Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kubi-wan
    Vypadá to úžasně... ať si všichni ti kouzelníci strčej draky do p*dele!
  • Co nechápu je proč ten příběh popisují jen v obecné rovině (bratr zradil krále, země je na pokraji války atd.). Mají napsat jaký král, jaká země *1* Jestliže to bude historicky přesné, tak v českých zemích roku 1403 vládl Václav IV. (syn Karla IV.), jehož nástupcem byl právě jeho bratr Zikmund Lucemburský *3*
    • celoush
      http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=14390#p14390
    • Myslím, že je to proto, že to historické zasazení není zas až tak zajímavé ani pro nás Čechy, natož pro cizince někde v Americe. Je podle mě rozumnější prezentovat to jako velké lidské drama v epických kulisách (zmiňovaný Braveheart) než nudit potenciální backery českou historií.

      Na kampani je dobře vidět, jak autoři musejí balancovat mezi vkusem široké veřejnosti a nekompromisním dílem, které chtějí vytvořit. Rozhodnutí vypustit "draky a magii" se ještě může šeredně vymstít - ztrácí se tím výhoda žánru fantasy, omezují možnosti questů atd. Asi proto Dan Vávra opakuje, že je to "něco jako Skyrim/Dark Souls/Witcher" - tj. velké a úspěšné fantasy tituly.

      Projektu velmi fandím, ale je otázka, jestli by zapracování alespoň nějaké magie (ne zrovna firebally ale něco ve stylu Zaklínače) a lehkých fantasy prvků nepomohlo hru propagovat/prodávat.
      • Kdyz sem cetl Sapkowskeho husitskou trilogii, tak na me i to minimum magie co tam dal pusobilo spis rusive (a to jsem byl fanda fantasy). Ta doba i prostredi potencial ma, stejne tak Warhorse ma potencial z toho udelat vybornou hru. Ted jeste aby o tom presvedcili svet a soucasne se neutopili v zaplave nesmyslnych nepodstatnych detailu (spodky, kazici se jidlo v inventari a podobne).
    • XorxoxTalarius
      Tak to vis, nechteji delat spoilery *1*
    • Ty to chces potopit, co? Nikoho na svete (krome par "patriotu") nezajimaji dejiny nejake bananove republiky ;-) Cim obecnejsi, tim vetsi sance na uspech.
  • gert
    http://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance?ref=live
    Mám takovou otázečku, ty druhy edicí, co tam jsou zobrazeny, půjdou získat jenom na kickstaru, podle toho, jakou částkou je podpořim? Nemám s tim žádné zkušenosti, tak mi prosím nenadávejte do debilů, díky. *1*
    • jj proste se zaregistruj (sign in) do Kickstarteru a pak budes moc na jednu z tech edici kliknout. zadas castku a udaje platebni karty (castka se odecte az kdyz bude uspesne ukoncen projekt, teda odted za 29 dni pokd se vybere tech 300tis.).
      ja dal knight(digital) a tesim se na betu.. :-)
      • gert
        JJ, dík, já to vidim na Baron s.e abych mohl i do alphy.
      • XorxoxTalarius
        To je teda blby, byl bych radsi kdyby mi to castku rovnou odecetlo a pak treba vratilo :D
        Jak je vyreseny ze reknu ze jim dam treba 3000 a pak je nebudu mit na ucte?
        • Po česku jezdí Vávra jako vymahač, ostatní země mají jiného vymahače. :D
    • gert
      jo, jo, už jsem to zjistil, nejdřív koukat, potom psát. *1*
  • Mě by zajímalo, jaký je poměr toho co vyberou a co z toho rozdají zpátky na těch cenách *8*
    • Keyz
      Mělo by to být jedlo, jestli jím to pak doplatí ivestor.

      Mě by hlavně zajímalo jestli boj bude vždy jede vs jeden. Proti přesile by šlo asi špatně bojovat v daném bojovém systému.
      • Ono proti přesile se obecně bojuje dost blbě. Vždy když v nějaké hře rozsekám samojediný 10 chlápků s obstojnou výzbrojí připadám si dost divně.

        A to nejen v realistické RPG, ale i fantasy. Ostatně i Sapkowski popisuje boj Geralt vs 4 profesionálové jako ultimátní střetnutí.
        • Ja nevim, Musashi tvrdil ze od urciteho stupne schopnosti uz je jedno, jestli je tech protivniku 10 nebo 100. Obecne bude vzdycky zalezet na tom kdo jde proti komu. Pokud ti protivnici nejsou sehrani, muzou si docela slusne prekazet nebo se dokonce zranit sami.
        • Keyz
          V zaklínači to byl problém když jich bylo více a byli na podobné úrovní a to i když jsi měl znamení a lahvičky. To bylo dobrý oproti AC. Navíc NPC co měli štít ho dobře používaly.

          Zde by to ale mělo být ještě větší problém vhledem k únavě a pod. I když jestli to budou dva NPC v hadrech a hráč v brnění problém to asi nebude. Zase sotva udělají náhodně velkou bitvu. To by jsi musel pořád nahrávat vzhledem k tomu jako bylo šance na smrt. Asi se na tebe budou nějak valit NPC a další budou bojovat s dalšími NPC. I když to je pouze moje spekulace.
        • Magister_Peditum
          A to má Geralt trochu lepší smysly než lidé.
      • Magister_Peditum
        Pokud tam nebude potřeba nějak "uzamknout" protivníka, jako je to u soubojů v AC, tak bych v tom neviděl problém.
        • Keyz
          To by bylo dobrý.

          A bylo potřeba se rozmýšlet do koho se pustím abych neskočil zavalen.
  • ten emperor za 600 vypada lakave, skoda ze ted tolik dat nemuzu. Kazdopadne to nabiha dost rychle, tak snad se povede
    • celoush
      strhne se ti to až při vybrání po tom měsíci... to není jak u nás *3*
  • Veskoslav
    30 Liber hozeno. Říkejte mi Baron von Veskoslav *1*
    • A jak ti říkají holky ? *1*
      • Veskoslav
        Nešahej na mě, prase! *1*
        • lol tak to jo
    • Keyz
      *1*

      Kdyby jsi to měl Venkoslav to by se více hodilo a taky by to říkalo, že jsi z nějaké vesnice.


      Já večer asi taky dám Barona možná Earla. I když ten měc tvl, ten bych chtěl když to je není hračka. *14*
      • Veskoslav
        No uvažoval jsem nad tím jménem pak do hry. Ten meč je luxusní. Celá ta edice je masakr.
      • Meč mě taky lákal, ale tolik si přece jen dovolit nemůžu... :/
        • No pokud chceš meč, tak nemusíš dávat zrovna cca 19-20 tisíc Kč za Deliverance, ale na koupi repliky středověkého meče (základního) použitelného i pro historický šerm ti stačí 2500-3000 Kč (pak samozřejmě čím víc, tím líp) :)
          Já se spokojím s Knight tier..možná si ještě rozmyslím navýšení na Barona, ale tam bych viděl svůj limit (zvlášť pokud je v ceně jen Act I.)
        • Keyz
          To je jasný, za to máš nové PC.

          Tak snad jestli to bude supr, tak ten meč si seženu poté v rámci nějaké středověkého spolku :)
          Jestli budu do té doby budu chudý, tak budu mit klacek no...
  • Nemůžu si pomoct, ale 3RD PERSON by této hře slušela více, viz

    http://images.gamestar.de/images/idgwpgsgp/bdb/2465743/600x.jpg

    *3*
    • Bral bych oboje, při přesunu bych měl zaplý 3rd person a při boji si přepnul na fps, jako to dělám v TES a nebo Armě :-)
    • Já jsem taky pro aby to mělo 3RD Person, bez toho mi to prostě dost odrazuje pak ani nevidím jak vlastně vypadam atd...bud to velký mínus tý hry si myslim.
      • Magister_Peditum
        Tak se podívej do inventáře, tak budeš vidět. *15*
    • smejki
      hra s 3rd person kamerou není to samé jako hra navržená pro 3rd person kameru. Stačí se podívat na Elder Scrolls, kde 3rd person kamera slouží jen k okouknutí postavy, ale hrát se to pořádně nedá. Udělat hru pro 3rd i 1st person pohled není jen technická práce navíc, nýbrž především designová. A nese to jistá omezení. Příklad: pokud má hráč 1st person kameru, není dost dobře možné nadesignovat situaci, kdy má reagovat na to, že na něj někdo zezadu útočí. v 3rd person to problém není, ale situaci musíš díky přítomnosti obou módů vyškrtnout. Dál jsou v 3rd person strašné problémy s kamerou v interiérech - musí se dělat větší, ale to je ve 1st person nápadné. atd atd atd

      Mimochodem Dan na Rock Paper Shotgun 3rd person pohled komentoval.
      • Kozy
        Nevíš jestli uvažují nad podporou Oculusu?
        • Cosi
          Ano. Píšou to na kickstarterovských stránkách.
      • Dík za info o tom RPS, v podstatě tam říká, že 1st person více ponoří do děje, což beru... ale sám tam pak říká, že když bude hodně lidí proti, tak udělají i 3rd, takže to vývojářsky zas tak velký problém asi není, akorát oni zvolili jen jednu variantu
        • smejki
          není to nemožné, jen říkám, že to není selanka a rozhodně se s tím nedá přijít až v pozdějších fázích realizace.
    • ucho
      na oko hezké, na ovládání blbé (nešel by moc použít ten jejich bojový systém počítám, nebo si to vůbec nedokážu představit...)
    • Magister_Peditum
      Mně se to first person líbí. Spolu s tou rozklepanou kamerou (a doufám i viditelnými končetinami), to bude skvěle vtahovat do děje. Kromě toho, jako už píšou vedle, je to lepší i kvůli soubojovému systému.
    • Veskoslav
      Pak by to ale už nebylo realistické, kdyby jsi viděl, kde je tvůj protivník atd.
  • A už jsem EARL :D :D
  • Tak jsem prispel tech 1200 liber ;) Teto hre strasne fandim a preji si aby dopadla skvele :)
    • x_ander
      Jestli nekecáš, tak klobouk dolů...
      • Nekecam, uvidite ve hre muj uzasnej xicht :D
        • Uploadni a postuj link, ať můžem vědět, že nekecáš *1*
    • Tak se prober.
    • Veskoslav
      Myslím, že nick je odpovídající:-D Mít zbytečných 1200 Liber, tak jdu taky do toho:)
  • TADÁ!! Tak už máme 2 papeže, Bakala prej zavolal Babišovi *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit