Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    "Štúdium histórie mi stačilo počas výšky bohato." Po tom výblitku ti zrovna tohle nějak nevěřím. Nebo bych chtěl vidět ty pány profesory, co ti za tohle dali lepší než nedostatečně. *15*
  • Magister_Peditum
    To přiznávají kde? Co jsem slyšel a četl, tak zatím jen tvrdili, že chtějí zprovoznit souboje s mečem jako první, nic o tom, že to má být jediný druh použitelné zbraně. Ostatně luk jsme si už taky vyzkoušeli.
  • Jack1947
    Rytířem v zářivé zbrojí být... šermovat mečem... nepřátelům hlavy stít...
  • řečeno jednoduše. fandím jim ale bojím se, že to proserou
  • zdá se mi že tam přispívá jenom jeden člověk pod různými nicky, a všichni asi tušíme který :)
  • Tilwaen
    Nejsrandovnější na celé věci je, že ta diskuze je i dnes živá. Poslední post byl před necelým týdnem a lidé tam stále přispívají průběžně, což je celkem úctyhodný výkon na bezmála čtyři roky starý článek.
  • walltar
    Já jsem si zase při čtení tvého příspěvku živě představil dva rytíře, kteří šermují s klávesnicema... úplně vidím jak ty tlačítka lítají okolo *1*
  • walltar
    Jo mě tohle dodneška rozesměje... Mám Skyrim rád, ale nebýt diskusí na games, tak sem už dávno zapomněl že nějaký takový článek napsal. *1*

    Holt je pěkné vědět, že některým dokážou ležet v žaludku i takové blbosti jako článek na herním webu.
  • ucho
    Celkem sranda, kolika lidem to ublížilo a kolik lidí vlastně nepochopilo, na co se snažil poukázat :)
  • Takže nějaký bradatý buzík měl před pár lety nějaké připomínky a ty kvůli tomu do teď nespíš, to musí být teda těžký život *1* *1* *1*
  • To sa mi paci, ze vsetci tu riesia "realistickost" a "historicku vernost".
    Dufam ze mu to potom riadne nandate, ked to nebude realisticke a historicky verne.
    Lebo, bradaty buzik mal velke pripomienky k domom a zachodom v Skyrime a tiez 100 hovadin ktore mu strasne prekazali vo Fallout 3. A to su fantasy RPG a PostApo fikcia....
  • *1*
  • Jsem se do toho tak vžil, že jsem uplně živě viděl, jak ti rytíři zuřivě mačkají čudlíky na klávesnici *1*
  • ?? cože? Kde jako?
  • lol ty si tu hrajes na najchytrejsiho protom si pletes slovana se slovákem *12*
  • drži te tu nekdo? nikomu tu schzet nebudes tak pal a nemel
  • Kdybych nebyl tupec, tak bych si jistě dovedl představit třeba Agincourt jako bitvu cca 20 000 vojáků v plné plátové kde vůbec nehrály roli bodné a sečné zbraně. *8* *7*

    Později možná. Ale nedovolil bych si tvrdit, že většinu zranění způsobily během raného patnáctého století drtvé zbraně. Nezpochybňuju, že byly v bitvě hojně používány (rytíř často nosil palcát, samozřejmě kopí, ale to přece neznamená, že nenosil také meč). Samozřejmě, i obyčejná prošívanice tě proti sečnému zranění chrání dobře, proti bodnému už o poznání hůř a meč je zbraň především nebo i bodná.

    (Dobré video na tohle téma má Skallagrim.)

    Sekera nabízí proti meči podstatné nevýhody. (A některé podstatné výhody samozřejmě.) Potíž je v tom, že soupeř s mečem se může poměrně účině bránit, sekera ti obrané výhody příliš nenabízí. Proto bych netvrdil, že sekera bude proti těžkému obrněnci funkčnější, než meč. Něco jiného je třeba halapartna, která soupeře udrží spíš od těla a tudíž obranné výhody poskytuje.
  • Oni navíc přiznávají, že v KC:D bude jen boj mečem. Kopí, drtivé zbraně nebo sekery si nechávají výhledově na další díly.
  • Není, já ho taky nemám rád, ale řel bych, že tvému pojetí středověku a nebo tomu jak ho chápu vyhovuje víc. (Koneckonců draci, "nemrtví" a obři do středověkého folkloru bezpochyby patřili.) Za Dark/Demon Souls se omlouvám, pokud je mezi nimi nějaký podstatný rozdíl.
  • walltar
    Já bych to viděl mnohem jednodušej... prostě ukazují co mají hotové. Je to pořád ještě alpha verze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit