Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja mu ten cely hate prajem. Po tom ako si utieral špinave topanky do Skyrimu...nech mu to krachne... a môže to byť hra aka chce -mimo môj zaujem... a doufam že tam budou zachodky kret...pane Vavro...
    • Tak to uz zase je otazkou profesionality. A clovek hoc nema rad danu hru by si veci podobneho razu mal odpustit. Hanit je jednoduche, dokazat, ze clovek to vie spravit lepsie je uz vec druha.
      Uvidime ked pride na lamanie chleba.
      • Dobre vraviš suvisle až mi to divnô, veš ked on Dan on si nevie pomôcť, take veci robi človek čo chce po papuli, alebo sa se*ie do politiky...no a Dan si koledoval o hate na svoju chystanu hrdočesku patriodebilnu husitsku sagu... bože hate neni nikdy dosť...maš zdravy usudok nech ti to zostane... čus.
    • ucho
      takoví přejícní a milí lidé tady mezi námi chodí :)
      • Hej čim viac hate tym viac adidas ale to je Varova politika...kto vietor seje...
    • A ja ti zase preju hemeroidy a zaludecni vred...
      • Po Vavrovych svetobornych a samoznaleckych komentaroch ku Skyrimu a Fallout 3 nemam vôbec žiadny dôvod priať mu čokolvek dobre, a tebe vlastne tiež nie...kludne sa obes je mi to jedno *1*
        • ucho
          Fallout 3 je pro mě parádní hra. a vůbec mi nevadí, že se Vávrovi na té hře něco nelíbilo. on té hře nepřál nic špatného, nijak nepomlouval její autory, jen tomu vytknul několik věcí, které svou logiku měly (tedy dokázal to odůvodnit a být konkrétní). stejně tak Skyrimu. můj názor na hru mi tím ale nevzal a nijak se mě tím nedotkl. jeho názor mu neberu...
          tebe se to ale očividně dotklo a cítíš se ublíženě. a na základě toho mu přeješ špatné věci, což by ovlivnilo osud mnoha lidí. a to je ten rozdíl, který ty zjevně nedokážeš rozeznat... tuhle vlastnost můžou mít děti, které z toho později vyrostou. jestli jsi ale už dospělý, tak je tady něco špatně s tvým vnímáním světa a s fungováním mezi lidmi...

          až jeho hra vyjde a jestli ji budeš hrát, klidně si ji zkritizuj a napiš veřejně, co se ti nelíbí. tenhle osobní hate je ale ubohost...
          • Asi by sme si mali oživiť pameeeť žeee http://games.tiscali.cz/tema/100-duvodu-proc-dan-vavra-nesnasi-tes-v-skyrim-57711
            • Jak muzes souhlasit v 99 bodech, kdyz jedna tretina tech bodu byl uplny nesmysl(napr ony neustale omilane zachody,ktere ve Skyrimu vzdy byly), druha tretina byly zdvojene nebo ztrojene body(opakoval se nekolikrat,jen jinymi slovy) a pouze o te treti tretine by se dalo diskutovat.
              Ono lidi nepochopili ze neslo o zadnou vazne minenou kritiku,ale spise o recesi/provokaci.
            • Abiczko
              ve skyrimu mám 100+ hodin odehráno a s Danem souhlasím v 99 bodech.... žádná hra se neobejde bez přešlapů, ale Skyrim rovnou zakopl, důvod proč jsem ji ale hrál byl ten že nic lepšího prostě nebylo... nejvíc mi snad vadilo že hra byla dělaná ve 150-ti variantách šedé a člověk by z toho propadl depresi, stejně tak zdlouhavé hledání cestičky mezi horami kde tě konečně engine pustí projít atd atd... taky bych dal dohromady 100 důvodů, přesto jsem u té hry strávil spoustu času a většinou se dobře bavil.... hra od warhorse taky nebude bezchybná, důležité je však se nad nedostatky povznést a ponořit se do hry *3*
            • Prosímtě jdi někam. Fallout 3 je regulérní odpad, který baví jen hráče, kteří jsou natolik slepí, aby přehlídli těch 15 milionů hovadin, které tam jsou. Rozhovory o ničem, lokace o ničem, NPC o ničem a jako bonus ohavná grafika... Co je na té hře kvalitního prosím tě?
    • Tilwaen
      Kadibudky už jsou confirmed.
      • I cyklováním, možná. :)
  • Panebože tahle hra byla snad založena, jen aby mohla oponovat Skyrimu, bez draků a magie?? Vždyť hry nemají být tvořeny jen aby konkurovali.
  • K traileru respektive k hre na zaklade neho sa tazko vyjadrit, este je predsa len skoro ale som zvedavy co sa z toho vykluje. Ale co sa tyka zapisku z blogu o tom ako sa snazili hru ponuknut vydavatelom, tak nejak sa mi pritom vybavil Witcher aj ked predsa len CD projekt je vecsi a mali to postvene predsa len na znamej kniznej predlohe, aj ked asi iba v Europe. Ostatne neznamy team s byvalej vychodnej europy, byt postaveny z ludi ktory maju skusneoti, RPG ktore neni skyrim cool ale je prave stavane viac realisticky to ma v zapadnom svete hlavne USA dost tazke. A zasa paralela s Witecherom, ten tiez v prvom diely neobol na zapade nejak mega uspesny ale zisky z jeho predaju staclil na vyrobu dvojky aj vzhladom na nizsie naklady na vyvoj a ten uz zacala objavovat aj Amerika :-). Aj preto si osobne myslim ze ak sa Warhorse podari tento titul vydat na PC aj konzolach tak dosiahnutie jednotiek milionov predanych kusov bude uspech a myslim si ze to nastartuje tvorbu pokracovania ktora by uz mohla lepsie zahviezdit.
  • smejki
    že budou lidi držkovat, že to není fantasy, to se dalo čekat, ale nejvíc mě baví borci, co si pletou Římské impérium a Svatou říši římskou. To jsem fakt nečekal *1*
    • Kdysi jsem to četl i v komentářích na recenzi na Medieval 2 Total War (už fakt nevím kde... ). Historie je dost podceňovanej obor... škoda.
  • Uprimne cekam na rpg kde nebude magie a draci. Ten napad od zacatku miluju. Fantasy jde totiz mimo mne. Takze ja si naopak myslim, ze jejich vize bude nakonec uspesna. Lidi z marketingu chodi uz vyslapanyma cestickama a jestli tahle hra uspeje mozna zacne doba, kdy se budou tvorit dalsi realistictejsi rpg bezne. Kez by. Roky na to cekam.
    • Súhlas. Napriek tomu, že ja narozdiel od teba fantasy milujem, nepáči sa mi, kam to celé smeruje. Už sa hádam ani nenájde rpg, kde hrdina nekosí drakov po desiatkach, zlobrov po stovkách, orkov po tisíckach... Jednoducho, aj ja by som vrelo privítal hru, kde je napríklad medveď smrteľný protivník, nech už mám postavu na hociakom leveli.
      • To už přece bylo v TES: Oblivion. Medved byl jeden z nejnebezpečnějších nepřátel vůbec ve srovnání s atronachy, minotaury a deadrami :D (trochu odflaknuty level scaling)
  • Hmm. Blog pan Vavru som citaval dost casto a musim priznat, ze hra tohoto typu by mi sadla. Prezentacny teaser a obrazky beriem s rezervou. Ale urcite sa mi viac pozdava tento styl nez vatsina terajsich AAA nabliskanych a nacackanych titulov s primitivnou hernou naplnou. Kde vam v desat minutovom tutorialy vysvetluju funkciu 5tich tlacitok v hre :P
    Zrejme je, ze s takouto tematikou a spracovanim sa dnes male studio tazko presadi. Kde investory hladaju v podstate hry podobne aktualne najhranejsim top ten hram. Totizto kravataci vatsinou vedia o hrach pramalo a hra podobneho razu ako tato je povazovane za riziko. Aj ked by dopyt po nich v skutocnosti bol vatsi nez to oni predpokladaju.
    Ja som urcite za vznik tejto hry. Sviezi vanok v RPG hrach urcite nepride zo zapadu kedze sa tam vyrabaju plus-minus rovnake hry uz roky. Je to viditelne aj na polskej hre witcher. Kde si prvy diel svojim odlisnym pristupom ziskal miliony fanusikov. A studio rastlo kvantitativne a kvalitativne kazdym dielom(no zatial len dvoma). Treti ma naslapnuto az az :)
    Mne sa ale zda, ze pan Vavra ma trosku privelke ambicie. Hoc to nie je uplne naskodu ale perfekcionizmus je dvojsecna zbran. A pri malom rozpocte a velkosti studia je to mozno privelke susto. Plus cryengine, hoc kvalitny a moderny je narocny na grafikov. A skutocne pekne hry na nich vie robit zatial len Crytek. A problemy s financiami su osemetna zalezitost. Hraci zvyknuty na mnohomilionove hry uz neodpustaju slabsi motion-capturing, menej polygonove postavy alebo co i len slabsi lipsync. Preto pan Vavra to ma tazsie ak chce zaujat hracov a hlavne investorov. Vyrobit co i len prezentacku na urvoni AAA titulov(AAA wtf it is even mean today?! triple marketing?) bez kvalitneho a skuseneho timu z minima penazi je urcite nad sily vatsiny ludi.
    No ale aby som len nenegoval, tak na hru sa tesim ak vobec niekedy bude. Drzim palce. Mozno sa jedneho dna s Warhorse vyvinie studio ktore predci aj ten polsky CD Projekt. Verim ze huzevnatost pana Vavru mu dopomoze k uspesnemu koncu.
    Obdobie skvele, pristup k hernej naplni zaujimave a cryengine dava moznost peknej grafike. Ja by som snad zmenil len nazov, ktory sa mi zda byt trosku divny ale to len tak bokom :)
    Som zvedavi co nam predstavia o mesiac.
    Snad uz uvidime nejake herne prvky a gameplay!! :D
  • docela smutné čtení, mel jsem z toho pocit že smeruji na kickstarter
    • Na facebooku mají agresivní komerční politiku, dejte nám 4000×like a dáme vám další screen ze hry. Twitter letí jak utržený z řetězu, je vidět, že se zaměřují na veřejné financování hry, potřebují shromáždit dostatečnou základnu na to, aby vůbec mělo na kickstarter smysl vstupovat. Měli šetřit výdaje, ale na to je teď už asi trochu pozdě, Vávra si taky nemusel pinknout kancl do středu Prahy, ale mohli si pronajmout starou stodolu někde na okraji Brna a v tuto chvíli vyhodit polovinu méně potřebných lidí, aby prodloužili životnost celého projektu.
  • proč nedáte odkaz na českej blog?
    • seprah
      česká verze blogu prozatím nejspíš není, jedinej blog od warhorse v češtině je přímo studia a ten najdeš tady http://warhorsestudios.cz/
      • ja neumim anglicky
        • seprah
          za půl hodiny začíná Fight Club, můžeš se zeptat přímo Dana, jak to vypadá s českou verzí
  • seprah
    docela by mě zajímalo, co tady všichni ti hateři čekali, že se vlastně bude dít... asi, že zazní andělskej chorál, oblaka se otevřou, z nebe sestoupí svatej Vávra a vypálí jim oči titulem, ze kterýho budou mít dole vlhko ještě týden... najednou je venku první teaser, ze kterýho není vlastně vidět vůbec nic ze hry, za celou dobu se neví nic o příběhu, vlastnostech hry, stylu hraní, z gameplaye bylo vidět možná pár vteřin, z vizuálu taky nic moc, ale už je všem jasný, že pro západ to není a kůň je loutkovej a že má Vávra jen plnou hubu keců.. lidi nic proti, ale nechtěli byste třeba počkat, až budete mít vůbec z čeho soudit? hra ještě nemá oznámenýho ani vydavatele, včera teprve řekli, jak se to vlastně bude jmenovat a hned je to sr*čka? Nejsem bůhvíjakej vlastenec, ale už jen proto, že Mafia byla moje nej česká hra vůbec a i kvůli tomu, že Vávra docela rozumí tomu, co dělá, bych nad ním flintu (nebo palcát) do žita neházel...
    • Nemusíš plýtvat energií na psaní takových příspěvků. Ti hateři (dá-li se vůbec mluvit v množném čísle, protože mně to příjde, že to všechno píše jeden blbec) to hatují jen kvůli Vávrovi, který v minulosti musel udělat něco, co je/ho nejspíš velmi ranilo a teď mu to chce vrátit aspoň anonymními výkřiky. Co jsem sledoval reakce na internetu, tak prezentace má velmi kladný ohlas, pár jedinců ovšem nedokáže přenést přes srdce absenci kouzel. Věřím, že to bude nadupaná hra už jen z toho důvodu, že Vávra nikdy nezklamal.
      • a jsme zase u toho,Ono Vávra s tou kritikou Skyrimu přestřelil,Vytíkal tomu i takové pitomosti jako že ve skyrimu NEJSOU KADIBUDKY,takže to ono vzbudilo dost emocí,ale hatovat ho kvuli tomu že udělal s prominutím KOK*TIN* a přehnal to, je už po 2 Letech na hlavu.já si občas z toho udělám srandu,(Vávra to udělal taky když udělal pár fotek kadibudek,Prý pro inspiraci do té hry, *15* *15*) ale tohle je už naprosto *CENZUROVÁNO PRO SHITSTORM*
      • seprah
        jen jsem chtěl vyjádřit, jak mě s*re schopnost některých jedinců zatratit dopředu něco, o čem ví zhruba tolik, jako o tom, co měli před 14 dny v pondělí na oběd. Chápu, že někomu se teaser nelíbí, sto lidí, sto chutí, ale nemusím z celé hry hned dělat überscheiße, je to docela neobjektivní a hlavně svinsky nefér.
    • Přesně tak. "ještě nemá oznámenýho ani vydavatele" - a to je to. Obešli jich X a nic z toho. A těm neukazovali jen teaser a screenshoty. Takže lze konstatovat, že hra je srajda a nikdo jí nechce. A Vávra je jen užvaněnej chytrolín, kterýmu se jednou něco (náhodou) povedlo a myslí si, že to bude umět zopakovat ... ale nebude.
      • Operaci Flashpoint taky nikdo nechtěl vydat a taky se o tom mluvilo, jaká to bude srajda
      • Fascinuje mě tvrzení "Vávra se náhodně přimotal" - M1 měl v hlavě už zkraje devadesátých let. A u Husitů to bude podobné.
      • seprah
        to, že vydavatel není oznámenej, ještě neznamená, že žádnej není. Pleteš si pojmy s dojmy
    • To je skutecne tak nepochopitelne, ze lide od hry, okolo ktere jsou obrovska ocekavani, chteji vysokou uroven kvality i ve zcela prvnim verejnem predstaveni celemu svetu?

      A tu tenhle teaser proste a jednoduse nema. Nekdo sem nebo do vedlejsi diskuze hazel teaser na Skyrim. Sam tu hru nemam nijak zvlast rad, ale srovnej ty dve videa.

      Tenhle teaser pro hru, ktera mi v poslednich mesicich prisla prezentovana jako velky, ackovy, drahy titul s velikym potencialem je proste velike zklamani.
      • seprah
        pamatuješ si na první trailer k Mass Effectu? Podle mě naprosto otřesná záležitost a kdybych měl soudit jen podle něj, nikdy v životě bych si hru nekoupil (a to jsem fanoušek sci-fi žánru).
        • Jenze ME si to mohl dovolit, ti nemeli problem s financovanim projektu...warhorse je na tom presne naopak..ti si maji dat zalezet na kazdem detailu, ktery vypusti ven.
        • Jo, jak tu pisu Franku Horriganovi, to je samozrejme pravda a verim/doufam, ze to bude pravda i v tomhle pripade, ale to nic nemeni na tom, ze to, co je aktualni ted, tedy teaser, proste neni dobre zpracovano. Neznamena to krach firmy, nebo ze to bude hrozna hra. To muze rict jen mamlas. Ale proc si to zklamani nepriznat nebo to ignorovat?
      • Ty vole, dyť je to jen teaser, cos čekal? Teasery jsou vždycky o ničem a je úplně jedno, jestli jsou pro film nebo pro hru. Počkej měsíc, to nejspíš výjde regulérní trailer a pak tady prskej, jaká je to blbost
        • Vzdyt tu nikdo neprska (teda nekdo jo, ale ti by prskali i kdyby jim ten teaser provedl sex, a o tech se nema smysl bavit). Ale i teaser muze byt prece dobry, lepsi, hezci. Podle me je spatne zamest to s tim, ze "to bude jinak" nebo ze to je "jenom teaser". Jo, je, a lepsi to snad bude, ale jak jsem psal, tohle je prakticky prvni velke predstaveni - a podle me neni vubec dobre.
          • Všiml sis že vyšly i nové obrázky, nové webovky a nový blog? *7*
            • Jiste, ty taky vypadaji moc pekne - a o to smutnejsi je pak to, ze teaser ne.
  • uff ... animace koně z teaseru je neskutečně loutková a celý to na mě působí jak grafický cvičení na téma "animujeme poprvé v blenderu". Amatérizmus v ryzí formě. Obávám se, že takhle na sebe pozitivní pozornost hoši nepřitáhnou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit