Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ajajaj.. tak tohle se moc nepovedlo *9* Ač mám obvykle Grygarovy videorecenze moc rád, tak zrovna tahle se mi nelíbila.
    Rozhodně nezkousnu ty výtky na bezúčelné násilí, náznaky rasismu a "špatnou satiru" v sérii Grand Theft Auto. A už vůbec ne to, že by tato zábava měla být pouze pro idioty (jak by potom dopadlo třeba Saints Row IV?). Na druhou stranu se tomu nedivím, protože kdo sleduje Lukáše na Twitteru, asi ví, odkud vítr vane (tweety ohledně rasismu, multikulturní společnosti apod. se vyskytují poměrně často). Takže za mě.... skvělá hra, skvělý recenzent, bohužel dohromady to tak úplně nesedlo.
    • No u pana Grygara kdo neprijma tuny muslimu v eu je id.ot. Nj propaganda uz dosahla aj do recenzi.
      • kde konkrétne ? multikulti propaganda je už síce skoro všade ale na games som si to nejak nevšimol.
  • Pripadám si ako v škole na hodine literatury. Učiteľ prečítal nejakú baseň a spýtal sa: "Čo tým chcel autor povedať?" Správna odpoveď bola vždy to čo si myslel učiteľ.
    Chcem tým len povedať, že vnímanie diela je vždy subjektívne. A autor opisuje svoje myšlienky a nápady. A to či je to naozaj satira alebo "nastavuje zrkadlo spoločnosti" alebo je len obyčajný uchyl, ktorý sa ukája pri mučení nevie nikto len on.
    Najpodstatnejšie je to čo si z toho odnesieme a u každeho je to trochu niečo iné.
    Dobrú noc :)
  • hznk89
    Jsem rád, že jsem si GTA V přejel ještě před tím, než jsem viděl tuto videorecenzi. Pro mě na recenzi trochu moc "vykecání" důležitých informací. No a jinač, věkově se blížím k třicítce a opravdu jsem se u GTA V nasmál jako zatím u žádné jiné hry. Satira byla náhodou vtipně pojatá. Trevor byl takový hezký, dospělejší Eric Cartman (Ano i South Park mi přijde jako vtipná satira). Nic proti Lukášovi nemám, ale trochu se snaží v recenzi působit moralisticky. A nechápu proč se dělá kolem té mučící scény takový "boom". To pro mě byl více šokující film "Unthinkable" a to film byl pořádná kravina. Být svobodné volby s mučící minihrou, věřím, že stejně 80% hráčů GTA V by šlo mučit. I já. A nemám s tím problém. Právě proto, že je to hra.
    • janchor
      South Park je velice vtipná satira. Problém máš ve chvíli, když roubuješ Erica Cartmana do vážně míněnejch scén. O morálce ve videorecenzi nemluvím vůbec.
      • Kein
        Říká místní guru morálky. Pokloňte se morální velkoleposti!
        • Bylo to nutný?
          • Kein
            yep.
  • Inquisitor
    Já nevim, koukal jsem na video z toho mučení a nic tak slavnýho co jsem ještě neviděl tam nebylo. Hra má svůj rating, tak nevidim žádný problém. To je první násilí ve hrách který kdo viděl?
  • Přijde mi tam příliš mnoho negativ na výsledných 10/10
    • Stejná otázka jako o pár řádků níže, podle čeho určuješ konečné hodnocení u her, která by si podle tebe 10/10 zasloužila a proč?
      A nebylo by snad lepší zrušit tu 10 a dávat jen 9/9? Protože do dneška sem nehrál bezchybnou hru a pochybuju, že se ji někdy dočkám.
    • prijde mi nesmyslne, aby videorecenzi delal clovek, ktery nejenze nepsal recenzi, ale ocividne ma i jiny nazor na jeji hodnoceni, ve vysledku to je kockopes
      • Jdi do ****
        • jakej kočkopes ?
      • Je to ok, mozna bych dal ale hodnoceni videorecenzenta
        • uz kdysi rikali, ze kvuli metacritic chteji udrzet stejna hodnoceni her
      • anebo at si delaji videorecenze bez finalniho hodnoceni, na videorecenzi se clovek stejne nediva kvuli tomu, aby zjistil ciselne hodnoceni jak tomu je casto u psanych recenzi
    • Desítka byla v psané recenzi.
      • Jo takže číslo vyjadřuje psanou recenzi. ok.
  • Chápu, že do recenze se promítne subjektivní pohled. Nicméně ta míra subjektivity by měla mít své meze, což se z mého pohledu v této videorecenzi nedodrželo.
    • Inquisitor
      Jak se říká méně je někdy více. Zrovna u GTA propírat dementnost a lacinost některých scén mi přijde trošku mimo. Vždyť tahle hra byla vždycky laciným humorem prošpikovaná. U GTA se musí nechat mozek v šuplíku a užívat si hru.
      • Malleth
        To co popisuješ sedí spíš na Saints Row. Rockstáří hry maj hodně dobrý scénáře. Jen jim občas něco ulítne. Tomu se ale není co divit vzhledem k rozsahu hry. Valná většina dialogů jak v RDR, tak GTA V je velice dobře napsaná a vtipná.
      • janchor
        Už od čtyřky se hra snaží o něco víc, než bejt jen bohapustou ptákovinou - a v mnoha ohledech jí to jde, pětce obzvlášť. Proto pak tolik skřípou momenty, kdy poleví.

        Argument s mozkem v šuplíku nemám rád, protože ho lze používat jako falešný alibi na sebevětší blbost. Jednoduchá zábava nemusí být automaticky hloupá.
        • Inquisitor
          Poslední díl jsem nehrál, ale já jdu GTA hrát s tím, že to bude jednoduchá a hloupá zábava. Nic víc od toho nečekám. Na to mám jiný hry. Ale možná je to právě tim, že se snaží o něco víc a možná je to špatně, když pak do sebe budou narážet dvě různý pojetí hry.
          • janchor
            Však to je naprosto v pořádku, s čím to jdeš hrát. Z pozice recenzenta se ale pochopitelně snažím rozebrat a hodnotit to, co mi hra předkládá - ne předjímat, že někomu stačí tohle nebo ono.

            A přesně jsi trefil, co vnímám na novým GTA jako problémový: kolizi různejch pojetí, který o sebe místy příšerně skřípou.
  • Děkuju za videorecenzi. Osobně se těším až si GTA V koupím. Opravdu si myslím, že to je hra do které se vyplatí investovat. A až opravi GTA online tak to bude pecka.
    Ale nezlobte se na mě, ta kauza s mučením a vším tím kolem toho, mě hodně připomíná křik kolem prvního dílu Mass Effect a erotické scény. Spoustu keců kolem, mávání morálkou a pak se ukázalo, že tam vlastně nic není.
    Nevydržel jsem to a shlednul jsem video té scény...tohle váš pohoršuje? A co třeba Metal Gear Solid? Ten je také plný scén mučení. Revolver Ocelot to má dokonce jako koníček. Konktrétně MGS3:Snake Eater má jednu zvlášť libovou scénu. Osobně si myslím, že pokud to je důležité pro příběh, tak je to OK takovou věc ukázat, nebo i udělat interaktivní. Nedávno o tom i Kojima mluvil a říkal, že je potřeba takové věci ukazovat protože se stále ve velkém ve světě dějí. Je to hnusné? Ano ale možná právě proto, je to potřeba ukazovat.
    Obecně se lidé hrozně rozčilují nad takovou násilnou scénou ale pak jdou a letadlem rozšmelcují lidi na pláži. Nebo si zaplatí prostitutku a pak já bodnou a vezmou si peníze. Moc dobře si pamatuju jak si lidi rozčilovali u Saints Row 3, že chtějí zpět drogy a chlast, že jim chybí ty momenty kdy se sjeli, a baseballkou mlátili prostitutky na ulici...tyhle uvahy mě přijdou mnohem horší, než nějaké mučení. Nejsem nějaký puritán ale fakt vás trápí mučení a né třeba to, že třeba v rámci PAYDAY střílíte po policistech co se snaží zabránit zločinu?
    Osobně si pamatuju tři momenty kdy mě bylo zle z násilí co vidím na svém monitoru: 1) Call of Duty: World at War a používání plamenometu. 2) Boj s bossem Sorrow v MGS3:Snake Eater, kdy proti vám jdou lidé co jste zabili a křičí bolestí, přesně podle toho jak jste je zabili.
    3) Kane an Lynch, po přestelce se jedna postřelená policistka snažila odplazit pryč a prosila o život, že má děti. A AI ovládaný parťák jí prostě popravil...Nevím ale to bylo na mně moc.
    Myslím, že kdyby bylo víc takových momentů tak pak by možná hráči víc začali přemýšlet o svých činnech. Jistě je to jenom hra ale i tak by občas nevadilo trochu reálnějšícho přístupu. Prostě pokud chce recenzent moralizovat, tak ale pořádně a ne výběrově. Vadí mu násilí? Dobře ale pak se mu nemůže líbit hra jako GTA, která je plná násilí.
    Všichni chceme ve hře kravit a blbnout ale někdy by třeba bylo dobré ukázat, jaké následky by měla naše virtuální zábava v reálu (viz Kane and Lynch). Ale to je zřejmě na dlouhé a hlavně jiné téma.
    • Je to tak. Spíš než MGS3 (což je maso) mi přijde podstatné, že scény s mučením svého druhu jsou i v San Andreas a GTA4. Jsou v obou případech zastrčené až ke konci hry, takže kdo hry nehraje pořádně, tak je neviděl, ale jsou tam a nepamatuji si, že by kolem nich byl nějaký mediální poprask.
      • Tushan
        bože tady nejdě o to jestly je tma muřící scena nebo ne. v dnešní době to je slabej čajíček a nikoho to snad nedokaže vyvést z míry spíš jde o to že ti R neda možnost jestli ji chci vidět nebo ne a vnutí ti ji a to je na tom to špatne
        • Shaker
          mimo jine ti taky vnutili hrat 3 charaktery misto jednoho a vnutili ti i Los Santos misto Liberty city atd... Je to jednoduchy, hra ma rating 18+ a ackoliv si to vetsina lidi mysli, tak to tam neni jen tak pro p*del. Takze se s tim srovnej.
          • Tushan
            panove jde o to že..
            celá hra ti dává dost možností v rozhodování a tady ne a z toho vyplívá že....
            je to jen laciná snaha šokovat ( a mě jediné co šokuje je že oni si myslí že mě to v dnešní době bude šokovat *7* trapná to snaha)
            • Tushan
              mě osobně to prostě přišlo laciné a plytké a už vubec ne k zamyšlení
            • ???? Tak teď jsem zmatený. Co vám teda vadí na té hře? Jedna strana řve, že to je kruté a nehumální (za to porcovat démony motorovkou nebo katanou je ok) a druhá zase řve, že to je moc okaté a že to na ně nepůsobí jako šok. Tak si vyberte jedno ale obojí se trochu pere.
              Chumbaba to napsal moc dobře. Tady došlo k totálnímu nepochopení ze strany hráče a recenzenta. Ta scéna MÁ být hnusná a nehumální a MÁ šokovat. Není nějak umělecky zakomponovaná ale právě v tom je ta satyra. Mučení je v některých zemí poměrně běžné (nebudu ukazovat prstem) a lidi by se měli bavit o tom, zda tohle je opravdu košér né. jestli se vám neotočil z toho co tam děláte kufr. I když...pokud se vám z toho dělá špatně tak je to vlastně taky dobře. Možná, až se příště dovíte o nějakém mučení vězňů nebo zajatců tak si vzpomenete na tuhle hru a řeknete si..." No, to není fakt dobrý." a třeba s tím půjdete něco dělat. Hlavně se neschovávat za falešnou morálku a humanismus. Nelíbí se vám násilí ve hrách jako GTA? Ok nenutím vás to hrát ale pak my neukazujte jak COOL je vaše oblíbená hra Dead Space....
            • TUSHAN: Ale tady se pořád řeší, jestli ta scéna má šokovat, je samoúčelná, případně nemáme možnost volby. Ale ta scéna má kromě toho, že šokuje, ještě hlubší smysl, kterým je předvést metody výslechu, za které se vláda USA léta stavěla a tvrdila o nich, že jsou legální (i když je radši často provozovala mimo území USA). Ta mučící scéna je součást satiry GTA. Je to výslech vedený FBI. GTA je zrcadlo současné americké společnosti, a to již od třetího dílu (ty předtím jsem nehrál), životního stylu, hodnot, politiků, médií atd. O waterboardingu tvrdili zástupci Pentagonu několik let, že to není mučení. Teď ho lidé mají možnost zažít v praxi.

              Kdyby šlo mučení přeskočit, tak ho všichni přeskočíme a bude to, jakoby ve hře nebylo. Ale cílem Rockstaru je "vymáchat v tom hráči obličej", dát tam mučení tak, aby před ním nešlo zavřít oči (jako se to děje v reálu).

              Došlo ke klasickému novinářskému nepochopení, kdy namísto toho, aby se vedla diskuze o mučení vězňů v USA státními orgány, se diskutuje o tom, že Rockstar "překročil čáru".
            • Hele šmoulo a kdo řekl že tě to má šokovat?
            • Tushan
              zeptám se jinak. šokuje dnes někoho taková scena z chainsaw nebo ho pohoršují zcény z třeba... nevim hory mají oči ??? NE !!! takže mě má R za debila když si myslí že mě stačí na to abych byl šokován něco takoveho jako je jejich trapné mučení ??? usekal sem tisice končetin v Ninja gaiden rozmlátil sem tolik hlav v god of war, rozřezal sem stovky locustu v gow a ta jejich sranda mě má jako šokovat ? když už mají tu snahu tak by to měli dělat rafinovaně obyčejná brutalita nikoho šokovat nebude. z toho vyplívá že R jsou jen chuji a z nás je dělaj taky
            • Trapný je spíš to co tady pořád píšeš.
        • Mě třeba vadí, že mi vnutí příběh a nenechají mě skočit na konec
  • Dobrá videorecenze.
  • Vtipná, účelná, pravdomluvná recenze, žádný " hype, protože to je přece GTA, tak vše odpustíme". Souhlasím se vším, co padlo.
  • Preed
    Recenzia pekna ale v zasade nesuhlasim s kritikou pribehu,Trevora a uz vonkoncom nie muciacej sceny,ano je to castokrat stokarsky humor ale mna jednak neuraza a ani od toho viac necakam,ale kazdy ma ine preferencie,paradoxne Trevor ma celkom milo prekvapil,Vasek Rybar hovoril v podcaste,ze je vyslovene ZLY ale na koniec sa ukazalo,ze je skor sialeny ako ZLY,ano je tam par scen kde to prehana(uplne prva s Johnym Clebitzom) ale opat paradoxne aj v spominanej muciacej scene dotycneho na koniec pusti aj ked mu bolo povedane,ze ho ma zabit lebo to tak proste chce,okrem toho prieci sa mi dnesne prilisne moralizovanie podobnych veci,ano vkus mame kazdy iny,ale aby som sa siel hanbit do kuta za to,ze nekritizujem rockstar a nerobi mi to problem zahrat podobnu scenu tak to nemienim.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit