Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Poznam skutecne takove lidi co jim vadi 27 monitor a FullHD 1080p, vidi prej mrizku - rastr a museli dat monitor pryc :(

  • Samsung uvadi ze mas mit doma TV 8K a prave sedet blizko napr jen metr na 75 palcu TV, to proto ze u toho 8K prave budes moct sedet bliz a to je vyhodne pro uzivatele, nez kdyz prave sedel tak daleko a umyslne aby to nepoznal :)

  • Nejde o to jestli to pozna, jde o to dostat se na normalnich nativne 4K a 60fps bezne, ne s tim kdo a jak a mozna pozna / nepozna. Je to jasne slibeno Sony, tak nema lidem vymejslet pohadky nekde az na urovni 8K s 30fps, kdyz to je pro ten HW proste nesmysl :D

    Jelikoz ale ten nekdo konzoli budou i chvilku doma mit, tak proste uz ted v dobe vydani je to spatne. Aby to umelo 1440p s 60fps bohuzel :(

    Nepojedou bohuzel, prave tech 60fps pojede jen za predpokladu: low detail hry, nizke stinovani, nizka kvalita terenu, orez kolem a kolem, pripadne snizeni rozliseni na treba tech 1440p to ano. Jedna se tu pouze a pouze o 4K slibene jasne 4K!!! Me to prijde jako kdyz jsem kdysi prijel do Polska a tam tanci Polak na trznici a rika ze ma blu-ray nooo tady kup to. Kouknu na krabicce je napsano blu-ray ale uvnitr je DVD kvalita obrazu, po spusteni ihned hnus :( Tohle tu z vychodniho bloku nechceme, tyhle podvody :)

  • Ano pokud mas zajem nebo i pro ostatni tady je 100Hz TV model presne 55" QLED 4K TV QE55Q80T série Q80T (2020) za cca 23 - 25 000czk s dph :)  Nekde vyrobce uvadi i pres port HDMI 2.1 ze to ma umet 120fps v poho, takze dle videii na youtube asi ano. Stale ani tato TV neni idealni reseni pro PC Windows, ma taky jen 1x novej HDMI 2.1 ale pro nektere konzolisty by mohla byt uz zajmava :) Nevychazela totiz spatne i s odezvou pro hry. Trochu ale chybi stale pro filmy Dolby Vision ale to asi par let pockame.  Nesmysl to uplne neni, ten popis byl tak trochu joke teda :D ale 4K a 120fps realne bohuzel na to nema HW PS5 tak to je :) Takze me ocekavani by bylo aby umela alespon rozumne 4K nativne a 50 - 60fps a HDR to me bohate staci :)

    Abysme byli stale na 30fps je proste malo, uz proto ze to pak casem lita takze realne to spadne na 25fps a na to tu se prave ty lidi zlobi, protoze je to proste malo :(


  • Veskoslav

    u Youtube videa hned poznáš rozdíl mezi 4k a 1080...

  • 0011

    Jak jako ignorujíc úhlopříčku? Jasně píše že má 49" a pokud ty poznáš na uhlopříčce 125 cm ze tří metrů rozdíl mezi upscalovaným 2k a nativním 4k nech si oči zabalzamovat do mauzolea, kde je můžou obdivovat další generace Mustardů, pro 4K televize okolo 50 palců je doporučená maximální vzdálenost 2 metry a optimální do metru, pokud budeme brát dle zorného úhlu, tak doporučený je 40°, 49" televize má šířku cca 110 cm, z toho výjde matematikou základní školy vzdálenost 1,5 metru. Ale nic si z toho nedělej, taky tu byl borec co mi tvrdil že na mém 27" 1080p monitoru z metru zaručeně "musím" vidět mřížku a jednotlivé pixely takže se superzrakem jste na téhle planetě minimálně 2 😂

  • Přečti si zdejší dojmy ze hry Demons Souls. Upscalling z 1440p na 4k od klasického 4k nepoznáš. Recenzent to jasně píše. 

    Ano, rozdíl mezi 30 a 60 fps je. Ale všechny hry na PS5 mají 60 fps.

    Neuvěřitelný. Píšu to tu už potřetí...

  • Duncan66

    Na metrove televizi ze tri metru ten rozdil jednoduse poznat prakticky nejde. Kdo tvrdi, ze vidi na tri metry jednotlive pixely v rozliseni 4k, ten akorat lze.

  • PCMR

    PS5 umožňuje volbu mezi 4K@30 nebo 1440p@60, recenzenti si chrochtají, jak markantní rozdíl je těch 60fps zvlášť u akčních her. Přesto podle zdejších expertů je to ale jen "čísílko" a marketing. Ok. 

    Na závěr zjišťuji, že ze 3 metrů 4K vs 1080p nepoznám, kompletně ignorujíc zorný ůhel a uhlopříčku. Tady je veselo.

  • To je věkem, že to nevidíš.

  • a ty jsi nekde videl 120hz panel na TV? Ja teda ne, a pokud ano, tak ses neco kolem  40k. Standartni TV do 25k maji proste jen 50hz panel.

    PS5 jeste nerozhodlo zda bude 1440p (pouze upscale)

    to co jsi napsal je uplnej nesmysl...

  • Technomagg

    na PS4 to tak běžně používám, klasické kabelové sluchátka do ovladače - za mne geniální vychytávka. S BT netuším, tam jsem to nikdy nezkoušel, kabelové špunty do uší mi v tomhle případě stačili.

  • Technomagg

    A ještě jedna věc - osobně mám na PS4 Pro 49" 4K televizi, ale prostě nejsem schopen poznat na 2-3 metry rozdíl mezi 4K a 1080p když se obraz hýbe a mám zapnuté HDR. Když ho zapauzuji a zaměřím se na detaily tak ano, ale jinak vážně ne. Spíše subjektivně jak to v 1080p jde na PS4 plynuleji tak mi přijde hezčí mít 1080p než 4K - hlavně pocitově je menší imput lag. Takže flame že to nejde v 60FPS na 4K vážně jde mimo mne, pokud bude umět běžet na plné detaily v 1080p tak bude dle mého obraz vždy hezčí - hlavně pokud to umožní zapnout i RT.

  • Technomagg

    Nevím co Vám k tomu napsat - flame že konzole nezvládá 4K s plnými detaily a RT ? vždyť to nezvládají kolikrát ani grafické karty co stojí dvojnásobek ceny té konzole - poskládejte si PC v ceně té konzole a vsadím se že na tom nepustíte s 60FPS ani v 1080p většinu her na plné detaily a to tahle konzola dává s prstem v nose. Kvalita za ty peníze je prostě neuvěřitelná. 

    Upřímně nečekal jsem takové zlepšení, mám PS4 PRO asi rok, před tím jsem vždy hrál na PC, ale po zkušenostech z konzole už prostě do PC nebudu investovat, dát za pořádnou grafiku skoro 2x tolik co chce sony za celou konzolu ? A kde je zbytek PC, sraní se s widlema apod. Díky už nechci - asi stárnu - je mi skoro 40 a nemám náladu se ve všem hodiny hrabat, raději přijdu, zapnu a chvíli si zahraji.

    Na konzoli pro mne je největší překážka absence klávesnice a myši, když vidím syna jak mu to jde s gamepadem tak jen tiše závidím, ale díky němu vím že je to jen v rukou a ne že je ten ovladač horší nebo lepší - je to o zvyku.


    PS: Teď mi končí morální životnost PC (Ryzen 2700, 1060 6GB, a 16GB Ram), myslel jsem že ho ještě upgraduji, ale ceny grafik a CPU jsou dneska fakt těžkej úlet ve srovnání s konzolí.

  • U konzole jo, u PC ne, tam jelo davno FullHD 1080p / 60fps zatim co PS4 se jeste placalo nekde na 720p :D

    Takze proste konzole pro zabavu fajn, Last of US asi ok, ale pro lepsi kvalitu, stinovani, nastaveni kvality terenu bude porad konzole orezena a to je treba rict aby spotrebitel nebyl klaman :) Upscale neni asi uplne idealni cesta, razi ji Samsung az do 8K ale je to zubate. Lepsi je nativni.

    Podobne to mapuje web tady https://4kmedia.org/real-or-fake-4k/2/

    jen pro predstavu :)

  • to je i ve svete pc...

  • tuco

    No jo no, tak to vypada, kdyz nekdo misto Ingmara Bermana proziva Avengers. Pak se resi vizualni spektakly a ne umeni samotne. 

  • Předpokládám, že je to stejné jako u PS4, kam šly propojit jakákoliv sluchátka a jakákoliv normální sluchátka s mikrofonem (ne ty odAApplu, protože ty mají přehozené kontakty a mikrofon nebude fungoat.


  • Souhlasím. Kecáme tu o ptákovinách. Ty hry prostě vypadají tak, jak vypadají, a podle toho je třeba si je užít. 

  • Matte

    Jsem konzolemi nepolíbený a mám dotaz na vás jako experty :). V ovladači
    DualSense k PS5 je zdířka pro 3,5mm audio jack? Lze tam použít jakékoliv
    sluchátka s 3,5mm jackem, příp. můžu použít i jakákoliv bluetooth
    sluchátka? Děkuji za odpověď.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit