Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já vím moc dobře o co GO, že chtěl použít výkon PS3 ale sony to ale z pádného důvodu odmítla, já bych ho rovnou zabil, hackeři, campři a cheatři ničí herní průmysl KUN.Y!
  • PS3 je a vždy byla -herní- konzole s -uzavřeným- systémem. To, že někdo má problém to pochopit, je nějak neopravňuje k tomu, co dělají. A to nemyslím z právního hlediska ale z hlediska logiky. Když někdo chce hrát Q2 (který předpokládám originální nebyl), proč si proboha nekoupí počítač, kde tohle řeší OS? A instalování aplikací? Proč? Aby dotyčný mohl v CoDu pobíhat s aimbotem? Nebo aby si nainstaloval software, který mu dovolí hrát pálené PS3 hry? A to v důsledku tohoto rádoby výkřiku svobody a boje proti velkým zlým korporacím.

    "kouzelnou skříňku, která jen defakto omezuje uživatele" - splňuje svůj účel: provozuje hry a k tomu dokonce pustí na web a přehraje film. Jestli potřebuješ něco víc, máš špatnou krabičku.
  • Hacker George Hotz neudělal nic špatného a stejně jako kutil Přemek Podlaha by měl dostat vlastní televizní pořad, v kterém by radil nadšencům technověku.
  • Ti jsou právě nejhorší, protože si myslej, že jsou chytří, akorát to nemaj jak dokázat, tak si něco najdou. Snad to není naše budoucnost.

    Všechno to překrucuješ. Využít konzoli pro své účely asi nějaký smysl má, ale také tu konzoli někdo prodává. Kdybys ty něco vymyslel a chtěl na tom vydělat a někdo by ten tvůj nápad dal na net, tak asi taky nebudeš nadšenej a možná ho už od tebe nikdo nekoupí. Možná jo, kdo ví. Možná neseženeš práci a možná ti vemou barák. To jsou reálný důsledky tý tvý svobody.

    Kdybys ten linux zkoušel, tak víš, že to bylo dost k ničemu, takže ta ztráta byla minimální. S těma machrama je to taky blbost, asi se moc díváš na televizi.
  • To nejsou zneuznalí géniové, ale všechno to jsou vesměs ještě děcka. Od střední po vysokou školu (tzv budoucí géniové naší doby). Na net to dávali pro všechny ty, kteří nejsou chytrý jak rádia, ale mají zájem na své konzoli cokoliv skusit.

    Mít větší prostor pro kreativitu na tom já nevidím nic špatného, stejně tak museli odhalit Master Key, aby mohl kdokoliv vytvořit program (mod) pro různé hry software a mohl fungovat na PS3, protože jak všichni víme pokud dotyčný software nejde přes sony a ta ho neschválí nebude ten software fungovat, na to je potřeba onoho Master Keye....

    Zase nic složitého na pochopení jen prostě problém ten, že mnoho lidí o tom vůbec neví, ale brečí, když je čím dál tím víc sony omezuje, protože se najdou lidé, kteří nechtějí být omezováni. V základu si za tohle Sony může sama. Udělat reklamu na PS3, která podporuje Linux jako other os a přilákat tak linuxáky na tuhle platformu a pak jim to zamknout, když kde kdo ví, že největší machři na PC a software jsou právě linuxáci :)
  • Ale já to beru. Svoboda je sice důležitá, ale zase není třeba to přehánět. Oni si využili PS3 ke svým účelům a já to chápu, ale neměli by to pak dávat na net. Všechno lze obejít, to každý ví, ale oni si tim jen honili ego. Zneuznaní "géniové", co alespoň něco dokážou. Sony se nemá ja bránit a jsou miliardy dolarů v mínusu. Co teď můžou dělat? Nic. Myslím si, že hry se budou prodávat stejně, ale i tak je to zbytečná nepříjemnost. Stačí mi kvalitní herní zařízení a to PS3 je.
  • Sorry, ale píšeš hlúposti. V skutočnosti to vôbec nie je také jednoduché a očividné ako sa tu snažíš (stádovito) prezentovať. Samotná konzola je len kusom hardwaru, ktorý si kúpiš presne tak isto ako auto, holiaci strojček alebo práčku. V týchto troch menovaných sa môžeš "vŕtať" koľko chceš, môžeš zverejňovať návody na vylepšenie, schémy, nové zapojenia atď. (viď hlavne tunerská scéna) a nikto proti tomu nič nemá, ak sa teda potom nesnažíš takto "rozvŕtané" zariadenie reklamovať. Zaujímavé je aj to, že presne takýmto spôsobom je povolené modifikovať si celé PC alebo aj len jeho časti (a tak isto zverejňovať). Akým právom sa teda spoločnosť Sony snaží preventívne potrestať človeka, ktorý sa snaží upraviť ZAKÚPENÉ zariadenie? A myslíš si, že by takéto divadlá robili aj vtedy, keby sa snažil "vytuniť" napríklad Sony televízor alebo MP3 prehrávač?
  • Ano tohle chápu a beru i fakt takový, že ten kdo používá CFW nesmí na PSN ale ničit celý přístroj lidem, kteří PS3 využívají jako počítač. To už mi přijde zase moc přehnané. Navíc jsem slyšel řadu věcí o tom, že si mnoho lidí v té skupině samostatně upravují hry, dělají si tzv DLC ke svím hrám, což není na škodu zbytečně čekat na vývojáře/vydavatele než něco vypustí a ještě za to platit, když to někdo může udělat sám a vydat to jako mod je si myslím mnohem zajímavější... Ale v tomhle se najde daleko více věcí, které s CFW se dají dělat jen nebýt slepý a hlavně, nebýt jak tupé stádo ovcí, které žere všechny argumenty SONY!
  • Správně, to by měli udělat všichni nespokojenci.... dávám "líbí" *3*
  • A co když to i sníží prodeje her? Sony na PS3 strašně prodělala a pokud by se jí teď nedařilo, tak by třeba už do další konzole nešla. Možná se hry budou prodávat stejně, ale i takový cheateři dokážou dost lidí omezit.
  • Každé zabezpečení, jak se ukazuje, jde obejít. Sony ho neměla zas tak špatné, ale abych použil Tvého příměru - Nikdo "do mojí banky" neměl co lézt, a když tam někdo vleze, tak ho tam zazdím a nechám chcípnout hlady... - a já jim to přeju... *2*
  • Svatá pravda tohle! *3*
  • Problém je ten, že řada lidí ani neví, nebo má zcela skreslené informace o tom co GEOHOT dělal.

    Společnost Sony od začátku vypuštění jejich Playstation 3 dělala reklamní kampaně na téma toho, že jejich produkt je defakto počítač připojený k televizi, dokonce i fakt, že se prodává k PS3 i klavesnice o něčem svědčí. Geohot od začátku sliboval, že tu konzoli prolomí né kůli tomu, aby se na konzoli pařili pálené hry, ale aby ta konzole z hlediska (tzv počítače měla co nabidnout), protože i když byla funkce OTHER OS přístupná, nemohli jste na Linuxech dělat řadu věcí.

    Počínaje spouštěním řady aplikací, protože nebyly podepsány společností Sony. Ve výsledku ten OTHER OS byl prakticky nevyužitelný a jednalo se jen o marketingovou reklamu, kterou se po tvrzení GEOHOTA raději rozhodli utípnout.
    Z tohoto hlediska jasně společnost Sony ukázala jak moc jí záleží na platících zákaznících (respektivě jim nezáleží na uživatelích vůbec, jejich hlavní vidina jsou peníze aneb prodej licencí na jakýkoliv software na jejich kouzelnou skříňku, která jen defakto omezuje uživatele)

    Když přišla ona omezení od Sony tak GEOHOTOVI nabídla pomoc skupina Fail0verflow. Se kterou se nakonec podařilo prolomit a dokonce totálně svléct celou konzoli, protože jejich ochrana nesázela na generující čísla, ale jedno jediné číslo, které pak ochraňovalo jednotlivé klíče každé časti segmentu té konzole (hry, firmware a SPU) v tomhle případě je to opravdu amatérizmus ze strany sony. Každá čast oné konzole je pak dále šifrovaná ale jakmile znáte základní Master Key tak zbytek rozšifrovat už není tak složité i přes to ani GEOHOT nebo skupina Fail0verflow nezveřejnili klíč který by autorizoval nelegální kopie her a přes to jsou společností Sony a některými zdejšími mameluky "kteří nevědí ani která bije" odsuzováni.

    Pokud si nainstalujete CFW od této skupiny, pak zjistíte, že hrát pálené hry na tom nelze, ale co lze například spustit různé hry, které běží na Linuxech dokonce na youtube jsem viděl video ze hraní Quake 2 na PS3 a jine podobné věci. Oni to jsou v začátku jen krůčky, ale časem věřím tomu, že se na tom bude moct hrát plno her i možná nějaké to MMO, díky těmto lidem to půjde, takže nadávat jim a ponižovat je je hlavně hloupé!
  • kriste!! vy to tady pořád k něčemu přirovnáváte, ale přitom je to úplně něco jiného!!...já to prostě vidim tak, že nějakej rozmazlenej fracek mi hacknul konzoli a tim pádem nemůžu hrát tak jak jsem hrával do teď!! ať se proslaví někde jinde, třeba ve sportu- to by byl borec!! ale to ne...oni by ho dostali na dopingu!!!
  • Přečetl jsem všechny příspěvky a přijde mi to tady jako v poslanecké sněmovně. Každý normální člověk vidí, že se něco stalo a kde je problém. Ale tady všichni diskutují, jestli vůbec nějaký problém vznikl. Ano vznikl. Ten kluk naboural v podstatě základ konzole a zveřejnil to. Neznám všechny práva ani zákony, ale když to člověk vezme normálním selským rozumem, tak ví, že udělal špatnou věc. A věty typu: "Hardware, který kupujeme nám nepatří" nebo "Playstation3 máme pouze pronajaté" atd. jsou pouze populistické výkřiky. A každý, kdo je opakuje, je jenom ovce. Je to stejné, jako když Američané na začátku podporovali válku v Iráku a po roce to bylo úplně naopak. Prostě se většina lidí tady se řídí trendem. "Podpořit hackera je cool, tak to udělám". Také mě překvapuje, jak všichni najednou potřebují na svojí konzoli nutně instalovat Linux. Pokud bez něj nedokážete žít, tak si ho nainstalujte na PC. Tahle kauza se jednoduše vyznačuje stejnými znaky jako každá jiná. Vznikne nějaký problém, normální člověk ho vidí, ale přiběhne stádo ovcí a začne tancovat tak, jak někdo chytřejší a vyčůranější(GeoHot) píská. Samozřejmě tomu klukovi nepřejí vězení. V jeho věku by mu to zkazilo život kvůli takové hlouposti. Podle mého názoru k tomu Sony přistupuje stejně. Jenom chce, aby se to už neopakovalo a chce udělat bububu pro další potenciální hackery. Přejí, ať se jim to povede.
  • No já si "svobodně" kupoval PS3, abych na něm hrál a ne něco "vymýšlel". Jestli jsem proto "total ....", tak ať *3* I přes všechny firmware mi funguje vše co k tomu potřebuji..., možná proto že nejsem pirát....
  • Ok,Sony mi odedneska nesmi do domu. To c osi posledni dobou dovolujou je do nebe volajici.
    Doufam ze spor prohrajou a budou platit nahrady.
    Jak si muzou dovolit omezovat mi vec kterou vlastnim? jak si muzou dovolit vypinat funkce ktere proklamovali pri prodeji? ja svou vlastni konzoli pri reklamaci vratil a nechal si vratit penize(rozpor z kupni smlouvou).
  • No těžko říct, jestli je to pravda nebo ne, v dnešní době nemůžeš věřit ničemu a nikomu, každej má nějaký postranní úmysly, a bůhví, komu ty média co tu zprávu šíří patří. Myslím, že u Sony aspoň jedno PR oddělení mají, a ti by jim snad vysvětlili, co by to udělale s jejich renomé v očích společnosti :)
  • Přeju mu hodně štěstí :)
  • Jo a stim vyfukem jsi zase uplne mimo copad ti sony zaluje za jakou znacku HDD tam mas dat nebo klavesnici,mys,ovladac,usb atd.? V tomhle je sony mnohem otevrenejsi nez konkurence

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit