Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To jste vsichni ctyr procentni nebo co?
    Babovky precitlivele, aby se z toho nekdo treba i nepo.ral.Kazdej druhej film v tv je na tom mnohem hure.
  • Už se těším až to vyjde na PC a někdo vytvoří mod s reálným damagem vozidel. *1*
    • Já bych spíš bral jízdní model, který mi zde připadá moc arkádovka. Kdyby vzali jízdní model z GTA IV a upravili by ho aby šlo vidět, že auta něco váži, bylo by to mnohem lepší než toto pro mě.
  • Po dokonalém a vtipném začátku lehce nahořklá recenze, která je ale pravdivá, jen bych teda čekal jiné hodnocení než 10/10.
    Zkrátka je to pravda. Kdo se chce u hry odreagovat a vyblbnout, tak jistě zde neprohloupí, ale kdo si chce užít dobrý a střízlivý příběh, tak by se měl podívat po jiné hře.
    • Souhlasím, tak asi polovina recenze se věnuje různým nedokonalostem hry, ale nakonec se tam stejně bez mrknutí oka (a jakéhokoli zdůvodnění) práskne desítka. Trošku to pokazilo můj, jinak dobrý, dojem z recenze.
      • janchor
        Ve videorecenzi používáme číselné hodnocení z recenze textové.
        • risa2000
          Z téhle videorecenze nemám rozhodně pocit, že to je desítková hra. Jaký smysl tedy má k tomu přidávat "automaticky" číslo z hodnocení někoho jiného, kdo to zjevně vidí úplně jinak?
  • Vidím, že tady většina lidí obhajuje Trevora a ty jeho úlety. Já osobně musím říct, že podle trailerů jsem se na něho taky těšil, ale pak v kontextu samotné hry mě přijde jako neskutečná nula, který se všichni bojí a může si dělat co se mu zlíbí. S tímhle jsem s Grygarem na jedné lodi, že Trevor jde přes pomyslnou hranu a působí to hloupě až tupě. Musím se skutečně smát tomu, jak spousta obhájců Trevora argumentuje s tím, že to je přece satira a prst ukázaný na dnešní problémy. To je přece naprostá blbost. To potom můžete dát cokoli do hry/filmy, jakokoli nechutné a pak říct: "to je satira, čemu se divíte". Prostě, všechno má svý mantinely, i satira.
    • h0p3
      To já jsem teda na konci dost vážně přemýšlel, že zvolim "A". Takhle mě herní postava dlouho nes*ala! Což bylo taky způsobený tim, že mi zabil Klebitze hned ze startu, kterýho jsem měl v IV rád. Zas na druhou stranu mě celkem bavily jeho "Strangers & Freaks" mise. Ale porád na mě působí strašně prvoplánově a odflákle, oproti ostatním.
      • Jack1947
        Za PC hrace, tak diky za SPOOILER! *4* Jo , trochu nezvykle to bylo no, ani si to podle mne nezaslouzil. Mel sem ho rad a budemi chybet *9* *3* .
        • h0p3
          Promiň, ale tu scénu má Lukáš ve videorecenzi, pokud jsi na ni koukal. :P
          • zdeeneek
            Z te scenky je tam kousek a neni z ni poznat jak dopadne ...
  • Stejně přes všechny nadávky na PC, je neuvěřitelné co se třeba s San Andreas mohlo na PC s pár nadšenců stát. http://www.youtube.com/watch?v=vrJ94cWJYHQ
  • Pěkné,akorát nemyslím že by scéna s mučením byla samoúčelná, protože dle mne dopomáhá dotvořit obrázek sobecké FIB, proto je mučený anonymní a "nevinný".
    • janchor
      K tomu ale není vůbec potřeba, abys ji musel ovládat.
      • naopak, keby si nemusel až potom by tá scéna bola samoúčelná. Tí ktorí sa v podobných veciach vyžívajú by si to užili a majorita ktorú mala scéna zasiahnuť by to obišla.
        • janchor
          Nemyslím si. Takhle mě ta scéna zasáhla jen v rovině "mučení je jakože špatný, jasně, ale tumáš ovladač a užij si to, he he he, to jsme panečku nekorektní machři."

          Mít na výběr, tak účel scény (FIB jsou svině, reflexe praktik americkejch tajnejch služeb..) zůstává, a když by sis chtěl mučení "užít", mohl bys.
          • Já si prostě nemyslím že byl záměr aby si to někdo užil, ale právě aby dala nekomfortní zážitek hráčům, což by se asi minulo účinkem kdyby hra dala možnost přeskočit tu scénu. Soudím tedy dle sebe,ale kdybych se mohl rozhodnout před tím než jsem se do ní pustil, na základě toho co jsem o tom před tím četl tak bych ji pravděpodobně překročil,ale teď mám pocit že tam scéna prostě patří, není nosným pilířem příběhu, je tak trochu marketingová, není zábavná, ale aspoň na mě měla ten nekomfortní efekt, který mi nějak víc přiblížil ty agenty FIB.

            Btw. menší otázka do diskuze,měla by ta scéna takovej efekt kdyby se nemohly vybírat nástroje a například by jste ho mohli jen mlátit francouzákem,nebo by si je vybíral sám? Protože pro mě byl asi nejmíň komfortní ten moment výběru
            • Ten výber je tam na to aby vyvolaj dojem, že si ako hráč pristúpil na ich hru, nejde tu iba o naplnenie nejakej hráčskej zvedavosti, myslím, že trochu podceňuješ zámer autorov.

              Ubralo by to hodne, pod nátlakom je podstatne ľahšie páchať i nesmierne zverstvá a je to prvá barlička o ktorú sa opierajú napríklad vojnoví zločinci. Beriem ale že si možno tak citlivá povaha, že by to na teba nemalo efekt.
            • janchor
              Vidíme to holt přesně obráceně. Rockstaři velice dobře ví, co dělají - a ten výběr tam mají pro ukojení typický hráčský zvědavosti "co která věc dělá".

              Beru ale, co říkáš o té omluvě násilí. To hraje roli. Nicméně na nepříjemnosti scény (tzn. nepříjemnosti toho aktu mučení) by to neubralo ani ň.
            • ale no tak, Lukáši... výber nástrojov v žiadnom prípade nepopiera ciel nekomfortního zážitku, ktorým je mučenie samé o sebe, naopak ho ešte viac umocňuje. A nátlak by hráčovi poslúžil akurát na vnútorné ospravedlnenie násilia a znížil tak jeho efekt na hráča.
            • janchor
              Myslím, že ten záměr "nekomfortního zážitku" je zcela popřenej právě tou rozšafnou možností výběru nástrojů, a taky tím, že mučení absolvuješ za Trevora, kterej se do toho jako sadista vyloženě hrne. Dovedl bych si představit, že podstoupit tu scénu Michael, dejme tomu pod pohrůžkou zabití, byla by ta snaha tě vykolejit zcela jasná a podřízená nějaký myšlence. Takhle mi to přijde přesně v tý linii laciný snahy šokovat, do který pětka několikrát spadne.
          • nie pretože cielom tej scény nie dať hráčovi to čo chce (uspokojenie/volba) ale znechutiť ho svojou aktívnou činnosťou. To je účel bez ktorého by to bola iba jedna samoúčelná varianta mučenia na tisíc spôsob ako z iných hier na ktorý meno si už ani nespomenieme.
            • smejki
              janchor: nesoudím, nemohu srovnat, hrál jsem jen jedno. pouze zmiňuji, že u spec ops nadávali někteří hráči obdobně. proto mě zajímá v čem je to jiné, takže díky za reakci.

              Fosfor: tam jsi nebyl dotlačen okolnostmi, ale máš jistě pravdu, že výsledek konání ti byl před "rozhodnutím" skryt. Byl to komentář stříleček, komentář od vývojářů - boří se tam pověstná čtvrtá stěna. hovor je následující "musíme použít tuhle zbraň", "není nějaká jiná možnost?", "není", "vždycky je nějaká jiná možnost", "ne, ta není nikdy". A ať zkusíš jakoukoliv jinou možnost, selžeš, protože nepřátelé se stále respawnují. Tím se komentují předskriptované lineární hry, které skriptují i v momentě, kdy se o volbě mluví a hře by slušela. Přesně v tenhle moment má hráči dojít, že hraná postava není on, že on je jenom aktivní divák, který drží čudl "play" a který se do herní postavy nemá promítat.

              Civilové: Ano, to je druhé památné místo. Tam se dá pěkně testovat, jak moc se hráč do postavy vžil, do jaké míry zůstal aktivním příhlížejícím a jak moc je zvyklý jet naskriptovanou lajnu, i když jsou možnosti přítomné, byť skryté (to samé platí u "popravy hříšníků"). A tady je pro mě osobně šokující světová statistika achievementů. V poměru cca 3:1 se lidé uchýlili ke střílení do civilů. I když by jeden uvážil "testéry", kteří picli civily (a získali achievement), načetli hru a pak je jen zahnali (získali druhý achievement), tak to furt vychází tak, že 50% hráčů bezmyšlenkovitě (nebo dokonce myšlenkovitě, což je horší) střílela do lidí.

              Já jsem právě sám zvědavej, nakolik je ta scéna v GTA spíš komentářem a tedy nakolik jsi přihlížejícím, který sleduje a ovládá konzistentní chování určité osoby. Anebo nakolik je to schizofrenní hra, kde se hráč promítá do postavy a najednou mu tam tvůrce samoúčelně šoupne strašně šokující věc. Osobně bych spíš právě čekal to druhé, protože schizofrenií GTA4 trpělo fest. Na druhou stranu právě extrémní postava Trevora mou víru posouvá i druhým směrem, tak jsem zvědav. Navíc (někteří) obhájci scény mučení namísto nablblé argumentace "je to jenom hra, gta má být násilné" používají právě argumentaci kometáře a jasného osobnostního oddělení postavy hráče a postavy protagonisty. To se v minulosti moc nedělo a to mě naplňuje nadějí, že je to nakonec zpracované celkem patřičně.
            • janchor
              smejki: Tam je to ale docela jinak, žejo. Dopředu nevíš, jaký zvěrstva pácháš. Plus jseš k nim dohnanej okolnostma, ne rozmarem vývojářů. A když už jsme v tom, tak třeba scéna, kdy tě chce dav lynčovat, jde řešit střelbou do lidí i do vzduchu..
            • smejki
              janchor: jako bych právě četl vztekání některých hráčů u Spec Ops: The Line
            • janchor
              Vystačil bych znechucením pasivním. Takhle mě znechutili autoři, nikoli scéna.
      • Není ale posouvá to tu hranici antipatie vůči FIB tím že tě/Trevora nutí to přímo vykonat a ne jen koukat
  • Prý v psané recenze: hra má pár chyb, ale ty nestojí za řeč. Tady jde vidět, že stojí za řeč a jsem rád, že trocha kritiky byla zde použita.
    • Přesto hra dostala totální hodnocení 10?
      • Podle čeho by jsi ty uděloval hodnocení a která hra by podle tebe dostala 10/10? Jen tak abych měl představu proč přesně by GTA nemělo dostat 10/10
        • Mě nejde o to, že GTA dostala 10. Ale v recenzi je jasná kritika, proto by podle mě měla dostat bod dolů. U desítkový hry prostě nemá recenzent co vytknout. A pokud tě zajímá můj názor, který nikomu nevnucuju, dal bych tak max 8. Vadí mi tam spoustu věcí, jako obchodování na burze, tenis a golf, tunění aut a všechny ty kraviny, který mi připomínaj skoro nějaký Sims. Samozřejmě, hrát to nemusim, o tom žádná.
      • Myslím si, že nemůže videorecenzent měnit hodnocení jaké bylo v první psané recenzi. Však když Grygar (pokud si to ještě dobře pamatuji) recenzoval COD Black ops tak ho (podle mě právem) nehorázně zkritizoval a přesto bylo na konci hodnocení 8 a k tomu dodal že se psanou recenzí razantně nesouhlasí. Asi v tom nechtějí mít bordel.
  • Lawliet
    Čekal jsem další kvalitní recenzi u které povečeřím. Ze začátku jsem si dokonce pohrával s myšlenkou, že to pustím nahlas a budu dělat, že hraji GTA. Jak ďábelské. Ano. Později jsem si řekl. "Zase docela dobrá a zábavná recenze. Co ti lidé kecali o tom hejtspíči." Ale měli pravdu. Opravdu se do nedá poslouchat. Přiznávám. Na druhou stranu, každý někdy šlápneme vedle. Recenzovat hru znamená. Vědět co recenzuji a také přidat vlastní omáčku, aby to nebylo to samé, co jsem se třeba dočetl všude jinde. Každému se hra líbit nemusí, ale vyčítat GTAčku, že je tam přiblbej humor a drastické scény. Commón. Pane Grygar. GTA není žádná adventura nebo rpg. Je třeba při recenzi přidat pohled "hráče gétéáček". Těm takovéhle věci prostě nevadí. Jak říkám, recenze je jako dělat pro slov. Musím vědět o čem mluvím a ke komu mluvím.
    • Těžko říct. Pravda bude někde uprostřed. Recenzovat hru jakožto fanoušek série a tudíž jen pro fanoušky nebo recenzovat hru objektivně či "obecně"? Já osobně jsem rád za tuhle objektivní recenzi, ale chápu, že fanoušky GTA, co léta čekali na "pětku" by mohla popudit.
  • dobra recenze jako vzdy

    99.9% hracu ale zadnou satriu ani zrcadlo nepobere, ale hlavne ze tam mohou bourat auta :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit