Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Thorar
    Můžeš příkazy řetězit stlačením klávesy shift.
  • Thorar
    Není to bug ani nelogičnost, prostě to tak je, každý set má jiné zbraně.
  • del0
    "dle vlákna a plusů a mínusu bych řekl, že můj názor zajímá hodně lidí"

    Dobrej joke. Ty budeš asi ve městě nový. Zapomněli ti říct, jak to tady funguje.

    "Osobně si myslím, že jsi největší chudák na Games.cz"

    Osobně si myslím, že nějaké diletantské děcko pod anonymem mě nemůže urazit.
  • del0
    "Statistiky v Souls hrách ovlivňují postavu naprosto jako ve všech RPG."

    To je samozřejmě nepravda. DS = skill>staty. Prostě faktem je, že DS jde hrát a dohrát i bez důrazu na staty a itemy, když to umíš hrát (= a obcházet tak částečně mechaniku hry), což ve hrách typu BG nejde a stejně tak i v tom Diablu, kde bez příslušného vybavení a schopností nemáš šanci. RPG jsou koncepčně postavené na tom, že primárně staty určují schopnosti postavy, ne hráč. Proto je DS hack and slash s vývojem postavy.

    PS: Přestaň už tady zas*rat diskuzi tímhle vyfabulovaným diletantským balastem.
  • del0
    DS fantrotl detected. Srovnávat BG a DS je vrchol imbecility. A ještě větší tahat do debaty Planescape, kterej krom toho, že proti jeho příběhu je DS leporelo, je skutečně roleplayingová hra ve stylu původních tabletop RPG s maximální nelinearitou v řešení questů, přístupu k okolí a formování svojí osobnosti. Samozřejmě, když řikám přístupu k okolí, tak nemyslím mlácení potvor, jako tady pan neználek, který se snaží z mlátičky udělat něco víc. BG nudný příběh? KK. Rage je asi silný. PoE dostává stejně jak BB, tak se brečí. *15* Co se týče JRPG, tak ty ani nejsou RPG, protože ve srovnání s hrama typu PS/BG obsahují nula nic roleplayingu, vše je podřízeno story a filmovému feelu. JRPG jsou CoD ve světě RPG. JRPG nevychází z originálních stolních RPG, jako ty západní. Prostě další neználek, resp. spíš ten samej trotl pod anynomem/ukradeným nickem, co si myslí, že staty dělaj ze hry RPG. Jo, když mi bylo 15 a hrál sem Diablo, tak sem si to taky myslel. *7*

    "BTW největší emoce stejně najdeme ve starších Final Fantasy, proti tomu je Mass Effect omezený slabikář"

    Největší emoce má možná pokud si fanboy anime stylu a ujíždíš na jednoduchý dialogy na úrovni mexických telenovel. Proti Planescapu působí Final Fantasy jako Mateřídouška. PS je svojí dospělostí a intelektuálním/filozofickým záběrem úplně v jiné lize.

    " Kolik her má tak rozvětvený, nelinearní story, spousty legend, mini příběhů, události, formovaní světa atd.."

    Nelineární story? Tywole. Ta hra je založena primárně na mlácení potvor, kde je příběh jen kulisa a prej nelineární a rozvětvený příběh. Ale jasně, včera sem byl v khihkupectví a viděl v regálu pěknou knihu, tak sem se ptal prodavače a on mi řekl, že to je super dark fantasy příběh. Sice má jen 30 stránek (z toho 20 luxusní ilustrace rytířů) a vše ostatní si musím domyslet a dospekulovat z netu, ale jinak je to prý mistrovské dílo. Tohle už je fakt na Chocholouška. *15* To už ani není fanboyismus, ale rozmar zaujatosti, hloupost a neznalost. Jako tohle už je na mě fakt silný kafe. Mini příběhy, události, formování světa, legendy? Patří do lore a ne do příběhu. Lore ze hry nedělá RPG. DS je prostě mlátička s vývojem postavy, kde příběh hraje druhý housle, stejně jako v Diablu, což by nebyl problém, pokud by ale neexistovali jistí trotlové, kteří ze hry dělají něco, co není, příběh si domýšlí, pak ho označují za originál a ještě kvalitní aby následně tvrdili, jaký je tam roleplay a nelinearita, protože roleplay = dáváš si bodíky do meče a štítu, který mají stejně menší váhu než skill, protože zkušený hráč umlátí bosse i bez toho (skill>staty=akční hra) a nelinearita příběhu = to, v jakym pořadí si přečteš lore popisky na itemu a jakou chodbou se vydáš. Fakt roleplaying jak víno. Kam se hrabe BG/PT se svojí možností plnit každý druhý quest více způsoby, které můžou mít různé následky, s několika zakončeními příběhu, se systémem přesvědčení (který je implementován do dialogů) a reputace, která ovlivňuje, jak na vás svět reaguje, koho kde potkáte a se svýma NPC, který mají každý svojí unikátní osobnost, můžou vás nenavidět nebo milovat (i samy mezi sebou), můžete jim i změnit myšlení a pohled na svět. Tyhle hry simulujou tabletop RPG, nebo se o to aspoň maximálně snaží. A to tak, že nejvíc ze všech her historie.
    Musim uznat, že DS komunita jede fakt bomby. Nevim, kde to berou, ale očividně to má grády. *15*
  • del0
    "Tahle hra je opravdu hlavně pro fanoušky BG a podobných. Ostatní si pár bodů z hodnocení odečtou."

    To samý dá říct o každé druhé hře, včetně kombinace DS a BB...
  • del0
    "ono na klavesnici ovladat 4 postavy uprostred frenetickeho boje bez pauzy moc nejde, tam z toho pak je fakt jen rubacka, gamepad je an ovladani vic postav najednou mnohem lepsi"

    Ano. A proto se profi hry, kde ovládáš hromadu věcí v real-timu jako třeba Starcraft hrajou na gamepadu. Někdy mám pocit, že prokládáš diskuze na games.cz houbičkama.
  • k nečemu je to preci jen dobrý, duchodci si vzpomenou na mládí a mladší hráči zas uvidí jak se delaly hry v pravěku *3* Ale je dobre že doba techto her už pominula a ja se teším na kingdom come
  • Myslel jsem si to - díky :)
  • walltar
    Je to bug ve hře. Myslím, že to dělají tutoriálové zprávy. Zkus vypnout "Show ingame tutorials".
  • Prosím o radu: hra jede dobře (GOG verze), avšak po chvíli se ozve smyčka jednoho zvuku - jako když kliknete na pergamen, zkrátka papír. Musim PoE znovu zapnout. Je možné, že nestíhá moje zvuková karta? Budu si pořizovat nový PC, ale chci se zeptat, jestli máte takovou zkušenost díky :)
  • Ty seš dobrej honimír *15*
  • Keyz
    Je to fantasy kde se čaruje. Ho*na se teleportují z těla na nějaké velké sběrné místo.
  • Je to blbost nejsou tam hajzly!
  • Ne sorry napsal jsem to spatne - Honi-brk-suk je spravne. A ted k veci - A pointa?!?!?! Neprej si mne. Moc se na tebe zlobiiim!!!
  • tak ne vsechny jrpg funguji tak ze postavy stoji naproti sobe. Treba Tales of serie nebo Star Ocean je ciste realtime, a taktickych moznosti ma tuny, jen se to musi umet naprogramovat:) A kouzelnika si tam muzes schovat klidne za tri bojovniky. Ale to je fuk, na PC to vzdycky bylo spis takhle, ono na klavesnici ovladat 4 postavy uprostred frenetickeho boje bez pauzy moc nejde, tam z toho pak je fakt jen rubacka, gamepad je an ovladani vic postav najednou mnohem lepsi.
  • walltar
    Rogue není clasa zastoupená v NPC... takže pokud chceš rogua musíš si vytvořit vlastního v hospodě.
  • walltar
    V takovém případě potřebuješ dva štíty.
  • Nejnovejsi dojmy z hrani. Tak pocatecni nadseni opadlo. Zacatek me totalne chytnul, ale v dalsich lokacich uz me pustil, takze ted je to klasicka rubacka. Grafika i nepratele hezci. Zvykam si na novy system s endurance nevim jestli je to prinos. Klasicke leceni a HP mi prislo intuitivnejsi pro hrani. Trochu me stve, ze mi umrel zlodej ze zacatku. Uz mam ctyri postavy a zlodeje zadneho, takze jsem musel investovat bodiky do mechanics abych mohl na zamky. Jinak lokace hezke, uvidime co bude dal.
  • Keyz
    Jo, je to dobrá hra. Zatím a věřím, že bude i nadále. Jsem v tom pouze pár hodin.

    Nováček si bude asi delší dobu zvykat ale stojí to za to. Dnes tyhle hry tolik nefrčí jako v minulosti a tedy není takový výběr ani základna hráčů. Tohle je propracované.

    Škoda, že u her které nejsou pro většinu to hodnotí nějaký znalec a jako takový na to hledí přísnějším okem a vidí to co by jiný neviděl. Tedy, "škoda". Je to dobře. Trochu to zamrzí, když vidíme ty mega hry jak se vychvalují před vydáním a poté skutek utekl. Recenze viditelné chyby přehlédne, nějaké nesplněné sliby také a natož srovnávat podrobně jako jiné hry. To by bylo přeci moc ostré!

    Trefně tuhle hru popsala známá morální autorita, hrdý Čech, milovník německé válečné kultury a lektor plavání pro chudé děti Karel Drda: "Pillars of Eternity je jako voňavý poctivý steak, ke kterému potřebujete mít jen čas. Ta hra je jako kozičky hezké sestnactky."
    *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit