Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • shadow
    Hra je super, ale vopravdu, ať žije GEMA :) ach jo...
    • Vim o cem mluvis, ale je divny, ze mne to live nejelo ani z ceska, mozna v tom bude neco jinyho...
  • Ale moc by me bavilo hrat v tomto svete za ceskeho Robina Hooda.To bych bral hned!
  • Moc pěkný. Je sice vidět že nejde o končenou verzi hry, ale i tak to vypadá úžasně. Co by chtělo trochu doladit je chůze pěšky. Zatím to vypadá jako by člověk spíš plaval než šel, ale to jsou detaily které autoři určitě do finální hry vychytají.
  • ucho
    škoda že ta kvalita videa na youtube nic moc. jinak svět mi přišel zatím takovej prázdnej (mrtvej), ale to se počítám doladí.
    • Jenže ona takhle příroda opravdu vypadá. Když jdeš do lesa, kolik uvidíš zvířátek... Už jenom logicky před lidičkama utíkají.
      • ucho
        o lese jsem nic nepsal. mluvil jsem o celkovém vyznění světa, ve kterém se hráč pohybuje. proti krajině jako takové nic nemám. to spíš od lidí tam čekám asi trochu víc, když se snaží simulovat jejich život... každopádně tím neříkám, že se mi nelíbilo to, co jsem viděl. jen mě to nijak zvlášť neuzemnilo :)
        • Já teda ani nevím, co jiného bych měl od lidí čekat než, že budou ve středověku pracovat. Podle mě to je ale taky tím, že jsem tam ve městě moc lidí neviděl a to myslím, že ještě doladí.
          • ucho
            ano, to je součást toho, co jsem psal. to město v úvodu je velký, ale ve finále tam lidí moc nebylo. byl tam uprchlickej tábor a stany, ale stejně. a v té další vesničce s pár domky. jako prostě mi přijde, že tomu ještě něco k dokonalosti chybí, to je celý :)
            samozřejmě chápu, že se jednalo o verzi, kde ještě neměli tu propracovanější AI a taky jsme neměli možnost bedlivěji pozorovat ty jejich cykly. a právě vzhledem k té jejich simulaci života lidí to bude podle mě důležité. hráči budou počítám špehovat, co kdo dělá a tak... proto předpokládám, že tohle se bude ladit trochu víc... podle mě je to trochu daň za tu snahu působit reálným dojmem. je potřeba tam pak klást větší důraz na některé detaily.
    • Keyz
      Kvalita je opravu hnus :( 720p navíc nějaký divný.

      Svět určitě v rámci možnosti zaplní. Ale jestli budou NPC propracovaný jak slibují klidně to může být opticky prázdnější. Po záplavě her ke je vše na jednom místě to potěší.
    • neeeeee, žáádné pasoucí se vlky pár metrů od ovcí a co metr to nějaké npc. prosím nechat to takhle přirozeně realistické.
      • Keyz
        *1*

        Moje památná scéna ve Skyrimu. Vyběhnu z první vesnice a jelen (nelogicky blízko vesnice), běžím a vlk, (kousek od jelena) zahnu jinam a po chvíli parta nějakých šílenců s mečem u věže co mě chtějí zabít.

        *1*
        A abych to vzal poctivě tak musí říci, že ten jelen by tam normálně bych nemohl. Neměl kde chodit ani jíst apod. Ten terén byl tak debilní, že by to normálně nešlo.
        • Tilwaen
          Hele, nepodceňuj jelena, že by neměl kde chodit. Viděls, co tam umí koně? A co teprve takový jelen?
    • walltar
      Jo hodilo by se nějaké hejno vrabců, nějací holubi kolem holubníku, sem tam veverku a zajíce. Ale zase nepřehánět.
      • Tilwaen
        Ten holubník je dobrý postřeh, také mě hned trkl do očí.
    • wenceslaus
      Nevím, jak to myslíš, ale během videa mě taky napadlo, že spousta hráčů, zvyklých na dnešní RPG a MMORPG dost překvapí, že na ně nic nevyskočí každejch 5 metrů a první souboj potkají až po tak dlouhé cestě.
      • ucho
        rozhodně jsem tím nemyslel vyskakování čehosi na každých 5 metrech. spíš že mi ten svět přišel pořád takovej bez života, způsobeno třeba i těmi činnostmi lidí, kdy jsem neměl pocit, že by někdo něco extra dělal). ale tak říkal, že tam ještě nebyla ta propracovanější AI v té venkovní krajině mi to "neživo" nevadí. tam by stačil nějakej motýl na louce, občas zajíc nebo něco, ale jen decentně. hlavně aby se ta zvířata chovala nějak normálně. ten běh ovcí byl zatím nic moc.
  • Super!
  • jan.fojtik
    Dělá vám to taky tady na foru, že když píšete rychleji, tak to ten editor nějak nestíhá a vynechává písmenka??? Dost otravný teda *7*
  • Keyz
    Jsem zvědav co tam bude možné modifikovat. Jestli tam někdo bude dělat vlastí příběhy tak to bude bez dabingu a přidávat zbraně asi nebude lehké, když mají pro to specifický systém.
    Tedy nelze tam hodit jen tak něco a ono to nějak bude fungovat jako v TES editorech.
    • Celé to bude záležet na tom, co vydají autoři za pomůcky. S novými questy to asi bude těžké. Cryengine SDK je sice super pro tvorbu map nebo prezentaci 3d modelů, ale ještě jsem neviděl, že by na tom někdo postavil něco funčního.
      • jan.fojtik
        Tak v tom tedy nevidím zásadní problém. Já už v tom teda funkční věci viděl a když mákneš dá se v tom slušně naučit. Já tam za týden zkoušení udělal funkční barák i s nějakýma particle efektama a to jsem se s tím vícemíně jen hrál pokus omyl...
        Pokud k tom WH uvolní nástroje které si oni sami dotvořili tak to bude plně editovatelné. Ale upřímně, jelikož vím kolik to dá práce a času, nepouštěl bych se do větších věcí jako že někde doděláš nějaký dům, možná hrad, na nějaký příběhy a nový mise to by bylo kurnik práce. Ti schopní to zadarmo dělat nebudou a ti nadšení to zase nedotáhnou nikdy do konce, viz. 98% modingu *1*
        • Funčkními věc ale není barák s particle efektama *1* Funkční věc beru jako aspoň malou dokončenou hru, kde je nějaký nascriptovaný úkol, postava má vlastní animace a vlastní zbraně, které jsou udělané od píky a ne jen upravené ty původní. A teď schválně - kolik takových funkčních "věcí" na Cryenginu SDK vyšlo? Já jsem žádnou neviděl a to v tomto enginu dělám asi 2 roky a docela aktivně sleduji komunitu crydev. Nepočítám do toho komerční věci, na které mají plnou licenci se zdrojákem, bavím se pouze o SDK.
          • jan.fojtik
            Mě napadají nějaké takové malé hry - Crysis, Far Cry, Warface... *1* .. je pravda že tohle není na SDK... ale tak neviděl bych v tom problém...
            Co v tom děláš? Vizualizace, hry? Nebo se s tím jen hraješ?? Já se s tím jen hraju, nějak se nemůžu rozhoupat jestli se pořádně naučit Unity nebo ten Cryengine... ale univerzálnější bude asi to Unity ale upřímně v tom CRY SDK se mi teda dělá značně lépe ..
            • C-BEAM
              nemo22 : o tom sa tu myslim nema zmysel baviť *3* Mysĺim, že obaja dobre vieme o čom to je.
            • C-BEAM > je aj nieje problem. Ked nastupovali 3d karty v hrach tak stacilo mat 3d model a k tomu texturu. Dnes uz ak chce spravit clovek spickovy model v UDK/CryENGINE a podobnych tak musi spravit 3d model, ak je to pohyblivy objek tak aj kostru, animacie, textury -normal,difusse,bump atd., material/shader, kolizny model a pripadne este nejake drobnosti. Docela dost. Iste kopec veci sa da "nakreslit" vo flowgraphe ale tam uz len kreslis to co ten engine ma predpripravene, co v tomto pripade znamena standard v UDK/Cry. Ale ak chces robit nie FPS ale RPG alebo strategiu alebo nejaku inu hru tak musis zmenit velku cast logiky hry a to vo flowgrapge urobis len velmi tazko.
            • jan.fojtik
              A ikdyž jsi schopny animator, tak ty pohyby postav jsou stejně prkenné, takže nezbývá nic jiného než MoCap, aby to vypadalo dobře *4* docela rád bych se připojik nějakému menšímu týmu, jenže plány většiny takových nezávislých týmů jsou moc ambiciozní a zkušenosti mizivé a je to pak jen ztracený čas... a co potom...
            • C-BEAM
              123: vytvoriť jednoduchy level - vymodelovat nejaku budovu v 3DSku, vyrobit zbran a jej animacie efekty a zvuky, funkcne elementy dvere/svetla/mechanizmy nie je velky problem. Na druhej strane s flowgraphom človek dokaže kopec veci ktore sa inak museli programovat. To čo je väcsinou kamenom urazu je AI, nie len samotny kod ale aj animacie postav kde ak clovek nie je aspon troch zrucny animator nema sancu sa k niecomu rozumnemu dopracovat.
            • Ak sa pametam tak to uz rok dozadu bolo velke negativum smerom k Cry SDK - slaba dokumentacia, tazko modifikovatelne zdrojaky (scriptovanie,ai a vobec vsetko v pozadi). V podstate asi aj preto sa s tym len ludia hraju a robia maximalne "levely" ale nic viac. Fakt na Cry SDK nevysla asi ziadna mala hra od niekoho kto nema licencovany cely CryEngine. UDK je v tomto nepomerne uspesnejsi. Inak co sa tyka Unity tak by som uplne s Vami nesuhlasil. Dnes uz vyzual az tak vela nezavysi od enginu, aj tak vsetko bezi na 3d karte, ako od assetov. Je fakt ze k CrySDK alebo UDK clovek automaticky ma dost kvalitnych zakladnych asetov od tvorcov kdezto v Unity neni nic ale to neni chyba/kvalita samotneho enginu. A dalsia vec Unity ide raketovo do predu co sa tyka novych funkcii. Za rok sa posunuli dost daleko.
            • Tebou jmenované hry ale nejsou postaveny na SDK, nýbrž na licencovaném enginu, ke kterému dostaneš zdroják, který potřebují programátoři. Bez programátorů, kteří umí dělat v Cryenginu nic neuděláš a nedostaneš se dál než na prezentaci levelu nebo assetů, což sice vypadá hezky na screenshotech, ale pořád to není funkční hra. *4* Prakticky všechny větší týmy, které dělají na cryenginu zadarmo, se nedostaly dál, než na prezentaci assetů nebo levelu, nikde jsem neviděl, že by někdo dal dohromady aspoň prototyp hry - vždycky vidím maximálně video, kde jen prohodili původní zbraň / vozidlo za nějakou jinou, ale pořád je to vlastně jen lehká modifikace základního obsahu z SDK.
              Znám se s pár týmy a všichni mají společnou jednu věc - jsou v slepé uličce. Jejich programátoři nejsou schopni pracovat s tím, co dostanou v SDK a zároveň nemají prachy na plnou licenci (která je hodně mastná). A jako takový bonus ještě nebyly k novější verzi enginu vydané sample assety, takže borci mají problém dostat své assety do novější verze, kde jim to dělá různé chyby a Crytek i přes velké stížnosti na fórech hází bobek...
              Takže tvé rozhodnutí závisí na tom, co chceš dělat. Pokud chceš jen dávat dohromady nějaké scény z dostupných assetů, tak je pro tebe Cryengine dokonalý - dělá se v něm fakt skvěle, lepší editor v tomto směru snad není.

              Unity je určitě lepší ze stránky programování, ale vizuální stránka je pořád 100 let za opicema a člověk si tam musí nakoupit desítky pluginů, aby to vůbec vypadalo k světu.
  • Ako 1.5mil. stretch goal by som im navrhol funkcne vozy. To je nieco co v ... hmm, stredoveko sa tvariacich hrach uz dlhsie (marne) cakam. Je mi jasne, ze aby neboli len skript, ale zive a funkcne, ze je to velmi narocne, ale z nejakeho dovodu ma ... no, fascinuju.
    V 1. akte az taky vyznam mat nebudu (nevravim, ze staticke modely stacia ale ok, je to 1. akt), ale pokial sa dalsie 2 maju odohravat v dobach husitskych vojen, je ... povedzme, ze potreba funkcnych vozov este naliehavejsia ... ;o)
    Inak ma video potesilo a atmosfera je tam doslova citit (teplo slnecnych lucov, vona travy, sena, ci kuracich bobkov, stebotajuce vtaky v krovinach popri polnych cestach klukatiacich sa pomedzi kopce, pritmie sumiaceho lesa s vonou spadnuteho listia a poletujucim hmyzom a podobne).
  • Za posledni dva dny jim ta castka nabehla nejak rychle ne?
    • Tak Chris Roberts né
  • Sean Bean? :) no jsem zvědav na dabingy..! gratulace k miliónu Liber. Teď nastane to přetrpké dlouhé čekání než klenot spatří světlo světa.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší