Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Strategie nikdo nehraje těch pár veteránů se nevyplatí zásobovat něčím co dnešní dobu už mocv nezajímá vyjma indie hokusů poklusů *6*
  • V SCII byla trochu opomenuta (DLC) Nova ops kde je ještě větší důraz na RPG prvky.
  • Blue.Shark
    Mě by třeba ještě zajímala AI jednotek, kterou by bylo možné nastavit. Nemám na mysli jen klasický pasivní nebo agresivní přístup, ale třeba používání schopností, upřednostňované rozmístění nebo inteligentní využívání terénních nerovností a krytů. Chtěl bych být skutečně velitel, který se zaměřuje na taktiku, ne máma, co říká každé jednotce, že má hodit granát.

    Co třeba říkáš na výzkum v RTS? Hrozně se mi líbil v Earth 2150, ale od té doby jsem ho nikde neviděl moc dobře implementovaný. Ještě v Supreme Commander 2 byl zajímavě řešený, ale tam byl výzkum prakticky jediná věc, která se mi na celku líbila.
  • No akurát si mě zopakoval. Inovace je prostě v nedohlednu. Možná by bylo dobré zapojit více prostředí mezi bojující frakcemi co se týká fyziky nebo jakési nepřátelské jednotky které by intereagovali s prostředím mající vlastní cíle jenž by sabotovali oba protivníky ( asi by to bylo dosti složité )
  • Zapomněl si dodat Kickstarter, protože to, o čem mluvíš, vypadá na velkou RTS a tu ti dneska nikdo pod publisherem dělat nebude. Málo casual a nehodící se na konzole (ovladač)...
  • Simulatory teda jako zanr teda zrovna moc nestradaji....
  • Company of Heroes, easy!!! *2*
  • dejte mi generály v nové grafice a pětistovku do toho dám. jen remake. nic víc. jen hezčí atomovky.
  • Supreme commander jasne naznacil co vse by bylo mozne diky dnesnimu dostupnemu vykonu - opravdva strategie na obri mape s lokalnima taktickyma potyckama,dulezityma predevsim pro dany okamzik. A to vse real time,ne jak total war. Pouzivani dvou monitoru pro strategicky a takticky pohled je absolutne nedoceneny napad
  • Blue.Shark
    Co takhle místo zbytečného rýpání napsat svůj nezbytečný názor?
  • Blue.Shark
    Pojď to rozvinout. Jak koncept vylepšit? Esence strategie je zpravidla "nahromaď správně namíchané vojsko a dobij". Samozřejmě je zajímavé mít několik zcela odlišnných stran, za které se odlišně hraje (třeba Universe at War měl tohle vychytané, ale selhával prakticky všude jinde). Čím by se mohly strategie dál odlišit? Mě třeba hodně láká využití obří mapy, což mi čátečně splnil Supreme Commander.
  • Docela mylny a tim padem i zbytecny nazor
  • startegie na mobilních zařízeních se v drtivé většině stěží dají nazvat hrami
  • Těmhle hrám hodně chybí publicita. Třeba tady je to prakticky neexistující hra, ale steel division je prý hardcore záležitost...
  • Spíš to musí utáhnout HW. To byla vždy problém strategii. Toho co se tam pohybuje a děje je totiž násobně víc než v koridorivých střílečkách.
  • Hele, on ten příběh je strašně protahován a jsou tam navymýšlené věci, které do lorečka moc nezapadají, ale není špatný (prostě průměrný) a pořád jsou hlavní postavy dobře napsané a propletené a děj má určitou kontinuitu nějáké kvality. Jen už to je moc přeplácaný.
  • Jo, článek překvapivě (nejspíš) není aprílový fórek, ale celkem zajímavá úvaha.
  • Problém bude v tom, že Wrath of Lich King vyšel v roce 2008 !!! Od té doby se Blizzard dost změnil. Z firmy, která dělá kvalitní hry, na firmu, která jde jenom o "ca$h grab".

    Samozřejmě Blizzard má dostatek prostředků a kvalitních vývojářů, aby vydali celkově dobrou hru, ale kvalitní příběh už dávno není prioritou pro jejich management.
  • Problém RTS je v tom, že se nikam neposouvají. Koncept postav nahromaď vojsko a dobij už je prostě málo. Variabilita mezi frakcemi je prostě mizivá. U SC jsou aspoň zergové dosti odlišní ( což mě osobně jediní oni bavili ) Zřejmě se nového inovačního prvku jen tak nedočkáme. Hold je tento žánr tak v úpadku, že se bojím o jeho budoucnost zda ještě nějakou má. *9*
  • Shrnu svůj názor na úpad strategií: největší problém vidím v tom, že spousta žánrů prošla za desetiletí postupným drobným vývojem, ale u RTS vývojáři neví, kam dál.

    Na jednu stranu jsou tady tvrdohlaví vývojáři, co se zarytě drží dávno stanovených pravidel RTS a vehementě kopírujou přes kopírák a pak se diví, že hráče nebaví hrát pořád to samé (až na minoritní hardcore vyznavatelů žánru).

    Na druhou stranu jsou tady "experimentátoři", kteří se snaží vymyslet zcela nový hybrid RTS/cokoliv a nechápou, jaktože nemají stejný úspěch jakým byl příchod MOBA her. Management vývojářských teamů si asi myslí, že když zkombinují 2 žánry, tak to přiláká fanoušky obou žánrů, ale v reálu většinou hra pak nebaví nikoho. (typický příklad DoW3)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit