Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    Napadlo někoho, že strategie obecně! možná vyžadují o trochu větší míru skillu (spolu se zmíněným problémem konverze ovládání na více platforem) než adventury, akční hry, jednoduchá RPG nebo sporty? Faktem je, že v dlouhodobé perspektivě hry kopírují své bobtnající publikum, stávají se "hloupější" a čím dál jednodušší co se ovládání, výzev i nutnosti přemýšlet týče. Nebude právě tohle důvodem, že se některé žánry jako simulátory a náročnější strategie objevují méně? Nemluvím samozřejmě o mobilním trhu, kde zjednodušené strategie tvoří nezanedbatelnou část trhu.
  • Aha on je april. Tak to pak beru jestli to autor myslel jako povedeny vtip. Ale nejsem si jisty
  • TheGGG
    mluvíte o příběhu a dáte tam obrázek ze starbraku.... prostě games.tiscali a jejich apríloví fórek *1* *1* *1*
  • jo, to máš pravdu.
  • RTS nikdo nehraje kvuli pribehu. Je mi lito ale clanek je nanic.
  • Líbí se mi, jak pleteš dohromady single a multiplayer. Protože kompetitivní hraní v REALTIME hře bude vždycky postavené na tom, že někdo umí něco rychlejš...
  • Podlě mě se příběh nemusí ani nijak rozvětvovat. Stačí, když je hezky zpracovaný a motivuje hráče k tomu aby si pustil další misi, odemkl další jednotky a viděl další video. Kvalitních strategií je fakt málo. Proto pořád hraju už deset let staryho SupremeCommandera a se mnou spousta lidí na faforever.com. Chris Taylor tenkrát vytvořil klenot, který září dodnes. Strategie, ve které jde primárně o strategii a ne o to kdo má kolik kliků za minutu a jestli má o 5 vteřin spožděnej build oproti soupeři.
  • Blue.Shark
    Tady by se mohla rozjet zajímavá diskuze.

    Větvení příběhu je pro mě rozhodně zajímavé, a i když jde o nevýznamná rozhodnutí či outcome z nich, o to víc mě potom hra baví, protože mám pocit skutečné kontroly nad během událostí. Je tu však jedno velké ALE.

    Problémem strategií, a to dlouhodobě, podle mě není nedostatek mechanik (mezi které počítám i větvení příběhu). Problémem je samotný příběh, který je často neuvěřitelně neosobní, nevzbuzuje ty správné pocity a hráče tak vůbec neupoutá. Starý C&C Tiberian Sun je krásný příklad toho, jak se to má dělat. Po každé misi následuje video "za odměnu", čímž se posune příběh. Zároveň jsou hráči dobře dávkovány nové jednotky, které se objevují i v příběhových videích. Ve hře potom nejde přimárně o bombastickou záchranu světa, ale o jednoduchý konflikt dvou stran. A úplně to stačí.

    Pro mě tedy platí: Příběhové větvení ano, ale pokud stojí za houby příběh samotný, nějaké větvení hru nespasí
  • Starcraft 2 je skvělý příklad, jak se mají dělat RTS. Nedávno jsem si koupil komplet trilogii a proseděl jsem u toho celý týden v kuse. Protože ten příběh a provedení všeho je neskutečně super.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit