Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Zajímalo by mě, jestli si ve hře budu moci vybrat ke komu se přidat. Možnost "kolaborovat" se Zikmundem proti králi Václavovi by byla super.
    • Keyz
      Tuším, že v Levelu psali, že nechtějí měnit zásadně dějiny.

      Ale v nějaké míře by to snad šlo udělat. Bylo by to opravdu zajímavé. I když jestli postavě zničili vojáci nějaké věci apod...
    • Veskoslav
      Já bych šel. Měli hezčí brnění *1*
      • Keyz
        Myslíš ty dlouhé kapuce na jejich přirození jak někdo psal? *1*
      • jak to víš? někde jsou fotky? *2*
        • Veskoslav
          No jelikož se zachovaly záznamy i nákresy brnění. Navíc takový řád Německých rytířů byli jedni z nejhorších nepřátel tehdejší Evropy. Defacto tanky tehdejší Evropy. Do doby než se rozšířily kuše to byli prakticky neporazitelní nepřátelé. To, že jim Husité například napráskali bylo spíše dáno debilitou protivníka a správně zvoleným bojištěm než výbavou. Jinak vyrovnat se jim vyrovnalo akorát Polské jezdectvo.
          • wenceslaus
            Střelný prach, organizovaná pěchota a dřevcové zbraně... to samo by stačilo k úpadku rytířstva.
            • wenceslaus
              Takové dělo kuší nenahradíte :-) Palné zbraně zkrátka získávali převahu díky snadné obsluze a relativně jednoduché výrobě. Píšťalu a jiné husiti hojně používali. Navíc měli střelné zbraně i silný zastrašující účinek na ludi.... i na koně.
            • Veskoslav
              V té době byly střelné zbraně tak stabilní a přesné, že přesnější a smrtelnější bylo po protivníkovi plivat. Navíc proč střelný prach, když kuše měla průraznost, sílu, rychleji se nabíjela a její spolehlivost většinou nehrozila zabitím majitele.
            • Kuše kosili rytíře po stovkách desítky, dost možná i stovky let před střelnýma zbraněma
          • Magister_Peditum
            Když vynechám oděv tatarů, tak se v 15. století brnění v jednotlivých zemích od sebe moc nelišilo. V podstatě se nosilo u nás to samé, co třeba ve Francii.
            • Veskoslav
              To máš pravdu. Ale ve srovnání s Polskem a "Německem" jej mělo minimum lidí. Doba Václava IV. je dobou úpadku. Bohužel. Jinak takové helmy Polské jízdy podle mě patří k nejhezčím, co byly.
  • Ale to už tady někdo psal, jestli se budou soustředit více na to, kolik mám podvlíkaček a jestli žrádlo, co jim není 2 dny zkažený, tak z toho udělaj THE SIMS a ne středověký RPG *1*
    • Všechno se dá dělat s mírou. Třeba New Vegas hardcore měl nutnost jít a pít zpracovanou bravurně. Hře to na zábavnosti jenom přidalo.
      • Řekl bych, že i DayZ je na tom podobně, taky mě to baví kvúli té hardcorovosti
  • B.o.b
    Tak jo, můj první podpořený Kickstarter projekt a myslím si, že sakra zaslouženě!
  • S tímto tempem hrozí, že 100 000 vyberou již dneska. Třetina za první den je docela terno.
    • ucho
      no popravdě kdyby dnes nebo max do zítra nedali 100k, i bych se trochu bál o zafinancování. takže já doufám, že dnes těch 100k padne a zítra to vyleze přes 150k... ideálně k 200k. pak budu klidnej :)
    • Magister_Peditum
      Ono se to asi zpomalí, ale i tak mají času habaděj. Myslím, že tu částku mají téměř jistou.
  • Hmm, ono je taky možný, že ta velká bitva se bude odehrávat na nějaké samostané pláni, která se odemkne až s příchodem nepřátelské armády.
  • Pokud si to teda člověk chce zahrát co nejdříve, tak má koupit jakou verzi? Operuje se tam totiž se třemi pojmy EARLY ACCESS, ALPHA, BETA a mám v tom bordel *16*
    • Přesně tak, podle vyjádření, už nevím kde, myslím, že na RPS, se zdá, že Early access je u fyzické Baron edice to samé jako Alpha bez Early access u digitální Baron edice.
      • teď si v tom udělal ještě větší bordel
        • neudělal, ty edice jsou co se přístupu ke hře týče totožné, akorát jedna je DIGITAL a jedna FYZICKÁ. Neumíte číst ?:)
          • takže cca 800Kč do Alphy...
            • Tak ted jsem přispěl těch 30 liber, tak jsem zvědavej, jen doufám že ta hra bude i v CZ dabingu.
            • Veskoslav
              Jj Digitální verze Baron je první, kdo má přístup do Alphy, Knight má pouze Betu.
    • celoush
      nejdřív alfa (dražší), pak beta (levnější) - obojí je "early access" a nakonec celá hra (nejlevnější).
      • Takže to chápu správně, že pokud si to chci zahrát co nejdříve (v early accessu) za co nejméně peněz tak koupim EARLA? A říkalo se už někde jak daleko od sebe bude vydání Alphy a Bety?
        • "BARON" za 25 liber (40 dolarů nebo 30€ček) je přístup do alfa verze. První vydání Alfy bude cca za půl roku po úspěšné kampani, beta bude před vydáním (to je maximálně ve Q4/2015).
  • Vadí mi tři věci:

    1) Že to není third-person... Přes to se nedokážu přenést, bohužel.
    2) Že pokud zaplatím, tak za to něco dostanu nejdříve tak za dva roky (buďme realisté - dost možná to ani v prosinci 2015 nedají).
    3) Že za CD soundtrack (tedy ne šmejd mp3ky), který mě zajímá pomalu více než hra samotná, musím zaplatit litr.

    *13*
    • Magister_Peditum
      K tomu bodu číslo 1)... Takže nehraješ ani žádné válečné hry?
      • Ne, střílečky vůbec nehraju... Naposledy jsem hrál nějakého Quake 3 Arena nebo tak něco. *4*
    • Radioaktivni_surikata
      Tak nějakou alfa testovací plochu slibujou za cca půl roku, beta bude dřív jak plná a do plný samozřejmě pořád daleko. 3rd preson je věc vkusu, mně nevadí ani jedno. A co se týče hudby, já si koupil Knight Special, což je stovek 9, a pokud ti za 20 liber (cca 700) dají mp3, tak to snad není tak zlý. Většina normálních lidí používá mp3 s 320 kbps bitratem, což je slušná kvalita. Mám v empétrojce dobrou půlku alb ve flac formátu s 1 mbps bitratem a na domácím kině tak tak poznám rozdíl. Ve sluchátkách bych vysloveně typoval. Stejnak to bude druhej den na ulozto *1*
      • Ve sluchátkách bys TIPoval, a pokud slyšíš rozdíl na domácím kině, ale ve sluchátkách ne, máš pravděpodobně mizerné sluchátka
        • Radioaktivni_surikata
          Nebo na tebe spíš působí placebo efekt ty netopýre *3* Sluchátka mám jednak HIFI od Philipsu, a na ven mám iAudia od Cowonu. Obzvlášť ty iAudia jsou asi nejlepší poměr cena/výkon, jakej existuje. U nás se bohužel neprodávaj, ale za v přepočtu 2 stovky + poštovný natrhnou zadel všem Sennheiserkám, nebo nedej bože Kossákům do tisícovky. Rozdíl v nich znát není. 320 kbps je opravdu slušná kvalita.
          • absolutní hluch, co ti na to mám říct, já rozdíl poznám i na sluchátkách za pade (samozřejmě ne všude, ale u některých skladeb se to poznat dá bez problémů) :)
            • Radioaktivni_surikata
              Ten absolutní hluch umí naladit housle i kytaru čistě i bez zadání tónu :) Rockovou písničku v 320 kbps empétrojce ve sluchátkách za pade od flacu nepoznáš, to je čistej placebo efekt (ono ve sluchátkách za 50 je nejspíš problém poznat i to, co to za písničku je). A ekvalizéry zásadně nepoužívám. Pokud jsou potřeba, značí to právě nekvalitní výstup nebo případnej (ne)vkus poslouchajícího. Souhlasil bych leda tak se 128 kbps mp3, což je stále dost populární kvalita a většina populace rozdíl nepozná. Ale 320 je naprosto v pohodě.
    • Keyz
      Tak jestli to bude mít úspěch CD určitě vydají extra jak to bývá zvykem.

      Data se osobně moc nebojím mají zkušenosti i když se to vždy může pokazit.
      • Kdyby bylo zaručené, že bude existovat nějaký third-person mod, tak bych jim tam tu tisícovku možná i hodil...

        No uvidíme podle toho, jak se to bude s tím kickstarterem vyvíjet - investora každopádně mají, takže jim stačí dosáhnout cíle. Já bych si pak koupil ten soundtrack (možná i hru podle toho, jaké budou recenze).
    • walltar
      Tak to je Kickstarter ... ta hra se bude prodávat jak bude hotová. Tohle je o podpoření toho projektu, ne o kupování si hry.
  • KICKSTARTER MASAKR !!! Za 4 hodiny 50 000 liber a zbývá 29 dní do konce, to musí prostě dopadnout dobře. Jen co mi na účet přiletí výplata tak také přispěju, sám za sebe bych se styděl kdybych nepřispěl :-)
    • ucho
      těžko říct, zatím to vypadá dobře, záleží na průběhu, kolikrát se to může po dvou dnech zastavit. víceméně se rozhodne následujících 48 hodin.
    • PS: koukat na to jak tam naskakují další a další peníze každou vteřinu je ten nejlepší spořič obrazovky na světě *14*
    • to samé *1* po výplatě
  • Najlepší koment k tejto hre: Are you trying to tell me that dragons didn't really exist in the medieval era? *1* Inak, priespel som..Knight Black or Black Knight *4*
    • *1* *1* *1* lidská blbost je neomezená, stálo by za to ho za ten koment udělat do hry jak tam postává a rozhlíží se po obloze a ptá se ,,a kde jsou draci ?'' a ostatní NPC by se mu smáli a měli ho za blázna *1*
      • Veskoslav
        Podle mě se spíše jedná o ironickou poznámku než o neznalost. Navíc v tom středověku by se mu moc nesmáli, na tyhle pohádky tam věřili až moc.
        • Tiež si myslím, že to bolo mienené ironicky..ale pobavilo *1*
  • x_ander
    Tak ode mě tam mají kluci už taky nasypáno. A naskakuje to dost rychle. Věřím, že to dají.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit