Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hru si koupím ale pouze v případě, budou-li tam záchody... *1* a ještě navíc historicky relevantní.
    • zdeeneek
      Doufam v podporu kinectu a move. Jen tak bude zazitek po vykonani potreby a naslednem vytreni dokonaly *1*
    • Zeptám se bez obalu.

      Jak se pozná takový historicky relevantní záchod?
      • Hairy_Ass
        V sídlech boháčů a velmožů v podstatě suchý záchod, všude jinde nějaká kompostová jáma nebo pěkné místo v křoví. *3*
  • septicflesh
    Já bych byl spokojen, kdyby Dan jen převlíknul Tommyho Angela do husitskýho a namísto policejních zátaras postavil vozové hradby *4*
    • Hairy_Ass
      Americké město 30. let s vozovými hradbami a husitským pavézníkem jedoucím v Guardianu? To by byl dobrej guláš! *1*
      • Hisiti s Tommy gunom *14*
  • To bude sra*ka.
    • Tak to pak nezapomeň na záchodě uklidit. *8*
  • Veskoslav: Přečti si po sobě co píšeš ty jelito.

    1. Cvičené opice mají mozek a divil by ses co dokážou za věci.

    2. Diablo 3 vydrží tak 10 let.
    • 10000 let vydrží *1*
  • Pekny ze se drzi ceske historie. Husitske RPG tu jeste nebylo. Dalsi elfy a gobliny bych asi neunes.
    • Hairy_Ass
      Otázkou je, jak se to bude prodávat v zahraničí - v Polsku by to mohlo mít úspěch (tam husitství znají), v Německu možná taky, ale na západ od něj už o tom silně pochybuju.
      • Cahir
        Svět Zaklínače byl pro západ taky neznámý a přesto se tam relativního úspěchu dočkal. Já věřím, že když je hra kvalitní, tak se k publiku dostane.
  • Jasny. Dela hry na novou generaci konzoli, pro kterou nema ani engine a nikdo je nevidel? Je jich zatim 15 (i kdyby 30) a planuji open-world rpg? Predpokladam, ze to bude mit navratovou hodnotu jako Gamescape :) Tehdejsi prohlaseni a jejich propocty mne docela pobavily. *1*
    • zdeeneek
      Naughty Dog delaji uz na Uncharted4 pro ps4. To, ze ps4 nikdo nevidel z verejnosti neznamena, ze uz na nejake pracovni verzi ps4 nemuzou pracovat vyvojari her. Nebo myslis, ze se ps4 objevi v obchodech a nekdo za par tydnu udela nejakou hru aby meli hraci co hrat?
      • Nejdriv si rekni nahlas Naughty Dog, pak Warhorse a pak si nafackuj. Vavra bude jednim z tech, co PS4 poprve uvidi az v tom obchode. Pro MS nebo Sony to neni zadny partner, nemuve o tom, ze nema sanci splnit jejich pozadavky na next gen titul. Je to proste cele neuveritelny blablol a velke oci.
        • zdeeneek
          Kdyz je v clanku uvedeny, ze to delaji pro ps4 tak to asi delaji pro ps4. Nebo myslis, ze Vavra nevi na co to dela? Fackovat si nebudu, to bych doporucil spis tobe.
      • Ano. Naughty dog si to mohou dovolit - pac nejenze maji uspech, nejenze maji velke studio, ale delaji to exkluzivne pro Sony *1* Srovnavat Crazyhorse a Naughty dog... *1*
        • zdeeneek
          Kun je vetsi a zaslape cokla do zeme *1*
        • zdeeneek
          Nova konzole potrebuje hlavne podporu co nejvetsiho poctu vyvojaru, kteri na ni budou delat hry. Konzole bez her=smrt konzole.
          • Jasne, posledni co Sony zajima je to, aby na to meli hry. To je vic nez jasny, ze hned zpocatku zacnou vychazet pecky a zejmena exkluzivity. Srovnavat ceske studio beze jmena s Naughty Dog, ktere uz leta dela pro Sony, to chce kumst. *11*
  • Mechwarrior_bw
    neviem prečo som si pri čítaní vybavil Daikatanu *1* Tento projekt buď Danovi nadobro zlomí väz alebo ho vynesie na pomyslný vývojárský olymp.
    • Taky nevím, budget Ion Storm byl úplně někde jinde a vývoj hry nestojí na jednom člověku.
      • Mechwarrior_bw
        tie pojítka s Romerom existujú - tak ako Dan aj Romero opustil svoju materskú firmu a založil vlastnú ktorá im mala splniť ich sny - tvoriť hry podľa seba a predovšetkým pre seba. Ďalej ich spája nabupnalé ego a ich príznačná aroganacia. Hru Romero tvoril bezohľadu na aktuálne trendy a preferencie hráčov, bezohladu na to, že daná téma nebola pre hráčov atraktívna. U Dana a témy Husitov to nebude iné.

        Pokial sa im ale podarí plniť plán (hlavne ten finančný) tak komerčne môže byť projekt úspešný. Samozrejme očakávať, že sa kvalitatívne vyrovná AAA titulom s 10x vyšším budgetom je nezmysel.

        edit: a ešte k tomu jednému človeku - žiadna hra nestojí na jednom človeku ale i jeden človek na vedúcej pozícii dokáže potopiť akýkoĺvek projekt.
        • ja neviem, ja mam Vavru rad uz od dob jeho skvelych vyvojarskych dennikov, ktore patrilo medzi to najlepsie co sa v score dalo vtedy citat, ego neego :)

          ale k veci, podla mna mieri zameranim moc dobre, rpg stagnuje, historicke rpg tu tusim este nebolo (ak neratam M&B co ale neni celkom historicke) a myslim, ze bude skvelym osviezenim pre zaner ako taky, plus pritiahne hracov novych (taka seria total war vychadza tiez z historickych realii a nemam pocit, ze by to jej trzbam ublizilo). Taktiez nevidim dovod, preco by sa nemohla hra kvalitativne vyrovnat AAA titulom. Hra predpokladam nebude mat tak otvoreny svet ako skyrim a myslim, ze linearnejsia silne na pribeh naviazana hra sedi Danovi ovela lepsie a dokaze to efektivne vyuzit. Ak bude hra mat dobry bojovy system a dobre zvolia rpg prvky bude to skvele (co je vec v podstate zadarmo).
          Mne by sa napriklad pacilo, keby som si nemusel vyberat povolanie klasicke (warrior, prest atd.) ale povod z ktoreho by povolania automaticky vyplinulo napr. povod sedlak = bojovnik na blizko s nejakou kopijou, povod slachtic = tazka jazda atd. (ach som sa zasnival :D )
          Je pravda, ze skyrim a fantazy ma drakov, demonov, lichov a kde aku pakaz, ale verim, ze ked budem na vozovej hradbe spolu s druzinou pozorovat prichadzajuci utok tazkej jazdy nepriatelov kalicha a za slov husitkseho choralu "Ktož jsú boží bojovníci" budu moji zdvyhat zbrane, budu mi uuuuplne ale uuuplne ukradnuty (slint ach zase som sa zasnival :) )
          Skratka si myslim, ze ma to svoj velmi silny potencial a ak sa vyuzije bude uplne jedno ci bude hrac vediet, kto su husiti atd. drzim Danovi palce :)
        • Možná se jim nevrovná z technického hlediska, zato je může přebít obsahem (i já umím psát lépe než všichni scénáristi z Bethesdy dohromady), který je pro obrovskou skupinu hráčů větším lákadlem.
  • Takže udělejme games.cz pá pá a začněme číst pravidelné spoupky o vývoji her v ČR v týdeníku Ekonom :)

    Nerozumím tomu, ale už v počátku si nastavit délku vývoje 4 roky je hodně vzhledem k tomu co vše může ovlivnit prodloužení a prodražení projektu, zdaleka nejde jen o datum vydání nových konzolí. Nezmínění PC mi jinak přijde naprosto v pořádku vzhledem k situaci jak trhu, tak studia.
    • Neviem či ti to náhodou neušlo no vývoj na pc je neporovnateľne lacnejší než na ps3,prípadne xbox360 (ak už máš máš niečo pre xbox tak portovať to na pc je extrémne lacné), nehovoriac o tzv. novej generácie konzolí kde bude (ak vôbec bude) vývoj ešte plus násobne drahší..Myslíš si že cdprojekt spravil zaklínača zo začiatku iba na pc len kvôli spropagovaniu pc scény??
      • Však Zaklínač na PC platformu dost dojíždí. Podle odhadů 4 a půl milionu nelegálních stažení, to už jsou slušné ztráty...
        • zdeeneek
          Stejne jako mafia2 na PC. V nejakym FC to Vavra rikal, ze se umistila v zebricku pirateni hodne vysoko (pomer legalne koupenych kopii na PC vs stazenych byl zalostny) Takze jeho nechuti vydavat neco na PC se vubec nedivim. Jestli to bude konzole only hra tak si muzou pirati brecet akorat na vlastnich hrobech.
      • Hra jde udělat složitě i jednoduše bez ohledu na platformu, velmi obrazně řečeno. Malé týmy bývají zpravidla efektivnější, ale pro hru s tak dlouhým vývojem jim IMHO schází lidé do vedení, že někdo umí hru dobře navrhnout neznamená, že umí vést i tým lidí. Bakala je těmito svými velkorysými investicemi známý, těžko jim ale pomůže jinak než financema, které jdou velmi lehko utopit.
    • Vyvoj 3 roky + 1 rok ak by sa niečo pokakalo.Ver mi ale keď hru vydáš skôr nikoho tým nenahneváš ako keď ju vydáš neskôr
  • Hmm... Budu hádat... CryEngine3 na 20% ze zisku a věřit, že i když nemám devkit, tak to nějak fitne na next gen samo. Ta polovina produkce AAA hry v 15, a pokud se podaří sehnat lidi (třeba se Vatra do té doby položí a v tom dávno přebraném zbytku se ještě něco najde), tak ve 25 lidech + zbytek "outsorcing v Číně" - je také dobrý gól... Do toho absence vydavatele, takže publikovat to nakonec bude někdo jako 1C, kteří konzole a k tomu americký trh "fakt umí"... To mohl investor rovnou nalít své peníze do kanálu, bolelo by to myslím méně... Ale jak by řekl klasik... good luck *4*
    • slusny projekt na cryenginu v 15 lidech rozhodne nedas *1*
    • nezapomeň ještě rozkouskování hry na minimálně 5 DLC
  • Proč né pro xbox 10.000? Jestli chce paní vysokou návratnost tak by měla vybrat někoho jinýho než p.Vávru, aby zase při vývoji neodešel jako krysa z potápějící se lodi... ono nadruhou stranu, když je to takto financováno mohl by přijít o palce kdyby odešel :D
    • Pani se 70 miliony bude asi skutecny fanda her, protoze podle me, kdyby chtel nekdo garantovanou vysokou navratnost, asi by se poohledl po uplne jinych projektech a oborech. Nic proti Warhorse. Taky jsem na to zvedav, jestli jeste za 3 roky (nebo vic..) me budou hry zajimat, vlastne :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit