Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TireFuri
    Vtipné... Věděl jsem hodnocení recenze dřív než jsem to otevřel... 8 se tu nějak oblíbila *2*
  • Hah, na M&M 6-8 se tohle naprosto nechytá. Sérii M&M jsem v době kdy ty hry vycházely hrál dost a vůbec si nepředstavujte že tohle je v něčem snad kromě grafiky (diskutabilní) lepší.

    Už samotný výběr povolání je osekaný na kost - 4 rasy, dvě povolání u každý - lol.
    Pohyb probíhá po gridech a to naprosto všude - jestli jsi v dungeonu nebo "venku" (což je větší dungeon sám o sobě) je fuk, pohyb pořád probíhá po políčkách. V Grimrocku se to jakž takž dalo pochopit, tam venkovní svět nebyl vůbec, navíc přímo odkazoval na Dungeon Mastera. Tohle má odkazovat na starší M&M, ale ony tomu ty NWC díly pěkně natrhávaj pozadí. Boj probíhá jenom turn based, na nějaké přepínání mezi turn based a real time zase hned zapomeňte. To si musíte zahrát hry z roku 1999. Nepřátel pár druhů, veskrze vzali nejprofláklejší bestiář, nahodili hnusný odfláklý textury a šup s tim ven. Vůbec grafika je spartánská, ale o to tu nejde. Systém náhodnejch boostů velice osekanej (jsou tu jakýsi ekvivalenty "sudů" s tekutinama které zvyšují staty, ale není tu rozdíl mezi temporary a permanent, což byla výborná věc. Táboření ubírá zásoby jako kdysi, ovšem tehdy se dalo jídlo nakoupit na nějakých 60 dní a byl pokoj. Zde max na 4, což má být součást hratelnosti aby vás hra nutila backtrackovat a tedy zdála se delší, ale zároveň je srandovní vidět že ty 4 dny zásob stačí, protože hra je proti starým M&M dílům tak malinká a člověk by až řekl směšná.
    Co se mi líbilo byla obtížnost, která byla ovšem udělaná uměle - nelze rozdělovat partu, takže pokud vás obklíčí víc silnejch melee potvor najednou, tak to vaši mágové tvrdě schytaj. Rozdělovat partu šlo už ve hrách v roce 1995 a koneckonců i v Branách Skeldalu, děláte si srandu? Jak hluboko lze ještě klesnout?

    New World Computing - 10
    Bulhaři nebo kdo tohle dělal - 3,5 za "snahu"

    Hráls vůbec starý díly Lukáši? Nebo jsi na to v tý záplavě indie her v 90. letech taky neměl čas?
  • Mne se moc libi ta zapletka *2* Jasna koupě.
    Kolik je tak herni doba, kdyz by clovek chtel projit tak nejak vsechno? nevite nekdo?
    Hral sem M&M6-8, tak tohle bude rozlohou asi o dost mensi ne???
  • 32 bit systémy jsou dost archaicka zalezitost v dnesni době, hlavne co se tyce her. Daleko lepsi by bylo kdyby hraci cim dal tim vic prechazeli na 64bit, aby se vyvojari nemuseli patlat s dvoji optimalizaci a soustředit se na hru samotnou. Mozna tyhle pripady ochyuzenych 32bit verzi které to proste endavaji donuti hrace poridit si 64bit.
  • nevim proč ty mínuska, might&magic má v sobě scifi zakořenénou :)
  • kickasl
    Ono je hlavne blbe prepinat uprostred hry, protoze clovek si navykne na nejakou terminologii.
    Navic odhadnout uroven prekladu muze byt docela problem, protoze to znamena nahrat slusnou dobu a pak uz se vetsinou prepinat nechce.
    Podobny problem mam s obtiznosti. U spousty her jde menit v prubehu, coz je skvely krok, ale treba u nejnovejsiho batmana to nejde(pokud vim). Zacal jsem hrat na normal, ale po projiti zacatku jsem musel zacit hrat znova(na hard), ono by to nebylo tak strasny, ale protoze mam dost nahrano z predchoziho dilu, kde jsou ty souboje hodne podobny, tak to byla strasna nuda.
  • up_er
    Povedena recenze, pekne se to cetlo a pujdu do anglicke verze, diky Lukasi.
  • Jak pisu vyse,ja si myslim ze recenzovali alfa verzi,protoze v plne vezri je uz pohyb plynuly. a oni tam skakali po ctevreccich a jeste to zduraznovali.
    Nebo novinarske vezre jeste ''plynuly'' pohyb nemely,cemuz se mi nechce verit.
  • Pretože sa ešte nedostal do skutočnej kobky alebo jaskyne. :)
  • Já myslím, že viděl jen tu první studnu a nic víc...
  • Presvetlene dungeony??? Aha..hral jsi to..a proc v nich není videt na krok bez kouzla svetlo?:)
  • neveril jsem vlastnim usim - bud to recenzoval nekdo, kdo nesnasi vylozene RPG, nebo naprostej ignorant - u me po dlouhe dobe hra co me capla a pocitam, ze zitra ji dokoncim a takovych her za poslednich X let moc neni... piplani a sziti s partou, staty, skvela warrior obtiznost, kde je potreba mit tanka a dobryho lecitele (nejlip druida) - cestina nesmim zpomenout, super lokace, porad je na co koukat co objevovat, hadanky, puzzle (jeste, ze jich je tak akorat) - legendarni zbrane co leveluji... je toho tuna - smekam pred autory, takovyh her je jako safranu
  • To je porad tohle, hra je malo temna, je tam moc barev..sakra..lidi to jste upiri nebo co?:)
  • Z mojeho pohledu skvela hra s naprosto dodrbanou optimalizaci. Ale nastesti ne na hranici nehratelnosti. Doufam ze to daji brzy dokupy, protože je to velka piha na krase tehle hry.
  • co mne osobne na hre vadilo je otrasna farebnost niekedy az detska, presvetlene dungeony, hre by pasovala temnejsia atmosfera
  • Co se zhodnocení překladu týče, tak s autorem souhlasím... Několikrát jsem během hry přepínal mezi češtinou a angličtinou, protože to byla hrůza.
  • No, dohrál jsem to na Warriora s 2x Bladedancer, Freemage a Shaman a bylo to super, bavil jsem se u toho stejně jako u Grimrocku, koupě nelituji. Přemýšlím, že to dám ještě jednou s nějakou zajímavou partou.
    Co se závažných bugů týče, vím akorát o jednom který mě i potkal, ale naštěstí byl řešitelný viz...
    Doporučuji nepoužívat Spirit Beacon, pokud jsou ve vaší blízkosti nepřátelé a vy se teleportujete do města, může se stát, že když z něho odejdete, dostanete se do permanentního combat módu a jediná cesta z něj je zabít ty nepřítele od kterých jste se teleportovali.
    Musím souhlasit s tím, že optimalizace je opravdu příšerná, spíše neexistující... na to že mám i5.5GHz + GTX780, tak to na několika místech nejelo ani 60fps a na jednom místě to byla doslova slide show - orkské hory (to zní divně) co jsou na severozápadě.
    Loadování mě ani tak netížilo, SSD si s tím poradilo celkem v pohodě a vždy to bylo v řádu pár sekund.
    Za mě bych dal tak hodnocení 7/10 a to jen proto, že jsem M&M fan.
  • kickasl
    Chtel bych autora pochvalit za zhodnoceni prekladu, mnohem snadneji se mi pak rozhoduje zda to hrat cesky nebo anglicky.
  • Pilgrim66
    Äha, tak to bohužel dávám ruce pryč...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit