Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kto hovorí o podpaľovaní plota? 

    Je to napísané dosť jasne, aby to bolo zrozumiteľné. 

    Je to dosť jednostranný názor, kde je hejter každý, kto s tebou nesúhlasí. To je práve pointa, že chcú, aby to vyšlo na Steame. Že sú platiaci klienti, ktorí nechcú ísť na novú službu kvôli jednej hre. Podrobnejšie som to popísal vyššie. 

    Vďaka za názor. Skvelá ukážka nejednotnosti komunity. 

  • ALHAZRED

    Nevědel sem že hry se nekupujou na hrani ale na ty služby a chobotinky kolem, aby sem mohl streamovat, aby to bylo prepojeny s fejsbukem a twiterem aby spužaci čumjeli jak drtim nojooo nova dobaaa

  • Jambbo

    To tady některym lidem nevysvětlíš, podle nich máš jen držet hubu a zaplatit 60 eur.

  • ALHAZRED

    Joooj chlapčok môj vidim že sa mi snažiš dačo povedať, ale vôbec netušim že čo :D

    STREDOSLOVACI...

    Komunita, ktora by držala spolu, no jasne, ala ja nebudem držať s hejtermi, ktory chcu presadiť svoj nazor, že hra proste musi vyjsť na steame a ked nie podpalime mesto... a ked sa na*erem aj ten plot im podpalim :-D

  • Jambbo

    Ne, to jsou argumenty platícího zákazníka, kterej si vybere co a kde si koupí. Tak to si to podle tebe lidi můžou rovnou upirátit když to nebude mít vliv na funkčnost hry ne?

  • ALHAZRED

    Žejo a pritom sou tady všechny ty hry PEGI 18 😛

  • Nehovorím, že je to správne. Ale PC komunita nemá moc iných možností? Čo spravia distribútorovi? Ktorý má rôzne hry na rôznych klientoch. 

    Aj tak z toho nič nebude. Evil Actually stále vydávajú hry, ktoré ľudia stále kupujú, hoci sú označovaní za najhoršiu spoločnosť v hernom priemysle a všade sa robia videá a články o tom, ako škodí ich prístup hrabivosti a loot boxov. Ale hry predávajú.

    Takže problém je v hernej komunite, že ak sa im aj niečo nepáči, tak ich nikdy nepodporia ostatní. Konozolisti sa nestarajú o PCčkárov a naopak, RPGčkari o hráčov akčných hier a tí o hráčov športových hier. Proste každý sám za seba. Alebo ešte aj kopnime si do naštvaných, keď sa množia príspevky "je mi zle z tej komunity, nech odídu s tou hrou inam" a podobne. 

    Hra ako produkt by sa mal snažiť zapáčiť cieľovému zákazníkovi, ale keď sa predá aj bez toho, tak nie je dôvod o nejaký klientský servis. Tie reči "hra ako služba" sú len zástierky pre hrabanie peňazí. Ale aby sa nejak vychádzalo v ústrety tým čo platia, to nie. Lebo nevedia držať spolu. To je v podstate to isté čo vo veľkom podniku zamestnanci. Ak sa väčšina nechá zdierať, tak tých pár ktorým to vadí môžu ignorovať, alebo vykopnúť, podnik pofičí ďalej. 

    Takže tu nemajú veľa možností. A toto je taká ešte relatívne normálna. Nejdú rozbíjať výklady na firme vývojárov, alebo nejakú somarinu. Len sa negatívne vyjadrujú. Keby to zabralo a keby naozaj  ovplyvnili predaj ostatných ich hier (aj keď áno, neprávom voči vývojárovi), tak by to bol varovný prst pre ostatných. Ale ako som vravel, neexistuje tu komunita, ktorá by držala spolu. 

  • drasta

    Jsou chvile kdy nad tou nasi komunitou proste jen nechapave kroutim hlavou...

  • ALHAZRED

    Jaka automobilka ? TVL jaky to ma vliv na funkčnost hry jako takove ?

    Tohle sou žvasty vymazlenejch decek co posilaji socialku na rodiče že jim nekoupili ajfooon...

  • Ale nebyl by to pak jen další důvod, proč se příště Steamu vyhnout úplně?

    - To vážne? Nechápem, prečo sa herní žurnalisti stále stavajú na stranu distribútorov a peňazí. Prečo si hráči nenainštalujú ďalšieho klienta? Prečo si priaznivci Diabla nekúpia mobil? Prečo si priaznivci Quantic Dream nekúpia konzolu? Prečo priaznivci Fallout stále trvajú na single playeri? 

    Prečo vôbec hráči niečo chcú, že? Prečo proste nedržia zobák a nekupujú hry ktoré sa im predkladajú spôsobom aký vydavatelia chcú bez ohľadu na názor tých, ktorý za to platia? 

    Hráč je zákazník. Všade sa predháňajú obchody, aby si získali zákazníka, máme najlepšie ceny, dovezieme vám tovar až domov, máme najdlhšiu záruku. Len v hernom priemysle ako keby o zákazníka nešlo. Zákazníci nie sú radi, keď ich do niečoho nútia. Nekúpim si kvôli dobrej hre konzolu, keď mám radšej PC, nebudem hrať na mobile len preto, že je to hra z mojej obľúbenej série, keď na mobile nehrávam a nechcem si inštalovať iných klientov. Tí klienti neposkytujú nič, čo by nemal steam. Sú pre nás hráčov absolútne nepotrebení. Je logické, že budem mať DVDčka v jednej skrinke a nie v desiatich po pár DVD, preto je logické mať hry na jednom klientovi. áno, konkurencia je fajn, aby sa aj Steam spamätal a nerobil blbosti, ktoré robí. Ale nie nútiť nás ísť ku konkurencii, pokiaľ nechceme.

    Ale my proste nechceme aby nás obťažovali klienti, tak ako sme kedysi nechceli aby každá hra ma poháňala zdieľať úspechy na Facebooku, twiteri, či kdekoľvek inde, pretože je to trend. Nato sú tu sociálne hry, na multiplayer sú tu multiplayerové hry, tak mi to nepchajte do single playeru. A samotné hry sú na hranie, nie na žiadne blbé "služby". Nech spravia dobrú hru, zaplatím im za ňu, nech patchujú chyby, ale nech ma neotravujú vecami okolo. 

    A tvrdenia "veď je to len jedna inštalácia a pár klikov" si nechajte. Keby to bola jedna jediná vec, tak sa nad tým nik nepozastaví. Ale už ich je veľa, nie len v hrách, ale aj v bankovníctve, v objednávaní tovarov, v registráciách, rezervovaní služieb, u doktorov, na úradoch - už je toho moc. Všade je to "len niečo naviac", hoci moderná doba s modernými technológiami by mali kroky uberať, nie pridávať. 

  • Jambbo

    Je rok 2019 to jako máme čekat na dobré služby na epicu za mnoho let? To každá nová automobilka má dělat auta jako se dělala před sto lety, protože takhle automobilky začínaly? Nikoho nezajímá že je to nová služba když hry tam stojí stejně.

  • ALHAZRED

    Viš kde byl steam pred par rokma ? Viš to ? Viš to ? Neviš !

    Je sem hodne proti konzolim, ale asi si ty hry na PC jednoduše nezasloužime...

    Konzolisti neremcaj, nehejtujou, kupujou...

  • Kéž by se vrátila možnost prostě strčit médium do drajvu, nainstalovat a hrát. 

  • Jambbo

    Proti steamu podřadná platforma, které chybí různé funkce které jsou na steamu, některé i na konzolích. Pokud se jim to vyplatí tak klidně ať vydají na W10 only. Neříkám že si to na epicu nekoupí nikdo, ale určitě budou mít nižší počet platících zákazníků než kdyby to bylo i na steamu. Teď je jen otázka jestli to bude o 10% míň nebo 50% míň. Snad jim ta exkluzivita za to bude stát...

  • ALHAZRED

    Podradna platforma jako co ruska elektronkova kalkulačka nebo jak ??!!

    Mohlo se stat že by to bylo DX12 only, nebo taky WIN10...pak by se tu brečelo...

    Jo kupujte si co chcete, pravda je ale takova, že se to za par tydnu krekne a pak si to frajeři koupi na steamu ve slevě, řikej oslovi že PC hrači budou skutečne rok čekat...LOL

  • KrPa

    si chtel rici vydavatel?

  • Jambbo

    Tak PC komunita hlasuje hlavně svou peněženkou, proč by měli jít na podřadnou platformu jen proto, že si to vymyslí vydavatel? Her vychází dost a pokud se chce vydavatel sám od sebe handicapovat, tak je to jeho problém.

  • ALHAZRED

    Je mi dost šoufl, jesli lidi uvažujou spusobem EPIC nedosahuje kvalit steamu, nebo že ja chci mit všechny dili pohromade, nebo krabičku na poličce panačka, pri posteli a pirko v pr...a nakonec si to odnesou vyvojaři, ktery o tehle vecech vubec nerozhoduji...no asi budou nakrknuty pravem a tohle je podle me fail PC komunity...

  • Kallessin183

    Proti Epic storu osobně nic nemám a  až bude nabízet stejné, nebo obdobné množství služeb jako steam, rád ho nainstaluju... Ale teď by to byl jen další launcher, který pustím akorát, když jdu hrát.


    Osobně si myslím, že steam potřebuje konkurenci, ale především takovou, kterou pozná i konečný hráč a ne jen vydavatel...

  • iSpirit

    Nesouhlas s čím? S kapitalismem? S čím nesouhlasíš? Steam nemělo žádné smlouvy, takže Epic přeplatil a získal exkluzivitu. Bombardovat můžeš tak akorát Steam za neschopnost nebo sebe. Kolik vám je proboha? Tohle je tak silně levičácké myšlení, až je mi z toho špatně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit