Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MrSanta
    Já raději krabicovky, je z toho nákupu lepší pocit. Ale to jak poslední dobou krabicovky vypadají je otřesné. Levnej plastovej obal, v tom DVD/Blue-ray, papír s varováním před blikající obrazovkou a kód, kterým se musí hra aktivovat na Steamu/Originu atd.
    Jestli si myslí, že jejich řetězec má nějakou sílu, tak ať tlačí spíš na vydavatele ať krabicovky dělají kvalitní. Nebo ať si to zařídí sám. Když si může objednat speciální krabice xzone, tak by to uričtě zvládnul i GameStop.
    Wasteland 2 jsem koupil, bráno s nadsázkou, jenom kvůli naprosto úchvatné krabicovce (Ranger Edition). Skoro až slza ukápla, když jsem to doma s úctou vybaloval. Chápu, že doba obřích krabic jako měl třeba Baldur's Gate se už nevrátí, ale balení ve stylu právě Wastelandu 2 by mohlo 'pár' lidí pohnout k nákupu.
    Takže místo kopání kolem sebe spíš začít pracovat na tom, abych nabízel něco, co konkurence nemůže trumfnout.
  • sevastopol
    Boohoo, kamenny obchod z minule dekady si stezuje na to, ze ho valcuje digitelni era *1* Ani jsem nedocetl titulek a je mi naprosto jasne, ze cely clanek obsahuje zakomplexovana vyjadreni a naproste nemysly od lidi, kteri nedokazi drzet krok s evoluci v hernim prumyslu a museji se vybrecet nekomu na rameni *15* *15* *15* *1* *1* *1*
  • Keyz
    To jsou zase černé scénáře. Hry bez krabic.
    Bude záležet na lidech kteří dělají a vydávají hry, zda budou stále "krabicové" hry. Jasně, většina konzumní produkce se přesune na digitální distribuci. Je to levnější (když vím kde a jak kupovat) a mám to ihned. Také to nezabírá místo a když chci hlavně hru je to ideální.

    Krabice by měla být kvalitní s něčím navíc. Prostě sběratelský kousek a pak se to jistě udrží. Problém je, že takto to moc není. Velké firmy s*rou tuny špatných figurek a další hovadiny které stejně člověk poté co dospěje vyhodí, protože to nemá žádnou cenu. Jakmile to nahradí kvalitní věci a někdo se zamyslí, co tam dát aby to mělo nějakou cenu a smysl tak to bude skvělé. I když to bude stát znatelně více.
  • Nojooo, kdyz uz to nesype jak driv. Chlapik by si mel uvedomit, ze nic nesype vecne, trh se neustale meni. *8*
  • yenda1
    Fyzický medium má obrovskou nevýhodu a to je vázanost licence. Pokud si koupím fyzický nosič a nějak se mi zničí, opotřebuje tak musím přijít do krámu a koupit za plnou pálku další kus. Představte si případ kdy prodavači řeknu, že už jsem si licenci (s hrou, filmem) jednou koupil ať mi dá nový kus, tady máte dvacku za ten nosič a naschle.
    Na digitálu si hru jednou koupím a služba si to pamatuje. Když se mi rozskočí mobil, pc...koupím nový a hru znovu kupovat nemusím.
    • Zaloha je pro tebe zjevne sprosty slovo ...
    • Pokud ukončí podporu tak jsi taky v hájku :) nebo hru stáhnou, zruší službu atd. To si nevybereš
    • Jo já ještě nenapsal tedy tu hlavní myšlenku a to tu, že v poslední době určitě nemáš žádnou nevýhodu u krabicové verze, jak tu ty a jiní píšou. Stačí nebýt líný a naklikat kód hry stejně jako u digitální verze :)
      Plusy krabicovky jsou tedy jen nosič a přídavek nějakého speciálního fyzického bonusu. Nevýhoda je jen jedna a to vyšší cena.
      Krabicovku je tedy vlastně výhodné si pořizovat právě jen kvůli tomu bonusu. Cena tě v té chvíli mnohdy zajímat nemusí / nebude, protože ti jde o nějakou novinku na trhu. Pokud tě ale zajímá nějaký digitální bonus (třeba nějaká výhoda právě ve hře), potom je už zbytečné se dívat po krabicovce.
      Tak to vnímám já a myslím si, že právě v tomto ohledu je jediná možnost konkurenceschopnosti (fuj, to je dlouhé slovo :D) kamenných obchodů. Protože obchod digitální nabízí daleko větší výhody.
      Ještě zmiňuješ film, ale tím nemá význam se zaobírat, když je to trošku mimo mísu a podstata problému je úplně jinde a myslím i o dost složitější a diskutabilnější :)
      • Velká nevýhoda u krabicovek je, že člověk musí ty krámy někde skladovat. Nedovedu si představit, že bych všechny hry, co mám na Steamu, UPlay, Originu a GOG měl mít v krabicích. Mnoho set krabic. A nějaké pajduláky z her na poličce? Děkuji, deset let mi už bylo.
        • Jo zabírají místo, ale jejich velikost je v dnešní době již celkem dost malá :D Já osobně kupuji vždy jednou za čas hry pro své synovce. Děcka maj radost z toho hmotnýho prožitku :) Já si od nich naoplátku vezmu klíče :D
          Jinak figurky mne taky neoslovili, s "barbínama" jsem si nikdy nehrál :) Ale třeba plátěná mapa mi zkrášluje pokoj :D
    • Nejsem si jist, jestli máš úplnou pravdu.
      Pokud vím, tak si koupíš nosič a klíč k němu. Ten klíč někdy můžeš dokonce použít i na např. steamu. Nejsem si 100% jist, zda můžeš použít všechny klíče (respektive zda ti budou vždy fungovat), ale poslední dobou mám s tímto "trikem" velké zkušenosti u uplaye, originu i steamu. Takže nemusíš mnohdy používat ani nosič a stáhneš / nainstaluješ hru i tímto způsobem. Pozor ale na origin, je tam takovej bug, když si hru nainstaluješ a aktivuješ (v tomto pořadí), tak se ti potom jeví, jako že není nainstalovaná (ptže sis ji samozřejmě nestáhnul přes jejich downloader, ale nainstaloval ručně z nosiče), avšak nebrání ti nic v tom ji hrát.
      Každopádně ve všech případech máš klíč a hru si můžeš stáhnout i tak odkudkoli a klíčem aktivovat a máš "origošku" tak jako tak :) Nicméně tu si nejsem 100% jist, zda tímto postupem neporušuješ nějaká práva o užívání, ale to ti asi stejně nikdo nedokáže když držíš koupenou krabici v ruce :D Byť klidně i s poškozeným nosičem...
      BTW divím se, že o tomto tu mnoho lidí, jak se tak dívám z komentů neví. Vyzkoušejte si to a užijte. V poslední době jsem se nesetkal s klíčem, který se tímto způsobem nedá použít. Jen dbejte na to, že prostě některé hry jsou nasměrované na uplay, jiné na steam atd. Však víme... :)
  • kto si uz len kupuje krabicovky. tie ostanu uz len na nejake Deluxe super uber elite verzie za 200€
  • yenda1 - ikrabicovky musíš stejně registrovat na Sreamu, Originu, Uplay, takže i když se ti DVD zničí tak si hru můžeš opět stáhnout
    • Veskoslav
      Kromě těch, které nemusíš. I když za poslední tři roky jsem se s tím nesetkal, abych se přiznal.
  • Nejlepší věc na krabicové hře je její steam kód :D
    Vzhledem k tomu že mám na steamu přes 300 her tak bych musel na ty krabice mít nějaký sklad...
    • Veskoslav
      No jestli máš Steam knihovnu jako já, tak polovina her jsou takové Indie srandy, které ani v krabici nevyšly, ne?:) Reálně kdybych převedl svoji Steam knihovnu na krabice, tak mám sotva sto krabicových her.
  • Nesouhlasím, že placka je přežitek. Záleží to na úhlu pohledu. To samé se říkalo i o hudebních deskách a zase se vracejí.
    Myslím, že by měli být možnosti na trhu digitální i krabicové. Některé hry jedu přes Steam. Ale jsou takové srdcovky jako Zaklínač, které si chci jako správný herní fetišista ošahat:) Jen si myslím, že by to mělo být úměrné cenně. Krabicová verze musí být pochopitelně dražší. Za to digitální by měla být levnější, než teď. Za některé tituly až 50e to je podle mne přehnané. A pořád lepší, když půjdou výrobcům pár éček do kapsy. Než aby to spousta lidí z nedostatku financí řešilo warezem.
    • S deskama, pokud je řeč o vinylech, si myslim, že to neni úplně relevantní přirovnání.

      Mezi hrou z krabičky a hrou z digitální distribuce neni v hraní rozdíl. Hra nemá jinou grafiku a zvuky. Rozdíl je v ceně. A samozřejmě v pohodlí.

      Mezi vinylem a jakymkoliv digitálním (kvantizovanym) signálem je ale rozdíl hlavně ve zvuku, prožitku, proto se vinyly držej, stejně jako elektronky. A proto tu vinyly budou spolu s digitálním formátem asi ještě docela dlouho (ať už fyzicky nebo tak jen jako stažitelný data). Úplně stejně, jako budou elektronky vedle tranzistorů. Rozdíl ve zvuku je markantní a má to něco do sebe (pozn.: nejsem audiofil, gramec doma nemám a s poslechem 128kbit mp3 nemám problém ;), ale faktem je, že zvuk z vinylu, stejně jako z elektronky, je takový vřelejší a bohatější, oproti zkvantizovanýmu signálu, což je logický). Proto ten dlouhodobě trvající zájem o vinyly, i když samozřejmě zdaleka ne v takový míře jako dřív. Možnosti se posouvaj a lidi maj na výběr.
    • C-BEAM
      myslíš platne, ktorých sa predá pár jednotiek percent v porovnaní s predajom hudby inou cestou ? Nikdy nezabudnem na svoju prvú hru a zároveň krabicovku ktorú som si kúpil ale už som s tým skončil, nedáva mi to okrem nostalgie zmysel. A čo sa týka ceny tá sa musí nastavovať vždy vzhľadom na náklady a plánované predaje, u niektorých hier jednoducho pod 40-50 E ísť nemôžeš, vývoj hier je dnes jednoducho tak finančne náročný, že by sa risk s nižšou cenou nemusel vyplatiť.
      • Veskoslav
        To jsou kecy. Hlavně, že Zaklínač 3 krabicovka vyjde na cca 35 euro. A to je luxusní edice se sountrackem atd. Finančně je tak náročky proto, že 50% sežere marketing....
        • Pak z toho ještě živíš distributora - hromadu krámků a personál - přejít na formu e-shopu, tak rázem budou schopni srazit cenu jako na steamu, tedy až na dopravu.
          • Veskoslav
            Srazit cenu jako na Steamu? Tím myslíš, že všechny novinky jsou dražší?
            • troll? Spíš, že se mohou dovolit hýbat víc s cenou a to se jim vyplácí. Někdo je ochotný utrácet, tak proč mu to neumožnit a hru nastřelit a pak jít s cenou dolů, aby si to koupili i jiní, kterým se původní cena zdá vyská a jinak by často ani nekoupili. Odpadá jim spousta nákladů, zejména těch jednotových, takže klidně v akci můžou jít na pár korun. Na taková čísla se samozřejmě kamenný obchod nedostane s náklady jaké má.
        • C-BEAM
          ty si kec, s predajmi cez 3-4 mega na pokračovenie spolu s polovičnými nákladmi na vyvoj samozrejme nemáš problém ísť na 35E. Keď máš ale hru s potenciálom iba niečo cez 1 mega units a vyššími nákladmi keďže ju vyrábaš za oceánom tak si v úplne iných číslach.
          • Veskoslav
            Dej mi příklad hry, kde je cena adekvátní tomu, co nabízí. 60 euro/hra(většina AAA titulů na Steamu v den zahájení prodeje) to ale není. A ono je vývoj za oceánem vyšší než v EU? Povídej, asi to řeknu kamarádům, ať si firmu na mobilní hry přesunou za oceán:)
            • C-BEAM
              Veskoslav: kde si prišiel na tie čísla ty komik *1* ? a čomu zo slova vývoj nerozumieš ?
            • Veskoslav
              Až na to, že CD PROJEKT řekl, že vývoj W3 přijde minimálně na 60 milionů dollarů. Odhaduje se, že celkové náklady na W3 jsou přes 100 miliónů dollarů. Takže nějak ti padá ta tvoje blbá teorie.
            • C-BEAM
              čomu zase nerozumieš ? ak máš náklady okolo 15 mega a očakávaš predaje okolo 1 mega a chceš zaistiť ďalší vývoj tak jednoducho pod 40 za hru ísť nemôžeš. A k tým nákladom Polsko vs US, kolko stál vývoj Witchera 1 ? 6 mega, dvojka stále 10 mega, trojka okolo 15. V US by tie čísla boli niekde úplne inde.
  • kdyz vyslo borderlands pre-sequesl tak jsem si to sel radsi koupit do jrc za 899 nez ze steamu za 1300kc :D u novinek jsou ceny v digitalni distribuci vyssi nez v kamenych obchodech az po 3 mesicich se da treba na steamu poridit levneji nez v obchode a to jen diky akcim ( vanocni, letsi, haloween atd)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit