Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mopped
    A ty si král mužských přirození, řekl bych.
  • Uprimne si planujem kupit PS3 uz len preto aby som vyskusal, ci sa vazne neda ten system nahodit... (ludia co mate zaujem, pozsrite si AsbestOS) hlupe mi ale pride to co sony spravilo, nakolko prva konzola podporovala a reklamovala moznost nahodit linux a plnohodnotne ho vyuzivat. (slim uz nie) Nakolko neprepokladali nasledky (hackovanie) tak nevidim dovod preco by za to mali zakaznici pykat. Preto sa plne stavam na stranu Hotza, nakolko si myslim ze ma pravdu a pravo nakladat s hardwareom ktory si zakupil, ako sa mu zapaci. Len mozno by som nebol tak odvazny ako on a nezverejnoval by som rootkey tym sposobom ako to nakoniec spravil on. Kazdopande, ludia v sony musia byt mierne retardovany ked spravili to co spravili.
    Este k tomu ze linux bol na PS3 slaby. Nuz, tam nikdy neslo o 3d akceleraciu, ale o neskutocny vypoctovy vykon tych CELL processorov 7*3,2GHz. + ram ma sice malu ale pri rychlosti 4,8GHz XDR ti to je jedno...
  • Sony je hlavně na nervy že výsledky zisků jsou znatelně horší než u PS2 a čekali určitě lepší výsledky než u PS2... Pokuď něco vlastním,budu si s tím dělat co chci - pokuď tedy někomu jakkoliv neubližuju.... Tudíž si myslím že má být sony ticho,ale hlasitě se ozvat v případě že zjistí,že někdo pouští vypálenou hru.V tom případě bych přes net konzolu uspal "na dobro".Neměli by lidem brát možnost "hrát" si s konzolí kterou si koupili za nemalý peníze (pokuď tedy nekradou přímo placený soft).Nemám ze sony opravdu dobrý pocit a mám pocit že se sony potápí se svou vlajkovou lodí... alespoň na mě celý to divadlo takto působí...
  • "stejne je to typek!" Alesi Smutny,autore tohodle clanku ,gratuluji,si kral dementnich blbecku
  • Nebude konzole - budeš hrát na PC nebo nebudeš hrát vůbec. Jednoduché, ne? *3*
  • No vidíš, a já (čistokrevný pécečkář) jsem naopak rád. Problémy konzolí můžou pomoct počítačovým hrám, výrobci se nebudou furt vymlouvat jen na PC pirátství a začnou si PC her opět vážit. Nakonec, až na PS3 místo 5mio kusů nějaké hra prodají jen 500k (zbytek rapid+torrent), ještě rádi budou vydávat i na PC.
  • Hotz má navíc deset dnů na to, aby vydal všechny „počítače, harddisky, CD, DVD, USB paměti a jakákoliv jiná úložná zařízení“, na nichž by se výše zmíněné nástroje nacházely.
    ------------------------

    ked mate prachy,mozete VSETKO.

    *11* F*U Sony
  • koukam ze games.tiscali jsou take pekne politicky korektni ovecky co?
  • Tady je vidět, že v tom učení někoho problém není, zámečníci se to učí, dělají se soutěže, je to i na netu a nic, ale geohota pronásledovat za to samé přičemž on je na tom ještě dobře, hackuje si svoje zařízení.

    3) Tohle říká čím dál více lidí, skoro v tom nevidim snahu o potrestání zlého skutku a dobro pro všechny, čím dál víc to vypadá na závist, že někdo si bude hrát hry zdarma a já musim platit : ) to nic ve zlém, nechci tě urazit, že bych to mířil na tebe. Já měl totiž za to, že když je něco trestné, tak je to trestné bez ohledu na to zda to dělám v přítmý domova nebo to prezentuju na netu : )
  • 1)Ano bylo
    2)Zavrel bych je vsechny *4* Chapu kam miris. Dobry argument :-). Taky ale nechci, aby nekoho zavreli :-). Jinak si ale nemyslim, ze je obecne dobry ucit lidi otevirat zamky. To by meli umet akorat zamecnici.
    3)To je taky tvoje vec. Ja jen kritizuju zverejneni klice. Ty si klidne hraj paleny hry, kdyz prijdes na to jak *3*
    4)Jo, beru, ten linux tam meli nechat. To ale nijak nemeni nic na tom, co udelal GeoHot.
  • Moje filozofie je taky neřešit problémy, ale jeho příčiny, jenže tohle je zrovna případ, kdy to nelze. Je to jak kdyby stát zakázal auta jako protní příčinu toho, že lidé pak bourají, nebudeme potírat špatné řidiče, ale rovnou zakážeme auta.

    Tuhle logiku prostě neberu a proto stojím za tim geohotem.

    Taky díky, bylo to slušný a věcný : )
  • Však neděláme nic jiného než že spekulujeme ^^

    Jenže ve snaze o potírání pirátství je tendence zastavovat to hned u zdroje, což se mi zdá jako fajn taktika. Ten hack má potenciál uškodit Sony. Sony se brání (zbytečně) a nejspíš Geohota používá jako strašáka. Kdyby jen seděli a nic nedělali, tak by si někdo mohl pomyslet "Aha! Nic se mi nestane, když budu vymýšlet způsob, jak zprovoznit na PS3 nelegální hry bez toho, aby si toho Sony všimla pak to otevřeně distribuovat." To by byli padlí na hlavu. Nehledě na to, že díky uzavřenosti systému je minimální možnost potkat cheatera nebo nějakého podobného idiota. Minimální možnost vnějšího vniknutí do systému, protože jakmile by se něco takového stalo a Sony by si toho všimla, patch na to by vyšel asi hodně rychle. Podobné hacky otevírají vrátka a někdo si může všimnou těch schovaných v křoví, které tam někde určitě je.

    Oh, asi jsem si to měl nejdřív celé přečíst. Jo, říkám, dělají z něj strašáka. Sice to fungovat nebude, jenže to jim nikdo nevymluví.

    Uhh...musím odsud na chvíli pryč, už mě bolí hlava. Ale děkuji za diskuzi ^^
  • Jako, že se zloději nejdřív učí od nějakýho geohota a až pak jdou loupit? Nebylo by fajn toho dotyčnýho zabásnout a udělat přítrž krádežím? : )

    To víš, že se pořádaji mistroství v otevírání zámků? Používají se paklíče co si můžeš normálně koupit na netu, nevšiml jsem si, že by měli oplétačky se zákonem když takhle ostatní učí jak otevírat zámky : ) proč je nikdo nezavře? možná proto, že je to nesmysl?

    Proč neni teda používání PS3 pro nelegální kopie her taky má věc, když u dvd či kazet to má věc je? v tomhle si protiřečíš.

    Kdyby PS3 nikdy neměla možnost použít linux apod. od svého uvedení a on udělal hack jen pro účely hraní pirátských her, tak řeknu, že je to neetické, ale i tak by to nebylo na soud a trest, takový je můj názor. Jenže situace je jiná a v takovém případě to nenazývám ani neetické, neetické je chování Sony, které mělo být u soudu za to co udělalo zákazníkům a podvedlo je, proč to nikdo neudělal, nechápu.
  • Jaká je to šance, zda malá, velká, to nemůže dokázat nikdo, vždy to bude jen spekulace. Stejně tak můžeme spekulovat, kolik páčidel se použivání pro páčení nějakých beden ve skladu a kolik se jich používá pro vloupačky : ) O spekulování ohledně toho kolik zbraní ve světě slouží pro obranu a kolik jich pro útok, no to snad radši ani nemluvě a takhle by se dalo spekulovat o všem: )

    Kdyby dal někdo na net návod na to odemčení, řeknu tak maximálně, je to idiot stejně jako to můžeš říci o geohotovi, ale postavit ho před soud? to bych neudělal, to až toho kdo tu krádež cizího auta provede.

    Obrana? To je sice pravda, ale tvoje obrana v letadle znamená např. zřícení letadla z důvodu prostřelení pláště či poranění někoho nevinného, to jsou ty důvody, pořád nevidím tu spojitost u případu s konzolí kde by došlo k tomu samému, já si hacknu konzoli a někoho nevinného ten samotný hack poškodí jak? způsobí ti zranění? poškodí majetek? ukradne peníze? pořád nevím. Personál nemá čas řešit zda je zbraň sportovní či nikoli, ani na to nemá třeba kvalifikaci. Ty ostatní předměty jsou jen důsledek toho, že se postupně ukrajují svobody za další dávku bezpečí aby si ve finále přišel o obojí, stalo se to už v tomhle, nechci aby se to stalo v dalších oblastech.

    Nejlépe by udělali kdyby bojovali s piráty, a ne s tím kdo nic neudělal a je jen pouze na ráně. Přijde mi to jako ty triumfální zátahy na děti a důchodce co si vypěstujou kytku nebo daji jointa místo toho aby zavírali narkobarony : ) Sony prostě dělá bubu na toho kdo je nejvíc vidět a je nejsnadnější ho potrestat a to i když nic neudělal a ještě se chlubí, protože na piráty co jasně porušují zákon nemaji, to by se museli moc snažit a hýbat zadkem a trochu přemýšlet.
  • Jeste k tomu kvartyru: Ne, vyloupeni kvartyru bezprostredne predchazelo to, ze ti nekdo ukazal, jak jednoduse lze obejit bezpecnostni system, ktery si majitel za velky obnos poridil a ted mu je k prdu. *3*
  • Sir, you won 10 internets.
    Ne vážně tys to zabil *1*
  • Trosku jsem to zjednodusil. Tim placenim jsem mel na mysli, ze platis za software, diky kteremu tu konzoli pouzivas *3* .

    Tak treba prolomeni klice CSS na DVD (znamy DVD Decryptor) bylo take reseno soudni cestou (program nesmel byt dale vyvijen).

    To jestli pouzivas(pouzivals) video nebo dvd prehravac k prehravani piratskych kopii je tva vec. Rovnez argument, ze se to tak bezne delo je lichy. Spravne to neni(ale jinak ano, pouzival jsem video k prehravani kopii filmu :-) ). Na druhou stranu jsem presvedcen, ze rozsireni vhs pomohlo prave "pirateni". Proto jsem nikde ani nepsal, ze to Sony nevyhnutelne poskodi. Jen chapu, proc se brani. Taky bych se branil.

    Ja vlastne ani nikoho nesoudim. GeoHot udelal neco, co podle me nebylo moudre a eticke. Chapu Sony. Idealni by bylo, kdyby Sony najmuli GeoHota, aby jim pomohl.

    Proste nechci, aby platforma PS3 dopadla nejak spatne. To samozrejme nelze jednoznacne urcit viz xbox360, ze? :-) Asi tak *1*
  • Doufám že tě navštíví ČPU a zabaví ti disky. A pak ti nasolej pokutu za porušení autorských zákonů.
  • Good point, jenže jde o to, že díky tomu hacku je to jistá, ne zrovna malá, šance, že Sony kvůli tomu bude přicházet o prachy a vzhledem k tomu, v jaké jsou situaci, tak by mě taky štvala taková věc. A co kdyby ten kamarád dal návod, jak odemknout tvoje auto na net, to by se ti líbilo? Jediný rozdíl je v tom, že v tomhle případě technicky vzato všechna auta vlastní Sony a lidi ví, jak je odemknout.

    Obrana. Sportovní brokovnice jsou taky. A co třeba kuchyňský nůž, benzín, deodoranty ve spreji... nic z toho do letadla nevezmou. Ten hack sice (podle Geohota anyway) nemá primární účel hrát nelegální kopie, ale to samé říkali o tom na PS2 a jak to skončilo... A nikdo nemůže zabránit vytváření a šíření nelegálních her. Upřímně, když porovnám kroky Sony s Ubisoftem, tak se mi zdají dost umírněné. Nejlíp by asi udělali, kdyby seděli a jen potlačovali nějaké velké problémy, ale oni vedou válku s hackerama a crackerama, kterou nemůžou nikdy vyhrát. Jenže to jim, ani jinému hernímu studiu, nikdo nevymluví.
  • A tomu, že mi někdo vybral kvartýr bezprostředně předcházelo vyrobení a prodej páčidla, tak to myslíš?

    Možná se pletu, ale za provoz a používání PS3 se přeci neplatí, platí se za hry, které se na tom hrají ne? Takže to je pletení hrušek s jablky. Takové video či dvd přehrávač přece funguje na tom samym principu jen s tim rozdílem, že tam většinou žádná ochrana k prolomení není, chápu tedy správně, že jsi dvd ani video přehrávač nikdy neměl a nepoužíval když tě tato kauza tak pohoršuje? protože co myslíš, používá se video a podobné přehrávače k přehrávání hlavně origo nebo pálených či kopírovaných věcí? : ) Ber to PS3 jako takové video, kde přehráváš sice originály když chceš, ale když budeš chtít, tak klidně i pálený věci, proč je to zrovna u PS3 problém?

    Nezákonné neni jen sdílení software, ale i jeho samotné stahování aniž by si ho sdílel, ale tím že si hackneš svoji konzoli přeci žádnou hru automaticky nestahuješ, takže kde je ten trestný čin?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší