Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak blade and soul ješte nevyšlo tak nevim ta hra se mě líbí, ale bojím se že to bude až moc "korea"....pokud vím tak véhle hře můžou hráči defakto lítat tak by mě zajímalo pvp pak jestli to bude vypnuté a nebo jestli tam budou všichni "poletovat" po mapě :-) nebo jestli to bude jako v DC že tě útokem sestřelí na zem a pak jsi "locked".

    Ale vím jak to myslíš s tím pocitem uvidíme jakej to na mě udělá dojem.
  • nekromant33
    uspech ma ta co bezi a je do ni pridavan dalsi obsah
  • useknutí hlavy a jiných částí těla se nebude konat v běžném boji jen tak. To vyžaduje složitý systém. Ale dá se to očůrat jinak. Age of Conan používal brutální koncovky. To znamaná že mobové tam neumírají tak že padnou na zem vždycky ale někdy se hráči podařilo useknout hlavu, rozsekat někoho, probodat, a různě jinak brutálně odstranit. systém boje v AoC byl vecie dobrý. Byl akčnější než jiná MMO té doby.
    Takže dá se to udělat pomocí koncové animace tzn. že za určité podmínky (třeba pokud poslední úder ubere velké množství životů, nebo se stane critical) hráč zabije moba určitou animačkou (třeba useknutí hlavy).
    Další možnost je skill. Dejme tomu skill decapitate, který by měl při úspěšném použití kritické následky, smrt a animačku useknutí hlavy. Další skyll by mohl být třeba odzbrojení, kdy hráč při úspešném použití skillu mobovi usekne ruku. To znamená že hráč má do jisté míry kontrolu nad tím kdy tento skill použije, tudíž to není jen o náhodě...
    Do systému na kterém pracuji sem zahrnul i minimálně 5 slotů na rychle použitelné skilly na klávesách QE123 (rychle dosažitelné).. s tím že sem mezi skilly zahrnul podobné věci jako useknutí hlavy, propodnutí hlavy, podříznutí kolenní jamky (klasický starověký manévr na nohy), podříznutí krku (stealth) nebo třeba drcení kostí, lebek a podobně s blunt weapons jako je palcát a tak dále... záleží na zbrani, s palcátem se neseká hlava ale drtí pancíř a lebka, s mečem se zase naopak bodá a seká... s kopím se třeba předevíšm bodá, se sekyrou se dá třeba odzbrojit štít či strhávat pancíř, se štítem se dají také provádět pěkné věci jako vyrazit někomu dech, odhodit někoho nebo někomu zlomit vaz (ve starověku se běžně používal štít jako zbraň)...
  • Odpovím tady v návaznosti na posty ostatních. Nejlepší bojovej systém z neinstancových MMO má podle mě momentálně Blade&Soul. A co se týče možných komb, tak taky exceluje. Není se čemu divit, hra byla ve vývoji 5-6 let, takže měli čas něco vypilovat. A vypilovali boj.

    Dál jsem měl dobrej pocit z TERy.

    Celou dobu se bavím o pocitu z boje. To je něco, co se dá těžko nějak objektivně popsat a kvantifikovat. Je jasný, že nejsme ještě tak daleko, aby neinstancovaný MMO mělo boj jak Dark Soul nebo třeba takový Chivalry. Ale jsou MMO, co prostě mají ten pocit z boje lepší něž jiná. Třeba zmiňované BnS a TERA. Neverwinter v tomhle podle mého hodně pokulhává. Bohužel to neumím vysvělit lépe, než že mi přišlo, jako bych mlátil vzduch.

    Paradoxně třeba v Blade&Soul nepřátelé vzduch jsou (postavy hráčů zkrz ně můžou projít), ale to jak reagují na většinu skillů hráčů dělá boj super. Jasně, když čtyři hráči donekonečna používají defaultní útok, tak nepřítel nebude perkeftně animován, aby se hýbal podle úderů každého. Ale na skilly reagují... když dva hráči podseknou bossovi nohy (pro sražení bosse je potřeba, aby dva hráči použili stejný typ sražení rychle po sobě), tak spadne se správným načasováním... když Destroyer chytne monstrum pod krkem, tak ho drží pod krkem a vidíte jak se monstrum vzpouzí atd. Jo, není to vše perfektní, ale to by hra musela být ještě jednou tolik let ve vývoji, aby bylo.

    Oproti tomu Neverwinter mi bohužel připomíná spíš Lineage 2, kde monstra prostě najednou padala když jim došly HP. Jo, neříkám, že Neverwinter nemá nějaký přednosti... třeba Foundry... ale je to jasně v první řadě akční (=bojová) hra.
  • error
  • beruška: Tu hru jsem nehrál, ale koukal jsem na videa a vypadá ten combat dobře. Já bych si moc přál aby šlo v mmo useknout hráči hlavu :-D nebo nohu, ale pak by to muselo být buď turn - based kde by člověk zamířil na hlavu(ala fallout) nebo by tam musel bejt "action combat" s mířením ala Tera. No třeba se dočkám...zatím sekám hlavy v CHivarly "made my day" :-D

    ještě mě napadlo že by třeba skilly měli varianty(hlava,ruka, noha....) a podle zvoleného skillu by byl proveden útok na adekvátní část těla...samosebou na hlavu by měl útok jinou šanci na zásah třeba...ale to by byl zmatek na baru asi :-) a vůbec si nedokážu představit jak v realttimu třeba volím skill podle toho jestli má týpek helmu nebo ne...

    osobně mám nejradši combat z C9, ale tam mě vadí "zbytek" hry :-)

    http://www.youtube.com/watch?v=qbA6izTOlBk
  • ale jsou to jenom animace ....což je samozřejmě u MMo standard. Pokud tam je ale "action" combat člověk si toho spíš všimne. Třeba vindictus má fyzikální engine jako single hra takže mostra tam lítaj jak hadr na holi, ale to z něj nedělá dobrou hru .-) ...sám jsem na ty souboje v neverwinteru zvědav.
  • Zkusil jsem poslední betu. Nejprve jsem řešil grafické nastavení, které bylo po volbě vše naplno mizerné, přesvětlené a rozmazané. Prý snad dočasný problém nvidia karet. Tak jsem to očesal na minimum. To už bylo lepší, ale pořád mizerné oproti GW 2 a rozhodně Teře. Moje postava bušila do nepřátel štítem a klerik za mnou byl v krytu. To celkem fungovalo.
    Co mně z toho připomínalo NWN, tak jen název hry, zmínky o Nasherovi, ulice nazvaná Deekinova cesta, apod.
    Příběhy staré NWN jsem hrával i ve skupinách často. Kdo toto hledá v NWN MMO, tak to nenajde. Je to spíše MMO, které používá téma NWN. Zatím. Třeba to moderská komunita vylepší.

    Kdo chce NWN akci, zahrajte si NWN Higher Ground. Než si zkusíte NWN MMO, vyzkoušejte nejprve Teru, ať máte srovnání soubojů se zaměřováním.
    Kdo chce NWN příběhy, hrajte s přáteli v coop původní hru s módy. (např. nedávno vydaný Dungeon and Dragons: Ultimate pack, který obsahuje: Neverwinter Nights 2, Neverwinter Nights 1, Baldur's Gate 2, Baldur's Gate 1, Icewind Dale 2, Icewind Dale 1, Planescape Torment, The Temple of Elemental Evil)
  • hodně se zabývám soubojem v MMO hrách... Snažím se přijít na skvělý herní bojový systém pro MMO...
    MMO běžně nemají žádnou nebo minimální animační odezvu/interkaci, když jde o boj. Vypádá to spíš jako že dvě postavičky nezávysle na sobě do sebe nějak mlátěj, většinou je to pouze doprovázeno ozvučením a pár efekty, takže nakonec má člověk celkem pocit že se něco děje. Takže pokud je nějaká reakce na zásah tak je většinou stejná pro jakýkoliv zásah, a to tak, že postava se nějak zakotrmácí, udělá zvuk a vystříkne nějaká krev nebo něco.. konečná animac je pak smrt.. některé ability mají speciální animace, jako třeba různá kouzla a tak, když například Sith Warrior v SWTOR drží moba ve vzduchu a škrtí ho pomocí použití síly (Darth Vader style)...
    Je složité dělat nějaké komplikované animace pro každý běžný útok, ale odezva by určitá měla být, neměla by tam postava pouze stát a tvářit se že se nic nestalo a pak umřít. Ale to může být díky tomu že na tom ještě pracují.
    Já osobně bych chtěl do MMO zavést více akční real time interaktivní souboje. Ne moc komplikované, ale v celku víc akční, tak aby boj byl akční (úskoky, obrana atd). Jako třeba ve hře Rise of the argonauts, kde se mi styl boje opravdu hodně líbí a přitom je jednoduchý. Vindictus byl celkem zajímavým spestřením. Je to podobný systém jako Rise of the argonauts ale je to v tom přehnaném Asijském stylu Dynasty Warriors, kdy hráč kolem sebe máchá 3 metrovým mečem a kosí tunu nepřátel jedním máchnutím. To už se mi moc nelíbí. Rise of the argonouts má střídmý a velice interaktivní styl boje, který se dá hrát jak tím, že člověk tomu bude věnovat menší pozornost (hack and slash) tak i tím že člověk bude přemýšlet a taktizovat.
  • Shania
    Vis ze tim jen potvrzuješ to co on napsal....
  • Shania
    Kdyz nekoho trefis, tak na to animace je, ale vetsinou se to promíta v animaci tveho uderu, nez na targetu. Dopad na cili je videt hlavne pri knocbacku, stunu atd.
  • Vidíš, deb*lku, jak jsi hloupý.. :D :D
  • To vypadá famfárově :)
  • nevim za co má mínusy když je to pravda :)
  • na druhou stranu nevím o mmo kde by tohle bylo propracované ...možná vindictus ale to skoro není mmo.
  • špatně jste se pochopily *4* "machigata" myslel asi spíš to jak reagují mobové na tvoje údery a s tím spojený pocit z boje. Pokud by si švihl mečem a usekl třeba monstru ruku je to něco jiného když monstrem(jeho rukou) meč prolítne s jakýmsi efektem a až má 0 HP hodí to animačku smrti.
  • A jak by teda podle tebe měly vypadat?

    A kdybys měl oči, tak bys viděl jasný rozdíly mezi grafickou stylizací WoWu a WARu.
  • zajímavé....rozhodně zkusím.
  • nepletu, vim co vidim a od dob WoW proste vsechny MMO vypadaji jako prebarvene omalovanky, jestli to ty nevidis, doporucil bych navstivit ocniho lekare
  • Shania
    Editor se jmenuje Forge a byl použit např ve Startrek online, kterou dela stejna firma jako Neverwinter.

    Startrek taky zadny uspech nemel a stale tu ta hra je.

    Co je vlastne uspech? Kdyz hra co ma deset milionu predplatitelu podle nekterych chytraku umíra, tak se tu dost tezko hleda neco, co uspech ma:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit