Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ja nic nikam neroubuju, chápu moc dobře proc Pillars vznikly a proc jsou takove jake jsou. A kdybys cetl poradne, o Pillars se v prispevku vůbec nezminuju, mluvim obecne.
    A oba vase příspěvky jsou typicka obrana intelektualne zamereneho hrace, mimochodem, uz jsem to videl 100x :)
    vsadil bych se celou vyplatu ze kdyby Obsidiani měli vic penez, ani by je nenapadlo roubovat do hry jakesi gamebooky co postava dela, proste by do toho lesa ukazala, a nikdo by nerekl ani popel, textu by tam tak jako tak měli dost.
  • Chim
    Hry jsou především k tomu, aby byli hrami a aby bavili. Pokud ti vystačí "dokonalé zobrazení", budiž. Někoho naopak baví, když u hry musí přemýšlet. Já spíš spadám do té druhé skupiny i když si fakt nemyslím, že po dohrání třeba PoE se budu cítit intelektuálně spokojenější *1* .

    Hry nejsou (určitě ne všechny) universálně zábavou pro blbce, i když mnohé hry se takové skutečně snaží být a je pravda že se jim to daří.
  • To nemá s žádnou adorací jakéhokoliv textu vůbec nic společného. Je to jednoduché, a sám na to konec konců poukazuješ. Psaný text umožnuje pracovat s hráčovou imaginací, to je celé. Na rovinu ti prostě řeknu, že kdyby ty "surrealistické" pasáže z Planescape Torment byly naanimované, byť sebelépe či dokonce fotorealisticky, těžko by ve mě zanechali takový takový výsledný dojem, jako když jsem si všechny tyto věci mohl k obrazu svému vytvořit sám ve své mozkovně. Jistě, nelze automaticky jakoukoliv hru, kde je přehršel textu považovat za dobrou a naopak. Nicméně jsou zde hry (a tato hra do této kategorie bezesporu spadá), které si takový způsob narace zkrátka žádají. Mám taky takový pocit, jako bys chtěl tento titul násilím naroubovat do mantinelů moderního AAA RPG. Proboha probuď se. Hráči si zaplatili old school izo-rpg a to také dostali. Kvalita textů na hru (ano, opět a zase, jde o hru, nejedná se o epickou báseň) je více než nadprůměrná. Ty zkrátka pláčeš nad tím, že kočka domácí není tygr bengálský.
  • Magister_Peditum
    Na žádný významnější bug jsem zatím nenarazil, takže kromě tohohle je z mého hlediska ta hra zatím velice dobře vyladěná.
  • hry hraju 25 let, nemyslim ze bych byl zvyklej vodit za ruku. Ale letite zkusenosti mu rikaji ze věci jdou delat lip nez dřív a se stejnym efektem. O predstavivosti ve hrach jsme uz mluvil, ale kratce to zopakuju. Hry jsou primarne urceny k tomu aby deni zobrazovali, od cteni jsou primarne knihy. A vetsina dobrych knih je lepsi cteni nez jakakoliv grafomanie ve hre. Hlavni problém s lidma co si radi ctou hry je ten, ze vedi ze psany text a knihy jsou něco obecne uznávaného a kulturního, kdezto hry jsou zabava pro blbce v ocicch verejnosti. Takze cim vic textu ve hre mají tim vic si prijdou intelektualne spokojenejsi. Ale na skutecnosti ze hry byli primarne urceny na zobrazovani to nic nemeni. To ze kdysi byli ve hrach haldy textu nebylo tim ze by to tvurci chteli, ale proto ze technologie neumoznovala to udelat jinak.
  • walltar
    Osobně to radši vemu v textu... Myslím, že celej dabing měli vypustit a radši mít třeba víc možností v rozhovorech. Nebo o pár map víc. Aspoň že se nezdržovali s cutscénama.
  • Chim
    Naopak. V této textové formě je to ok ale chápu, že pro někoho, kdo hraje celý život hry, které ho vedou za ruku a nenutí ho k přemýšlení a také k představivosti, může být tato forma obtížná.

    Souboje ve formě čísel můžou být taky ok. Myslím, že Neo Scavanger v podstatě něco takového nabízel a nebylo to vůbec špatné.
  • tak jiste, kdyby měli vic penez nebylo by potřeba u kazde vety vysvětlovat ze postava pohnula rukou a ukazala do lesa..postava by tam skutecne ukazala...tak je aspoň fajn ze souboje jsou animovane a ne jen cisla v tabulce :)
  • Chim
    Jo, tohle mě taky s... teda vadí. Já mám sice radši nadabované rozhovory protože je to pro mě pak takové víc autentičtější ale v okamžiku kdy si čtu vypravěče a do toho už mi jde do uší mluvený text... to je k naštvání.
  • Jsem maximálně rád za to, že je tak málo rozhovorů nadabovaných. Hned ze začátku, kdy mi postava do uší odříkávala svou repliku zatímco jsem si teprve v textu četl oddíl vypravěče (jak se tváří, co během toho dělá), mi dokázalo šíleně rozhodit myšlenky. Když už je hra opravdu textově obsáhlá, dám přednost tomu, aby mě při čtení pokud možno nic nerušilo.
  • walltar
    Jo já ve Skyrimu taky nikdy skoro na žádnej bug nenarazil... Ale byla tam kupa bugů. Někdo prostě má štěstí. *1*
  • Chim
    Proč by mu to měl někdo mazat?
  • no ja myslim ze by bylo nejlepší kdyby tam nebyli zadne chyby hned od zacatku:) A argument ze kazda hra ma bugy neberu, znam hry co zadne nemaji od vydani, akdyz uz tak jsou hodne raritni.
  • walltar
    Dík za info ... dám si na to pozor.

    Osobně sem měl zatím na bugy štěstí... kromě bugu se zvukem na začátku ještě nic.
  • Magister_Peditum
    Proč? Horší by bylo, kdyby podobné chyby byli třeba i po roce od vydání, což i u AAA her dnes není žádná výjimka.
  • preklepy..blby..chjo
  • ja mam ve Skyrimu 500 hodin odehrano, a zadnej neoficialni patch jsem nikdy nepotreboval. jedinej bug co sem zazil byl u jednoho ukolu kdy jsem si musel vygenerovat předmět přes konzoli, to je vse.
    Ony TES hry chteji trochu sebediscipliny, je tezky když nejakej hrac vymlati cely město a pak se divi ze nejde udelat úkol, nebo nekde něco chybi. A obecne je moda , obvzalst tady v cechach diky Vavrove clanku kdydat an Skyrim. Jinak lidi jsou ve svete jsou spokojeny, denne to porad hraje ores 30k lidi na steamu.
  • Keyz
    Vypadá to blbě když se upozorňuje na chybu. Pořád ale lepší když to opravují a reagují na podměty. Navíc zde je určitě více prostoru pro chybu než u nějaké více svázané akční fps.

    Navíc snad to bude jako u Divinity kde to nenechávají na lidech jako u Bethesdy. Aneb dodělej si sám a používej neoficiální patch...
  • Za chvilku ti to smáznou, tady je to přece nejlepší gejmska evr.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší