Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zadnej uspech SOny nedokazala, jen si ted pekne natentovala do bot a to odnesou i jine firmy. Pokud toho Sony nenecha, bude uvolnena IDA databaze, Co to znamená, že reverzní inženýrství hypervisor by se okamžitě stala mnohem snazší pro jiné vývojáře, kteří používají IDA Pro Disassembler..... Takze RIP SONY.
  • to tak vidim: ho zrovna zazalovali a on jim hack doma lednicky, sporaky atd. je to borec. jen tak dal. Hoyte nebo jak se jmenujes. pujdem do ulic jestli ti najdou i toho crackleho Super Maria
  • Tak mu treba pičusovi a radsej nech sa da ostrihať.
  • Tak proc si teda PS3 kupujeme kdyz si s nimi nemuzem delat co chcem *4* Podle meho nazoru kdyz si clovek koupi PS3 za sve penize tak si s tim muze delat co chce to uz spolecnost sony nemusi zajimat co si clovek s konzoli udela,Sony za PS3 dostala zaplaceno tak v cem je problem.Spravna otazka byla jestli PS3 konzoli opravdu vlastnime nebo ne. *4*
    • Vlastnis hardware, nikoli software, to zustava ve vlastnictvi sony. Ty mas pouze licenci opravnujici k urcitemu pouzivani software a to co udelal hacker je uz mimo toto opravneni a poskodil jim celou platformu, to jest síny, herni vyvojare i hrace.

      Tohle je jeden z dusledku: http://ps3.novinky.org/view.php?cisloclanku=2011010079
      • Pěkné. A vsadím se, že většina z těch poškozených hráčů fandila tomu přizdisráčovi. Hold všichni dělají ramena, dokud se to nestane jim.
  • ale ved samozrejme ty si mozes urobit so svojou PS3 co chces
    -kludne si tam daj aj motor z vrtulnika ak to dokazes a ani pes po tebe nestekne

    Lenze dnes je vsetko o peniazoch a pan hacker sa chce ukazat ako zachranca a spasitel majitelov PS3 konzoly ktori prisli o moznost instalacie LINUXU /teda aj ja k nim patrim/ a rozhodol sa ze do sveta vypusti kody ktore davaju plny pristup do systemu a teda otvoril BRANU PRE PIRATENIE ale mozes tam samozrejme mat aj ten svoj LINUX

    Lenze ujo SONY prichadza o pekne prachy + ma to aj dalsie nasledky
  • este sa to len rozbieha ale zachvilu bude coraz viacej chmulov co budu cheatovat a podvadzat a teda sa to dotkne kazdeho poctiveho hraca
    Ak sa to dostane az do takeho miery ako na PSP /dufam ze nie/ tak sa bude kazdy vyvojar urcite "trhat" aby urobil hru na PS3 pretoze ho tam bude cakat "neskutocna vidina" ZISKU.

    A take mensie studia ktore sa len rozbiehaju /bez zastity/ a vytvoria daku skvelu hru ale predaje budu minimalne , tak ich to znici.

    ale inak sa to nedotkne nikoho
  • ale tak jak to popisujes ty se me to jevi jako nesmysl ze strany SONY

    protoze jestli sem to dobre pochopil(nemam konzoli) tak on vlastne otevrel(znovu?) moznost "instalovat" si do konzoli ruzny software ne? a natom by preci SONY mohlo vyvarit hroznej majlant?! nebo snad ne?!?.....mozna je to cely blbost tak me kdyztak opravte:P
    • ach to mela bejt reakce na starsi prispevek :/ :D
  • Ochrany her hrace obtezuji. Na bezpecne platforme je vyhodou, ze tám hraci nejsou obtezovani.

    A jakakoli ochrana jde prolomit, stejne jako jakekoli dvere jdoý vyrazit. Bezpecnost nikdy nemuze stat jen na technickem opatreni. Vzdy musi byt podporena á ochranou pravni. Geohot si zaslouzi dozivoti, protoze znicil jedinou bezpecnou platformu a zpusobil miliardove skody. Jedinec ktery neco takoveho schvalne a opakovane udela je spolecensky velmi nebezpecny. Ma schopnost hacknout i armadni systemy a rozpoutat valku a zadnou zodpovednost a svedomi.
    • sry ale ty jsi asi kus debila
      dozivoti? ked ozran zabije autom cloveka dostane 5 rokov, ale ked niekto spravi akoze niekomu financnu skodu tak dozivotie???
      za zabitie 10rokov, vrazda tiez nezvykne byt dozivotie...ale za hack ktory neublizi ziadnemu cloveku dame dozivotie
      toto je fakt skvela logika
    • jak by řekl klasik "Tohle jsou opravdu moc špatná slovíčka a falešné větičky"
    • ty vole, ty uz to sony nehul ... *1*
      • Co z toho jsi nepochopil?
    • To je odpoved na: 28.01.2011 09:09 Stan (anonym)
  • Ja geohotovi preji, at se smazi v pekle. Investoval jsem do ps3 a her desitky tisic korun a jeho stupidni a bezohledne jednani me poskozuje. To ze poskodil Sony a herni vyvojare bude mit neblahe dusledky v rozmanitosti a kvalite her, protoze se ted snizi priliv penez na tuto platformu. Krom toho uz se zacinaji hackovat jednotlive hry s cilem uskodit hracum. Viz napr. toto http://ps3.novinky.org/view.php?cisloclanku=2011010079. A ocekavam, ze driv nebo pozdeji prijde i utok na nase penezenky v psn. Nákdo normalni nemuze mit z hacku ps3 radost. Zlodeji si klidne mohli realizovat na pc nebo xboxu a jedinou slusne fungujici ps3 platformu mohli nechat na pokoji.
    • No vidíš, a já (čistokrevný pécečkář) jsem naopak rád. Problémy konzolí můžou pomoct počítačovým hrám, výrobci se nebudou furt vymlouvat jen na PC pirátství a začnou si PC her opět vážit. Nakonec, až na PS3 místo 5mio kusů nějaké hra prodají jen 500k (zbytek rapid+torrent), ještě rádi budou vydávat i na PC.
    • Jak tě to poškozuje? Že se cheatuje a nabourávají účty hráčů? Heh, tak to by si se měl spíš obrátit na Sony ne? to je ukázka diletantismu Sony, kdy se totálně vykašlali na nějakou ochranu a spoléhali na špatné zabezpečení a neobtěžovali se řešit další možnosti jak to zabezpečit. Je to jak kdybych ve svojí bance zamknul dveře a byl vysmátej jak jsem si to zabezpečil, ale ejhle, on ty dveře někdo odemknul a já jsem v pr... protože už žádnou jinou ochranu nemám.
      • Každé zabezpečení, jak se ukazuje, jde obejít. Sony ho neměla zas tak špatné, ale abych použil Tvého příměru - Nikdo "do mojí banky" neměl co lézt, a když tam někdo vleze, tak ho tam zazdím a nechám chcípnout hlady... - a já jim to přeju... *2*
      • kriste!! vy to tady pořád k něčemu přirovnáváte, ale přitom je to úplně něco jiného!!...já to prostě vidim tak, že nějakej rozmazlenej fracek mi hacknul konzoli a tim pádem nemůžu hrát tak jak jsem hrával do teď!! ať se proslaví někde jinde, třeba ve sportu- to by byl borec!! ale to ne...oni by ho dostali na dopingu!!!
        • Co to meleš? hacker ti hacknul tvojí konzoli? hacker hacknul pouze svojí konzoli a nabídl tu možnost každému kdo si ji chce taky hacknout ať si ji teda hackne, tvůj majetek to nijak nepoškozuje. Nebo ti hackem tvoji konzoli rozbil nějak na dálku? ukradl ti z ní něco? nebo o čem to vůbec mluvíš?

          Koukám, že nevíš která bije.
          • Jsi vedle, hacker hacknul a poskodil software ktery mu nepatri a za jehoz pouzivani jsem zaplatil, cimz poskodil i me.
            • co je to za nesmysl? tim, že si hacknul svojí konzoli poškodil software v tý tvojí? no to je mi zajímavé.
    • fuh, aka reakcia.
      ono problem je aj inde.
      a to tam, ze sony nanutilo kazdemu update, ktory zrusil moznost otheros; a teda pre teba asi nie zaujimava vec, pre mna zaujimava bola...
      keby sony umoznilo homebrew hry, tak by si sa az cudoval, ale pekne kusky by sa objavili... a ano, bohuzial zverejnenie kluca sposobi aj vela zloby.
      ale takto to apriori odsudzovat je tiez kratkozrake a velmi jednostranne...
      • jestli ti vadí, že nemůžeš mít linux na ps3 tak si ho nainstaluj do pc. mne osobně ta funkce other os přišla nepotřebná a na to, že ps3 umí spoustu věcí mě to připadalo už moc zbytečný. Jenom lituju ty chudáky, kteří si stáhnou hack aby mohli hrát pirátské hry a všichni kdo se podílely na hacknutí ps3 by měli být potrestáni, souhlasím s eee.
        • Tobě osobně přišla nepotřebná, to je sice moc hezký, ale jsou tu tisíce, možná miliony zákazníků, kterým ta funkce přišla hodně potřebná a mimo jiné si to koupili i kvůli tomu.

          Heh, ani nevim kolik věcí je mi úplně na nic, ale stejně je musim z daní platit, nehceš spíš bojovat za tohle? :D
        • Ako to tu tak citam tak vacsina uzivatelov PS3 a asi aj XBOX su naozaj total .... Pride mi to ako za komancov. Nulova sloboda ale hlavne ze vsetko "slapalo" uzasne :D Proste stat staraj sa = Sony staraj sa co posles to ja zozerem len aby som nemusel uvazovat nad niecim ja. Ja chem iba drzat gamepad a stlacat tlacitka. Vo vacsine pripadov to tak asi aj je:(. Cest tym ktory maju nejaku tvorivost a snazia sa aj na PS3 nieco vymysliet.
          • No já si "svobodně" kupoval PS3, abych na něm hrál a ne něco "vymýšlel". Jestli jsem proto "total ....", tak ať *3* I přes všechny firmware mi funguje vše co k tomu potřebuji..., možná proto že nejsem pirát....
            • Ano, presne s timto jsem tu konzoli kupoval, na hrani her a koukani na bd filmy. Ocenoval jsem bezpecnost platformy a ze je parazit free. Kdo chce byt kreativni, ma k dispozici otevrenou platformu pc, nebo pro ps3 vyvijet legalne, nic ho neopravnuje nabouravat tu uzavrenou.
            • to: Dan
              přesně jak píšeš, jsem ke konzolím přistupoval při nákupu - primárně na hry + přehrávání DVD/BR. V mém případě je to i o pohodlnosti, a špatnou zkušeností s instalacemi pár her na různé počítače a jejich "chodem" na různých sestavách. Tady prostě vložím DVD a hraju. PC mám jenom na online hry (mimo jiné, ale bavíme se o hrách tak to tak beru)
            • Tu nejde o to ze ci si pirat alebo nie. Ide len o to ze naozaj je to nakoniec iba konzola na "hraj hry a obsah ktore chceme iba my Sony". Ak to ludom nevadi tak potom je to ok ved vela ludom nevadi platit za tu istu hru 30% viac ako za PC verziu je to o vkuse a mozno aj trochu o rozumnosti.
  • Skoda, ze to chalan lepsie nepremyslel a nechal sa ztrhnut potrebou byt slavny a znamy. Ovela lepsie by urobil, keby niekde anonymne rozkopiroval potrebne informacie a pozeral, ako sa Sony bezmocne nadrapuje a prska. Takto mozu mat aj nejake zadostucinenie.
    Nie ze by som neuznaval pravo vyrobcu na ochranu pred pouzivanim nelegalneho softveru, ale system - predaj pod cenou predavaneho zariadenia a nasledne zdieranie na softverovom vybaveni je otrasny. Alebo obmedzovanim, ako zariadenie pouzijem. Je to ako keby ste mali leasing a kym nenakupite od sony softver v urcitej hodnote (kym nebude SONY spokojne), tak konzolu nevlastnite.
    • Nj. jenze takhle to ma nastaveny i xbox jedina konzole ktera nebyla dotovana je wii. a je to hodne videt na vykonu a cene konzole *3* . A stejne na ni nespustis jiny soft nez schvalenej od nintenda takze o nicem.Konzole je na hry a to ze na tom vydelavaj vyrobci konzoli to je ku prospechu zakaznika shlediska pokroku a vyvoje konzole a jeslti s tim mas problem nemusis nic kupovat. A ta tvoje primera s tim leasingem je preci uplne mimo. *7*
      • to je reakce na Kyleho *4*
    • Pokud se ti nelibi obchodni model dotovane konzole, tak si proste tu konzoli neporizuj a nenic system, ktery jinym vyhovuje a kteri si ji bez problemu poridi.

      Ja s nim problem nemam, bez toho by se napriklad nemohlo prosadit nove PSP2.
      • Na svém zařízení si snad mohu ničit systém jak uznám za vhodné, ty si se svou konzolí na oplátku dělej také to svoje, třeba ji vyhoď z okna, já tě za to určitě žalovat nebudu a ani nebudu říkat, že si mi rozbitím tvé konzole tu mou poškodil.
        • Zdarec Stane s tim stebou sohlasim muzes ji treba vyhodit z okna nebo cokoli za to te nekdo opravdu zalovat nemuze a ani nebude.Bohuzel hack od Geohota je trosku jina situace nejen ze se hrabe v copyrightu firmy Sony http://latrine.dgx.cz/copyright-a-jak-spravne-chapat-gpl ale tim ze prolomil ochranu konzole a dal na net navod napomaha nelegalni cinnosti a vznika financni strata z prodeje her ktera nebude mala.
          • zdar : )

            tady mícháš trošku jablka a hrušky, v tomhle článku se totiž řeší hlavně software jako takový, ne nějaký basic OS v mechanickém zařízení, protože takový basic OS máš snad ve všem co strkáš do zásuvky : ) ještě nikdy jsem neslyšel o žalobě za to, že si pošteluju třeba autorádio apod.

            Za napomáhání k nelegální činnosti by si mohl označit i prodej paklíčů, komponent k výrobě bomb apod. a ejhle, ono se to vše prodává to naprosto legálně a ti lidé na tom vydělávají, geohot ne, způsob vyčíslování škody už je kapitola sama pro sebe.
            • Vlastně jsem se spletl, tuším, že dostal jeden dollar, kterému poslalo sony na účet aby mohli tvdit to co tvrdíš ty, už jen tahle praktika mě utvrzuje v tom, že proti němu maji prd. Ale ovšem, můžeš klidně říci, že to neni pravda a je to výmysl. Netuším, kde bereš tu jistotu ty, že za to určitě dostává peníze. čím si vydělává netušim.

              mimo špatný směr? vysvětli proč.
            • Muzes mi rict kde beres tu jistotu ze Geohot nedostal zaplaceno za prolomeni ps3.Cim si vlastne Geohot vydelava ?S tema paklicema a kompomentem k vyrobe bomb jsi uplene mimo spatny primer
        • Ten software neni tvuj, s tim si delat co chces nemuzes. Tak je to jednoduche.
          • Co Geohot udelal nebo ne nevis. Custom firmware je nelegalne upraveny software, ktery patri sony a ktery nekdo siri. Ja myslim ze na tom se Geohot rovnez podili, resp. skupina se kterou na tom hacku pracoval.

            Co Geohot udelal a k cemu se priznal je samotne hacknuti te konzole a zverejneni tech klicu. I to je uz poruseni te licence a nemel na to pravo. Proto je pred soudem a vzhledem k obrovskym skodam si zaslouzi ten nejprisnejsi trest. Licence je zde http://www.scei.co.jp/ps3-eula/ps3_eula_en.html

            Firmware je software vazany na hardware a s hardwarem imho prodavat lze. Pokud ne, tak jsou ty prodeje nelegalni, ale nikomu to nevadi.

            Jo, asi nekdo podplatil toho soudce, co rozhodl ze Geohot je nevinny, kdyz poskodil Apple, jinak to byt nemuze. Asi nejaci konkurenti Apple. Bohuzel to musime respektovat, v obou pripadech.

            To neni to same, nahrat na desku jiny bios je na urovni nahrat do ps3 jiny firmware. Pokud by Geogot naprogramoval pro PS3 vlastni operacni system a nahradil jim stavajici firmware bez nelegalniho zasahu do nej, tak s tim sony nebude mit problem.
            • Ne, to opravdu nevím, já čerpám jen z toho co čtu, a v článcích se jasně píše co údajně udělal/i. Jakákoli jiná věc je čistě spekulace a výmysl.

              Tohle je pořád dokola, odkážu tě jen na předchozí diskuzi, už bych se opakoval. k tý ochraně ve hře, neměl by si bejt nasranej na výrobce her, že se vykašlal na ochranu ve hře? Za kym bych si šel asi stěžovat, kdyby mi někdo ukradl auto z hlídaného parkování a já bych na základě jejich odfláklého řešení ochrany přišel o auto? Budu se vztekat na nějakýho zloděje, který jen využil příležitosti a stejně ho nenajdu? Ne budu nasranej na ty co zajišťovali ochranu. Tohle je ukázka diletantismu a amatérismu Sony, kdy je nějakej študák takhle vyhmátne :D Já hraju CoD2 a cheateři mě štvou, ale jak se říká "příležitost dělá zloděje" takže mě nepřekvapuje, že někdo cheatuje, mě štve, že s tim nikdo nic nedělá a je to umožněno vývojáři hry, takhle celá ochrana stojí jen na adminech, tudíž na lidech, kterří to dělají dobrovolně a bez vztahu se vývojářskou firmou.

              Geohot nemohl? Jak to víš? Stejně tak se říkalo, že nejde prolomit ocharana a jde to. Ale dobře, takže čistě hypoteticky, kdyby se mu to povedlo, myslíš, že by v Sony seděli a točili palcema? :) prosím odpověď.
            • Haha, to jsi teda dobry, kdyz vis, co vsechno Geohot udelal. Jak jiste vis, spolupracoval s jistou hackerskou skupinou, co z toho udelal on a co ta hackerska skupina?

              Znicil ochranny system, ktery chranil ekosystem platformy ps3, protoze branil piratstvi her, hackovani her a provozu neautorizovaneho software. Timto na platforme PS3 umoznil piratstvi ktere ma prime a znacne ekonomicke dopady na vsechny vydavatele a vyvojare her. Dale umoznil cheterum kazit zabavu vsem slusnym hracum (viz treba mw2, nabourani systemu trofeji a dalsi). Protoze prestala fungovat ochrana na urovni systemu, bude muset byt zavedena ochrana na urovni her, ktera vsem slusnym hracum bude otravovat zivot. Dale se tu otevira moznost k sireni skodliveho software, nabouravani konzoli hracu, vykradani jejich penezenek a dalsi pokoutne hackerske aktivity. To vsechno vede ke snizeni atraktivity teto platformy s dalsim vyznamnym ekonomickym dopadem.

              Nemuzes si upravovat bios, pokud ti to jeho licencni podminky nedovoli.

              Geohot nemohl udelat nic legalniho, co by umoznilo hrat piratske hry, o tom to prave je. A proto je nutne lidi jako je geohot za jejich porusovani zakona tvrde trestat. Nic jineho jim v jejich zlem jednani nemuze zabranit.
            • Já myslím, že vím, v článcích to již bylo řečeno a o žádné prodávání, instalování atd. tam řeč nebyla.

              K jakým škodám? řekni mi jakou konkrétní škodu způsobil. Podle té licence nesmíš tu konzoli ani prodat, proč se to tedy děje dnes a denně? a to dokonce tak, že se na tom lidé obohacují zatímco geohot se na tom co udělal neobohatil. Nikomu to nevadí? A proč? vždyť jsou to škody, které jsou do obrovských částek, proč se jedno toleruje a druhé ne? protože se geohot nehodí do krámu sony? : )

              Ano, musíme to respektovat, myslet si můžeme své : )

              Jak to, že to neni to samé, já přeci mohu upravit ten stávající bios nebo jakýkoli jiný basic OS v jiném zařízení, nebudu tam dávat jiný.

              Opravdu si myslíš, že kdyby geohot udělal "něco" co by obešlo ochranu PS3 a umožnilo hrát pálené hry aniž by tim zůsobil jakýkoli zásaha do jejich basicOS, že by Sony nic neudělo a mávli by rukou? ale no ták : ) četli bychom ty samé články, to mi věř.
          • takže bios na desce, systém v mojí kalkulačce a v dalších zařízeních, kde zajišťuje chod toho zařízení neni můj když jsem si ho koupil? za špatnej flash biosu nebo poškození systému v mojí kalkulačce čímž změním funkčnost mám jít podle tebe k soudu? *7*

            U PS3 je někde výslovně napsáno, že ten základní OS zajišťující chod PS3 je tam jen pronajmut a že vlastním pouze mechanické zařízení, zatímco na základní OS mám pouze licenci? To by znamenalo, že svou starou PS3 ani nemohu prodat dále, prostě tak jak je to u licencí softwaru běžné, ale přes to se konzole z druhé ruky prodávají úplně svobodně, jak je to možné?

            Sony se dopustila první podvodu, odstranila bez náhrady funkci, kterou jsem zaplatil, nevidim problém v tom si jí vrátit, Sony je ten kdo by měl jít k soudu.
            • Jistě, že ho nesmíš prodávat, instalovat dál apod. ale to geohot přeci vůbec neudělal, to je snad jasné.

              Máš nějaký rozumné vysvětlení proč je možné kšeftovat s konzolema? Jak to že funguje prodej z druhé ruky a nikdo s tím nic nedělá? to jsou škody do milionů, máš nějaký nápad proč? a proč je možné prodat jakékoli zařízení s takovým basic OS a nikdy s tím nikdo nic nedělal? Ještě kdyby to šlo, zkus sem dát tu pasaáž, kde se hovoří o tom, že basic OS v PS3 je zákazníkovi prodán jen jako licence, díky.

              Pokud tak soud rozhodl, asi to nedělal zadarmo a rozsudek je to zcela nepřípustný, ovšem "money talks"

              maner - v tomhle případě to nevadí, to je známá věc, ale když si upravim software ve svý konzoli jinym softem než od výrobce, tak jdu najednou k soudu? trochu na palici ne? máš nějaké vysvětlení? vždyť je to ten samý případ - úprava basic softwaru ve svém zakoupeném zařízení softwarem, který neni od výrobce.
            • STANE Porušení copyrightu je trestné a nemorální. Tohle si precti http://latrine.dgx.cz/copyright-a-jak-spravne-chapat-gpl a to nemluvim o tom hacku
            • Pozor flashnuti biosu je uplne jina vec tady vyrobce umoznuje update systemu na desce.Tim ze si to flashnes jinym softem nez kterej ti da vyrobce je tvoje volba tim ze si poskodis vyrobek nevznika skoda vyrobi ALE tobe *11*
            • oprava: pri prvnim spusteni konzole
            • Ano firmware neni tvuj a nemuzes si s nim delat co chces. Za neopravnene uzivani tohoto software muzes jit k soudu. Poskodit si ho muzes, ale nemuzes ho napriklat zkopirovat a pouzivat v jinych zarizenich, ktera vyrabis.

              Ano, je to v licencnich podminkach, ktera jsi odsouhlasil pri prvnim spusteni software a ktere odsouhlasujes vzdy pri kazdem update firmware.

              Sony se podvodu nedopustile. Tuto kauzu resil soud a Sony prokazala, ze toto jeji jednani je zakonne a niceho spatneho se nedopustila. V opacnem pripade by ji soud naridil vratit funkci zpet nebo k nahrade skody.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit