebylo tak dokonalé jako na videu a nemělo to NPC které je 100m a stejně není vidět.

    Fakt,je že to nemá cenu řešit když to určitě nebude.Snad bude něco jiného když mají takové možností.

    Myslím,že D.Vávra říkal,že konečně na nové generaci kozolí budou moci udělat aby se NPC pohybovali reálně hard atd.Jestli to je stejná technologie nevím.
  • Trisska
    Hmm, ono je fakt blbý něco *vědět*, aniž by to byla pravda! *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší