Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Drakens
    Upřímně jsem zvědav co bude chtít Witcher 3 .....
  • Od kdy je Intel Core i7-3770 osmi-jádro? To že má 8 vláken neznamená, že má osm jader.

    Osobně mám již cca 1 a půl roku starší Intel Core i7-2600 a žádnou hrou jsem zatím CPU vytěžil na 100%, průměrně cca 40%, max. 50-60%.
    • Nicméně až na opterony ani AMD nemá žádné plnotučné osmijádro a Jaguáry budou až v konzolích..a ty nejspíš budou taky slepený z dvou 4 jader.
    • Zrovna jsem chtěl něco podobného napsat. Mám také i7 2600K, což je čtyřjádro s HT, takže se tváří jako 8 jader (Intel žádné osmijádrové procesory zatím neprodává, v článku je to celkem blbě napsané), nicméně přetaktovaný ho mám z 3,4GHz na 4,4GHz a je to naprosto bez problémů. K tomu 32GB RAM a GeForce GTX 780 OC a je to v cajku.
      • je nemám verzi s K na konci, takže taktovat nemůžu, a ani jsem k tomu nikdy netížil.

        CPU už mám předimenzované od koupi, ale GPU strašně rychle stárne, GTX560 od Gigabyte bude muset někdy brzo být vyměněna.
  • Super. Revoluce. Další multithreadová hra (myslím že Crysis je první) a první na světě, která potřebuje všech 8 vláken :-) Musím ihned napsat do Intelu, ať vyrobí motherboard do osobního PC pro 2 a více CPU a k tomu hned udělají nové i5/7 CPU, které se vedle sebe na jedné desce snesou. Pak to bude chtít double 3Way SLI, takže ještě NVIDII sdělit, že bych jako rád 6 karet vedle sebe. 64GB RAM se dá už sehnat a velkej SSD disk taky. No a to by mělo na druhý díl stačit. ;-)
    • ještě miniaturní jaderný reaktor co to bude napájet *4*
      • Staci hodne velke kolo a par krecku, nebo The GGG a Playstation pred nej. Uvidis jak pojede. *3*
  • Takže to bude posraná konzolová konverze jo...Jinak mi neříkejte, že je v dnešní době takový problém ty hry pořádně zoptimalizovat...Osmi jádro ? Hlavně lidi neblbněte, taky to je jistej marketingovej tah--honem honem utíkejte a kupujte si naše nejnovější a předražené produkty...
    • proč posraná - prostě jednoduše nextgenová a zas tak strašný ty nároky nejsou a na přecho na x64 jsem se těšil už dlouho
      • Alergie na next-gen.... .třeba GTA IV, konverze na pc..náročná uplně zbytečně,opravil to 4tý patch...proč to neudělaj pořádně hned na začátku ? nároky by rapidně klesly...začíná to být pěkný humus ten herní průmysl..už to není co to bývalo
        • Neurobili to hneď preto, pretože to akosi nie je tak celkom jednoduché a už vôbec nie u hry ako GTA.

          Budme týmto nárokom radi, ja si pamätám obdobie na konci 90-tych rokov keď som musel upgradovať každý rok aby mi hry nesekali aj v nízkych nastaveniach. A to na tých hrách ani nebolo čo optimalizovať, keďže oproti dnešných technologicky komplexným hrám to vtedy zvládli optimalizovať aj 20 ročné "decká" ktoré tie hry vyrábali.
  • leckie
    Takže pokud mám "stařičkou" GTX260, tak mi to na začátku vyhubuje jako u Crysis 3? *13*
  • jnsCZ
    Jak čtu diskuzi, mám pocit, že lidi sice chtějí next-gen, ale při zachování současných hardwarových nároků :)
    • Jak čtu diskuze já tak lidi ani nechtějí graficky vyspělé hry, což mi pak nedává smysl když vemu v potaz, že chtějí next-gen grafiku, co víc tam jako udělat se současnýma technologiema a časem na optimalizaci (a finančníma prostředkama) ?:D
      Mě připadá až trapné jak si někdo stěžuje na Crysis 2 že je hnusná (graficky, a taky že je) a pak stejně nadává proč není Crysis 3 DX9/10 kompatibilní...

      Pro ty kteří nechápou význam detailů ve scéně mám návod: běžte ven, a pořádně se rozhlédněte, napište si podrobný seznam toho co vidíte (ne toho co vnímáte, jelikož mozek většinu informací zahodí) a když pudete od velkých objektů k menším zjistíte že na co se díváte má nekonečno detailů. Když odstraníte některé detaily bude vám to připadat divné, ale nebudete vědět proč (jak sem řek, mozek zahazuje většinu nepodstatných info., ale vy víte že tam něco chybí). a hry se momentálně dostaly k vylepšování detailů, kterých si "nevšimnete", ale které ve výsledku doplňují scénu a vám to pak nepřijde divné.

      Tak se zeptám, co jiného by měli vylepšovat v grafice ?
    • No jde spíš o to že se najednou začne využívat 64 bitovej system a 8gb paměti a šesti - osmi jadra, i když se to dalo očekávat.
      • už bylo na čase
      • Lukyz
        Otázka spíš je, zda to dokážou smysluplně využít *2*
  • Drakens
    Právě se o tom bavíme na bleskovkách.

    Je to první hra co chce 64 bit a hlavně 4 jádro...ale pořád nikdo nechápe k čemu ( jen pro zajímavost první hra na dvou jádro byl AC1) . To osmi jádro považuji za vtip...

    Docela mě zajímá jestli bude stačit to osmi jádro s I7960....Dle mého by mohlo.
    • AC1 jsem hrál na JEDNOJÁDROVYM PIV 3.06Ghz Hyper Threat v pohodě na nějakejch 25-30 fps
  • teraz si neisom isty ci to ma motivovat alebo demotivat na kupu pc verzie :) :)
  • Som kludný, Opäť to vidím tak že na 1920x1080 mi s prehladom postačí moja overená gtx580 + sandy bridge i5, ako doteraz na každú hru na very high nastaveniach *5*
    • TheGGG
      a stabilních 10 FPS k tomu *5*
      • 60 *2*
        • TheGGG
          s GTX 580 možná tak při koukání do zdi *3*
          • Chlapče ...ty jsi opravdu zoufalá existence. Jsi ještě doufám chlapec, že? Protože jestli už jsi dospělý a pořád máš nazory, které tu prezentuješ ...tak ti již není pomoci.
            • TheGGG - -Jelikoz nejsou konzole venku, vychazej z papirovych predpokladu. I samostni konstrukteri uvadeji ze VGA pro PS4 vychazi primo z HD78xx.

              Nevim kdo ti to ma vic potvrdit.
          • Je ti jasné že GTX580 je tak o 30% výkonější, než to, co je v PS4. Máš otřesný přehled hele :)
            • TheGGG
              tak papírově určitě, znalí vědí že pravda je ve skutečnosti jinde
      • opět zcela mimo.
  • Ronox
    A bude se tu dál brečet. Pamatujete na náročnost Doom 3 nebo Far Cry 1? To byly své době killer tituly a pamatuju si jak jsem musel u Oblivionu instalovat nějakej mód na starší shader model, protože nativně mi to nebralo grafiku. Některým ubrečínkům bych přál dobu, kdy se to hejbalo furt. 166 mhz, 266 mhz, půlgigáče a nezastavovalo se to.
    • co teprv první Doom v okýnku 5*5 cm uprostřed monitoru *1*
    • Keyz
      Doom 3 a FC1 sice měli papírově extra nároky ale po nastavení šly skvěle.
      Ale je pravda, že Doom 3 + AA mně strašilo dlouho vydaní *1*

      Pak jsem si to ale nainstaloval na nové PC a šlo to OK.

      Trochu podobně je na tom nový Shadow Warrior. Sice to není tak extra ale když zapneš odrazy tak to je dost náročné. Ale tam to je vidět. To je to hlavní. Rozdíly v nastavení jsou lehce vidět.
      • Ronox
        Jo tak jsem to měl taky že na novým PC to šlo už v pohodě, ale předtím? Pamatuju na LANku u týpka co pracoval pro intel a měl tam hrozný dělo s nějakou novou grafikou, deskou od epaxu nebo jak byla ta intelovská dceřinka a tam nám ukazoval nějakej early level Far Cry totálně na max. To byla věc. Ta voda, stíny, promakaný postavy a ta příroda. Jeho grafika totál vařila a byl to jen nějakej "flythrough" ostrova, ale stejnak to byl mazec.
        • Keyz
          Jo, tak když na nastavíš na MAX, tak ty papírové strašlivé nároky dostály své hrozbě :)
          Pravda, že to byl ale pokrok vypadalo skvěle.
          • Ronox
            Proto něco podobného očekávám od Watch_Dogs. Doufám, že se potvrdí jejich poslední slova, že na ultra to bude vypadat jako ten první reveal gameplay, kterým všem vytřeli zrak. Možná budou počítače hořet, ale jestli to bude takhle vypadat tak ať.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit