Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pete.palis
    mě tyhle logický hry nikdy nenadchly....Ale u Portalu cením originalitu, nápaditost a před vývojářema klobouk dolů;)
  • Amylee.Anderson
    Již jsem říkala něco od nadhodnocení. Portal je bezva, ale 10? Ne. Ať je sebelepší, 10 mít nemuže protože hodně lepších her tu 10 nemaj. Tak proč Portal ano? Dejte mi mínusů kolik chcete, ale je to pravda.
    • Amylee.Anderson
      Desítky jsou hodny jen jedny z nejstarších her. Ty jsou inovatiní.
    • dr.polach
      No jo stoprocentní hodnocení je stejný nesmysl, jako stoprocentní ticho v podání Wheatlyho :)
      Je to sice dobrá hra, ale tak převratná (vždyť je to pokračování) a nový trend nastolující o níž by se mluvilo ještě za dvacet let, to není. Navíc má několik chybek.
      Andrew a Ice se při každé takové lehkovážně udělené desítce, obracejí v (herně novinářském :)) hrobě... *3*
      • Pravej_PipMan
        no jo, pandořina skříňka byla otevřena *3* , mínusíkujte si jak chcete. Btw Andrewa, byť ho uznávám, bych sem netahal, nebyl to nakonec on, kdo recenzoval bety jako plný hry, dělal čoro moro s vlastnickejma právama?...taky to nebyl světec, leč v devadesátejch toho prošlo... *5*
        • treba shogun 2 total war je lepší
          • mnohem lepší je shogun 2 total war portal 2 ma jenom 8 hodin hraci doby a nulovou znovuhratelnost a multiplayer v portalu 2 se taky rychle začne zajidat v shogunovi jsou 3 velký mp mody a kazdej ten mp mod je uplne jinej
            • smejki
              pravdu díš, třeba takový telecí řízek je lepší než Kawasaki ZR7
            • chtel jsi napsat nejakou lepší hru
            • A nebylo by lepší porovnávat hry stejných/podobných žánrů? Protože srovnání z pohledu délky s RTS (asi libovolnou) nepřežije asi žádná FPS (nebo FPP, nejsem si úplně jistý co Portal vlastně je).
      • Vzhledem k tomu,jake hry dostavaji 9/10 si myslim,ze portal si tu 10 zaslouzi,prestoze ma sve chybky.Ono uz jen fakt,ze dnes kazda AAA hra dostava minimalne 8/10 ,nejhure 7/10 naprosto degraduje vypovidajici hodnotu ciselneho hodnoceni u vetsiny recenzi.Ty hry to hodnoceni dosatavaji z principu,ze jsou to vyhypovane Ackove hry.
        A jednou za cas se ukaze hra,ktera si doopravdy tech 9/10 zaslouzi,ale ve vysledku na tom v hodnoceni nebude lepe nez ty mirne nadprumerne hry,ktere dostavaj 9/10 i kdyz si to nezaslouzi.Proto 10/10 mi u takovych her prijde vhodne.
    • ucho
      no jasně, hodnocení 1 a 10 se z principu udělovat nemůže... hra většinou nikdy není tak tragická, aby dostala 1, minimálně za snahu a cosi 2 body prostě mít musí... :)
      a 10 je pro spoustu lidí dokonalá hra, která neexistuje. proč pak ale ta čísla v té stupnici jsou? :) občas si někdo ten plný počet zaslouží. filmy taky občas dostanou plný počet, přestože všichni lidé stejný názor nesdílí... dokonalost neexistuje...
      • Dokonalost existuje a je to čistě subjektivní věc záleží jen na preferencích jedince.
        Např. někým vyjmenovaný chyby pro druhýho ani chyby bejt nemusej.
        • ucho
          jde o to, že existuje prostě stupnice 1 až 10. nikde není psáno, že 10 je rezervována pro jednu dokonalou vysněnou hru, která nebude nikdy existovat. ano, 10 je magické číslo, málokdy se dává, ale proč by na něj nemohla dosáhnout i nedokonalá hra, která je například v současné době bezkonkurenční?
          osobně bych to hodnocení v současné době neviděl tak pokroucené. konkurence je velká a holt většinou vychází kvalitní tituly... nejsou zábavné pro všechny, ale z mírným nadhledem jsou to tituly, kterým spousta lidí věnovala neskutečné množství času... víc desítkových her tento rok... :D
    • Tak vyjmenuj aspon par her,ktere dle tebe jsou lepsi.
      Muzou byt hry,ktere ty mas radsi,ale to neznamena,ze nekoho proste portal bavil hodne a ta 10 je dle nej zaslouzena.A ja patrim mezi ne.
      Portal je jedna z mala her,o kterych by se dalo rict,ze maji to co vetsine jinych her v dnesni komernci dobe chybi....dusi *3* .
      Portal 2 se dle me vyvedl a i kdyz by se nasli chybky,..mnozstvi originality,skveleho humoru,smyslu pro detail,a celkova kreativita za touhle hrou predci vetsinu her za posledni roky imho.
      • CoD je lepsi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • krunoslav
          provokatére *1*
      • Pravej_PipMan
        problém je, že 10 to nemá mít z principu, protože 10 má bejt ta bájná hranice, kde se z pšouků taví zlato a levharti levitujou nad zasněženejma vrcholkama propastí...
        • krunoslav
          hele lidi a neni to jedno? hlavně že se ta hra dobře hraje..někdo prostě přemýšlí tak, že pokud na hře nenajde ani jednu chybičku, dá tomu plné hodnocení..vidíte na ní nějaký zápor, něco co by jí sráželo? já se snažil ale prostě to nejde:D ale prostě srovnávat to s cod, to se asi někdo zbláznil:D už jen proto, že Portal nemá prakticky žádnou umělou inteligenci, která by stála za nic a je to úplně jiný žánr
        • janchor
          Z tvýho principu. Náš princip pracuje s kompletní stupnicí a když si rozklikneš "jak hodnotíme" pod číslem, dočteš se jasnou definici desítky podle Games. Nikdo samozřejmě neříká, že s tou definicí musíš souhlasit, ale stejně tak my nesouhlasíme s dogmatem o bájnejch hranicích. I když zrovna ti levharti zní rozhodně magicky..
          • Pravej_PipMan
            jako nou offense, já se sem chodim bavit, hru si orajtuju sám a zhodnotim si jí po svym, spíš mně zajímala debata na todle téma. Je vaše právo tomu dát deset, moje zase s absolutníma desítkama nesouhlasit. *5* a kdo tvrdí, že mirča chlastá, na toho si posvítí kmenta!
            • :-DDD A nechlastá snad? ;-)
          • Pamatuji si definici z Levelu. Desítka byla něco unikátního, inovativního atakdále. Měli tam popsaný každý stupeň, celkem pěkně *4*
        • :-)))) Tak když devítky dostávají Call of Duty, kdo jiný než Portal 2 by na tu desítku měl nárok?
          • dr.polach
            Obratím tvoji otázku. Co zhnilého je ve státě Dánském, že CoD dostávají tak vysoká hodnocení?
            • Mirča nesenilní, Mirča s odpuštěním hodně pije, ale to je OT.
              Jasně, máš pravdu. V době, kdy na ta vysoká čísla dosáhne každá druhá hra, je to hodnocení pro Portal 2 navíc i jaksi devalvativní, na druhou stranu nevím o ničem podobném, co by mělo v posledních letech obdoby. Je to inovace jak prase, žádné ohrávané / opisované téma. Takže to Portal 2 přeju, ty to přej nějaké hře od F - FlatOut? :-D
              Ale souhlasím s tím, že ti Tví levharti mě poškádlily mé estetické vnímání krásy. Bravo.
            • dr.polach
              re: Pravej_PipMan@tiscali.cz
              Já tě naprosto chápu a souhlasím, desítkové hodnocení má být Grál, ke kterému by se měli vývojáři snažit přiblížit, ale nikdy na něj dosáhnout, už jen proto, aby nám nezpychli :) Chyba je v recenzentech, že otevřeli zakázané dveře a z hodnocení udělali frašku.
            • Pravej_PipMan
              pánové, já taky neobhajuju 9 codům, to je ještě horší. Jen říkám, že se dneska těma supr numerama hází jako nožema v cirkuse, 1 a 10 jsou absolutní hodnocení, který v praxi prostě nejsou reálný. A že filmy dostávaj 10? Co to je za obhajobu? Prostě recenze si nemá brát rukavičky, i když Mirku Spáčilovou nemusim, tak bych jí v jednom dal za vzor a to v tom, že od ní absolutní hodnocení prostě nedostanete. Teda minimálně dřív, už asi taky Mirča trošku senilní, ano, občas se sekne, ale v jednom rozhovoru říkala, že její džob je kriticky analizovat produkt pro potencionálního kupce a přísná kritéria s tím jdou ruku v ruce. Ne nadarmo se drží už od bolševika...
      • hmm,priste si to po sobe radsi prectu nez to odeslu *1*
    • Není to pravda, je to jen Tvůj soukromý subjektivní názor. Já bych sice taky váhal s desítkou, ale o lepších hrách fakt nevím. Každýho ale baví něco jiného.
      • smejki
        ano je to osobní soukromý subjektivní názor plný osobních soukromých subjektivních věcí *1*
      • Nejdriv reknes, ze jeho nazor je subjektivni a hned po tom, ze nevis o zadnych lepsich hrach. Taky trochu subjektivni ne?
        • Pak ale řeknu, že každého baví něco jiného. Takže se zeptám: četls ten post vůbec do konce? :-) A víš, jaký je mezi ní a mnou rozdíl? Ona hned nekompromisně napíše, že Portal desítku mít nemůže a že je to pravda pravdoucí, na což já jsem reagoval tou subjektivitou. Já na rozdíl od ní pak netvrdím, že jsem neomylný s těmi mnohem lepšími hrami, viz poslední věta. Už chápeš? :-)
  • 10/10? Come on....
  • Sakra...někdo dal na obrázky troll face...nechcete nám něco skázat recenzente?
    • Okey prej to má zakátzat spoilery...ale stejně..proč zrovna troll face? :P
      • janchor
        Problem? *5*
        • Problem officer?
          http://www.youtube.com/watch?v=R4C_ht5w-Zg
  • Drom
    ja bych dal 9/10, portal 2 je na me moc sterilni a tunelovity. Trochu vic interakce herni postavy by neuskodilo
  • hm 10/10...mno nevim, ale minimalne jen za 8h hraci doby, by mel jit bod dolu
    • ucho
      a hry s herní dobou 40 hodin a více budou s hodnocením začínat na 12...
    • kvantita nad kvalitu? oujé
      • Fajn, takze budu mit super hru s delkou 8h a super hru s delkou 40h a obe dostanou 10/10 ? nesmysl. Delka hry je velice dulezite kriterium a to ze dnesni hraci jsou zblbli a nevadi jim hry u kterych stravi 1-2dny je dano dnesni dobou. Kdysi by takova herni doba stacila na datadisk.
        • Ono taky poskládat kdysi pár kostiček a dělat herní design dnes, to je úplně jiný hardware, doba a já nevím, co ještě, pane. Dnes si mnoha desítkovou herní dobu může dovolit jen hra s rozpočtem v řádu třeba dvou set mega USD a více...
          • myslite ten zastup 100vky manageru ve vypisu, ktery u takovych her na konci roluje pul hodiny?
          • Spades
            ale mohli tam dát třeba normální multiplayer... Třeba takovej HL DeathMatch s portal gunem místo gravity gunu :)
            • Však oni to zkoušeli a říkali, že to byl takový zmatek, že by byli hráči naštvaní a hru by to znehodnotilo. Vezmi si třeba 30 portálů najednou :-)
  • na oficialnej stranke portalu su nejake vyukove videa, napr. repulsion gel, propulsion gel a podobne vecicky, ktore su aj v hre....no je tam aj jedno vyukove video, konkretne Pneumatic Diversity Vent.....v podstate nejaka ventilacna sachta.....ale v hre som to nepostrehol....je to len v kooperativnom mode, alebo tam vobec nie je??
    • Určitě se dočkáme v nějakém z DLC. Upozorňuji, že Valve dosud vždy vydávalo DLC's zdarma, jen Xboxáci kvůli neinteligentní politice Microsoftu musejí platit.
  • Tak som to dohral, chystam sa na coop.
    Bolo to pekne bolo to super ale neviem, obtiaznost ma sklamala. Ako verny Portalu 1 a aj Portalu Prelude som cakal viac Advanced Portal Techniques. Bolo tam sice nekolko miestnosti kde som sa dlho nevedel pohnut ale bolo to hlavne pre to ze som si na zaciatku nevsimol konkretneho miesta ktore bolo pre postup dolezite. Najviac ma mrzelo, ze sice nove hratky su super (mosty, tunely, gely, lasery...) ale nejako na ich ukor upada do pozadia prave Advanced Portaling. Snad to v co-op 4 portaly naraz dozenu. A rozhodne sa mi nepacil "tutorialovy uvod". Ako sorry ak ste v tom novy nech sa paci kupit si Portal 1 (ktory bol k dostaniu aj zdarma na steame jednu dobu). Neukrajujte mi herny cas blbym vysvetlovanim ako pre redarda ze tu stlacit taky gombik a tu hodit krabicku.

    Free potato energy for everyone !
    • Portal: Prelude je dle mého odpad. Sice nemůžu očekávat kvalitu profesionálního studia a jako amatéři udělali neskutečný kus práce. Bohužel to celé pohřbili právě obtížností.

      Nešlo tam ani tak o logiku, řešeni bylo jasné většinou hned po pár sekundách, horší však bylo provedení. Jednalo se většinou o složité manévry, vyžadující rychlost a přesnost. Tohle v Portal 2 chybělo, ale v Prelude tohle bylo dovedeno až do frustrujícího extrému.kombinace právě Portalu 2 a Prelude by ale mohla fungovat celkem dobře.
      • Odpad ? Ale notak bola to zaujimava vyzva do korej ta nikto nenuti. Ano islo o prevedenie a nacasovanie. Proste "think with portals". Dufam ze niekedy vznikne aj "prelude 2"
        • Prelude pracuje s chybami enginu, které nemusí být intuitivní. Třeba když "jdeš" zatímco padáš do portálu, tak získáš vyšší rychlost, než když do něj jenom spadneš. Takhle se přes pár portálů dá nabrat velká výška a rychlost, což třeba v posledním levelu správně načasovat a umanévrovat je tak těžký, že jsem to vzdal, přestože jsem viděl instruktážní video a zkusil jsem to asi tisíckrát (bez přehánění). Asi první hra, kterou jsem v posledním levelu smazal.
          • Ano :) A kolko dnes vznikne hier ktore su tak tazke ze sa mas chut nato vykaslat ? Proste obtiaznost nicomu neuskodi, portal 2 obtiazny byt nemohol lebo konzole (nech mi nikto netvrdi ze s ovladacom mate taku istu presnost ako s mysou).

            Dufam ze vzniknu mody, hlavne na coop, niektore levely tam boli mimoriadne zabavne.

            Este k prelude, uvodne oznamenie dava jasne najavo do coho ides, to mas jak s cigaretami, je na nich napisane ake su hrozne ale stejne to skusis :P
        • Neřikám, že mě do toho někdo nutil, ale prostě hrál sem to, dohrál jsem to a můžu hodnotit. A i když zbytek byl dost povedenej (i dialogy, až na dabing, byly hodně dobrý), celý se to prostě pohřbilo právě hratelností. Ono se opravdu nic nemá přehánět. Ale zase chápu,. že se tohle někomu líbilo, ale dle všeho se řadíš spíš mezi menšiny.
        • To nebylo think with portals, to bylo be a fucking masochist with portals!
          Když jsi něco nenačasoval na sekundu, tak jsi zemřel, Portal má být logická hra ne něco co je blíž střílečce... Chválil jsem si to právě proto, že jsem nepotřeboval rychlé reakce, jenom přemýšlet
  • Akože nič v zlom, ale pozeral som jeden stream a chlapík tam dohral single portalu za 76 minút. A to nebol žiadny speedrun alebo niečo podobné... A nevidel som, že by niekde hra, ktorá stavá na mulťáku (ktorý som bohužial nevidel), by dostala 10.
    Ale ako ten humor v hre je fakt super, to uznávam : )
    • ano, to byl první portal, a druhý portal fakt nestaví na mulťáku. Ten ve hře není. Jedna část je tam SP, druhá co-op. A to je sakra roozdíl.
    • portal 2 za 76 minut nedohrajes,si pletes s prvnim portalem
  • Hmmm...jak vypnu ty nápovědy kde mám co zmáčknout a kde jsou portály?
    • to snad ukazuje jen na začátku, ne? A zobrazování protálů přes zdi ti hodně často ulehčí práci a orientaci, to mi věř.
      • Zobrazuje se to pokaždé, když je něco nového. A o žádné ulehčovaní v už tak jednoduché (tedy ne úplně tak jednoduché z pohledu dnešních trendů) hře opravdu nestojím.
        • Jenže ve Valve se rozhodli, že nepůjdou cestou zjednodušování, na druhou stranu ale nechtějí hráče znechutit. A když zapomeneš, kde máš jakej protál a musíš se složitě na nějaké místo dostat znova, aby ses na tu barvu podíval, to brzo otráví. Tuplem u některých rozsáhlejších lokací je "průhlednost" k nezaplacení...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit