Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja si radsi koupil Monster Hunter World. I na games to dostalo vic v recenzi.
  • Harshday
    Dnes bych se měl konečně do hry pustit. Koupil jsem to jen kvůli tomu humbuku kolem, jelikož si raději potrpím na fantasy. Tak snad to s GTX 970 zapnu, jelikož v dnešní době lepší grafiku kvůli těžební mánii nekoupím.
    Chtěl bych se vás zeptat, má to někdo z vás nahrané na Steam controlleru? Je to reálné? A další otázka, jestli je možná úprava postavy, vlasy, obličej apod., jelikož co jsem viděl pár fotek, tak je všude takový pacholík a z toho moc nadšený nejsem.
    • Zapneš a úplně v pohodě mám taky 970GTX, a I7 2600k , 12gb ram a na 2 nejvyssi nastavení FPS:40-50
      • Harshday
        Jj, už jsem to taky zjistil, jen po tom co jsem četl všude možně, tak lidi psali všelicos, ale pravděpodobně to jen zveličovali. Taký důvod proč jsem to koupil, kvůli tomu jak se o tom všude psalo a hlavně házela špína, jsem to prostě musel zkusit i když to zrovna není můj žánr. Ovšem to nebyla ani první mafie, která kdysi překvapila a rád jsem jí dohrál. S touto hrou to u mě bude pravděpodobně stejné a rád si to dohraji. Nicméně mě teď ještě čeká rozehraný Icewind Dale, který jsem nějak úplně minul v době vydání a ten vypadá ještě na spoustu hodin herního času. Tak snad se do té doby KCD trochu opraví i když je to normálně hratelné i teď (cca 4hodiny herní doby).
    • Jack1947
      Jsem se koukal na ruskej ywtb a tam to jel na high/ very high na mé 770GTX 40+60 fps takže pokud nemáš jako já brzdu v podobě cpu tak budeš ok.
    • Na GTX 970 by to chodilo úplně v pohodě, kdyby se nevys--- neopomenuli to lépe optimalizovat. Ale myslím, že na tomhle ještě budou pracovat.

      Na Steam controlleru jsem to nehrál, ale prý na controlleru se to obecně hraje o něco lépe (když fungují všechna tlačítka...).

      Pacholíka upravit nejde, prostě hraješ za ňoumu.
      • Harshday
        Tak jsem to konečně zkusil, hra vypadá opravdu slušně a na té GTX970 na velmi vysoké nastavení 45+ FPS, což není tak špatné. Controller od steamu má možnost stáhnout si bindy přímo udělané od warhorse, takže ani tady nebyl problém.
        Ale za tu chvilku jsem narazil na takových problému, třeba nemůžu změnit nastavení grafiky a pokračovat ve hře, jelikož pak už jen problikává, možná si to nerozumí s big picture módem, jelikož hraji přes steam link na televizi. Další problém je, že každou chvilku když s někým chci pokecat, tak mi tam problikne černá obrazovka a já si vždy myslím, že mi hra spadla, ale už jsem si na to trochu zvykl. SPOILER Také se mi stalo, že jsem měl s partou kluků utíkat před drábem, kluci se vypařili tak, že prostě zmizeli a žádný dráb se ani neukázal, tak jsem jen stál na místě a za chvilku se mi ukázalo splněno. Opravdu netuším co to mělo být.
        Jinak to na mě zanechalo docela pozitivní dojem a ještě tomu dnes tak tři hodinky dám. Uvidíme kam se posuneme.
        Ale opravdu rád bych ocenil, kdyby to problikávání černé obrazovky nebylo. Opravdu rušivý element.
        • ucho
          to je právě ta variabilita. někoho dráb honí, někoho ne.
          a černé obrazovky jsou featura, to tam být musí kvůli nahrávání dialogu.
          • risa2000
            No, já jsem utekl do nějaké stodoly poblíž a když se žádný dráb neukázal, šel jsem se podívat zpět, kde jsou ostatní a do toho najednou cut scéna s drábem. Moc intuitivní to nebylo...
  • Nevím jestli jsem sám, ale mě to strašně nebaví. Resp. baví, ale pak se to nějak pose*e. Bud to spadne, nebo to bugne něco, díky čemuž nemůžu postoupit dál. Nebo se hodinu někam táhnu, něco dělám a pak mě sejme nějakej debi*ní lapka, protože mám zabugovaný vyndavání meče. A hodinu znovu. Luk úplně na nic (v jeden moment jsem asi z metru s maximálně nataženým lukem střelil lapku do ksichtu, načež mě seřezal mečem, load asi hodinu zpátky. Jsem nas*anej. Prodám to a moooožná koupím za 2 roky jestli to nějak vychytaj, protože na tohle nemám nervy.
    • Když to jinak nedáváš tak si stáhni mod na neomezené ukládání bez sejvovice :)
  • Najviac sa stazuju ludia ktorych tento styl hier nebavy a to pre mna nema ziadnu vypovednu lehotu. Su ludia ktorych bavyl diablo 2 ake nudili sa pri falloute ci naopak niekoho bavil baldurs gate ale nepacilo sa mu arcanum. Kazda z tych hier je ina a to je dobre. Tak ako je iny Skyrim a Witcher ci Elex alebo Gothic. A ano assassins nie je rpg ako si podaktori myslia. KCD ma svojsky styl a svoju unikatnost. Kausual hraci co potrebuju rozne zlahcovacie mody a rozbijaju tak mechaniku hry sa asi nepozastavili nad tym, ze keby to tak autor chcel tak tam ten save da, ci nosnost a pod. Ja chodim do prace a nemam moc casu na hranie ale ten system by som nemenil. Sejvovat pri kazdom porazenom protivnikovi ci pred kazdym lockpickom by bola totalna nuda. Netvrdim ze hra je dokonala ale som rad neskutocne rad ze nema ohlasenych xy dlc chujovin ale je viacmenej kompletna. Myslim ze casom sa zapise medzi take klasiky ako mafia 1, operation flashpoint 1 ci posel smrti 1. Tie dokazali ze aj hra s nemmenym pribehom moze mat dobru znovuhratelnost ak ma v sebe kus poctivej prace a srdca.
    • Nejvíc si stěžujou lidi, kterým vadí, že hra vyšla rozbitá.
      • Ano, to mi tedy vadí. Dal jsem za to 1.700,- a kdyz to během první hodiny hraní 3x spadne a nahratelná pozice je půl hodiny vzadu, dost mi to leze krkem. Je to sračk*. (mluvím o technickém stavu, ne o hře samotné) Až to spraví, tak možná. V jak žalostnym stavu to vydali už říkají i 2 patche. První má 23GB!! a druhý 13! Hrál jsem asi 5-6 hodin, dal jsem tomu šanci, ale je to rozbitý a na ho*no. Koupím to za rok za dva pokud to bude fungovat. (třeba vydají goty se vším a bude to v cajku.) Přitom hra je to zajímavá a je tam fůra super věcí (2 lapkové v lese), furt mě zabíjeli, tak jsem si počkal, přišel v noci a oba zabil ve spánku - super nápad a takových je tam spousta.. ale
        • nightborne
          Hmm, mně to nespadlo za circa 70 hodin ani jednou. Je to fakt kus od kusu. Což, pravda, taky nedává technickýmu stavu zrovna nejlichotivější vysvědčení.
          • Mně to taky nespadlo (PC). Zatím dva nejvěší neduhy, co potkaly mě: zamrzání ve městech (třeba na pět sekund i déle) a mouse lag (VSync off, fullscreen, max pre-rendered frames 1 atd., prostě co šlo a běžně se dělá, to jsem ponastavil, a pořád myš "plave". Dá se to s tím hrát, ale předtím jsem hrál Dooma a tam jsem až brečel, jak krásně plynule jsem mířil).

            No a pak to, že jsem si to kupoval jako simulátor chození po lese a takový downgrade oproti betě jsem nečekal. Ten les byl naprosto super a teď je "pěknej". Dobře, v některých lokacích a při správném osvětlení "fakt pěknej". Ale už se netají dech. Škoda.
        • ucho
          to mas jeste dobry, podle fora jsou lidi, kteri na PS4 prisly o savy uplne, takze prisly o nekolik hodin hrani. ti lide se asi citi malinko hur.
        • Sdílím tvoji bolest. A shodou okolností jsem ty lapky taky nakonec zapíchnul ve spánku. *1*
    • nebavy > nebavi
      vypovednu lehotu > vypovednu hodnotu
      Kausual > casual
      • Prepacte, neslo mi zeditovat prispevok a opravit chyby. Pisal som to narychlo po ceste do prace.
    • Este teda doplnim ze dnes je tvorba hier narocnejsia aj v tom ohlade ak sa jedna o multiplatformu. Ked sa vratim k clanku kde pan Vavra opisuje 100 chyb skyrimu tak to vyzera az usmevne ale technicke bugy su vec ktore sa casom odstrania. KCD ma unikatnu atmosferu a domovsky dizajn sveta. Jedine co mi vadi je chybajuca cestina. Tam kde sa napr v Metre 2033 hovorilo rusky, v zaklinacovy po polsky a uz v spominanych cr hrach cesky (nik nemohol dopredu odhadnut ich uspech) dokonca cestina bola aj v takom vietcongu 1. Podla mna tam mal byt cz dabing aj keby na chleba nebolo uz len z principu.
      • Podla info zo steamu by mala byt hra uz v slusnom zisku. Byt Warhorse tak kaslem na tvorbu dlc ci datadisku, nedajboze pokracovania a sustredim sa na optimalizaciu. Vychytat bugy, zlepsit ci pridat rozne efekty alebo fotomod by mala byt teraz ich cielovka. Dufam ze od nej neutecu na iny projekt ale podobne ako cdproject s witcherom vyladia co sa da. Tato hra si to zasluzi a verim ze aj za pomoci moderov bude mat dlhu zivotnost :)
      • na dabing nebyl predevsim cas

        nadabovat linearni mafii zabralo jen zlomek toho casu, co by zabralo nadabovani kc
        • Tomu chapem, ale ak vyde GOTY edicia, ta by ho uz mohla obsahovat *4*
          • Nebude i kdyby se jim vrátili x krát finance vynaložené na vývoj hry. Jsme malý stát a ten v dnešní době kašle kde kdo i studio Warhorse. Jen si vezměte , že mimika postav je dělaná na Anglický dabing a když by se náhodou dělal český dabing , tak ho nasadí na mimiku postav přizpůsobených právě na angličtinu.A to nebude vypadat moc pěkně. Ostatně pan Dan Vávra už o tomhle mluvil jinde.
            • Já nic nemelu , jen si o tom něco zjisti. A jen tlumočím co bylo řečeno jinde.
            • To Misantrop - mimika na anglicky dabing? Co to tu meles sak na stranke hry je napisane ze "Hra bude dostupná s anglickým, francouzským a německým dabingem" to mi chces povedat ze vsade je ina mimika? Treba to brat aj z pohladu ze kazdy slovak a cech ktory si hru zakupil tak zaplatil vznik tychto troch dabingov. Preco by teda zvysok sveta kupou hry nemohol zaplatit ten cesky?
            • jamar28
              Bylo by fajn rozjet extra kickstarter pro češtinu. Já bych poslal. Ale jako že na pořádnou, buď fakt epesní češtinu, nebo radši nic. Otázka je, jestli to v ČR vůbec jde, protože moderní filmy mají občas dabing na blití i když jde o nějaký blockbuster.
            • Ppriklad: pri Witcher 1 ked zarobili dost tak vydali EE kde opravili gestikulaciu postav a pod. Vsetko sa da, ja im teda prajem aby to Warhorse vyslo aj po financnej stranke. Ako Vravia v CD project, najlepsi marketing je spokojny hrac *3*
            • Jaka mimika? Vzdyt tam skoro zadna neni. Jsou jak voskovy panaci :)
  • abych tu kc jenom nechvalil, jedna vec me tam docela zarazila

    v hre jsou halapartny, nepratele je maj

    hrac se dokonce muze v boji s nima cvicit v ratajich, dokonce se tam da platit i za trenovani skillu/dovednosti, dokonce postava se v tom evidentne leveluje (slo mi pak zaplatit i trenink urovne 6)

    ale hrac nesmi ve hre mimo trenink halapartny pouzivat, v popisu postavy vubec nema viditelnej skill, a kdyz jsem sebral halapartnu v tabore banditu, tak nesla ani presouvat do truhel nebo na kone, sla jen zahodit
    • Zkus tenhle mod který z halaperten dělá normální zbraň
      https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/48
    • Jack1947
      Tak to je zajímavej podnět..
    • V boji je normálně používat můžeš, jenom si je nemůžeš odnést. Nebo teda můžeš, v ruce.
      • tezko je muzu normalne pouzivat, kdyz jdou akorat sebrat a zahodit

        nejdou nasadit, prodat, nic
        • Jack1947
          Fakt že by to byla taková prasárna že by tam vnucovali DLC na ... halapartnu *7*
    • dalsi zbrane asi prdaj do DLC :D
    • pokud je to moc imba, tak by meli zrusit i kladiva, ja ho nejcasteji pouzivam jako kopi taky a je to pohodicka *1*
  • Nevýhoda ja že je to príbehovka čo vás vedie za ručičku. Mám radšej hry kde si môžem robiť čo chcem a ísť kam chcem (sandox).
    • Naviac Vávra možno nepochopil o čom je RPG. Je to o hraní role. A tu proste musíte hrať za toho Jindřicha. Bolo by lepšie mať na výber sa pridať k rôznym frakciám, plniť rôzne dejové linky a pod. Keď to šlo vo Falloute (1 a 2), Oblivione a Morrowinde, tak by to snáď mohlo ísť aj v roku 2018.
      • spoock
        No v Zaklínači taky hraješ za určený charakter, který má morální kodex. :D
        • Preto to ani nie je RPG, ale skôr adventúra *3* Aspoň podľa mňa, nikomu ten názor nevnucujem.
        • KronosDeret
          Geralt je ale hrdina příběhu, Jindřich je schválně vybraný nýmand co měl štěstí, stejně tako ho mohla mít odvážná mlynářova dcera, nebo to mohl být útočící maďar co změní stranu nebo co já vím, prostě open PRG. Jenže to by museli popustit uzdu fantazii a zábavě a ne lpět na simulaci a slepička/kohoutek příběhu.
          • jamar28
            Já myslím, že s fantazií a kreativitou nemají nejmenší problém, ale kolik peněz navíc by to stálo...
            • Veľa nie.
      • Myslis jako hrat pod Zikmundem, jehoz vojaci vyplenili vesnici jeho rodicu, ktery pri tom zabili?
        • Hele, ono by úplně stačilo, kdyby tam byly questy pro lapky (něco jako pomáhání raiderům ve falloutu). V jedné fázi hry je možnost se k nim přidat, ale autoři se rozhodli, že když půjdeš touto cestou, tak tě zabijí. Nechápu, proč tam teda tuto možnost dali, když to nikam nevede, akorát mě naštvali a musel jsem se zase vracet o 2h zpět
          • Počkej, tam jsou takovéhle slepé uličky, že jdeš dělat quest a ten po pár hodinách vede ke game over? A když by jsi neměl manuální save před tím, tak jsi v háji? (protože autosavy se tuším přepisují docela často)
            • Ne, nejsou. Zrovna tohle postě vede k tomu, že tě vezmou do tábora a nedopadne to dobře. Žádnej game over, jen se musíš sebrat a utýct.
        • No a kde je napísané, že hlavný hrdina musel pochádzať zrovna z tej vesnice a museli mu zabiť rodičov?
          • V prvni scene? *8*
            • Ako mohol tento koment získať toľko plusov?
    • Na polici mi leží krabice Morrowindu. To byli časy, kdy na to měl člověk spoustu času, jen tak se flákat po magickém světě.
      • Najdi si na YT morrowind remaster *3*
  • jindra.veliky
    nechapu lidi, kteri tady breci kvuli tomu, ze to dostalo mensi hodnoceni nez Skyrim
    1). dva ruzni recenzanti
    2). hry deli 7 let vydani a za tu dobu se zmenilo hodnoceni her
    • Ja bych osobne 10/10 Skyrimu nedaval. Lepsi RPG bylo Gothic.
      • ja taky ne, na druhu stranu na Gothic a Skyrim vzpominame i dnes. A jakmile se nekde srovnavaji RPG, tak se hned vytahuje Skyrim, Zaklinac 3 a Gothic, takze...
  • Je možné hrát bez kradení? Za bojovníka? Neochudim se o loot?
    A k čemu mi je vzdávání se? Není Lepší je vždy zabít? A sám když se vzdám tak mě to neco stojí...

    Jinak jak se vám bojuje na myši?
    Hra mě zatím velice překvapuje. Takové drobnosti, logika atd.
    • Na co super loot? Chvilku behej po poli a sbirej bylinky a vsechno si koupis :D
      • Mě nejde o věci co si koupím. Ale jde o to zda bez zlodějiny seženu to nejlepší. Což v jiných hrách nejde
    • No teoreticky kdyz si to koupis, tak to jde hrat bez kradeni.
      • Což mě teoreticky bude stát více než krádež.. tedy se to nevyplatí za rytíře
        • za bombardaka ale vydelas mnohem rychleji, kumani nosi docela drahou vystroj, takze za jednu trestnou vypravu na jejich taboriste vydelas tisice

          vcera jsem vykoupil vsechno z obchodu a jeste jsem navysil konto o 20 000, takze uz mam 50 000 a uz ani nesmlouvam o cenach

          od zacatku jsem valil vsechno do sily a dost brzo jsem narazil v pokladu (myslim, ze to byl ancient IV, v takovy zricenine v lese kousek od drevorubcu) na kladivo, ktery je uplne dokonaly, vetsinou nekoho jen polechtam bodcem na brise a je po boji, prinejhorsim na nej nasadim ripostu

          mlaceni kladivem je proti tomu solichani s mecem doslova brutalni zabava *1*
        • Je to roleplay. Ne každý je zlodej.
    • Rád bych vůbec nekradl. Ale zase dle většiny her bych se ochudil o supr loot.
  • Co se tyce savu v KC:
    https://www.youtube.com/watch?v=H1syNtYVgAo&feature=youtu.be&t=54m41s
  • Bál jsem se ale zbytečně je to super.A po opravách bude ještě lepší.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší