Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Strašně vtipné.Já vás žádám o radu a vy si z toho děláte srandu.
    Mohl by mi někdo opravdu pomoct?
  • no ty ses taky pekny blabol *1*
  • Hanzales
    Presne tak nejak to vidim i ja, obavam se stejnych scenaru a jsem rad, ze nejsem sam :)
  • Takže předávání znalostí, které člověk může využít pouze a jen pro svoje účely na svém majetku je špatné? A proč? Neřeknu když někdo bude prodávat nebo rozdávat knížku "jak si vyrobit svoji atomovou bombu" to je jistě špatné, ale když někomu pomůžu hacknout opět JEHO konzoli, tak to se ti zdá špatný? Když si zabouchnu klíče v autě a kámoš se stejnym autem mě naučí se do auta dostat nebo mi poskytne prostředky, ty by si ho hnal k soudu?

    Ten příklad s brokovnicí je extrémní a v tomhle případě si myslim zcestný, jako příklad presumpce viny se mi to nejlepší zrovna moc nezdá, protože ta zbraň má snad jediný primární účel a tím je střílet a ublížit takže je pochopitelný, že tě nepustí do letadla, ale čím tvůj hack někomu ublíží? komu a jakou škodu způsobíš? je snad jeho primární účel užívat pirátské hry? a i kdyby, tak jakou škodu a komu tím způsobím když pouze UMOZNIM hrat na konzoli pálené hry? Odpověz si na ty otázky a je to : )

    Jinak s tim letadlem, co ty víš, zbraněma to začlo a končí to tak, že ti dneska ruce strkaj pomalu až do řitě, to je postupný omezování svobod v praxi za trochu dávky bezpečí.

    Na nějaký plus a mínus s*re pes, to je pro honimíry : )
  • Jinak celé tyto kauzy dokazují, že nějaké autorské právo je pěkný blábol, který akorát brzdí vývoj.
  • A Sony má u mě utrum, plánoval jsm koupi PS3, jného zařízení Sony, ale tímto krokem si to u mě Son pokazilo, a odemne nedostanou ani korunu. Zlatý Microsoft.
  • Tak si zavolej do Sony na servis. Určitě ti rádi poradí.
  • Ne ne ne, já to bych to odsuzoval pořád, ale podle všeobecné morálky a myslím že i podle federální ústavy by to bylo v pořádku. Říct "Hacknul jsem si svoje PS3!" je v pořádku, podle zákona, ale "Hacknul jsem si PS3 a můžu ho zdarma hacknout všem" už asi ne.

    Ano, to se mi líbí. Jinak bych taky měl mít svobodu si do letadla vzít brokovnici, pokud slíbím, že nikomu neustřelím hlavu. Presumpce viny. To je to zakazování svobod, aby se předešlo špatnostem, jen použité v extrému. A samozřejmě by bylo lepší, kdyby Sony otravovali jen ty, co si hrají s firmware a hardware PS3, ale to by se asi zcvokli (spell-check mi nabízí "zcvrkli", zajímavé). Někdo tu psal, že kvůli tomu svojí PS3 vrátil za peníze, takže to asi jde. Tak se taky lidé mají chovat, když se jim něco nelíbí, nemají to používat. Kdybych uzavřel smlouvu na lis aut (třeba) a v něm pak začal lisovat ... hmm ... děti, tak by se to druhé straně asi nelíbilo. Docela špatný příklad, ale nic lepšího mě nenapadá.

    Edit: a nechápu, proč ti někdo dává mínus za slušně podaný názor. Mám za to, že je to tu pro primitivní příspěvky jako USI napsal nahoře.
  • Doufám ,že hacker to prohraje a bude muset nahradit vzniklou škodu na což nebude mít peníze a schnije ve vězení zmrd. :D
  • sdfsd: "Tak ještě jednou. Ten linux na PS3 byl k ničemu! 256 MB paměti pro systém, pomalý disk, žádná akcelerace grafiky a omezený procesor. I komp za 300,- na linux lepší, tak proto."

    j, tak asi preto americka armada postavila superpocitac z 1760 kusov PS3 :)
    http://goo.gl/Ynk9B
  • Nevíte někdo,jak tu konzoli hacknout?Na googlu jsem našel root key.PS3 nemám,budu ji mít na Vánoce a tak bych to chtěl vědět dřív,než všechny odkazy na jeho root key zablokují.Děkuji
  • Zajímavé, že u PSP tohle neplatí... Příčinu lze najít poměrně snadno.
  • Tím chceš říct, že kdyby to nedali na internet tak to najednou neni nelegální a trestuhodné či aspoň odsouzení hodné? To je zajímavá logika, moc se mi nelíbí.

    Ale to je přece součást svobody, ať si to využívají jak chtějí, to je ta svoboda, to jestli je to pirátství nebo něco jiného už nehraje roli, nemůžeš lidi omezovat s odůvodněním "my jim zatrhneme pár svobod aby nemohli páchat špatné věci" to se ti líbí? presumpce viny? když Sony někoho čapne se staženou pirátskou hrou, tak prosím, ale za porušení ochrany svého přístroje? ani náhodou. A tohle odůvodnění ani neospravedlňuje porušení práv zákazníků, něco si koupim a za nějakou dobu z toho mého produktu odstraní něco co tam při koupi bylo bez náhrady, aniž bych o to stál, to ti přijde normální? mně teda ne, si zkus uzavřít nějakou smlouvu aby ti pak za nějakou dobu ta druhá strana do smlouvy něco připsala nebo umazala, jak se budeš tvářit?
  • """Sony konat může, ale jestli jí to bude něco platné to nevim, já doufám, že ne, mám svoji svobodu rád a nerad bych podobné manýry tam kde se mě to může i týkat.

    Ano, svoboda končí tam kde začíná svoboda jiného, pravda, právě proto podle mě neni Sony v právu, u prodeje PS3 zákazníkovi totiž začíná sovboda zákazníka a Sony končí. To sice neznamená, že je to správné, ale to je relativní, z pohledu zákazníka to správní třeba je, on si koupil PS3 s možností využít Linux, Sony mu to ztrhla (to ti správné přijde?) a on se tímhle brání aby opět získal to co mu bylo odepřeno.

    Vše je realtivní, já vim, že by si chtěl všechno spravedlivé a aby se nedělo nic co je podle tebe špatné a že by si všechny omezil v jejich svobodě tak aby nemohli páchat zlé věci, ale kromě toho že by si klesl níže než oni by nesměli existovat lidé jako takoví, pak by to šlo."""

    @Stan: Sony koná, protože ti géniové svoje děťátko poslali na internet, aby se poznalo se zbytkem světa. Proto na ně vůbec můžou. Jinak by mohli maximálně vztekle dupat nohama a mlátit pěstičkou do stolu.

    Pokud Sony nabízela někdy PS3 jako stroj, který oficiálně podporuje Linux, tak to samozřejmě je špatné. Ale pozor, jenom z části. Kdyby lidi nebyli idioti a se svojí svobodou uměli nakládat, nezačali by to okamžitě využívat k pirátským aktivitám. Proto jim to bylo odepřeno. Ano, za činy několika platí všichni, tak už to v době globalizace chodí.
    Já s tím problém nemám, jen se zastávám Sony. Nechtěl bych equilibrium, ale lidi s mozkem, který používají.
  • Ja stojim tedy za Sony. Lidi by meli mit urcitou zodpovednost. At si GeoHot s PS3 treba opejka topinky. Nebo at lidem vypaluje Linux. Ale proc proboha zverejnoval klic? Hloupej neni, muselo mu to bejt jasny. Otazkou je, jaky to bude mit dopad na prodeje. To samozrejme nevim. Ale kdybych byl podnikatel, udelal nejake zarizeni, za jehoz pouzivani se musi platit a nekdo zverejnil postup, jak to udelat, aby se platit nemuselo, tak bych se take branil. To je prece jasny. Co ja vim, tak nezakonne je sdileni software. Ale v tehle fazi se to sdileni uz blbe potlacuje. Bezprostredne tomu predchazi akce typu toho, co udelal GeoHot. A jelikoz se na to da jednoduse poukazat, je to jeden clovek, tak je urcite jednodussi resit tuhle pricinu, nez pak honit piraty po celem svete.

    At to dopadne jak to dopadne, jenom se modlim aby:
    1)Prodeje her neklesly (a tudiz neklesla podpora vyvojaru)
    2)Se po PSN neprohaneli cheateri (uz jsem neco cetl o editoru trofeji...no potes koste teda)
  • to: Dan
    přesně jak píšeš, jsem ke konzolím přistupoval při nákupu - primárně na hry + přehrávání DVD/BR. V mém případě je to i o pohodlnosti, a špatnou zkušeností s instalacemi pár her na různé počítače a jejich "chodem" na různých sestavách. Tady prostě vložím DVD a hraju. PC mám jenom na online hry (mimo jiné, ale bavíme se o hrách tak to tak beru)
  • Sony konat může, ale jestli jí to bude něco platné to nevim, já doufám, že ne, mám svoji svobodu rád a nerad bych podobné manýry tam kde se mě to může i týkat.

    Ano, svoboda končí tam kde začíná svoboda jiného, pravda, právě proto podle mě neni Sony v právu, u prodeje PS3 zákazníkovi totiž začíná sovboda zákazníka a Sony končí. To sice neznamená, že je to správné, ale to je relativní, z pohledu zákazníka to správní třeba je, on si koupil PS3 s možností využít Linux, Sony mu to ztrhla (to ti správné přijde?) a on se tímhle brání aby opět získal to co mu bylo odepřeno.

    Vše je realtivní, já vim, že by si chtěl všechno spravedlivé a aby se nedělo nic co je podle tebe špatné a že by si všechny omezil v jejich svobodě tak aby nemohli páchat zlé věci, ale kromě toho že by si klesl níže než oni by nesměli existovat lidé jako takoví, pak by to šlo.
  • @Stan: Ach, vy bojovníci za svobodu. Ano, my můžeme jen sedět a hádat se mezi sebou o kravinách. Sony ale může konat. A co se týká svobody ve stylu "svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného" na to ještě není společnost připravená a pravděpodobně nikdy nebude vzhledem k chamtivosti a nedostatku tolerance i ohleduplnosti. A je sice hezké, že v zákonu nikde není uvedeno, že prolomení ochrany je zločin, ale to ještě v žádném případě neznamená, že je to správně.
  • ale prd, žádný strachy, jak říkám, pár epizod Matlocka a budeš v obraze *5*
  • My jsme si Lemmings užili hlavně při multiplayeru, každej jeden ovladač a jelo se, ty mapy pak byly vždycky rozvrtaný jak ementál, nejlepší bylo posílání záškodníků do pracně vybudovaných cestiček :D Já se k pc dostal nejdřív v knihovně kde jsme pařili Golden Axe, nikomu to nevadilo :D

    Ta nostalgie, jedno oko nezůstane suchý, u genesis emulátoru mám skoro 50 her co hraju a další x co ještě čekaji až se k nim dostanu, ale na ty starý fláky nedám dopustit.

    Dobrej zdroj najdeš tady - http://www.romnation.net/ je tam snad všechno co kdy vyšlo na konzole všeho druhu, doporučuju emulator MAME, takovej Mortal Kombat tam má luxusní grafiku, jinak jako nejlepší emulátor pro segu se mi zdá Fusion.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit