Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    Zaklínač je z dnešních mlátiček zdaleka nejvíc RPG. Více dospělé questy a kecy postav, vůbec uvěřitelnější svět a reakce NPC na hráče a také to, že nejsi za borce světa. Nejasné questy i to balancování mezi dobrem / zlem a neutralitou... Vůbec to, že musíš hledat info o potvorách aby jsi něco zjistil atd... "Evropské" RPG :)

    Drago Age 1 to byl super pokus. Velké studio, mělo prachy a v dané době to bylo dost jiné a skvělé. Bohužel nedali tolik prachů do grafiky atd. (asi se báli na to vsadit vše), pak by to navíc i nějak vypadalo. To se hrálo dobře. Navíc na to jsou slušné modifikace. Bohužel pořád to bylo klasické americké RPG pro všechny. Komické drsné kecy, jsi největší borec, teplej elf, vtipný pokus o sex do toho nějaký divný humor atd...

    Poté bohužel dorazil "zmr*ex" a pak to dopadlo jak to dopadlo: Je ono to vydělalo! Uděláme druhý díl! Je znova to vydělalo uděláme třetí díl! A vždy to nějak změnili a nakonec to bylo jiná hra než první díl. Od více taktické hry po dvě generické rubačky..
  • Keyz
    Sám jsi ale napsal proč tomu asi tak je: "Áno, chápem a viem o tom, že v tých "pravých" RPG hrách sú tie súboje vyvážené dialógmi, príbehom, atď. a že súboje sú viac taktickejšie, zavislé nielen od rýchlosti reflexov"

    Navíc tyhle hry jsou často velice dlouhé. U těch moderních RPG, je mnohdy ten souboj to jediné co je hodně zajímavé, protože to je ve 3d a vypadá to minimálně dobře. Ne všude. Třeba zaklínač má dost jiný styl dialogů i questů oproti třeba Dragon Age atd. Anebo ty hry které jsi napsal.

    Pořád ale u izometrické hry je ten text více důležitý protože tam nemáš tu grafiku. Nelze emoce atd vykreslit grafikou tak dobře jako u 3D hry, kterou hraješ z fps pohledu. Tedy máš tam kecy o tom co daná postava dělá, a hodně popisného textu na kterém si většinou dají záležet, protože na to také lákají. Prostě nemají to na co lákají moderní RPG (grafika, zvuky) a tak to dohání jinde a to balancuje tu četnost bojů. Nějaké uvěřitelné questy jako u Wasteland 2, kde se ten quest může krásně pokazit a různě se to větví atd...

    Ale bojů tam je hodně to máš pravdu..
  • Keyz
    Ve hře je podle všeho celkem velká chyba která může při nasazování výbavy oslabit vaše postavy v partě:
    http://www.reddit.com/r/projecteternity/comments/30lmx2/psa_doubleclicking_equipment_bug/
    Příští týden bude patch http://www.pcgamer.com/pillars-of-eternity-patch-likely-coming-next-week/
  • tuhle hru ani ty starší co jsi jmenoval jsem nehrál, ale napr. ve falloutu 2 šlo dohrát hru bez zabití.
    tebou jmenovane vampires bloodlines, alpha protocol a FNV patri zase k nejlepším rpg vubec a nikdo nikdy neríkal že jsou priliš akčne.
    napr. takový gothic 2 byla taky jedna velka rubačka a pro spoustu lidí je to nejlepší rpg
  • walltar
    Zaklínač je super hra... ale nějak se nemůžu donutit abych ho nazval tím opravdovým RPG. Mě vždycky připadal jako klasická mlátička.

    Dragon Age jednička... tady už by se dalo zvažovat. To byla dobrá hra. Dvojka a Trojka... Bohužel totální úpadek.

    Divinity sem ještě nehrál... Ale je to absolutně stejný případ jako PoE. Na KS vybrali skoro 1M USD. Jen aby to dokončili potřebovali trochu víc peněz.
  • misho8723
    Hru si zatiaľ užívam (len cez 6 hodín odohraných), ale mám takú otázku:

    Prečo ľudia dnes hovoria o moderných RPG, že sú strašne akčné, keď mne príde, že v týchto starších RPG hrách - Baldurs Gate 1/2, Icewind Dale, Shadowrun, Planetscape Torment, Neverwinter Nights 1/2, atď. je tých súbojov oveľa viac - v podstate na každom kroku.. zatiaľ čo v takom Zaklínačovi 1/2, ale hlavne v 2, Vampire Bloodlines, Alpha Protocol, Fallout New Vegas, atď. je tých súbojov oveľa menej.. ak som v Zaklínačovi 2 zabil dokopy ľudí a monštier tak okolo stovky, tak v tých starších hrách, každá postava po tisícke.. a teraz beriem do úvahy aj dĺžku hry a podobne.. ja mám rád aj staršie typy RPG hier aj tých dobrých moderných, ale toto mi prišlo vždy také divné tvrdenie

    Áno, chápem a viem o tom, že v tých "pravých" RPG hrách sú tie súboje vyvážené dialógmi, príbehom, atď. a že súboje sú viac taktickejšie, zavislé nielen od rýchlosti reflexov, ale aj tak.. napríklad aj teraz pri PoE, idem mapou, jeden súboj, ok, idem trochu ďalej, ďalší súboj, ten skončí, začne o chvíľu zase ďalší, atď. a to platí v podstate pre každé izometrické RPG (pre Torment až tak nie, ale stále je tam veľa súbojov).. zatiaľ čo pri tých moderných RPG hrách čo som vymenoval, tak väčšinou tam je jeden súboj za štvrť - pol hodiny a dungeony je kapitola sama o sebe.. zatiaľ čo v Z2 je tam niekoľko nepriateľov alebo monštier, tak je tam aj veľa iného, buď hľadanie stôp, nejaké hádanky, atď. pri izometrických to je väčšinou len súboj za súbojom, a možno párkrát prerušené kvôli hádanke.. nevravím, že to je zle, ide mi o to, že mne osobne príde, že tie hry obsahujú oveľa viac súbojov ako moderné RPGčka - neviem ako sú natom RGPčka od Bethesdy alebo od Bioware, lebo ich hry nehrávam - ale ak by boli tie izometrické RPGčka z pohľadu tretej osoby alebo first-person, tak si viem predstaviť veľké množstvo ľudí, ktorí ich v izometrickej forme milujú, žeby nadávali, že čo to sú to za blbé sekačky a podobne..

    Ale ako vravím, ja mám rád oba prístupy k RPG hrám, či je to ten starší typ alebo moderný, hlavne aby bol dobre spravený.. preto som sa tešil v tomto období aj na Pillars, a v ďalšom období aj na nový Torment, a aj na nového Zaklínača.. hry, ktoré dúfam, že práve spravia či už starší typ RPG alebo modernejší, práve tým správnym, dobrým spôsobom
  • copak, zrazu se ti pillars of eternity nelíbí?
  • super rpg z novejších je dead state
  • Sorry ale ovladani prvního Gothica byl otres. navíc ti pridam malou zajimavost, když tak chvalis to ovladani. První Gothic byl v uplnem pocatku vývoje delan jako hra pro konzoli Playstation, vůbec nepocitali ze to bude na PC, a z plno věci tam pak zustalo, jedno z nich je i ovladani, na gamepad :)
  • hra se dobre prodava ještě dneska, a ta online verze mi prijde jako logickej krok, vzdyt puvodni verze k tomu mela jen kousek. osobne si myslim ze se to za hranice japonska dostane, Capcom je dost mezinarodni, prakticky všechny jejich hry vysly po celym svete.

    Jo..a HD verzi nebo PC verzi Dragons Dogma Dark Arisen by to chtelo..o tom zadna:)
  • delO
    Nekoukal jsem na prodeje, tak nějak jsem to odvodil z toho, že dvojka není AAA hra pro PC, PS4 a XO, ale jen F2P pro Japonce. Tak nějak jsem doufal ve dvojku ve stylu jedničky s pořádnou grafikou, grafika v jedničce teda nic moc. Kdyby aspoň jedničku zremastrovali na PCčko nebo PS4, chtěl bych si to zahrát ještě jednou v pořádné kvalitě..
  • věc nazoru, plno lidi to tak nevidi, na rozdil od jinych rádoby rpg kde na srackovitosti shodnou prakticky všichni..
  • však ten za chvili dostane mohutnej facelift, když si na nej konecne vydelali prodejem hry, z komunity udelat lepsi grafika nesla.
  • Zaklinac do te uvahy zapada uplne presne...
  • Keyz
    To máš asi pravdu. Zapnul jsem si znova Divinity a je to dobrý. Navíc celé 3D.
    Když tedy nehodnotím subjektivní styl grafiky. Textury nejsou rozmazané a také je možné v menu nastavit řadu věci. Krásně vidíš jednotlivé šutry na dlažbě atd...

    Je to technicky lepší. Tedy platí ten příklad s Wastelandem 2
  • Tak samo Dragons Dogma je asi nejlepší rpg co jsem hral, a dojem ze zapadlo je dost mylny, ještě dneska ho hraje spousty lidi a prodeje jsou vice nez dobře. však taky Capcom uz chysta online verzi.
  • delO
    Cestu už ukázal Capcom a jeho Dragon´s Dogma. Open-World RPG se spousty možnostmi, skvělým combatem a zábavnými questy. Jako bych hrál západní RPG a ne japonské.Jen škoda, že ta hra nějak zapadla, dostávala neprávem nízké hodnocení a ani se moc dobře neprodávala a to z té značky Capcom udělal je svatokrádež. Další trapné F2P RPG...
  • Tak ja myslim ze třeba Divinity je dobry kompromis mezi modernou a starou skolou, Jenze na nem je videt ze si to z velke casti platili sami. A myslim ze třeba Zaklinac taky moc nezapada do tvoji úvahy.
    Samozrejme se nabízí i třeba Dragon Age, když by ji někdo hodil do enginu Pillars bylo by to dost podobne.
  • Divinity ma grafiku o několik trid kvalitnejsi, spis jde o zalezitost vkusu.
  • walltar
    Otázka je kudy cesta ke kvalitnímu RPG vede? Ti kdo peníze mají, tak dělají ty dnešní hrůzy a pořádné RPG nikdo neudělá, protože by se ho neprodalo tolik milionů kopií. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit