Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Moc rád bych v jednom z dílů viděl i historickou Prahu, ale to je asi dost nereálné
    • Magister_Peditum
      No, udělat cca 50 tisícové město (vlastně hned několik měst) o rozloze jednoho z největších měst křesťanské Evropy, to je v případě realismu, o který se hra snaží, poněkud náročnější úkol než udělat třeba zmenšeninu nějakého města s náhodně generovanými npc, jako ve všech těch GTA a Assassin's Creedech. *3*
      • Praha a jedno z největších měst Evropy? To ani zdaleka, Praha byla maličká v porovnání např. se Španělskými nebo Italskými městy.
        • Magister_Peditum
          Čemu nerozumíš na slovním spojení "jedno z největších měst"? Je jasné, že takový Miláno nebo Paříš už byly na trochu jiné populační úrovni.
          • Čemu nerozumíš ty, když jsem psal, že ani náhodou jedno z největších, omg *7*
    • Veskoslav
      Spíše Olomouc. Ta v té době byla podle historických pramenů daleko zajímavější než Praha, navíc zde měla moc církev, co do toho rvala takové prachy, co neměl ani panovník.
      • Magister_Peditum
        Olomouc si strč za klobouk. Praga caput regni, vole! *1*
      • Jenže u nás v Olomouci byl na tehdejší dobou celkem klid a nuda (na poměry). My Moraváci jsme ostatně vždycky když šlo do tuhého zalezli do sklepa a nechali Prahu to za nás vybojovat ;-)
    • smejki
      Tak když se sejde 1000 lidí a rozpočet jako na Assasin's Creed *1*
    • Já zase Kutnou Horu, ale to je skoro stejně daleko... *9*
  • Doufam ze bude extra fight club kde budou hosi hrat to press demo.
  • co me trosku prekvapuje je ploch 9 km^2 a mesto, lesy, hrady, tucty vesnic .. nepotrebuji 60 km^2 ale kam to chteji nacpat .. byt to ctverec 3x3, tak z jedne strany na druhou za pulhodku chuzi, na koni treba 6 minut .. neco jako Holesovice+Letna+Troja .. chapu ze se chteli vyhnout pulhodinovemu bloudeni aniz by se zmenilo prostredi ale uz jen kolik plochy zabere velka armada .. no hlavne at jim to vyjde ..
    • 3x3 km na jednu mapu ze tří co budou ve hře je dost. Evokuje to, že je to málo, kór když bude působit co nejreálnějším dojmem. Ale takovej skyrim v přepoču není o tolik větší, v podstatě žádné rpg. Zaklínač, gothic, tam mapy byli stovky metrů a jaké to byli hry. Prostě reálný 3km je něco jíného než ve hře. Věřím tomu, že to nebude vůbec omezující.
      • Jasně, jenže toto má být ultra reálná hra. Tak doufám že lapkové nebudou sedět hned za rohem
    • Skyrim má stejně velkou mapu a problém s nedostatkem prostoru tam opravdu nemají :)
      • Tak to stejně velkou mapu nemá. Tohle bude tak poloviční.
      • pockej .. nema skyrim cca 37.1 km² ?

        "sachovnice" o plose 119 x 94 ctvercu (kazdy ctverec ma stranu 57.6 metru)
      • Skyrim má 15.5 km^2, je větší ale ne zas o tolik
        • No, mozna jo, aktivni uzemi je asi mensi.
          Tady je porovnani:
          http://warhorsestudios.cz/pages/blog/img/blog_011_7.jpg
      • Skyrim je urcite vetsi. Pokus si dobre vzpominam, ma asi 40km2.
    • taky mi to pripada malo, cekal bych alespon mapu rozlohy Cernarusi. Ta ma tusim cca 15x15 km. Deliverance bude mit 3x3 km coz je dosti prtavy. Ale zase pokud bude to uzemi detailne propracovany, budou tam stezky pres les, rokle atd... Pak to muze byt v poho.
      Horsi bude jestli tam daji rozlehla pole a louky, to mapu prohlednes a za chvili bude nudit. Snad Vavra vi co dela. *3*
      • 3x3 rozhodně není málo. V CryEnginu už jsem strávil nějaký ten měsíc, dělal jsem mapy podle reálu a na 1,5x1,5 km oblasti jsem měl jedno město a jednu malou vesničku, které spojovaly dlouhé přímé cesty... Pokud mapu dobře navrhnou, tak na 3x3km můžou mít několik malých vesniček a klidně dva hrady. Není to největší, ale rozhodně se to nedá označit jako "prťavé". Navíc je rozdíl mít 3x3km odfláklou generickou mapu a 3x3 vymakanou nádheru do posledního detailu.
        • mozna jo .. asi fakt nema moc smysl srovnavat real 1 km a herni 1 km, plochy realnych vesnic, hradu, lesu a mest s hernimi ... jen kdyz to srovnam s Armou II nebo III tak tam mi ty plochy neprijou nejak otravne rozlehle a fakt by mi nevadilo putovat kvuli ukolu 30 - 60 minut (zvlast pokud by se nahodne mohla vyskytnout nejaka udalost) ...
          • Na druhou stranu ArmA má současnou krajinu. Ve středověku tu byly husté lesy*, klikaté cestičky a divá zvěř. S tím už se dá solidně pracovat.

            *Smrkové monokultury v ukázkách mě trochu zarazily. Dřív tu byl daleko větší podíl listnatých nebo smíšených lesů a s tím souvisejících nebezpečných houštin. Ale zase musím uznat, že záběry z lesa mě dostaly. Takový les všichni známe a vypadá to hrozně autenticky.
      • Ta fotka z výšky na kickstartru v kapitole The World bych řekl odpovídá celé mapě..
        • asi tak, to je malé, snad jen že příběh to přebije a nikdo nebude malou mapu řešit
        • Mas pravdu a Vavra dokonce psal neco v tom smyslu ze hrad nebude uprostred, ale blize k okraji mapy. Takze ten obrazek asi vykryva celou mapu. Je tam dost zalesnenych ploch, ktere muzou nabizet spoustu zakouti a zajimavych mist. Sance ze bude mapa zajimava, co vyvazi tu malou rozlohu tu urcite je. *3*
    • bude to malé no, v podstatě celá hra se bude asi točit kolem toho hradu v Ratajích a blízkém okolí, na víc prostě není místo... věřím, že původně to mělo být větší jako celek, ale po tom co se rozhodli rozdělit tu hru na 3 části, tak rozdělili i mapu na 3 části...
      • Nesmíme se soustředit jenom na ta čísla. Gothic 2 měl mapu mnohem menší a stejně se tam člověk v pohodě ztratil. Důležité je provedení.
      • nj .. jak rikam, se samotnou rozlohou problem nemam ale neumim si predstavit jak na tu plochu chteji dat cokoliv jineho nez hrad, 2 vesnice a les .. druha nejmensi vesnice CR ma 5.76 km2, nejmensi 3.19 km2 ... tak i kdyz bychom si vzali ze nejvetsi mesto z toho obdobi bude polovicni nez nejmensi vesnice dnes ...
      • walltar
        Já bych řekl, že kdyby vybrali 10M liber tak to zase zvětší ... ale s omezeným rozpočtem je to dost těžký.
  • Musím říct, že jak jsem byl na tu hru natěšenej, tak jsem zažil dost velké zklamání. Vávra sliboval realistické RPG (role playing game). Ale podle toho, co jsem si přečetl a podle traileru mi to moc realistic nepříjde. V traileru ve chvíli, kdy "hrdina" zdolává hradby pomocí žebříku, je jasně vidět, jak se obránci snaží žebříky shazovat, ale toho, kde lezete vy se ani nedotknou. Proč ho také neshodí? Navíc hra je prezentována jako otevřená a realistcká. Pak se v článku dozvím, že bude mít jasně dané hranice. Doufám, že to alespoň vyřeší nějak chytře a ne zdí, roklinou nebo podobnou "překážkou". A také doufám, že pokud váš hrdina zemře, tak bude konec. Tohle jsem totiž v určité variantě viděl snad jen v ZombiU a docela rád bych to viděl častěji. Zvláště v realistické hře.
    • Magister_Peditum
      Pokud ti přijde, že rozloha větší než v Red Dead Redemtion je malá, tak OK. A řešit žebříky? V traileru? Come on!
    • Kozy
      Tak on ani Gothic nebyl nijak velkej a přitom to byla výborná hra. Radši detailních 9km2 kde prostředí bude dávat smysl, než Skyrim.
    • Právě že to vyřeší chytře ty Trumbero..

      Ať už má nebo nemá někdo Vávru rád tak se určitě většina lidí minimálně shodne, že není žádnej mentál a takový věci bude mýt pořešený a ještě budem všichni valit bulvy!!!
      • O tom že pan Vávra není mentál nepochybuju. Ale už z celé představené koncepce je jasné, že se více či méně pohybuje v zajetých kolonkách, které jsou na hry kladeny. Takže žádná definitivní smrt hrdiny, hrdina je důležitou součástí děje a tak dále. Tohle si myslím že některým hrám docela chybí. Opravdová realičnost jako nemoci, nudnost a šeď a jistá každodennost života.
        Nebo i v realitě si naloaduješ poslední uloženou pozici, nebo checkpoint?
        • hm zahraj si Unreal World, http://www.unrealworld.fi/ , tam je tej kazdodennosti zivota az kopec:) navyse vdaka grafike je ta hra naozaj obrovska a da sa tam robit vsetko.
        • walltar
          Ona to je pořád hra ... nevím jak ostatní, ale já nudnost od her neočekávám.

          Ty ani tak nechceš realistickou hru, jako spíš simulaci středověku.

          Hra pořád musí být zábavná.
    • celoush
      hnidopišství *3*
      • Dalo by se říct, že máš pravdu. Neříkám, že jen můj názor je ten jediný správný. Nejsem církev. A taky vím, že Warhorse může být jedno, jestli jeden čičmunda dá nebo nedá těch 30 dolarů. Ale pana Vávru sleduji už dlouhá léta a tak vím, jaké má výhrady k fungování her. Proto jsem doufal, že bude první, kdo to změní. Bohužel, není tomu tak. Projektu samozřejmě přeji úspěch. Je fajn vidět, že český projekt vzbuzuje takovéto pozdvižení i ve světě. Jen bohužel nebude pro mě, to je vše.
    • walltar
      Sis myslel, že tam bude celá planeta? *1*
      • Tak tohle mě rozsekalo :D
      • to ne ale ne ze kus ceske krajiny bude nacpany do plochy par mestskych ctvrti ..
      • Dá se to udělat třeba náhodným generováním. Nebo se to dá udělat tak, což vzhledem k tomu, že se to bude odehrávat ve válečném stavu, tak postavit na hranici "světa" nepřátelské hlídky a pokud by ses pokusil je překročit, tak by tě jednoduše zabili.
        • wenceslaus
          Náhodný genrování ti nevytvoří realistickou (dobrou) krajinu.
          Nejlepší řešení je v hráčí, který chápe omezení (každé) hry a akceptuje je.
          • dwarf fortress?
        • walltar
          Viděl si jak ta hra vypadá? ... něco takovýho bys nevygeneroval ani kdyby ses rozkrájel na kousíčky.

          Já chápu, že se vám ta malá mapa nelíbí, ale člověk musí být realista ... Star Citizen má podobný problém. Prostě když člověk přistane na planetě, tak tam bude jen kousek. Na generování celých planet by chtěli začít pracovat po vydání, ale prostě teď není žádný nástroj, který by to zvládnul v kvalitě v jaké chtějí.
      • no, minimálně s tou rozlohou má pravdu.. 9km2 není zrovna moc, to tam budou jen ty Rataje a pár polí, možná vesnic kolem.. *10*
        • Keyz
          Když si představíš jak to mají jiné hry je to OK.

          Zaklímač 2 druhá akt je malej, a proběhneš ho jako nic a stejně jsi tam měl dost obsahu.
        • walltar
          No to je sice pravda, ale divit se že tam budou hranice je něco jinýho. Ale i těch 9km2 v tom jak to bude detailní to bude neskutečně práce. Byl bych taky radši za víc, ale dočkáme se v aktech 2 a 3.
  • Ještě jsem chtěl říct, že se také zapomina se na to, že vydavatelum bylo ukazováno mnohem více, než nám na Kickstarteru a stejně nikdo neměl zájem... tímhle tempem ale vyberou milion liber

    Obávám se akorát velikosti mapy, 9km2 není zrovna moc, skoro to vypadá, že tam budou jen ty Rataje (nic jiného ani neukázali) a pár polí a les kolem..
    • Jestli bude chůze nastavena realisticky tak to máš tak 30minut z jednoho konce na druhý to ti přijde málo ?
      • nevím proč bych chodil pěšky, i vývojáři říkali, že kůn bude z hlavních prvků hry..
        • To bylo přirovnání velikosti mapy. Moc velká není ale na to co chtějí udělat to bude asi stačit.
  • ..k 29 dni tipuji minimálně částku £800,000 a to se ještě snažím mýt realistický nadhled a držet se hooodně při zemi *5*
    • tak si běž ten nadhled umýt *7* (a ne, nejsem řitopich, nekomentoval bych ti to, kdyby jsi tu chybu neudělal ještě v jiném příspěvku)
  • Takže prozatím od začátku vybrali 1 milion korun českých od 1000 backerů, to dají snadno... nuda chtělo to větší drama *6*
    • lol *1*
  • Tak po včerejším propadáku se nakonec vytáhli. Trailer nejenže opravdu vypadá jako next-gen, ale hlavně odpovídá všemu PR co za ním Vávra říká.

    Provedení kampaně je taktéž na velmi vysoké úrovni. Podrobné a čtivé.
  • Dufam ze uspeju, ale zaujimalo by ma preco to nahodili v librach ? Neboly by dolare lepsie ?
    • walltar
      To je podle toho kde máš účet na který ti jdou peníze si myslím. Je totiž US a UK pobočka KS. A pokud mají účet v Anglii tak celá akce je v librách. Jak bude třeba DE KS tak ten zase bude v Eurech.
  • MarekTV
    Ten hlavní hrdina mi trošililinku připomíná Pavla Dobrovského. Jsem jedinej?
    • epileptickejfish
      Ne nejsi, taky ho tam trošku vidím *4*
      • třeba bude i mluvit s Pavlovou výraznou dikcí *1*
    • Ani ne, ale máš odemně plus.
      • MarekTV
        No díky, možná jsem toho rýžovýho nákypu neměl jíst tolik :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit