Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bartel je spravnej kapitalista.. he
  • Já mám doma docela slušnou sbírku krabiček (tak ~40), ale fakt je, že hry už tak 3 roky v podstatě nenakupuju, tudíž se ta moje sbírka skládá povětšinou z her, který jde nainstalovat z dvd a hrát bez nějaký aktivace. Myslim, že to má něco do sebe, samozřejmě to nejsou samý pecky, ale stejně bych měl rád někdy třeba za 20 let pořád uschovanýho Zaklínače (krabička s 2 relativně tlustejma knížečkama, a to nebyla žádná sběratelská edice), ale i třeba krabičku od Mafie, i když je to jen ten plast a placka, a navíc to neni původní verze, ale nějaká platinová - o to nejde, umim si totiž dobře představit, jaká to bude nostalgie (nemluvě o tom, že by taky mohla bejt celkem sranda snažit se to jednoho dne na futuristickym pc rozhýbat). Tohle s váma hry na steamu těžko udělaj.
    Samozřejmě dneska je to s krabičkama těžký, sám nemám moc přehled, ale napiště mi někdo nějakej zajímavej titul poslední doby, kterej vyšel v krabicový verzi, a šel nainstalovat z placky a nemuseli jste ho někde povinně aktivovat na steamu, uplayi nebo oridžinu. To potom vážně nemá cenu, protože prodat se to prakticky nedá, a jistota toho, že to jednou půjde oficiálně aktivovat, je nejistá. To by si musel člověk do tý krabičky ručně přihodit cd nebo flashku s nějakym pořádnym crackem, kterej ten balast odstraní...
  • Jack1947
    Toto trvalo - njn časem hold digitální distribuce vytlačí kamenný trh asi uplně. Pak ten chudák préza změní názor vím je to hrozné ale doba pokročila.

    Ted už vystrkuje růžky, jo a za hodně věcí můžou slevové balíky ty v kamenácích moc nefrčej (spíš vůbec) leda že by si z nějakého důvodu zřídily podobné praktiky. Tak může to oplakat ale to je tak všechno - upadek trhu nezastaví a digitální distribuce se zas posune výše.
    • No právě že slevové balíky v prodsejnách citelně chybějí ... tedy alespoň u těch našich . Akce 2 za cenu jedné u nás většinou vypadají jako ležák a ještě větší ležák . Nebo nezřídka nadějnou kolekci cenově přestřelí do neakceptovatelných výšin s nálepkou úber super komplet platinum edition . Ale takoví "Gamers Choice" z anglie ... to byla už před lety naprosto jiná liga - starší pecky v kolekci za cenu jedné normální hry ..
      Prostě podnikání v srdci evropy a "deklamocvaná" česká specifika nikdy nestály za hlubší povzdech ...
    • hlavne uz to stejne ani nejsou poradny krabicovky, je to jen obal a v nem DVDcko popr blueray.

      doby tucnych manualu, s tunama map, popisku jednotek apod. jsou davno pryc (respektive to furt existuje ale rika se tomu collectorska edice, s prirazkou aspon peti kil)

      ted uz je stejne prakticky jedno jestli si to clovek koupi ve fyzicky forme nebo v digitalni.
  • Povedená taškařice, to se jen tak nevidí.

    "Vy máte nižší náklady než já, nemusíte platit tunu lidí, nájmy za obchody a sklady, ani dopravu neplatíte. Díky tomu si můžete dovolit prodávat hry mnohem levněji, což se mi nelíbí a teď to povim celýmu světu. To je fuk, že ze sebe udělám idiota".

    Je to stejný asi jako kdyby Steam křičel, že se mu nelíbí možnost nákupu klíčů mnohem levněji u jiných distributorů. Řiká se tomu konkurence a v tomhle případě je velmi zdravá. Časy nesmyslných cen audio/video nosičů skončily už před časem a stejný to bude časem i s hrama. Zůstane jen malý procento lidí, co si pro krabičku rádi dojdou a doma si ji vystaví.
    • Mas prilis jednostranny pohled. Obecne je konkurence zdrava, ale take muze byt destruktivni. A obri slevy, ktere zavedl steam, mohou vest k podfinancovani herniho prumyslu. Steam je obri obchodnik a pusobi stejne destruktivne, jako obri obchodni retezce. Ty sice stlacuni maximalne cenu, ale take kvalitu.
  • Cena u her nemusí trápit hráče, kteří vědí, kde nakupovat. *5*
  • hnisavec, tohle je ještě hudba daleke budoucnosti. dokud na streamovane hre poznáš, ze je streamovana, tak do toho nikdo nepude
  • Je to klasické patriotistické hýkání člověka, co se snaží chránit svůj byz. Ale chápu jej, klasické prodejny jsou na ústupu, mnoha hráčům, včetně mě, nezáleží na tom, zda má doma pěknou krabičku, ale na ceně, za kterou si hru koupím a kdykoliv (třeba ze Steamu) znovu stahnu, kdekoliv.
  • Free to play, třeba Archeage je zadarmo, ale abyste si to mohli užít tak musíte platit 360 Kč měsíčně Patrona jinak nic neudelate , to mi připomíná, ze jsem tady neviděl recenzi na Archeage ,třeba se toho někdo ujme ...........
    • Doufam, ze ne. Nekdo by to jeste mohl zacit hrat. Hral jsem to kolem mesice a vic prasackou firmu nez Trion aby clovek pohledal. Jsou to zlodeji a podvodnici. Uprimne doufam, ze Trion zanikne i s tema jejich nechutnejma praktikama. Kdo neveri, at si precte u nich forum. Doporucuju zejmena 700 strankovej topic o jejich 10% sleve na marketu pro patrony. Kluci si napsali na web, ze kdo si koupi patrona, ten bude mit 10% slevu na vsechno v marketu. Jaksi se na to, ale vykaslali a posleze smazali zminku o sleve u patrona. Nasledne po dvou mesicich udelali "napravu" a poslali vsem dodatecne nejaky kredity, ackoliv dele nez mesic to hrali uz jen zaslepenci. A to nemluvim o naprosto zpackanym systemu nemovitosti, kde vsechno ziskali hackeri a nasledne prodavali za tezky prachy hracum za goldy a ty goldy pak za $. Je to trash, fakt nehrat. Korejsky XL uz jen prodal znicenou hru Trionu, aby na tom vyrejzoval na dalsi pay to win mmo. Jeste jsou tam pak dalsi lahudky jako napr. jejich anticheat, kterej po smazani hry necha v systemu zakodovanej rootkit soubor. Korejsky MMO u me timto nadobro konci.
      • Sem chvilu hral, a nezbyva nez souhlasit. Navic hra je i po technicky strance naprosto tragicka.
        Napr hromadny "elite" qsty .... jako kkti se hraci slezou, a tam vykrikujou aby je nekdo, kdo se predem objetuje, pozval do party ... takhle se to sklada 1/2 hodiny, pak se to vybije ... a polovina ucastniku zjisti, ze jim do splneni qstu, kterej se da plnit 2x za 24 hodin(v predem danych casech samo) ... chybi zabit 1-2 potvory. Takze ... pristi vikend naschle.
        Hra sice tvrdi, ze zvlada DX11, ale v tomhle rezimu je naprosto nehratelna. Bugy doslova (a bez prehaneni) na kazdym kroku. Navic FPS je i na rek bych slunym zeleze (gtx780) naprosto tragicky.

        Pochopitelne zminene bydleni, tedy asi jediny duvod, proc to potencielne otestovat ... ale smolik. bydlet muze (teoreticky) platici hrac. Jenze ...nema kde. Hra pak naprosto neresi ... proste je nekde vykolikovanej plac, a kdo co kam flakne, tam to je. Ze by vznikaly nejaky logicky celky, cesty, namesti, ... lol nebo alespon stylove jednotny obce ... proste mate flek malej/stredni/... a na ten se da flaknout malej/stredni/... barak.

        Profky obsahujou par peknych, ale nedotazenych napadu. Navrch pestovani/chov cehokoli, vylozene vyzaduje defakto denni hrani, a pokud chce byt dotycny velkopestitel(chovatel) tak mu bude denne trvat nekolik hodin, nez obslouzi svy farmy. A opet, vypada to vylozene hnusne. Na verejnych polich je to proste naflakany kam se co komu povede vrazit ...

        Podle vseho prave kvuli "supportu", nezvladani, a podvodum, byla hra vykopnuta ze steamu. Kuprikladu, jednim z duvodu byl prodej jeste v bete, kdy prodavali moznost si v bete zahrat, ale teprve nekde na 125ty strance clovek zjistil, ze zadna beta nebezi, ze jde tak o jeden beta vikend za mesic a kdovi jestli.
      • no já hrál betu, protože moje guilda z GW2 se v tom hrozně angažovala... dodnes nechápu, jak se jim to mohlo tak líbit. mě stačilo hru zapnout na 5 minut a když jsem zjistil, že to má hnusnější grafiku jak wowko, tak jsem si řekl, že toto fakt ne... úplně nechutnej engine... všechno jsem měl na ultra a stejně předemnou vyskakovala tráva pár metrů od postavy, textry měnili odstín a tvar a další chuťovky jako zprasený stíny atd. a přitom to je několik let stará hra, kde se todle fakt nedá odpustit
  • Tak aspon se tim otvira trh pro male nizkonakladove projekty, ktere jsou casto zajimavejsi. Mozna ze impozantni hry s naklady desitky az stovky miliard vyhynou stejne, jako vyhynuli mohutni dinosauri. Tezko to apriori oznacit za spatne, mne takovy smer vyvoje vyhovuje. Kdo si ale potrpi na mega projekty typu gta, cod nebo ac, ten mozna bude nestastny.
  • XorxoxTalarius
    Nemam nic proti Steamu, Originu, GOGu a Uplay (tedy az na to ze instaluji nevyzadany software nejde s tim nic delat, ale to je jiny pribeh), ALE ted jsem tyden bez netu (modem odesel do kremikoveho nebe) a znamena ze si nic nezahraju, jelikoz nemuzu nic stahnout (mam po reinstalu systemu), hry ktere mam jako originalky jsou mi houby platne jelikoz se mne bez netu odmitaji nainstalovat ...

    Takze ne, pro mne jsou placky porad placky ... hlavne kdyz si je budu moci nainstalovat bez potreby netu
    • davam prednost digitalni distribuci, byt hry od oblibeneho studia si kupuji v krabicove verzi. Nicmene nadavat na to, ze jsem po reinstallu widli a ze nemam nic stazene je to same, jako kdyz mi prdne mechanika a budu nadavat na to, ze danou hru nespustim bez media, ktere bylo kolikrat potreba v mechanice ke spusteni
    • Chceš mi říct, že skočit do krámu koupit nový modem ti trvá týden ? :-)
      • On se da UPC modem koupit v krame? Teda ne ze by poridit nesel, ale taky by asi dotycny rad, aby i fungoval.
    • Driv ti zase mohla odejit mechanika a byl jsi uplne stejne v haji a taky jsi nic nemohl hrat. Taky jsi tehdy nadaval ze to vydavaji jenom na plackach?
      • Mechaniku si vytahnu ze sekundarniho/tercialniho kompu. A zejtra se pro novou stavim v nejblizsi trafice.
    • Nevim, Steam jede i v offline modu, umí zálohovat nainstalované hry, asi půl roku nazpět jsem v offline obnovil hru ze zálohy na disku a normálně v offline hrál přes steam.
    • Ono stejně ten net potřebuješ třeba na patche...ve stavu v jakém dneska hry vycházejí, ti bez internetu na vylisovaném disku zbyde jen dokriplená hra...nebo v případě staré konzole kdy odpojí servery...placky mají své důůležité místo ale bez internetu se neobejdeš..a po ukončení podpory ze strany výrobce a shození serverů ti zbude jen doufat, že jsi si to ripnul na externí disk pěkně opatchovaný.
      • a nezapomeň, že i na plackách jsou tituly s DRM - always online, případně aktivací na netu. Takže s orig. plackou by sis dnes taky moc nezahrál. (max. jako frisbee)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit