Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Opravte ma ak sa mylim ale v Mount & Blade su styri smery utoku a obrany a cely revolucny boj v KC spociva v tom, ze pridali ruzicu, ktora ma o jeden cip viac, cize pat smerov. To mi zas nijak svetoborne nepride. Tym tu hru nechcem nijak kritizovat.
    • Jack1947
      bobe ???
      • Čo to zase melieš ty hlupák? Kto je Bob?
        • bez nadávek by to nešlo, brat?
        • Jack1947
          Aha sry já jen že víš... podobnej styl vyjadřování...
    • hral jsi to? nebo to mas z youtubu? je tam o hodne dost prvku navic nez v MB
      • Z Twichu.
    • P.S.
      Ja som dufal ze ked sa hovorilo o realizme, pridu skor s niecim takym, ako zasahove zony, vplyv brnenia a pod. Napr. sa mi zdalo, ze zasah mecom do brnenia uberal hp, co by sa asi nemalo diat. Ved o tom Warhorse tocili aj video.
      Neviem ci hra pocita napr. inak zranenie, ked niekoho seknete do brnenia alebo bodnete do medzery v brneni (a ci hra rozpozna medzeru v brneni). Alebo ci su tam zlomeniny koncatin.
      P.S.S.
      Prepacte, hru nehram, len sledujem streamy obcas, tak ma to zaujima.
      • jamar28
        Brnění má samozřejmě vliv naprosto zásadní. Zásahové zóny - nevím, co tím přesně myslíš, ale jo, bodnutí do obličeje je většinou insta kill, zatímco do ruky, nohy nebo těla to zas tak zdraví neubere. Zásah mečem do brnění ti ubere zdraví, pokud už nemáš žádnou staminu. Zranění tam máš - krvácení. Zlomeninu jsem neviděl.
        • Ved o tom hovorím, zásah mečom do brnenia ti v realite nič neuberie, ani ked si zadýchaný. Zásahovými zónami myslím to, ked mečom bodneš do medzery medzi helmou a hrudným plátom (ak tam je slabé miesto, nevyznám sa v tom). Warhorse točili video o tom že sekanie do brnenia nič nerobí, musíš trafiť slabé miesto alebo zobrať tupú zbraň.
      • ucho
        jak pises, zjevne nic nevis, ale hlavne ze jsi to tak hezky zkritizoval :)
        • Ale bolo to formulované ako otázka, takže by som bol vďačný keby mi to niekto vysvetlil.
        • Nevím no, len to vidím na vlastné oči *3*
  • Mart9
    Dost by mě zajímalo, kolik lidí po příchodu do Ratají dokázalo porazit Ptáčka v lukostřelbě a následně i v šermu jako já. Mohla by to být zajímavá statistika.
    • Chvilku jsem s tim bojoval, ale potom jsem prisel na to, ze on s tim lukem jezdi ze strtany na stranu, takze staci jen nastavit spravnou vysku a trefuje se pomerne snadno. A kdyz si clovek aktivuje bod ve stredu obrazovky, takve strelbe do terce po kratkem treniku jdou trefovat prakcitky same stredy. Alespon ja na prvni pokus v jedne soutezi nastrilel 37 ze 39 moznych bodu se 13 sipy.
    • To první jsem musel jednou loadnout, protože jsem to neměl v ruce (asi ne náhodou se předtím hra sama uloží). Tu druhou část jsem vyhrál napoprvé. Podle mě je to schválně dělané tak, aby to bylo hodně snadné.
      • Mart9
        Proč loadnout? Ona tím hra skončila?
        • Abych ho porazil, to dá rozum, že jo...
    • Bylo to lehký.
    • vzhledem k tomu, ze jsem tou dobou uz mel silu na 20 a spoustu perku, tak bych ho zbil i holyma rukama

      ale luk jsem musel asi trikrat opakovat, lukostrelba je v kc solidni challenge, kor kdyz tu jsem pro zmenu mel asi na 1 :D
      • Tady je videt ta krasna rozmanitost hry. Na luku jsem si ho povodil, pac uz jsem predtim strilel a mel perk...ale na sermu, si me, jako kecalistu bez sily a perku, totalne povodil.
        • Mart9
          To nechápu, kde to levelujete, já ale holt neumim hrát RPGčka *2*
          • Jack1947
            Jde to automaticky, což se mi moc nelíbí ale zase je to více reálné tedy když hodnšě bojuješ mečem hned máš + skill na meč a tak dále...jediný problém je že to jde dost pomalu a např. aniž bych to já sám chtěl jsem zdatnější v ně+čem co mě zas tak nezajímá právě proto že jsem to praktikoval často ( bylinkaření)
    • Tilwaen
      Já sice ano, ale dalo mi to dost zabrat - především teda za lukostřelba, než jsem se naučila, kam zhruba šípy létají.
    • Jack1947
      Ne ne jenom v boji paradoxně lol, dostal 2-3 rány ani se nestihl napřáhnout.
    • Já tedy ano, ale zapnul jsem si přes konzoli zaměřovač, takže míření bylo o poznání snazší :-) I v šermu není težké ho porazit, zato když narazím na skupinku dvou a více lapků tak jsem v koncích...více nepřátelům najednou se neubráním a po vlastních se mi jim ani nepodařilo utéct, leda na koni...
      • Stačí jednoho kopnout nebo perfektně vykrýt a pak je čas na toho druhého.
        • Kopnutí zabírá? Většinou jsem s kopem moc úspěchu zatím nesklidil, ale asi to bude chtít trochu nacvičit...Dva lapky se mi ještě s vypětím všech sil na několikátý pokus zabít povede, ale zabít bandity v campu - to se mi podařilo jen v noci - plížit se (skoro) nahatý kolem a zabíjet je po jednom, případně utéct a ztratit se ve tmě když mě objeví a vyvolají alarm...
          • Kopem ho na mmt rozhodíš, když se to povede. Nebo potrénuj a pak to pujde lépe.
          • Jack1947
            Nebo stačí ( to je spíše dílo špatné ai) aby druhý zabil toho který na tebe útočí šípem. Pokud někdo nemá helmu a brnění tak se dá seřezat i párátkem jenže neumře, co mě štve že i blbej uhlíř dá vojáka s brněním a helmou v pohodě pěstmí *16* ještě pár takovejch souojů a vážně si stáhnu ten mod na jednodušší combat a hlavně více staminY páč té je tam furt málo.
  • Jack1947
    Co je vtipné že třeba Souboj s rytířem Ulrichem kdy jsem ho ještě v hostinci střelil 2x do hlavy a on se vzdal( sebral jsem mu štít a meč), a přesto že jsem měl splnit část questu a šel za Fejšarem, tak hle on jev stále u rybníka čeká ale bez meče loool a štítu) a stále chce bojovat a to mě vždy zabije šmejd *16* - ta náročnost soubojů je přehnaně nerealistická jak může vykrývat rány mečem pěstmi? asi tak navíc vyhrát většinu soubojů tak že jen střelíte šípem do hlavy mi taky příjde... takové ehm divné ale budiž
  • Zlepšuje se časem rychlost střelby z luku? zatím to mám velice pomalé a kde najdu prodejce různých šípů kde lze opakovaně nakupovat hodně?

    K čemu je, když nechám protivníka vzdát se a pustím ho? Pak na něj narázim a on bude šťastný? V boji jsem pustil kata a stejně po cestě umřel asi na zranění.
    • ucho
      urcite se to zlepsuje. na youtube jsem videl i nejake video, kde z luku strili mece, takze luk muze byt takova ultimatni zbran.
  • Možno sa to tu už riešilo ale je škoda že v realistickej hre s realistickým súbojovým sytémom šíp alebo meč do hlavy nezabije. A pritom je vidieť že má prestrelenú hlavu a šíp mu z nej trčí.
    • Ono to tak později je, jakmile máš větší sílu nebo obratnost a protivník bez helmy.

      I na začátku jo to možná nezabije ale vážně zrani
    • jamar28
      U šípů to funguje tak napůl, pokud mečem bodneš někoho do nechráněného obličeje, je po něm (když nemá helmu, většinou stačí i seknutí).
    • Zas až příliš velkou míru realismu lidi nechtějí.
      Když vás (reálně) složí jedno "škrábnutí" , tak to přestává být sranda *5*
      • Stačí když po škrábnutí začneš krvácet a je po srandě. Stalo se mi to v táboře uhlířů, obvazy jsem neměl, a přestože jsem ho obrátil vzhůru nohama a všecky okradl, žádnej obvaz tam prostě nebyl a do města se včas dostat nedalo. To jsem si pak říkal, při té deklarované míře realističnosti, že kdyby mi jeden z nich třeba prodal košili nebo prostě kus látky, že jsem vykrvácet nemusel, protože krvácení nezastavuje to, že se to jmenuje obvaz, ale že to brání, aby krev tekla z rány ven. Ale tak co, no.
      • Škrabnutie nie, ale šíp do hlavy by asi mohol, ak nemáš helmu.
        • *15* *15* *15*
  • Na čem záleží zda protivníka přetlačim? Musím neco mačkat? Nebo to je o síle? A proč když má meč sílu 40 a brnění Armor 5 tak proč mečem rovnou nezraňuji?
    • nightborne
      Řekl bych, že existují dva druhy přetlačování. Takový to dynamický, plynulý, to nejspíš ovlivňujou skilly, síla a bojová zdatnost.

      Pak se ale občas zaklesneš do klinče a boj na vteřinku jakoby "zamrzne". V tu chvíli se nepřítel dá odkopnout (standardně klávesa F).
    • jamar28
      Myslím, že o síle. Nemačkej nic. Taky je na to perk.
  • Mám už pár hodin odehráno a zatím dle mě hra super. Párkrát jsem taky narazil na nějaký ten bug, ale nic kritického.
    Zatím mě mrzí hlavně 2 věci:
    1) chybí možnost uložení hry při vypnutí hry (navíc ani po spaní se často neuloží, asi záleží kde se spí), takže se nedá ke hře sednout jen tak na chvilku
    2) absence českého dabingu...s angličtinou problém nemám, ale mrzí mě že česká hra odehrávající se v čechách, populární mezi českými hráči, byla nadabována francouzsky, německy atd, ale na češtinu se nedostalo....což je dosti anti-vlastenecké. Vyšel by snad Zaklínač bez polštiny??
    • Save mód to řeší
      • Škoda že tam Vávra nedal možnosť (nutnosť) neukladať hru vôbec. Vadí mi keď streamer save/loaduje hru, keď sa mu nejaká akcia nevydarí..
        • Až zajistí že hra nikdy nespadne. Což padá. Nikdy se PC nevypne atd. Pak at to ma jen save and exit.
          Zde tyhle modely padají. Vždy hra někomu padá, vždy se PC někomu vypne a pak přijde a velký kus bez uložení a to pouze naštve
    • Save postelí funguje tak že se vyspíš ve vlastní posteli označený na mapce jako taková žlutá/zlatá postel a v každym většim městě si můžeš pronajmout postel za 2 koruny na jednu noc a automaticky se ti zobrazí tahle žlutá postel + bedna s tvýma věcma.
      • jamar28
        V táborech se ti taky ukládá.
  • Hra je poměrně dost zabugovaná... viz. tahle parodie: https://www.youtube.com/watch?v=js0OdcfUyvU
  • Ahoj lidi, mám dotaz..

    cám Core2Quad procesor, 8 GB Ram, grafiku 1050Ti a nelze to v podstatě hrát, pohnu myší a trvá cca 5-8 sekund než se obraz pohne....

    samozřejmě ovladače poslední na grafiku....

    v čem je prosím problém??? četl jsem, že hra není zas tak náročná...

    Díky
    • Staré CPU a nemáš zřejmě SSD
      • Jack1947
        SSd mu u téhle hry asi moc nepomůže.
        • Pomůže to při načítání před dialogy apod.
          • Jack1947
            Opravdu ? hmm oni některé ty dialogy třeba u příběhovejch postav se ani nenačítají moc.
            • Jack1947
              Bud rád že máš SSE4+ já třeba mám starej "křáp" a navíc AMD tak pak nevím co si počít. Možná že máš taky trochu slabší..ale mě hrát jde a zas tak hrozné to není i na střední detajly to vypadá hezky jenom tam holt doskakují častěji textury víc než je zdrávo.
            • no SSD disk mám, ale samoutnou hru na něm nemám nainstalovanou...

              tak holt budu muset koupit novej procesor no :(

              alespoň i5 nějakou...
    • "četl jsem, že hra není zas tak náročná... "

      To jste nečetl moc dobře. Ten váš procesor je považován za minimum při kterém se ta hra dá "spustit na minimální detaily".
    • To bude tím historickým procesorem...Já mám i5-2500K (na 4,2 GHz), GTX 960 (pomalejší než tvoje 1050Ti), taky 8 GB RAM a hru na SSD...jede to v pohodě průměrně přes 40 fps (v praxi 30-60fps) na střední detaily... I když je pravda že ve Win7 mi to občas na pár sekund zatuhlo, ve Win10 je to OK...
  • Jack1947
    Nic bylo to asi jinak...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší