Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • VaZqeZ_EU
    ...jasně že řešíme problémy s hrami na fórech. Každý má jiné PC a trochu to trvá, než se hra vyladí pro všechny. Že tu hru "většinou" mají konzolisté "funkční" hned? No a co? Za ten výběr her, co je na PC to čekání stojí. To ani nemluvě o tom, že na PC se dá dělat tuna věcí.
    Já konzole nijak nehaním a uznávám, že to jsou skvělé mašinky, ale absolutně nechápu, tu nekonečnou debatu tady: PC vs Konzole?
    To je jako srovnávat kosmickou raketu (PC) a luxusní auto (Konzole)...
  • spoock
    Konzole jsou to nejlepší na mainstream. :)
    Bohužel jsem musel teď po X letech taky trochu potunit PCčko, protože Elite a Star Citizen tam nějakou dobu ještě nebudou.
  • na co si teda u Slovanů přesně hrdý, jmenuj.
  • Crysis ylo nudné technologické demo, něcojakoOrder na PS4, ale Crysis 3 už byla podařená hra s dobře odladěnou hratelností. A kvalitní hry nestárnou.
  • Hry nejsou o grafice, ale primárně o hratelnosti a tebou uváděné příklady v tomto zrovna neexcelují, zvláště order je spíše herní ostuda.
  • Zagro
    Japonský RPG :D:D Tve ty seš fakt totálně mimo. Nechtěl bych vidět tvůj uplakanej obličej, až by sis zkusil obyčejný Live 4 Speed nebo Richard Burns Rally na Riftu. Garantuju ti, že už by sis nikdy jinak auta zahrát nechtěl.
  • Zagro
    Přesně tak, ale mnoho studíí a vydavatelů tlačí na to, aby se vydávaly články jako: Rekordní tržby na konzolích, PC hraní umírá atd. atd. Ale to jen proto, že by pro ně bylo mnohem jednodužší, kdyby doma měl každej jenom konzoli a PC by zůstalo u vývojářů. No a hrdí konzolisti jim to baštěj. Tím mám na mysli ty, kteří vlastní pouze konzoli a křičí všude okolo, jak je to super systém.
  • VaZqeZ_EU
    Co sem taháš nějakého zemana? Já ho tedy nevolil. Jaké pohanské primitivy??
    Jestli je u tebe hrdost směšná, to je tvoje věc, u mne tedy směšná není.
  • vy PC fanatici jste o zábavu už dávno přišli, prvně měříte FPS, pak řešítě kvalitu shaderu a polygony, pak něco není dle vaších měřítek, tak jdete brečet na forum, pak nasraně napíšete recenzi na MT a řeší tam jen technickou stránku hry a prásknete tam tomu 0-3/10 jak např. Veskoslav na Evil Wihin, ten tam řeší FPS, pruhy a myš a na hratelnost jaksi zapomněl.
  • Možná je to náhoda, ale první konzoli jsem si naopak pořídil až když jsem měl rodinu a vybavoval barák.
  • Chim
    Nepřemýšlel jsi o tom, že by jsi začal pro games psát recenze? Zrovna teď hledají nové externisty. Myslím že by stálo za pokus se jim ozvat.
  • Zagro
    OMG tak tohle se mi za posledních 5 let nestalo snad ani jednou (nepočítám tech. dema na Oculus Rift, což je ovšem vývojářská verze, takže se s těmito problémy počítá). To, že jsi jelito, který neumí s PC pracovat ještě neznamená, že se na PC špatně instalují hry ... Nemáš ani ponětí o tom, co znamenalo instalovat hry v MS-DOSu a nebo na prvních WIN 3.11 nebo 95tkách. To bys to PC asi raděj rovnou zahodil, protože věřím tomu, že bys nebyl schopnej pustit z DOSu ani Total Commandera :)
  • Presne, na pc proste chybi kvuli piratum prachy. Bud ten vyvoj zaplati konzole a nebo jde zanr do haje (pokud neni oddolny proti piratum, tj. ruzne online zalezitosti). Neni to nahodou, ze treba takova Jagged Aliance 2 nema slusneho nasledovnika a jeji tvurce krachnul.
  • Pane, poučte mě, jaký je "smysl zábavy"?
    Existuje pro to nějaká pevně daná poučka/pravidlo, které neznáme a proto se nudíme, i když si myslíme, že se bavíme, ale ve skutečnosti si to jen nalháváme, protože skutečná zábava je něco jiného?

    Podle sebe hodnotíte naprosto všechny hráče - myslíte si, že jsou všichni jako vy? Překvápko - nejsou *1*

    Mimo reakci na příspěvek výše:
    Tyhle diskuze jsou naprosto zbytečné. Řeči o konci PC hraní jsem já osobně slyšel poprvé někdy v roce 1995/1996. A od té doby neustále - především v období vydání nových konzolí.
    Dnes se k této informaci dostává člověk ještě o to víc - protože "internet"..a každý kdo má ruce, cítí potřebu se podělit na netu o tu svou "pravdu"
    Přesto ale, že je již minimálně těch 20 let PC předpovídán zánik (co se hraní týče), tak dnes vychází na PC zdaleka nejvíce her v historii a taktéž prodeje rok od roku rostou.
    Vidím to tak, že se bude psát rok 2039 a budeme číst na internetu úplně to samé *1*
  • He7he
    Máš recht. Tak mě napadá, že přestože to bylo hlavně ještě pochopitelnýma možnostma technologií, tak tím vesele disponovaly i slavný ranný verze Dooma a další v té době vznikající FPS odnože.
  • Zagro
    Tak to by ses divil, kolik lidí má PC za zmiňovaných 25k a čím dál víc se to posouvá, stačí pohledat na netu. Samozřejmě mám na mysli lidi, kteří na PC nejen pracují, ale i hrají.
  • zase ne. Hodnota krabicové verze je v průměru dvojnásobná oproti PC, PC cenu devalvuje Steam kody, akce, balíky, takže se většinou ani neprodají. http://aukro.cz/listing/listing.php?order=m&string=the+Evil+within&search_scope=všechny+kategorie&bmatch=seng-v11-p-czech-0819
    Tady vidíš, že se PS4 prodává za 800 a to teď byli na PSN na tuhle hru ještě sleva, takže NE. PC hry mají minimální hodnoty oproti konzolovým. Ten tvůj Thief je směšnej, jelikož hned po vydání byli na něho všude kůpony pro PC za dvě stovky *15*
  • He7he
    Pochopitelně. Konzole je prostě primárně na hraní dostatečná záležitost, naprosto obstojný herní systém, u kterýho samozřejmě nemůžou bejt všechny hry a žánry, ale kterej představuje alternativu pro bezproblémový hraní současných a boudoucích titulů bez větších serepetiček. Počítám střízlivě, že důvod pro koupi konzole je u lidí dost všestrannou a promyšlenou záležitostí, aby se dala jen protidržkovat a zjednodušovat nějakou neperspektivní cenovou politikou, výkonen, který je jinak dostačující, jednoduchostí hráčů a údajně tak vlivnou reklamou, která má stát dle některých "teoretiků" za pořizováním. Nevylučuje se ani s vlastnictvím PC, který může zůstat a u většiny určitě zůstává na práci, čuňačinky a rodinná alba a případně rovněž sloužit jako náhrada za ty hry, který na konzolích prostě nejsou (jak řekl vtipně kolega dole - třeba ty strategie). Jsou hry a jsou společnosti, který navíc na konzolích začínaly a mají tady stálou jistotu, od toho se odvíjí i zaručená kvalita a funkčnost jejich značek a projektů, a společně s faktem, že tyto hry mají budoucnost dalšími díly pořád otevřenou a vesměs jistou, tak si dokážu představit, že zájemce o konzole a o tyto hry chybu jasně nedělá.

    Proto nedokážu pochopit, že v tom a v jejich existenci i vlastnictví vidí druzí šaškové tak apokalyptickej problém.
  • Já si ps3 koupil jako levný bluray přehravač. Za nedlouho se stala mojí hlavní herní platformou a z této pozice ji začala vytlačovat až PS Vita. Nebýt pár zajímavých indie věcí, nemá mi pc jako herní platforma už co nabídnout. A s nástupem tabletů u mě pc ztrácí ne významu celkově, někdy k němu doma neusednu celý týden.

    PS4 jsemzatím nepořídil, mám spoustu nakoupených a nehraných her pro ps3 i pro ps vitu, ale časem ps4 pořídím. Buď s bloodborne nebo jeho hw revizi. Mezitím jsem dostal a dostanu spoustu ps4 her zdarma. Schválně na ps3 nekupuju a nehraju hry, které jsou multiplatformní i pro ps4, kterým mezitím padá cena. Samotná konzole jetaké za hubičku. Oproti minulosti je hraní na konzolích velmi levné.

    Přes pár ukřičených nýmandů, jak jsou nextgen konzole pomalé, je realita taková, že naprosté většině lidí stačí i výkon oldgenu a jen v mém okolí se našlo několik lidí, kteří v posledním půl roce koupili ps3, aniž by před tím nějakou konzoli kdy měli. Cena her je velmi příznivá, bazary jsou jich plné, slevy vysoké, a kdo chce, může si ode mne půjčit hru z mé rozsáhlé sbírky.

    Konzole mají jednu významnou výhodu, jsou společenské. Patří do obýváku a kolektivu, rodinného i kamarádského. Na konzoli hraju s dětmi, děti spolu i já s kamarády. Tohle pc nedá, to spíš lidi izoluje, přes možnost online hraní. Konzole je zábava a oddych, něco, co si člověk užije, když přijde domů unavený z práce, kde proseděl spoustu času u pc. Kdo by si chtěl doma zase sedat k pc, když si může sednout do pohodlného relaxačního křesla nebo na pohovku. Možná dospívající děti. Vůbec mě nepřekvapuje, že se konzole zabydlují primárně u dospělých a skrze ně se k ním dostanou děti. Problém mají jenom adolescenti, kteří mají potřebu se od rodiny odpoutat a vymezují se proti ní. Těm je společenská funkce konzole spíše na obtíž. Zvláště když jsou ve fázi hledání své identity. Ti jsou pak okouzleni zdánlivě ohromným výkonem pc, který neumí rozumně využít a nechápou, že smysl zábavy leží poněkud jinde.
  • Jak to myslíš, že "drží hodnotu"? Padají jim ceny stejně jako PC hrám, jen z větší výšky a vždy zůstanou dražší než PC varianta, protože ale taky na začátku stály více.

    Dejme tomu takový Thief stál v době vydání na PS3 okolo 1299 Kč, dnes má cenu maximálně 799 Kč (nový) a klesá až k 499 Kč (bazar)
    PC verze stála 899 Kč a dnes stojí 399 Kč (nová), popřípadě se dá v akci sehnat i za cenu okolo 200 Kč.

    U konzolové verze klesla cena o 500 Kč v případě nové hry a až o 800 Kč v případě, že hru prodáváš. (tudíž pro člověka, který hru koupil v den vydání a chce dnes prodat, ztratila hra za ten rok 62% hodnoty - to znamená u tebe, že "drží hodnotu"?)
    U PC verze klesla cena nové hry taktéž v průměru o 500 Kč.

    kde je ten výrazný rozdíl ve prospěch konzolí co se týče hodnoty her?
    jediné co vidím já, že cenu ztrácí oboje naprosto stejně a PC hráč má danou hru akorát v kteroukoliv dobu levněji než konzolový protějšek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší