Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stejně je to kravina nebo hloupě opsaný článek.

    Je rozdíl 4 jádra využívat nebo vyžadovat. Se vsadím, že to se svojí i3 spustím ... nechápu proč bych neměl.. třeba mi to na ultra nepojede, ale stejně jsem snad neviděl hru, kde bych si všiml rozdílu mezi high/ultra ...
    • Ano spustis a verim ze i rozumne avsak budes muset sahnout do nastaveni a pomerne dost aby jsi nemel drop FPS pod hratelnou uroven. Az z i5 a lepsi to bude pouze na GPU. Neverim vsak ze bude nutne mit i7 na ultra. Ano nekdy je rozdil mezi ultra a high maly avsak treba me zrovna tohle nezajima. Spis me zajima plynulost bez dropu, vyhlazovani hran a vyssi rozliseni
    • Rozhodně to na i3 spustíš, a půjde to i hrát. Hra vidí i3 jako ctyřjádro.
      • Staci hodne velke kolo a par krecku *3*
        • Sry, to mela byt reakce kousek vedle *7*
  • Mám i5 4430 (4x3GHz) , 2x GeForce 650 Ti Boost (2Gb) a dost pochybuju že mě to na ultra nastavení spadne pod 30-40 fps . BTW na novy konzole se těšim hodně , buhužel ale jen na novej gamepad co bude u Xbox One postavenej od Razeru *14* *8*
    • no ty si tiez dobry talent *1* kupis low end grafiku na hry a pre istotu hned rovno 2, to uz je fakt na zamyslenie clovece *7* ten procesor nema ani vyznam riesit, kedze si si kupil zamknutu verziu a zbytocne sa pripravil o par percent vykonu "zadarmo".
      Mimochodom frekvencia cpu sa nescitava s jadrami, ma proste 3Ghz, nie 4x3Ghz
      • po Win XP s DuelCorem a 512mb geforce to byl skok. Každopádně stou frekvencí sem to nevěděl nějak se o to nezajímám a dik za info bral sem Intel Haswell sa rozumnou cenu. Chtěl sem hlavně spolehlivý PC a pokud se nepletu taktem se ta životnost a spolehlivost zmenšuje. Tu 2 grafiku sem koupil nedávno a těch 4tis nelituju.A mimochodem MSI GTX 650 Ti Boost TwinFrozr Gaming 2 GB není až tak low end grafika jak si myslíš. Oproti 680 která stojí přes 10 zase tolik neztráci.
    • ** (2x2Gb)
      • Tak 650 Ti s 1GB jede stejně jak s 2 :) , je to jako mít ve felině tachometr s maximálkou 450 km/h ... prostě tolik ta grafárna nikdy nevyužije :) ..
        • Mám tu dražší verzy ze 2GB od MSI . Podporu SLI to má tak nevidim důvod proč by to nevyužilo
        • nesmysl, pokud jsou dvě, mají o 80% větší výkon a to už ty 2GB normálně použijou. A není to o výkonu karty, ale o hře jak hodlá nakládat s VRAM. Aby se předešlo hádkám, stačí naistalovat MSI Afterburner, ten umí přesně ukázat obsazení VRAM.
          • Pokud s druhou kartou vzroste výkon o 80 %, tak samozřejmě vzroste i paměť o 100 % ??? .. tudíž ano, se dvěma se 2GB využijí, ale 2x 2GB dle mě zbytečný, jde jen o marketing. Ale nemam s dual zapojením zkušenosti, tak je možný, že se pletu :)
            • Pokud mas SLI, tak se vram nescitaji, furt to bude 2GB
            • S jednou to moc nešlo , Metro LL jelo kolem 15-25fps se dvěma to je teď kolem 60fps , ale to se může lišit podle hry... Každopádně doufám že na to nebudu muset aspoň 2-3 roky šahat abych něco rozjel
  • Navíc na procesoru bude záležet nejmíň. Viz testy procesorů nových her... mezi i3 i5 a i7 často nejsou vůbec žádné rozdíly ... pokud jsou, tak je to mezi i3 a silnou i7 třeba 10fps, což je směšné... chci říct, nejvíc vždycky záleželo, záleží a záležet bude na grafice.

    Malá rada kdo chce dělat upgrade nebo stavět pc ... vždycky raději dejte nižší procesor a ušetřené tisíce vražte do grafiky.

    i3 + 770 bude vždycky silnější než i7 a 660 (příklad)
    • No to je bezvadna rada, hlavne ze kdyz ti ten slaby procesor nebude stacit tak vymenis ho i se zakladkou a pripadne pameti, zatimco pcie rozhrani je mezi sebou kompatibilni a kdyz ti bebude stacit grafika tak ji hold upgradnes. Tak ci onak procesor ti pocita krome 'drobnosti' jako ai, fyzika, chovani vsech objectu na scene, takynapr stiny a celkove promitani svetla, takze tvrzeni ze na procesoru nezalezi je dost nesmyslne.
    • Mylis se, tve tvrzeni plati pouze pro primitivni hry, ktere stavi na grafice. Pokrocila ai, simulace, fyzika atd. ti sezere vykon procesoru ani nebudes vedet jak.
    • Grafika dulezita je, ale ne vsemocna, když mas slaby procesor tak ti super graficka karta nepomuze. Navíc jsou hry které vyuzivaji procesor hodne, například hry na unreal engine a jeho nova verze na tom nebude jinak. Takze kupovat novy pocitac se slabsim procesorem je podle me nesmysl. Chce to vrazit peníze do obojího, grafika i procesor.
      • Tak samozřejmě nekoupíš nějakýho celerona, ale i3 za 3 tisíce stačí. Podívej se na t grafy co jsem postnul ... i5 je o cca 3 tisíce dražší a nepřidá ti to skoro nic a kupovat i7 za 10 litrů je hovadina největší ..
        • nejlevnejsi Intel Core i5-3350P na 4x3.1Ghz je drazsi oproti Intel Core i3-3240 2x3.4Ghz+HT jen o 1300kc. sorry ale podle me spis nedava pro vykonejsi pc v cene kolem 18tis smysl porizovat i3. ta i5 ti vydrzi casove o dost dele a vse je rychlejsi.
        • zalezi jen na financnich moznostech. Když mas peníze klidne se vyplati koupit i i7, grafy jsou fajn ale her je spousta. Priklad je třeba hra X3 která ti naplno využívala procesor klidne o taktu 3.5ghz a graficka karta přitom jela na nejakych 20-30%. Proste nikdy nevis.
          Ale jinak samozrejme, pokud clovek není milionar je lepsi koupit levnejsi ale presto vykonny procesor. Jen rikam ze je nesmysl kupovat procesor za 2 nebo 3 tisice a k tomu grafiku za 15..ta grafika bude nevyuzita, grafika potřebuje rychlou odezvu procesoru a když ji nemá , flaka se.
          • Jenže většina počítačů je okolo cca 15 - 20 tisíc a tam prostě musíš počítat s každou tisícovkou. Proto říkám, že raději uberu na procesoru a přidám na grafice. Nikdo se tu nebaví o Celeronu s Titanem. Navíc bavím se o nejnáročnějších hrách současnosti a singleplayeru.
        • Ano to jsou hry soucasne generace tam je rozdil malej ale ja stavim pc na 4-5let tudiz jasne lespi volba je i5 ktere je jen tak mimochodem v prumeru drazsi o 2000 ne o 3000. Zadruhe katry od 660Ti vys uz to brzdit bude ano sice malo a vetsinou zanedbatelne zatim ale bude. avsak s casem budes muset vymenit cele pc protoze uz vykonem nebude stacit kdezto me bude stacit grafika tu menim jako jedinou kazde 2 roky a jsem v pohode. samozrejme pridani ram nepocitam pokud je potreba pridam.
          • :D na 5 let? Tak to za 2 roky dohraješ ... vysvětlli mi, proč bych teď měl kupovat drahou i7, když ji nevyužiju ? Není lepší jít do té i3, která stačí a za rok třeba nebo dva pak koupit v té době levnější a rychlejší procesor, než je teď ta i7 ? (která mi je k ničemu?) ... :)

            Mimochodem sežeň si někde testy, tam to máš jasně .. cokoliv nad 660ti ? Ale kdeže .. to jsi napsal jen proto, že jsem napsal, že mám 660 ? Tak jsi dal o stupínek lepší ? Blbost ... mrkni na testy, se 770tkou tam není žádný rozdíl a kdy už , jak jsem psal, tak je to pár fps ... a to za těch několik tisíc pro mě nestojí.
            • Navic hraju Armu 3 kde sice na low nastaveni ti to tve i3 staci nicmene na ultra nastaveni s rozumnou dohlednosti a 1920x1200px uz ne tam ma co delat i ta i5.
            • Jak jsem psal nize rozdil je mene nez 2000 podivej se po eshopech! Ano na 5 let uplne s prehledem. do ted jsem mel q9650 a nemel jsem jedinej problem! ted mam i5-2550k nepretaktovany(zatim neni proc) a gtx670 a dalsich 5 let v pohode jen vymenim gpu.
    • Ano, máš pravdu. Metro je přesně ta hra, která nepotřebuje CPU, zato rve kule každý grafice. Skoro bych si ale dovolil říct, že Metro je velikou vyjímkou, možná jedinou.
      • Aby jsi neřekl, tak např. strategie bývají náročnější na cpu ... přijde ti smysluplné kupovat drahou i7 ? Mně teda ne, za ty peníze co ušetříš na cpu máš nadupanou grafiku jak pra.e ....


        http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/27800-total-war-rome-ii-rozbor-naroku-krasne-strategie?start=6
      • Nemáš pravdu, těch her je naprostá většina : třeba další .. http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/27702-splinter-cell-blacklist-tichy-zabijak-v-directx-11?start=6
    • Viz např. http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/26988-metro-last-light-kraska-s-extremnimi-naroky?start=8 a mnoho dalších ...
  • požadavky jsou úplně v normě pokud vezmeme v potaz, že je to next-gen hra. Dá se říct že konečně se to někam posouvá, pokud to tedy bude odpovídat kvalitou vykreslené grafiky.
    Jako zásadní vidím, že hry začínají být nativně 64bit, popravdě nechápu proč už tomu nebylo dřív, vždyť 32bit aplikace má jasný limit 2GB v RAM na jeden exe soubor.

    jinak bez pochyby to pojede i na rychlém DC.
    • ok tak jinak, nativne 64bit? nova generace konzoli bezi pouze na x86 co je u pc 32 bitovy system
      • nemyslel si náááhodou x86? *3*
        • chyba diky
        • Pokud mají konzole 8GB RAM, musí být 64.bit, jinak by tu RAM ani neviděly. :)
          • Nebo víš co nechám to jak jsi to napsal, vím že při představení obou konzolí se mluvilo o x86 platformě, jenže když se dnes koukneš na různé zdroje většina uvádí x86 ale wiki u obou x86-x64 platformu.
  • Ono stejně to ULTRA nastavení větsinou obsahuje 8xMSAA v kombinaci FXAA. Nic víc na tom ULTRA nebývá. Stačí povypínat, nechat třeba jenom FXAA nebo 2x-4xAA a obraz je srovnatelný s ULTRA, ale o dost plynulejší. Pokud tohle ovšem nepůjde zvlášť nastavovat, epic fail vývojářů (spíš nějaký škodolibý úmysl).
  • Tohle nemuze byt pravda, to je trochu moc.. ale jestli to pravda je, at se pak nedivi ze se pcckam moc na trhu nedari :), protoze koupit takovej stroj, to chce hodne love. *7*
    • Samozřejmě je o přestřelené...ale i ak..4-8mi jádra už jsou na trhu dost dlouho..je na čase aby se s ím začlo počíat..dneska je snad to 4jádro i sandard ne?
    • BookerDeWitt
      Napřed PCčkáři fňukají, že stávající generace brzdí vývoj a teď když se to začíná posouvat dál, tak zas všichni mají kecy, že to není možný, že to má moc vysoký nároky a kdesi cosi. Jste jak ženský, nevíte co přesně chcete. *15*
      • Že se udělá neoptimalizovaný kód, který má absurdní nároky ovšem neznamená, že to plní přání PCčkářů.
        • BookerDeWitt
          A z čeho vyvozuješ, že to je neoptimalizovaný? Hrál si to? Dokážeš posoudit jak je hra náročná na fyziku, vyhlazování textur, animace postav a všechno s tím spjatý? Promiň, ale z pár gameplayů to rozhodně nemůžeš posoudit, když běžely na konzolích, pokud se nepletu, a hlavně se nejednalo o finální verzi. Vsadím se, že pokud Rockstar vydá GTA V na PC v lepší grafice, tak nároky budou podobný.
          • Kinet1c
            ked dokazu hry a dokazali doteraz hry orezat vsemozne na konzole, tak preco by to nebolo mozne spravit aj pre PC, tieto naroky su umelo dane a nechcem teraz tvrdit ze tato hra by slapala aj na 386 kach, ale no ako neverim, ze hra aspon co som videl, potrebuje nejaky extra juice, ked ja som dokazal zahrat crysis 3 na obstojnych fps, aj far cry 3 a vsetko mozne doteraz a to mam len gigovu grafiku a 2gb ram, tak netusim preco by hra co vziadnom ohlade nevyzera aspon navonok lepsie by mala potrebovat HW, s ktorym by slo asi hrat aj fotorealisticku grafiku, mozno uz trepem, ale zaver je taky, ze spominane HW naroky su by som povedal az pri velke, nehovorim, ze nerealne ich poskladat za rozumnu cenu, ale hovorim o tom, ze su prehnane na to ako hra vyzera. Tak ako je tomu u Legends of Aethereus, hra vyzera ako Gothic 2 ci 3 alebo nieco medzi, ale nestaci 2gb ram, a nejak ani grafika gigova, pretoze po nastaveni hocicoho ineho ako low ci lowest hra jednoducho vyhodi do winu a dostanes do adresara s hrou peknu hlasku o tom ako nestaci tvoja ramka co je ked pozries na hru ako vyzera absolutne smiesne, ved minmalne a max naroky uvadzaju pri tej hre 4gb ram, co je ok, ale iba ked na 64bit systemoch komu to bezi na 32bit toho to bude vyhadzovat. Takze jednoducho, hry sa daju optimalizovat kade ako, zalezi len na tvorcoch, kolko to a ako velmi to chcu orezat na ukor kvality. Staci vydiet novy Realms of Arkania, kde to seka na kadecom a vyzera to na hru s pred 10 rokov. Ked je nieco optimalizovane ako ma byt pre PC, tak vsetky nastavenia maju nejaky efekt na hru a plynulost, ked je optimalizovane na nic, tak rozdiel neuvidis skoro ziadny iba ak minimalny a ako som uz pred tym spomenul, taketo naroky sa uz v sucasnoti daju celkom zaobstarat za celkom rozumnu cenu, iba nevidim dovod, preco by tomu tak malo byt, btw ja si tento rok planujem poskladat nove PC, ale nie kvoli takymto hram, aj ked mozno s casti ano, ale kvoli tomu, ze osobne uz by kus vykonu navyse neuskodilo, a kedze obcas zahram nejaku tu 3D hru, tak by som sa nechcel prizerat iba na obrazky pocas hrania, ale skor na plnuly chod.
  • Takze na plne detaily si to zahraji jen kluci z NASA z rizeni kosmických letu?:)
    Ještě ze nejsou 32 jadrove procesory, urcite by je tahle ultra hra využila!
    Jinak peknej způsob jak donutit vahajici k předobjednávce ps4 nebo x1, cena optimalni sestavy a nove konzole bude zrejme dost rozdil.
    • a no jo, to byl jen vtipek..ale 20-25k a 10-15k za novou konzoli uz k zamysleni je..
      • no, na konzole v ultra to asi nespustis :)
        takze cca za 12k poskladas pc kde ti to v hd-ready pojde
        • Asi tak.Taky jsem ještě stále nepochopil, zda hry na konzolích konečně poběží ve FullHD(1080p) / 60FPS a nebo se bude obraz upsamplovat z HDready(720p). Pokud z HDready, tak na to ti stačí už pomalu kancelářský počítač s grafikou za cca 2-3k.
          • Ma to na nich bezet nativne ve FullHD, takze 1080p, ale o zadnych pevnych 60FPS rec nebyla. Ubi uz uhlasil, ze Watch Dogs pojedou jen ve 30FPS. Nektery hry, treba zavodni, ale maji v 60FPS bezet. To je na vyvojarich co si zvoli - bud lepsi grafiku a 30FPS nebo horsi a 60FPS
        • hmm..na ps4 nebo x1 si myslim to pojede v ultra uplne v pohode, mozna i lepe, diky snadnejsi optimalizaci.
          • mno, to sa mi nezda, kym neuvidim, a nebude to potvrdene, tak neuverim :)
    • preco, AMD proc za 6k+AMD HD 7970 za 9-10k+ nejaka doska a nejaky disk a si na 20-25k
      NASA?
    • taky si zrovna nejsem jistej jestli ma vůbec vyznam se touhle hrou nejak vyrazne vzrušovat, nevim jak vam ale me pobihani po meste s mobilem všeumělem v ruce zrovna moc zabavny neprijde, obvzlast když existuje GTA 5 které mi prijde asi tak 20x zabavnejsi i když tam nejde hacknout sloup veřejného osvetleni.
      • Hej, to je dalsia vec. Ze v tych x videach, co ubisoft vypustil von, hlavna postava robi stale to iste. Vyzera to sice vizualne pekne, ale velmi stereotypne.
        Takze mna tato hra uz ani velmi nezaujima, aspon si nemusim bezat kupit 8-jadro.
    • Znám jen jedinou hru u které je proklamováno že by dokázala využít 32 jader :D
  • Core i7-3770 ani Intel Core i7-3930K nejsou 8-mi jádra *7*.
    • Oni počítají i pseudo jádra. AMD taky nemá 8 plnohodnotných jader. (když se budem pohybovat v desktopu)
  • Ram a grafiku na ultra mám. Procesor osmijádrový nemám nýbrž jen čtyřjádrový, ale stejně mi to přijde přehnané ty požadavky.
  • XorxoxTalarius
    No takze ja muzu s klidem rici ze mi to moc svizne nepojede ... nu coz, nez koupim pristi rok nove PC, tak treba stihnu Steam Summer Sales :D
    • ucho
      no já narazil už u té podmínky na operační systém a ten ještě nějaký čas měnit nehodlám :)
      • repley
        No jsem z toho taky trochu rozlazen. Ještě musím dva roky počkat a pak asi bude nový PC kde už asi konečně bodu i 64bit. Docela jsem se na tu hru těšil *3*
        • Ty voe to si děláte srandu že jedete ještě na XPčkách. :) Chápu když na tom má někdo nainstalovanou kupu programů která ho živí, ale na herním PC?
          • ucho
            ne, jedu na 32bitových windows 7
            • Xcomik
              Tak reinstaluj na 64-bit se stejným klíčem. Omezení licence se od právě na Win 7 nestahuje na verzi os (x86 či x64) pouze jen u oem na HW a typ edice. Pokud tedy použiješ 32bit nebo 64 bit je MS jednoduše řečeno u řitě. Tohle omezení bylo snad jen tuším u Vist.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit