Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Od kdy GTA V běží na Xboxu 360, PS3 v 30fps.? :D
    Možná tak když budeš stát, a čumět do země. Tady není problém spadnout s frameratem na 15fps.. Průměrně to běží na 23fps. Tuhle ořezanou hru jasně dosavadní konzole nezvládají.
  • Tak to se takto můžeme bavit o téměř každé akční hře. Lidi prostě přitahuje něco, co ve skutečnosti jakoby dělat nemůžeš. Tím se rozhodně nesnažím říct, že lidi co hrajou střílečky chtěj ve skutečnosti střílet po lidech jenže protože to je trestné, tak místo toho radši hrají střílečky. V tom je samozřejmě obrovská nadsázka,lidi to furt berou JEN JAKO HRU, ale koho by bavila hra kde se chováš jako normální člověk, dodržující předpisy.
  • aby ses neposral *15* o hurá recenzi se ani zminovat nebudu

    skoro se divim, ze to tady nedostalo jedenactku...
  • Lemra: Vidím, že sis tu vylil celou svoji frustraci nad tím, co tě na dnešní společnosti štve, ale omluv mě, pokud ti u toho nebudu asistovat. Věnuju svůj čas jiným lidem tady, kteří na rozdíl od tebe nemají potřebu ze mě hned dělat totalitního diktátora. Díky za pochopení.
  • janchor
    Ano, žijeme. Zkus si některé z těch her zahrát, třeba ti padnou do noty.
  • Vím, že je svým způsobem osvobozující odhodit tu civilizační slupku a stát se ve virtuálním světě někým, kdo není spoutanej společenskejma pravidlama a vlastně ani ničím jiným. Neříkám, že tomu taky nepodléhám (to bych nemohl hrát nic jinýho než tetris). Ale nemůžu/nechci odhodit úplně všechny hodnoty, který mám. Něco zkrátka neudělám ani ve hře. Ani v představě.
  • Je to stejne dobry jako Starseed Pilgrim?
  • Takže navrhuješ moderní cenzuru herního průmyslu? Určitě bys k tomu rád nové ministerstvo a další tisíce zbytečných úředníků, nový fond pro dohled nad kriminalitou herních vývojářů a speciální zdanění zakoupených her prodejci, který musí tím pádem na výše uvedené instituce příspívat? Nebo si to představuješ jinak? Že budou pršet peníze z nebe a zvládne to stávající úřední aparát EU? Když zakládají i speciální komise pro dohled nad domácím pěstováním zeleniny? Na takové hloupé nápady akorát doplatí podniketelé, celý herní byznys a herní vývoj to akorát prodraží, další hloupý keynesián, dogmatik a etatista, restrikce, nic jiného vy právnici neznáte. Zamysli se, vždyť vás z 90% živí lidské problémy a neštěstí, to ji chceš způsobovat ještě víc? Víš kolik lidí by takové rozhodnutí stálo práci? O kolik by se museli snížit platy v soukromém sektoru? O kolik by poklesla životní úroveň? Nebo to snad obhájíš tím, že těch maniaků a psychopatů, co řežou děti je ve společnosti nadpoloviční většina populace? Přece nebudeš zavádět taková opatření kvůli naprosté minoritě a tím škodit daleko více zbytku populace. Zamysli se, co vás na těch právech učí, vy snad jenom hrajete hry, to snad není pravda. Podej přihlášku na matfyz, tam ti otevřou oči.
  • A poslat v CoH hromady vojáků na smrt se smí?
  • U filmu to sleduješ jako nezávislý pozorovatel. Ve hře seš to "ty". Ne úplně, ale identifikace s postavou je úplně na jiný úrovni. Zmáčkneš to tlačítko a ubiješ k smrti - nebo ne?
  • To není, je to morální zásada a moje reálné morální zásady se nepřenáší do her. Že tomu drzému harantovi v Riverwoodu uříznu hlavu nikomu reálně neublíží a já z toho nemám nějakou zvrácenou radost, jen mírné pobavení a vědomí, že už ty řeči nebudu muset poslouchat, když už jsem ten lord z tmy a stínů a zla. Další věc je collateral damage.

    Edit: Ale samozřejmě chápu, že se to někomu nelíbí a že má problémy s charakterý typu Trevor, na tom neivdím nic špatného...
  • Tak pokud mu nějaká zábrany v reálném světě zabraňují dělat věci ve virtuálním... tomu říkám problém, co když jednou zábrany ve virtálním světě padnou? Jak víš že nepadnou i ty v reálném.
    Pokud je postava sympatická nebo neni je něco jiného.
  • Ty vole, čtu teď jeho články. Ten se nesere s ničím. Hodně kvalitní.
  • To máš jako s filmy. Také existují filmy, kde je brutalita, mučení a tyto špatné věci. To je mentalita některých lidí - chtějí vidět i to zlé co se ve světě děje/dělo/může dít, a čím surověji to je zobrazeno, tím pro některé lépe. Samozřejmě tdokud to berou jen jako hru/film, tak je vše v pořádku.
  • Taky jsem hrál Fallout s děckama (který tím pádme mohly umřít)... ale nezabíjel jsem je. Protože dětem se prostě ubližovat nemá (to je axiom).
  • Já bych zařadil interpretaci, že je to tak trochu záměr ten charakter znechutit- cholerickej nevypočitatelnej maník s komplexem dělat to nejlepší pro sebe a podle svýho. Nezávislej parchant využívající své okolí do posledního dechu, který přestože působí jako vymetenenej kanál, má cosi racionálního a filozofickýho v hlavě, který se paralelně za svým osobním požitkem žene do průserů a táhne s sebou lidi kolem. Po první domněnce jasnej nesympatickej šmejd s údajným kolečkem navíc v kontrastu k "civilozovanýmu" zloději a dítkem ulice. Jeho akce a jednání jsou o klepání na hlavu - neypočitatelně vypočítavej magor - ale to je právě ono. Člověk nemá potřebu se s ním ztotožňovat, ale jeho role tam je a má svůj smysl. A to vše stále v podání hráče...

    Ostatně, jednu chvíli s ním dupeš někomu na hlavu, a o kilometr dál můžeš převážet ožralej páreček do motelu, aby si trochu užili, jako hodnes strejda, který rozdá pár rad.
  • Jednak tady mě to _nutí_ tyhle věci zažívat, druhak si myslím, že určitej obsah by se měl zakázat i ve hrách a třeťak se nikdy a nikde neprokázalo, že by lidé, kteří rádi dělají extrémní věci, dovedli svoje touhy ovládnout prostřednictvím podobných šidítek. Samozřejmě bych byl rád, kdyby to fungovalo (ale do volně prodejných her bych to ani v tom případě nedával).
  • Smrtelnost děcek je jeden z modů, který leze do mých Falloutů a Skyrimu jako první.
  • A co by tam tak podle tebe mělo pro dospélou generaci být? Lušťení křížovek? Starání se o zahradu? Čtení knížek? Jako promiň ale není tu jen tvoje generace, jsou tu i další věkové kategorie hráču a světe div se, velká část je i hrajících puberťáků a mladších lidí, kteří takové véci, jak jsi vyjmenoval, ocení.
  • Ve společnosti budou vždycky jedinci, kteří budou vyhledávat extrémy, lepší, když to bude ve hře, než mezi lidmi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit