Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To jsou cesi tak omezeni? Anglictina je svetovy jazyk a pokud nekdo akivne vyuziva PC mel by umet anglicky vyborne. Nebudte ignoranti a hrajte hry v originale. FU na ceske lokalizace her, dabing filmu atp. Original je original kazdy preklad zmeni vyznam produktu a devaluujeho!
    • omezený jsi leda tak ty. Některé hry chtějí hrát i starší lidé, kteří už možnost se učit anglicky nemají, některé hry jsou zase co se týče např. dějové linie tak složité, že problém mají i v angličtině pokročilejší. Hry byly od počátku věků o zábavě.. a v článku jde o prachy, ne o kurz angličtiny...
      • Nemaji? On nekdo nekomu brani ve vzdelavani?
    • Takže bude asi lepší když slepí budou v kině s titulkama co?Dabing filmu asi nepotrebujou.
      A myslíš si že Amíci si nepředabovávaj filmy z ČR? Když odnas k nim nějaké přijdou?
      Asi se kůli tomu učej česky ne? Protože Original je lepší.NEbo se budou učit Japonsky když jim přijde nějaky noví Japonský film.
      Někdo má rád CZ Dabing někdo ne.
      Já jsem rád za hry v CZ Dabingu.Už jen v Buttletstormu jsou při bojích furt dialogi a furt se tam kecá a já nema čas to číst.CZ by se mi tam hodila.
      Já bych dělal hry kde bych nechal oboje jak CZ tak i Original Jazyk v kterej se to vyrobylo.
      Ad si každej vybere.
      A taky by mě zajímalo jak bys hrál a koukal na filmy v Originále od Japonců XD například atd.
      • Já jsem se třeba nedávno díval na Red Cliff v původním znění s anglickýma titulkama a bez problému.Přoč by to taky měl být problém že :)
        Slepý v kině ? Že by taky chodil jako já na 3D filmy...Až tak ? :)
        A on se nějaký český film dostal až do US kin ?
        • Ano dostal
          Myslím že Kolja
          • Měl jsem na mysli špiše něco novejšího, přecejen Kolja je 15 let starý film.
            Předpokládám že taková pecka jako "Ulovit miliardáře" se tam neobjevila.
            • Cosi
              Michale ty taky nevíš jak se mluví třeba v africkém státě Mogadišu kdo je jejich prezident nebo co se tam děje, ale musim říct že bylo zarážející vidět video kde byly popleteny státy na mapě, a míci ukázali na Austrálii a řekli že je to Japonsko jenom proto že to tam bylo napsaný.
            • Tak je vidět že Amiky Česká Republika nezajímá když nechtěj ani naše filmy.
              Spousta z nich ani neví kde v Evropě ležíme a dokonce si myslej že se tu Mluví Rusky a někteří si myslí že se tu mluví Polsky.
              Byl jsem na floride a s rodinou jsme kecali v jedne restauraci a nějaka Američanka přišla a říkala že je to nádhernej Jazyk a od kud sme atd a když sme řekli Czech Republic tak nevěděla ani prd.
        • Nevím jak často ale já tam slepce fakt videl tak 2x XD
  • Kecy, prdy, beďary... Co to po českých hráčích vůbec chtějí? Dobročinnost? Investice musí vždy prvně přijít od obchodníka. Je to jeho riziko, jeho byznys, jeho ZISK! Žádat zákazníka o solidární věrnost, ačkoliv na něj s investicemi zvysoka kálím, je... mno... přinejmenším nekapitalistické.
  • Dragon age 1 jsem si koupil za plnou cenu a az teprve toho lituji... Chudacek EA, opravdu, ja myslim, ze skutecnost bude urcite nekde jinde a apelovat na nas, abychom kupovali predrazene hry od EA na ceskem trhu?
    Proc se mame prizpusobovat jen my? Proc my mame platit nehorazne castky za hru, ktera jeste k tomu neni ani lokalizovana? Proc oni neprihlednou k tomu, ze tady si holt kazdy nemuze dovolit vyplaznout 1100 za pitomou hru a ze pritom muze byt tak velky fanda, ze i presto si ji z nasetrenych penez koupi? Opravdu me toto vyjadreni vzalo tolik za srdce, ze ho pujdu asi vyzvracet.... Proto jsem zrusil predobjednavku dragon age 2 a radeji predobjednal Zaklinace 2, pc-only hru od sympatickych vyvojaru z CD-projektu...
    Kaslu na lokalizaci, tady jde o pro princip...
    • Tak záchvat máš za sebou, teď si přečti příspěvek od "Kosmodisku" a pak možná pochopíš, že ona ta EA není tak hrozivě zlá, že není vina pouze na nich...
      • Neni to o jednotlivych lidech, verim, ze ty zli nejsou (vetsina z nich), ale o velke, nemilosrdne korporaci, ktera je ochotna investovat miliony do marketingu misto toho, aby spojila marketing s uzitecnym a snazila se hru prelozit k lepsim prodejum...

        Mohu se zeptat, co do toho pletes kosmodisk? Predpokladam, ze si potreboval vymyslet nejakou omacku, vtip, abys me mohl utrit a na zaver epicky dodat, ze EA jsou vlastne hodni hosi:-)
        • Kosmodisk je uživatel, který o pár příspěvků níže napsal hodně dobrý příspěvěk - nemůžu za to, jaký si on vybral nick :). EA nejsou hodní hoši, je to velká firma, která potřebuje vydělávat, osobně jejich hry nemusím - Dead Space, Dragon Age, Crysis mě absolutně nic neříkají - ale v tomto případě nejsou oni to největší zlo...

          Problém je, že marketing jim přinese mnohem více peněz, nežli překlad hry do češtiny - neplatí za překlad, ale prodají méně kusů, což se jim stále vyplatí, navíc díky reklamě prodají více kusů, protože to může zaujmout lidi, které by to normálně nevyhledávali... Je to složité.
  • No ono je to logický, že český vychcaný obchodník hru předraží a pak zjistí, že už komunismus skončil a všichni tajně serfují přes hranice do Polska a Anglie. A pak se diví a neangličtináři s ním.
    • Debile, co má komunismus společného se současnou nenažraností kapitalistů? Trošku si pleteš pojmy, za komunistů se naopak lidi neodrbávali tak jako teď.
      • Jéžiši, já pod můj příspěvek zapomněl napsat velkým tiskacím "POZOR VTIP!!!". Tak to se ti fakticky omlouvám, takhle jsem se před tebou nehorázně ztrapnil. *7*
  • Mě by jen zajímalo proč nikdo nezveřejní konkrétní čísla prodeje her u nás, místo toho pořád jen pindy jak se krade a jak jsme malý trh, jak se to nevyplatí. Nevěřím, že by si kvalitní hra na lokalizaci nevydělala, to jako všechny přeložené hry, co doteď vyšly, byly v rámci charity a jen v EA si toho po těch letech všimli??? *7*
    Představa, že se u nás prodá nelokalizované hry stejně jako lokalizované a pak EA za odměnu už bude všechny hry lokalizovat mě přijde hodně, ale hodně naivní.
    Už z principu budu za plnou cenu kupovat jen hry s lokalizací, třeba Zaklínač 2 je dobrý příklad, navíc od nezávislého studia nebo Two Worlds 2 lokalizované jen za 800kč v předprodeji..
    Takže pokud bude DA2 kvalitní hra, zatím o tom nejsem přesvědčen, počkám na recenze nebo spíš ohlasy od hráčů, potom si ji až vyjde neoficiální čeština koupím, jestli v té době bude stát 500kč nebo 200kč už jaksi není můj problém.
  • Staňte se piráty! internet je naše moře.
  • Vede cena + lokalizace - samozřejmě *3* Příklad za vše - Fallout 3 GOTY, nebýt u nás s českými texty, nekupuji u nás...
    • u me vyhral fakt, ze u nas si k tomu nedostal klic ke games for windows live, tim padem je clovek o achievementy, proto mam zahranicni verzi
  • Ja uz jim na ten jejic cesky trh seru. Naposledy jsem si tady koupil hru.
  • "Ještě jednou zopakuji - pokud chcete Mass Effect 3 a další hry od EA mít oficiálně česky, pak kupujte nové PC hry od EA (Dragon Age II, Dead Space 2, Sims Medieval) u českých prodejců v českých krabičkách za plnou cenu (tzn. nečekat na nějaké 50% výprodeje)."
    ROFL *1*
    Myslím, že to nakonec dopadne úplně jinak. Nelokalizované verze za tuzemské ceny bude kupovat minimum hráčů. 90% realizovaných prodejů a výnosů půjde do zahraničí, nebo z výprodejů a slevových akcí, čili nezbyde oproti současnému stavu téměř nic pro lokální distributory. A já jsem vlastně rád, protože se konečně ukáže naplno místní tržní mechanismus prodeje her, hudby a některých filmů, který spočívá buď v maržích celé distribuční cesty, nebo naopak v neschopnosti místních distributorů zajistit si nákupní ceny tak aby jejich marže nepokrýval jen lokální zákazník, ale hlavně rozdíl mezi doporučenou koncovou a nákupní cenou.
    Ten kdo dnes nakupuje za průměrné nákupní evropské ceny, přidá jednotnou marži 30% i více a prodává to tady do obchodní sítě a ještě tvrdí, že za vysoké ceny můžou místní piráti, malý prodej, trh a marže u koncových prodejců, takový distributor si zaslouží dostat po čuni. Je evidentní, že lokalizace je finanční náklad, který ukrajuje z už tak nízkých zisků, jenže když to vydavatel a distributor bere jako krácení zisků a ne jako službu místnímu zákazníkovi, tak to prostě nemůže dopadnout jinak. Hráči si brzy zvyknou, angličtina není těžká, jediný kdo to odnese budou místní distributoři a pobočky vydavatelů. Zkuste to dělat tak s knihami. A jako drzost největší beru, snahu vydat nelokalizovanou verzi za v ČR obvyklé ceny, zajišťovat pro budoucí vydání amatérský fanouškovský překlad, který mimochodem bude mít co se týká kvality překladů mnohem lepší výsledky oproti komerčnímu (navzdory tvrzení že ne) a ještě apelovat na prodejnost, nebetyčná drzost.

    Když můžou amatérské překlady sponzorovat místní prodejci, ze svých marží. Tak vydavatel a distributor budou táhnout basu a oficiální překlad utopí i přes riziko mizerného prodeje? Tohle je UROBOROS, za kterým stojí jedině cenová politika. Kolik prosím stojí vývoj AAA titulu? 50, 100milionů dolarů...víc...kolik stojí místní lokalizace (titulky/balení/reklama, že se nedělá dabing na to už jste nás začali zvykat dávno)... 30-50tisíc dolarů? To jde všechno na triko distributorovi, který není lokalizaci schopný prosadit.

    Máváte tady tabulkami, mávejte, ale s jinou koncovou cenou. Máte jedinečnou příležitost, snižte si marže u jednoho nepřeloženého AAA titulu, zamávejte pak tabulkou a požadujte příspěvek na lokalizaci u dalších, nebo lepší nákupní cenu tak aby Vám zbylo dost na vlastní lokalizace. Ale mě je jasné, že rozežranost a pohodlnost je výhodnější, nezměnilo se to za 21let u hudby, nezmění se to ani u her. Mě už to nevadí, snad kromě toho, že ten penězotok skončí v cizině a bude u nás méně daní, zaměstnaných atd. Až padnete na dno, tak my se už jako herní ČR nevrátíme sto let za opice, alternativní distribuční kanály totiž už fungují spolehlivě.
    • krásně napsáno! *1* Co je nám hráčům do zisků EA a příživnické distribuci u nás v ČR. Je to jako jakékoliv jiné podnikání, když to neumíte - zkrachujte, konkurence je velká. Nevěřím, že by lokalizace DA u nás byl vyloženě ztrátový podnik.. spíš se obávám, že na vrcholu těch tabulek zisků jsou cílově velmi drahá luxusní auta ve formě odměn a páni se s ničím menším nechtějí spokojit.. *3*
  • Jednoduche, hru si koupim az k ni bude amaterska cestina. Pokud ji nikdo neudela nekoupim si ji vubec, neni to nic kvuli cemu by se mi mel zborit svet. *6* *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší