Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak už mám nahráno dost, abych taky mohl ohodnotit, a v tuhle chvíli dávám hře 6/10. Až hru skutečně dokončí a opraví chyby, opravím hodnocení na 8/10. Nehodnotím nesplněné sliby z Kickstarteru a především se nedívám na hru jako Vávra na Skyrim, protože to by s brekem zalezla pod kámen. Ale dá se v tom zažít pěkná zábava.
    • nightborne
      Hmm, pokud budeme hovořit v číslech, šestku bych býval dával, kdybych musel hodnotit na základě stavu před prvním velkým patchem. Tam už to vážně nepříjemně hraničilo s únosností, abych pravdu řekl.
      • Já si můžu jako prostý konzument dovolit subjektivnější pohled a mně se hra ve městěch prostě zasekává. Než přejdu/přejedu Rataje od jednoho konce na druhý, tak se mi minimálně třikrát hryzne třeba na osm nebo deset vteřin. Přitom FPS stabilně kolem 50. Občas to dělá i mimo město, typicky na začátku dialogu. A mně to ten herní zážitek zkrátka docela kazí; není to krá*a levitující nad plotem, na kterou se koneckonců nemusím dívat. Myslím si nicméně, že to bude opraveno. Hra jako taková je solidní; v recenzi je řečeno vše podstatné.
        • Jack1947
          Mě taky ale u mě to je processorem ale ty požadavk prostě jsou až moc mírný, třeba takovou 660gtx už asi moc lidí nemá si myslím.

          Prostě náročné na běžící procesy, i tak se mi hra několikrát seká načítá ve městech. Nebo i momo ně.
        • a co mas za sestavu? tohle mi teda neudelalo ani jednou

          16g ram, i5 6500, 1060 6g a hra na ssd
          • GTX 970, jinak zhruba to, co máš ty.

            Podle mě ten zásek vzniká tehdy, když neočekávaně dojde VRAM a je potřeba swapovat do RAM. Ale jsem jen velmi lehce poučený laik, takže to může být úplně špatnej odhad.
            • tak jsme doma, tebe nedostatek vram nici, kdo ma w10, ma navic polstar v podobe ram
            • Zkus Win10...mě se to na Win7 zasekávalo docela často, ale pod Win10 jen velice zřídka (tak jednou za půl hodiny). i5-2500K@4.3GHz, 8GB RAM, GTX 960 2GB.
            • Sedmičky 64bit.
            • tak mozny to je...

              co mas za operacni system? w10 maj wddm 2.x, coz umi sdilet ram jako vram a neco takovyho by mohlo omezit nebo uplne eliminovat
  • Tu asi vládne cenzúra a nesmie sa o KC písať v zlom, lebo som napísal, že som bol svedkom ako v priebehu hodiny dvakrát umrela postava kvôli bugu a muselo sa opakovať dvadsať minút hrania.
    • no tak to je v prdeli...
    • Jack1947
      20 minut ještě je dobrý horší by bylo třeba devadsiat minut *3*
      • Videl som ako išiel na koni a proste zomrel z ničoho nič lebo postava vyletela do vzduchu a pri páde zomrela.
        • Tilwaen
          Stalo se mi to samé. Přišlo mi to hrozně vtipné do chvíle, než jsem přijela obrat mrtvolu a zjistila, že má unikátní jméno (~ vysoká šance, že je součástí některého questu). Takže reload a ztracených 30 minut.

          Sejvovici chci používat v případech, kdy je vysoká šance, že něco dodrbu já sama, ne preventivně každých 10 minut proti nepředvídatelným bugům, které vývojáři neopravili.
        • Jack1947
          To se zde cenzuruje ?
  • No na to, že po cca 16 dnech od vydání prodali už 1,2 milionů kopií a číslo pořád rychlé stoupá...... řekl bych docela úspěch *4*
  • Včera som pozeral stream jedného známeho streamera a za hodinku asi dvakrát zomrel kvôli bugu a nemal uloženú hru. (Postava sa zrazu postavila na koňa a odtiaľ padla na zem a zomrela) Tak to vypol.
    • Ty nevíš, že se ti kazí jídlo, můžeš se jím otrávit ?, Fyzická námaha tě vyčerpává, musíš spát jinak si slabý atd. Ano postava může umřít .
      • Nečítaš čo som napísal? Postava mu zomrela kvôli bugu, nie že by mala hlad.
      • Nejcastejsi hlaska ve hre: Mam hlad neco bych snedl
        • jamar28
          No to se ale musíš najíst. Soudě podle nicku bych odhadl, že na to přijdeš. *7*
          • To jo, ale na me je tam moc casto. Jeste jsem nepronikl do taju hry, ale ta hlaska vyskoci kazdy ctvrt hodiny a pak se opakuje kazdou minutu dokud se nenajim, je to otravne (moc casto).
            • Tilwaen
              @pan.chytry: Když si dáš perk Asketa, tak tu hlášku naopak nevidíš téměř nikdy. Já si ho dala hned na začátku hry a teď toho lituju, protože je to skoro jak kdyby někdo odstranil celou herní mechaniku. Přijde mi, že Jindra žije jen ze vzduchu a přežere se skoro ze všeho. Pryč jsou časy, kdy musel luxovat každý kotlík v hospodách.

              Ale včera jsem objevila, že jedno NPC prodává škvarky, a ty jsem mu přeci nemohla upřít - tak jsem z Jindry udělala bulimika: škvarky → zažívací odvar → škvarky → zažívací odvar... *1*
            • jamar28
              Tak se najez, abys měl nasycenost 100. To ti v pohodě vydrží na celý den.
  • Mart9
    1000. příspěvek *5* Mám odehráno 8 hodin a baví mě to čím dál víc, zatímco například u Maxe Payna 3 už jsem v tu dobu vyhlížel konec. Opravdu skvělá hra a quest se záchranou Ptáčka v lese byl hodně zábavný. Dohnal nás ten kumán, chtěl jsem ho sejmout šípem, ale netrefil jsem *2* Pak už byl moc blízko, takže jsem musel vytáhnout nějaký slabý meč, a i když byl on lépe vybavený a se štítem, tak jsem ho dokázal sejmout.
    • Jack1947
      Poškej až se dostaneš do boje s prckem...jinak baví a jede to na PS4 dobře ? propady nejsou, nevěřím !
      • Mart9
        Prosím přestaň spoilerovat. Na PS4 to jede dobře, propady žádné nejsou. Akorát grafika je slabší.
        • Jack1947
          Nejsou jo ? hmm tak třeba ještě si nebyl v úseku ( ano první velká bitva)
  • Panove hodinky KCD *15*
    https://twitter.com/DanielVavra/status/966672496274673665
  • Tak jsem dneska hral delsi dobu a z cca hodiny hrani jsou 70% film a rozhovory, zbylych 30% je jidlo, spanek, jizda na koni, a jeden souboj. Grafika hezka, propracovane a dokonce se da sledovat i pribeh, ale chtelo by to mene animaci a vice hrani.
    • Nejspíš jsi pořád v tutoriálu, hra jako taková začíná až po úvodních titulcích, kdy se probudíš ve mlýně, to je cca po 4 hod. hraní, pak jsou tam cutscény jen výjimečně
      • Jo tak :-) Takze ctyri hodiny tutorial a dve hodiny vlastni hrani? :-) To uz jsem nekde videl, jmenovalo se to Zaklinac.
        • Ne, 4 hodiny tutorial a 40 hodin hraní :) Po tutorialu můžeš volně procházet mapou, objevovat místa , hledat poklady, dělat vedlejší questy, nebo se soustředit na hlavní dějovou linii...je tam toho spousta.
          • Tak to pak ok, to asi delam unahlene zavery.
        • Tady je to lepší než u Zaklinace, kde je hratelnost bidna, tady jak se to otevře, tak se to zlepší...
    • Pravdepodobne to neni hra pro tebe. Me se na tom prave tohle libi. A to jeste zasadne ve hre chodim, zadny behani jak reetard. Potom to ma teprve atmosferu.
      • No ted jsem zase chvili hral a je to tak. Dan Vavra si spletl zanr. Nemel delat PC hru, ale celovecerni film. Cela hra spociva v chozeni, jezeni (jeste ze tam neni kakani) a co jsem slysel asi i v rozmnozovani (hrat eroticke sceny v PC hre to je podle me zalezitost pro psychiatra :-) ) no a to jsou vsechny interaktivni prvky hry a pak se kouka na super animace. Je to opravdu takovy interaktivni film, hodilo by se to pro vyuku dejepisu.
      • jamar28
        Taky dost často chodím. Sice stihnu třeba jen 1-2 questy za večer, ale prostě za tu atmosféru to stojí. *15*
        • ja kolikrat za vecer jenom projdu vesnici a pokecam s mistnima *15*
          • jamar28
            No jo to já zas nejednou skejsnul na celý večer u kostek. *15* Btw s náhodnými NPC se moc nebavím, mají co říct, nebo jen opakují nějaké naskriptované fráze, všichni stejné?
            • To jen v případě, ze nemáš na starosti i život mimo hry
            • ne, hovor se vsema, i random saskove maj tak tri predpripraveny odpovedi, ktery ti

              za a) prinejhorsim levelujou vyrecnost
              za b) obcas te nasmerujou na nekoho zasvecenyho do pripadu (questu) - ovsem jen dokud nevyplejtvaj ty predpriraveny odpovedi, pak uz je to mlaceni prazdny slamy
            • nightborne
              Náhodná NPC nemají cenu, hovoř s postavami, co se nějak jmenují =).
  • @pan.chytry

    Jak se cloveku povede mit v pocitaci podobnou vec?
    Mam windows 7 roky a nikdy jsem v nich nic takovyho nemel.
    Jediny co pouzivam na ochranu jsou MS security essentials + mam samozrejme posledni aktualizace.
    • Hele ja mel jednou vir, to byl narez. Uz si presne nepamatuji jak to tenkrat bylo, ale vim, ze mi nesel nainstalovat AVAST anitivir, vzdycky to spadlo, tak si rikam, nejaka divna verze. Jel jsem nejaky cas bez anitivru a pak mi nejak i nefungovala flashka. Ale dalo se normalne pracovat na PC. Pak me napadlo spustit PC v nouzovem rezimu, nainstalovat antivir a cca 50% vsech .exe bylo infikovanych bez moznosti obnovy. Ted jednou za cas projedu PC temi defendery (anti spyware malware) - jsou to super programky a ty vetsinou vsechno odstrani a zatim se to dari delat zdarma v trial verzich.
      • Jack1947
        Já jsem taky jel bez antiviru asi 11let zpátky ale když se mi začli sekat hry ( prostě i na střední detajly jeli méně než 30fps) už sem to začal řešit.
        • No von ten antivir asi neni ani moc potreba. pokud chodis na klasicke normalni stranky tam je to zabezpeceno. V emailu moc viru take neni, kdyz se neotevira co se nezna a jedine z ceho to jde chytit je nelegalni software. Ten ja bohuzel musim stahovat, protoze za vydelane penize tak nejak zaplatim za najem a jidlo :-)
          • Jack1947
            Je mi tě líto ale vlastně to jsem na tom stejně ( jen na games je třeba se tím moc nechlubit :D ) jinak si zloděj a lhář a bůhví co ještě ne :DD

            Není to až tak pravda sice ano kolikrát a už se mi to nestalo dlouho jsem se nechal napálit ( klikl jsem na něco a chytl vir) nicméně virry a malwqare jak vidíš se ti do pc dostanou i s antivirem takže to že ho máš je tak polovina úspěchu. Mě tady tvrdily že normální lidi ho nepotřebují stačí neklikat já nikam neklikám a viry zde mám ;) takže zase nevěř všemu co ti nějaký zkušený " mazák zde říká.
            • Jack1947
              Prosímtě neztrácej s nima čas, zbytečné máš naprostou pravdu lidí jako ty by jsme si měli cenit. Přesně to samé bych řekl i já rád si hru zahraji/zkusím ale abych kupoval každou blbost to fakt ne. KD není blbost ale nekoupil bych není to můj denní šálek ( RPG nehraju) a má to moc bugů věcí co mě štvou mám se u hry co si koupím štvát nebo ji hrát ? dema nejsou takže jediná možnost jsou "kradení z warezu" a přitom takový lidi by nikdy nic neukradli.
            • Co se tyka kradeni her, a kradeni jidla / jinych veci, tak tady bych rekl toto. Kdyz jdu do kramu a koupim si rohlik - vim jak chutna z minule zkusenosti, tak dostanu presne uspokojeni jake ocekavam. Nebo kdyz jdu do restaurace na svickovou na pizzu apod. Kdyz si kupuju hru ktera stoji 1500,- a VELMI casto se mi stane, ze ji hraju deset minut a reknu to je blbost a smazu, tak uspokojeni neziskam zadne, jsem nastvany. Jasne, muzete rici, kdyz jdes do kina, taky napred zaplatis. Ano musim napred zaplatit a vzhledem k tomu, ze v kine jsou vetsinou blbosti, tak uz tam proste nechodim. A co by pro vas jako developery bylo lepsi? Aby vasi hru hrali jenom ti co za ni zaplati + ti co by si ji nekoupili, ale zadarmo si ji zahraji nebo aby ji hrali jenom co za ni zaplati?
            • Jack1947
              Heheh to je dobré, takže abych si kupoval jen hry musel bych se nejdříve stát zlodějem, naštěstí to takhle nefunguje a rudíž nejsem ve středověku takže krást jídlo nemusím a dohadovat se s správcem taky ne ( tak ještě aby jo když jsem ve vlastním že) :D
            • Coffin corner: Nesouhlasim s tebou. To neni stejna situace. Kdybys byl na tancovacce a byla tam slecna, ktera by mela pritele doma a slecna vedle ktere by pritel sedel a mel dva metry a velky svaly, kterou by sis vybral? :-) To je stejne jako krast v obchode a krast na internetu.
            • Coffin.Corner
              Tak to zkus Jacku opačně. Hry si kupuj a jídlo kraď, neplať nájem, je to přece stejný ne? A když to okecáš u pokladny nebo vysvětlíš majiteli bytu, podobně jako si ospravedlňuješ "nakupování" her, určitě to pochopí...
            • Jack1947
              Ty seš hrozně přející člověk, mé stahování s viry nemá nic společného maximálně tak to že bych mohl mít crack s nějakým Minerem ale neboj tomu se taky vyhábám, prostě viry jsou pro tebe připraveny když už se připojíš k internetu a jinej balast... jasně malé viry nic nedělaj ale jak jsou horší tak je lepší mít nějaký ten kvalitní antivir.

              Já mám spíš i takovej problém kolik her si rád zahraju ale nevím proč bych je kupoval a některé hry bych si koupil takže tak 3 hry ročně minimálně jsou kvalitní. Když některé hry bych smazal po dohrání s tím abych trychle na ně zapoměl, jakej smysl by koupě měla to bych rovnou mophl házet "halíře" na humblebundle, páč pak bych se mohl cejtit jako pořádnerj drsnák *1* Nemá se smysl s tebou bavit - musel by sis odmyslet že se bavíš s největším zlodějem co si kdy na internetu potkal lol.
            • Lukass
              Tak ty cornes kazdou hru ktera vyjde, se nediv ze mas v pc viry. Osobne skoda ze ti pc uz davno nekleklo. Aspon bys za piratstvi zaplatil nejakou dan.
    • Treba tak, ze instaluje nelegalni software, ten jsi na pocitaci take nikdy nemel?
      • To jsem mel jeste jako chudy jinoch, to uz je hodne let *4*
        • No to ti zavidim, ja jsem bohuzel chudy dospely.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit