Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ach jo, znovu, to že ty osobně nepotřebuješ linux neznamená, že neni potřeba jinde, např. renderfarmy kde se PS3 používají tisíce najednou! nemluvě o lidech co si PS3 koupil i kvůli linuxu.

    Kam na tyhle názory lidi chodíte? když to nepotřebuju já, tak nikdo *7*
  • To by mě zajímalo, jak ty farmy fungovaly. Grafika nebyla skoro přístupná a procesor taky ne. Co ty si programoval na PS3, že to tak víš?
  • geohot někomu tim hackem cucá love z účtů? *7*
  • To je zajímavý, že mi to nevadí. Jejich podpora linuxu byla minimální a jeho použitelnost taky. Mělo ho tam i proto minimum lidí, a tak se na ztrátový konzoli nevyplatí řešit nějakej nefunkční linux. Hlavně z toho udělali počítač snad kvůli lepšímu clu?

    Kupuju jak na PC, tak na Xbox a také na PS3. Když ale Sony skončí s konzolema, protože jsou prodělečný, tak mi to vadí. Bude za to moc i Geo? Možná. Hlavně si má založit vlasntí firmu a tam si zkoumat cokoli. Žijeme v civilizovaným světě a nějaká pravidla jsou potřeba.
  • sdfsd - Linux neni žádná zbytečnost a jeho ztráta neni nic minimálního, už jen to, že se z PS3 stavěli a staví renderfarmy o tisícech kusů snad dává tušit, že to asi zbytečné není, to že to ty nepotřebuješ je tu úplně irelevantní.
  • Bez kutila co zjistí chybu v zabezpečení, nebudeš moci mít systém dobře zabezpečen. Ber to z té lepší stránky. Sami prostě nebyly na takové úrovni, aby nabourání nebylo možné. Teď se to jen ukázalo a mohou s tím něco udělat, aniž přišli ke škodě - tedy kromě sebepoškození image a jména.
  • Nedopustil se myslím ničeho, co by mělo být trestáno. Tady je spíše vidět, že pravidla tu jsou pro služby mocných a ke svazování jejich oveček. Řešení? Formality jako petice, propaganda proti Sony a odklon zákazníků od jejich produktů, popř. celé značky, aby to pocítila v peněžence. Pokud jde o mne, nemám s tím problém. Nenapadá mne žádný produkt Sony, jenž bych "potřeboval".
  • Jakou licencí? pokud neni v souladu s legislativou daného státu tak ta licence nemá vůbec žádnou váhu! už to píšu asi po milionté.

    A pokud v licenci stojí zkráceně něco jako "zakazuje se pod hrozbou žaloby a sankcí modifikace tohoto přístroje" tak se s tim akorát můžou vyfotit, protože to nemá vůbec žádnou hodnotu.

    Nabourání ochrany svého přístroje neni zločin, zločin je až stáhnutí nelegální hry!
  • Bože bože zač mě trestáš :) Playstation 3 byl uveden nikoliv jako konzole ale jako multimediální zařízení a dost si na tom společnost potrpí. Pro společnost Sony je slovo "konzole" jako urážka ve spojení s PS3.

    Na samotné prezentaci z E3 tuším roku 2006 těsně před vydáním PS3 sám prezident SONY jasně proklamoval že Playstation 3 byl navržen tak aby ho mohli uživatelé užívat jako počítač díky tomu byla už od prodeje vybavená funkcí OTHER OS a díky tomu řada Linuxovích přívrženců přešla ze staršího PC na PS3 protože PS3 dokázala nabídnout možnost hraní her a zároveň i možnost šťourat se v Linuxech, proto se například k PS3 prodává klávesnice s integrovaným touch padem a jiné doplňky. Takže než zas plácneš nějakou ptákovinu, tak tě prosím napočítej do desíti třikrát si to rozmysly a nejlépe ušetři nás svích doměnek když o tom víš úplné kulové :)

    Tím se vracím k tomu že si tahle firma dělá z uživatelů totální idioty, protože nejdříve tvrdí jedno a po několika letech prozměnu otáčí! Ve výsledku je tu pak hromada nespokojených zákazníků, kteří se obracejí proti Sony a tvoří různé CFW pro konzole, které pak vrací funkce které Sony zatrhla naspět.

    To že se najde nějaký ignorant, který Master Key využije k pirátství to není problém GeoHota ani té skupiny! Tvrdíte tady vy konzolisté, jak jste poctiví platící zákaznící a mi pcčkáři a xboxáci jsme jen šunti, co všechno stahují a vy největší slušnáci... Což jak se ukázalo zas tak pravda není!
  • Manere, stejně jako Sony má peníze z her, tak výrobce aut i výrobce hardwaru má peníze z prodeje náhradních dílů apod. takže analogie je zde jasná, stejně jako podle tebe Sony okrádá o zisk ten kdo si to hackne a údajně může hrát nelegální hry, tak okrádá o zisk výrobce ten kdo si nekupuje originální díly do auta či počítače.

    A ten tvůj argument, že Sony něco dotuje apod. to je přece mě jako zákazníkovi úplně u prdele, to maji jako právo srát se do mých práv při nakládání se svým majetkem jen proto, že jejich podniková strategie stojí za hovno? to si děláš srandu ne? mě jako zákazníka vůbec nezajímá jak sony vede svý investice a pokud něco dotuje, jejich minus, nemaji ale právo porušovat má práva.
  • Moc nerozumím těmto příměrům
    S PS3 si taky můžeš (mohl sis) dělat co chceš (chtěl), než jsi podepsal příslušný souhlas s licencí s dalším firmware, a tudíž jsi si s ní mohl dělat vše co v takové situaci šlo.
    Takže vlastně souhlasíš s postupem sony...
  • Co to meleš? hacker ti hacknul tvojí konzoli? hacker hacknul pouze svojí konzoli a nabídl tu možnost každému kdo si ji chce taky hacknout ať si ji teda hackne, tvůj majetek to nijak nepoškozuje. Nebo ti hackem tvoji konzoli rozbil nějak na dálku? ukradl ti z ní něco? nebo o čem to vůbec mluvíš?

    Koukám, že nevíš která bije.
  • Ještě mi řekni, který zákon zakazuje se vrtat v ochraném zabezpečení přístrojů, které mám ve svém vlastnictví a legálně koupené a zákon, který mi zakazuje se o tuto úpravu podělit, děkuji. Podle tvé logiky je trestná činnost legální pokud si ji nechám pro sebe a to je jak jistě uznáš úplná hovadina. Jinak t y zákony prosím.
  • Na silnici nemůžeš, ale můžeš si jezdit všude kde je to možné, tak kde vidíš problém?

    To ti jako přijde normální aby mě výrobce auta zažaloval za to když si u svýho auta deaktivuju alarm? To ti přijde normální?

    Myslete lidi
  • a co to s tím má společného? to jako by jsi hnal Přemka k odpovědnosti za to, kdyby někdo skleníkovou odpařovačku vod, použil jako plynovou komoru k zabití tchýně...zahrádkářská lobby si z Přemka sama udělala celebritu, protože zahradnictví zpopularizoval a nikdo se neoháněl licencema a ušlými zisky, tak jako to děla Sony v herní branži, ti vidí jen samá negativa, která však schválně umýslně vytváří.
  • Zajimala by me jeste jedna vec, ktera tu zatim nepadla: Sony si za schvaleni a podepsani takoveho modu nechavala platit? Protoze treba na linuxech s balickovacim systemem je taky samozrejmost, ze kdyz nekdo chce pridat svuj vytvor do repozitaru, tak mu to musi nekdo (provozovatel repozitare) zkontrolovat a schvalit. A pokud si za to sony nechavala platit, tak podle me nemohli ani cekat nic jineho. V dnesni dobe, kdy existujou nadsenci, co pomalu pisou programy pro digitalni hodinky, je posetile takhle striktne omezovat elektronicke zarizeni.
    Jinak sam jsem linuxak, priznivce open-source, kdyby sony trochu zauvazovala, tak zjisti, ze to muzou delat jako google a vydelavat na svem vlivu, ktery se da ziskat i poskytovanim neceho zadarmo.
  • Kutil třeba něco vyrobí? Myslíš, že Geo navrhoval Cell i s jeho zabezpečením? Až ti zmizej z účtu všechny peníze, tak zkus najít toho "kutila" a zaplatit mu (z čeho?) vlastní pořad.
  • Mluvíš mi z duše... *3*
  • Asi tak.
  • Jenže i tuning má své meze, zejména u aut. Konzoli si také můžeš tunit jak chceš, třeba vyměnit šasi nebo přidat chlazení, ale jakmile se začneš vrtat tam, kde nemáš (ochrana konzole), musíš si to nechat pro sebe. Když si do auta nacpeš motor z formule, také s ním nesmíš vyjet na silnici...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit