Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • verim tomu u ps4 ,ale xbox ma 128 bit sbernici na grafice a ta bude pro programatpry peklo .
  • Domnívám se, že kolega troll "neúmyslně" zaměnil Johna Carmacka za Johna Romera, na kterého ten jeho vyčerpávající příspěvek celkem sedí. Každý se občas splete *4*
  • C-BEAM
    drvivá väčšina hier o rok-dva určite pôjde v 1080p. Ale s framerate mal pravdu.
  • Taky. Hlavně se mi líbí, že i když začne trochu zabíhat do detailů, pořád tomu rozumím a nepřipadám si jak na hodině svahilštiny. To moc lidí jeho ražení neumí.
  • Dík za tip, té akce na Rage jsem si včera všiml (i když základní hru už dávno mám), ale to DLC jsem přehlídl. A za 1,24 eur není co řešit. *3*
  • tonnymontana
    AOY: tak ja nevim mam hodne her vse hraju v podstate na high bez problemu a rage mi jede spatne strojem to urcite neni jak sam pises ty pozadavky jsou dost male. asi bych to pripsal na vrub optimalizace jinak netusim.

    jo a taky me stvalo (pokud to jde vypnout tak potom to neberte vazne) ze kdyz jsem mel ve hre neco zmacknout atd byl tam tlacitka z gamepadu pritom jsem hral na klavesnici mno myslim si ze kdyby clovek zaskrknul klůavesu mohlo se to zmenit. a celkove kdyz si vezmete ze je tam co ja vim max 8 nastavitelnych hodnot pro grafiku taky to neni moc.

    k tem texturam, to delalo od zacatku problemy on pouzil ty megatextury jako novou techno co se zas tak neusvedcila hold on to carmak pak hodnekrat vysvetloval
  • C-BEAM
    nemo22: este raz, o frostbite nie je zaújem a nikto iný ho nevyužíva pretože si ho EA nepustí. Inak by v licencovaní konkuroval cryenginu.
  • Nemyslim si ze o frostbite by nebol zaujem, skor naopak. Momentalne je hodne silna znacka a aj technologicky sa v pohode vyrovna, aspon navonok, UDK alebo Cryenginu. A tak isto vidiet ze je hodne verzatilny kedze rozne studia spadajuce pod EA ho pouzivaju na rozne typy hier - RPG, strategie, sportove hry. Ale zasa je to hlavne o obchodnom modely. Jednak asi EA nechce to predavat aj potencionalnej konkurencii a otvorit technologiu mimo svojho odsahu a potom su to zasa tie doplnkove naklady na support.
  • hmm hate je hlavne od ludi ktorym to uplne nefungovalo tak ako malo, ale celkovo je skor citit ze pre vecisnu ludi ktori maju negativny pocit z Rage je to skor sklamanie. Jednak bud cakali nieco ine, potom aj z nenaplnenia slubov od ID Softu a v neposlednom rade, a to je mozno aj trochu "rage" voci ID Softu, je kompletne nezvladnuta komunikacia v momente ked sa po vydani prejavili chyby. Najpr sa vyhovarali na vyrobcov ovladacov, potom zasa ze na konzoliach to chodi v pohode tak co a nakoniec hrali nieklko mesiacov mrtveho chrobaka a problem sa neriesil, az nakoniec po niekolkych mesiacoch a patchoch si zacal Carmack sypat popl na hlavu a este Tom Hollenshead sa tusim nakoniec ospravedlnil. Ale aj vyvoj potom bol taky zmeteny. Slubovali ze do par mesiacov vydu nastroje na modovanie, nakoniec to trvalo viac ako rok. A slubovany balik hires textur, alebo skor megatextur, pre pc, nakoniec stale nevysiel.
  • No zrovna zbrane u Far Cry 2 byly trapne zrcadlove pretocene (bohuzel je to nesvar spousty her, Rage mezi nimi), diky cemuz mely ke "krasnemu zpracovani" na mile daleko. Trojka uz je ma ok (jednicka je mela tusim taky spravne).
  • no ja si ty jeho kydy vzdy rad poslechnu protoze temer vzdy mel ma a bude mit pravdu . Nejvic me dostalo kdyz nekdy v roce 2011 psal ,ze nove kozole budou OPET cilit na 30 snimku za vterinu a 720p rozliseni . Svete div se on nekecal
  • asi rozporuplný dizajn hry, ale pokud se ti to líbilo tak to nemusíš rešit
  • MrSanta
    Však píšu, že to prubnu. Třeba mi to s ovladačem nepůjde. Teprva se s ním učím hrát FPP hry. TPP už jsou celkem v klidu. Ale docela už to jde, v Borderlands 2 to zvládám. Samozřejmě oproti hraní na K+M mám větší výskyt 'Fight for your life', ale úmrtí o moc víc není.
    K tomu pocitu - on i ten ovladač má něco do sebe. Mačkání RT se dá, s trochou dobré vůle, přirovnat k mačkání spouště *1*. Vibrace při delší dávce jsou taky příjemný bonus. A FullHD na 40'', to je žrádlo. Myslím, že v singlu ovladač zas tak moc nelimituje. V MP by to bylo nejspíš jiné. Tam asi dobré zvládnutí ovladače dělá větší rozdíl. Ale já MP nehraju a na pr... zadek bych dostal i s K+M *15*
  • Mortuus
    Vůbec nechápu ten hate kolem Rage. Hru jsem koupil až později, takže se mi sice vyhnuly počáteční problémy, ale hru jsem dohrál dvakrát a opravdu si ji užil. Ve světle FPS her jako CoD je Rage vysoce nadprůměrná a upřímně mě mrzí, že pokračování se nejspíš nedočáme.
  • Musíš leda tak platit daně a zemřít. A katastroficky pohořel s Rage a Doomem 3? Jako fakt? Na Doom 3 se tenkrát všichni dívali jak na zjevení, to plně dynamický nasvícení v takový kvalitě nemělo obdoby. A vše bylo překvapivě skvěle optimalizovaný. Dokud se nazačal zapínat AA, tak ta hra běžela slušně i na slaboučkejch strojích. A co se týče megatexture, tak tam pohořel během prvního měsíce na neodlazený drivery. Pokus jsi se ale díval, co ta technologie v praxi umožňuje a jak triviální je měnit a nanášet kousky textur a pracovat s vrstvami, tak tohle nemůžeš napsat. To díky jemu mohl dělat prakticky jakejkoliv grafik/umělec finální podobu lokací (co se textur týče), protože se s tím pracovalo jak s Photoshopem - jednoduše, intuitivně a v reálným čase. Že vás zklamal na Doomovi level design nebo nedej bože příběh, to běžte vyčítat někomu jinýmu. To nebyla jeho práce. Čert ví jesti tohle není zas jenom přihlouplej trolling. Nick by tomu nasvědčoval...
  • zx_spektrum
    Kdybys něco na podobné notě napsal třeba na Petera Molyneuxe, tak ti asi i zatleskám, ale jelikož vnímám (a nejsem v tom sám) Carmacka více jako programátora který řeší technickou stránku věci, než jakéhosi gamemakera, producenta her, herního Spielberga či vypravěče příběhů, nemůžu jinak než nesouhlasit. Po technické stránce byly všechny hry na velmi dobré úrovni a jeho místo jako chief technology officer u Oculusu naopak zajistí, aby po technické stránce věci byl Oculus a jeho podpora na velmi dobré úrovni a byl tak víc než jen hype. Já jsem za tenhle jeho krok rád.
  • Mně na Far cry 3 nakonec odradila nutnost sbírání kytek, lovení zvířátek a slepota NPC pokud jsi byl v křoví, jinak docela svěží nekonvenční počin. Dá se říci, že vychytali chyby Far Cry 2. Mimochodem Far Cry (1,2,3) měly vždy krásně zpracované zbraně.
  • Design sice nic moc, ale pocit ze střelby je úžasný. Doskakování textur je problém ADM, takže bych tipnul kartu této značky.

    Jinak FPS u které jsem se skvěle bavil. letos to bylo už jen u Far Cry 3.
  • jindra.veliky
    http://www.youtube.com/watch?v=Wn_iz8z2AGw

    *9* *13*
  • Doskakování textur moc hezké není, ale jelikož už mám 7 let starý počítač, nemůžu chtít zázraky. Hra vypadá hezky, běhá svižně, akce je úžasná, už jsem se dlouho u FPS takhle nebavil.

    Jedině mně vadí zbraně, ID od Doom3 neudělal krásnou bouchačku, na kterou by bylo hezké pohledět. Co bych dal za nějakej klasickej revolver, než tu bambitku, s kterou náš hrdina klátí "ghosts"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit