Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 10/10? Pokud chcete netýmové netahové RPG, máte dostatečné železo, pak berte TES: Skyrim. Pro ty 10. Otázkou je, zda-li i lidem, co normálně rpg nehrají, a vy to víte, byste TES: Skyrim doporučili. A stále si myslím, že ne. Tudíž pro mne 9.
    • cau
      skyrim je moje prvni rpg prave začinam a zaučuju se do čarodejný skoly a myslim ze je to jedna z nejatmosferičtejsich her jakou sem hral
    • Nesmyslna logika, nemohl bys dat 10/10 nicemu. Zavody aut? Zkus mi nejake doporucit. Pro mne absolutne nezabavny zanr a i kdyby ses na hlavu stavel a bylo to dokonaly, nebavilo by mne to. Takze automaticky 9/10 i kdyby byl dokonalej.
      Totez plati o jakkoli dokonalem fotbalu. Ten si jdu zahrat ven ale na pocitaci? 6/10 dokonalymu fotbalu, kazdymu jinymu tak 2/10 max. Zkus moji neteri co hraje The sims doporucit nejdokonalejsi strilecku na svete ktera ani zatim neexistuje. Nehrala by ji.
      Hra ma vysoke prodeje. Kdyby byla spatna nemela by je. Navic i z tech prodeju 90% lidi co si koupilo Skyrim tech penez nelituje a litovat nebude i kdyz hru treba po 100 hodinach odlozi a bude vyhlizet datadisk pripadne dalsi dil a zase si jej koupi (nebo ukradne a zahraje).
      10/10 jen pro hru co se libi 100% hracu je nedosazitelna utopie.
      10/10 znamena - pokud vas tento zanr zajima, je to spicka ve svem oboru a nemela by vas minout. Skyrim tuhle podminku u mne splnuje.
      • Milý Xeene, naprosto tě chápu a myslím, že i ty jsi mě pochopil. Ano, podle mé logiky by 10/10 bych asi opravdu nemohl dát ničemu. Ani bych nechtěl. 10/10 bych dal hře, kterou by si podle mě měl zahrát každý, bez ohledu na věk, pohlaví, vzdělání, žánrové preference. Takže možná Solitaire, Miny, Monkey Island, Princess Maker 2 a pak už nevím. Ale tím nechci říct, že by každý měl 10/10 takto chápat, že takhle je to jedině správně. A ještě k logice - i logika může být nesmyslná. A ještě trochu, jsou žánry, kde existuje tak možná jedna nebo dvě hry tohoto žánru, což nutně znamená, že jedna z nich by měla mít 10/10?
      • farrao
        Poslední souvětí chápu, ale ten zbytek? *7* Ty přece mluvíš o čistě subjektivním hodnocení hry, což je u recenzí vyloučeno. Ty bys dal dokonalé závodní hře maximálně 9/10, protože ti prostě auta nešmakujou. Ale ať už má recenzent jakékoliv žánrové preference, musí na hru pohlížet co možná nejvíce objektivně. Říct, že dokonalému fotbalu bys dal 6/10 je přece blbost, protože dokonalá hra v rámci žánru si zkrátka zaslouží 10/10 a pouze pro tebe je to 6/10, protože neholduješ virtuálnímu fotbalu. Když dostale dokonalé RPG v rámci žánru 10/10, ale tobě se to nelíbí, protože RPG hry tě nebaví a i té "dokonalé" bys dal jen 6/10, neměl by ses k recenzi vůbec vyjadřovat, protože je určena pro hráče, které mají o RPG zájem, mají s nimi zkušenosti, rozumí jim... Tenhle příspěvek neber jako atak, pouze reaguju na tvůj comment a je možné, že měl kapku jiný smysl. V tom případě jako by tu nebyl *3*
  • JanJanoud
    Je jasné, že hra nějaké ty chybičky a možná i větší chyby má, ale s nádhernou grafikou, příběhem a hratelností to lze hodit za hlavu. Jinak bravurní recenze. A hodnocení 10/10 tam rozhodně sedí. *3*
  • 2XEEN-Gothic 1 jako zabugovanjesi verze Diabla? To uz chce sakra velkou fantazii. Nebo kupu Lysohlavek. *2*
    • Jen zkousim trollit trolla. *1* *1*
      Gothic jednicka mne nechytl, dvojku jsem nehral.
      • Chyba. Jednicka byla uzasna, dvojka taky a trojka... to je odpad ktery si nezaslouzi nest nazev "gothic". Jako treti Gothic uznavam Risen.
        • Leonidasss
          S nejnovějším Community patchem není zas tak špatný ani Gothic 3, odpadem bych tedy nazýval spíše Arcanii.
          • No, ona ta arcanie uplne nejhorsi nebyla, pobavil jsem se u toho, bral jsem to tak ze to neni gothic a on to gothic neni, jsou to jen "goticke povidky", ale souhlasim, nebylo to nic nez lehce nadprumerne RPGcko
  • trolo
    ako si nabindujete zbrane/kuzla atd na CISLA? vo videu to bolo spomenute ale ani za boha to neviem najst. oblubene poznam.
    • trolo
      vdaka moc chlapi! to mi ulahcilo prepinanie zbrani/kuziel + luku! pecka :D
      • MrSanta
        Jinak stačilo akorát si přečíst manuál *3*
        • trolo
          naco citat manual ked sa tu mozem opytat a nemusim to hladat. navyse ty citas manual kazdej hry aby si zistil ake moznosti poskytuje?
    • 100x to napiste
    • pridej si kouzlo/zbran do oblibenych ==> zmackni 'Q' vyber ktery chces a zmackni cislo (funguje 1-8) a je to *3*
    • Dej si veci, ktere chces mit pod cisly, do "oblibenych", potom ve hre stiskni "Q", dostanes se do nabidky oblibenych predmetu. Zvol predmet ze seznamu a stiskni cislo. To je vse.
    • Otevřeš si oblíbené, najedeš myší na položku a stiskneš číslo, na kterém tu položku chceš mít ;)
  • Uf, to je bolehlav. Zmáčknout "~", naťukat příjemných "FOV 85" a na jedno spuštění hry je vystaráno *1*
    • To je spíš na doktora, když tě bolí, že zbraň/ruce zabírají více prostoru na obrazovce.
      • To doufám nemyslíš vážně... Pokud jako rozdíl mezi větším a menším FOV vidíš pouze velikost rukou a zbraní na obrazovce, tak jsi na doktora sám. Obzvlášť v dungeonech je to na chocholouška.

        A změna v ini souboru dělala v Oblivionu neplechu. Ve Skyrimu už to spravili? S příkazem v konzoli funguje vše bezchybně.
    • Proč si to nenapíšeš do ini souboru?
  • "Skyrim není bezproblémová hra" Tak proč dostala desítku??? Desítku má dostat hra excelentní, bez bugů, bez jakýchkoliv problému a do oblasti videoher přinášející něco nového.
    • genki.sudo
      Dľa mňa si 10ku zaslúži.. 10 ku dostávajú top hry.. A skyrim JE TOP HRA... Btw ideálna hra neexistuje..

      Ináč za mňa, pokiaľ dal niekto deus ex 10-ku, skyrim si zaslúži aspon 11 xD
      • Jazz
        TOP HRA, hahaha!
        • BombCZE
          Chtěl bych vědět jak si představuješ ideální hru, uveď nějaký příklad a tím myslím z žánru RPG. *16*
          • kostejnesmrtelny
            S Jazzem nemůžete diskutovat. To prostě nejde. On je tady taková místní anomálie... *6*
          • Nejlepší RPG = žádné RPG *2*
          • niečo na štýl Falloutu 2, grafika a dĺžka hrania Skyrimu, príbeh a detailné vykreslenie postáv z trilógie Mass Effectu
        • ted momentalne si nemuzu vzpomenout na lepsi rpg s otevrenym svetem nez skyrim, tak to asi bude top.
    • Sice jsem taky toho názoru že desítka by měla vyjadřovat nedosažitelnou hranici(prostě cílovou pásku kdy se něco vyšvyhlo k dokonalosti), ale zas tak desítka nevadí, když si k tomu přečteš i recenzi. *3* Navíc jak se někteří proti Skyrimu obořili jen kvůli té desítce, to už nepochopím vůbec.
    • Hairy_Ass
      Takže podle hesla - na jedničku umí Pánbůh, na dvojku pan profesor, na trojku nejlepší student ze třídy, a o zbytek se podělí zbytek třídy? Takhle to brát nemůžeš. Hodnocení se definitivně změnilo, desítky prostě dostávají kvalitní (nejlepší) hry, nikoliv ty dokonalé. *3*
    • Jak bez bugu, jak noveho? Takze 10 nesmi dostat nic...
    • kostejnesmrtelny
      Kravina.
      • Protože vzhledem k obsáhlosti hry je tech chybek opravdu málo a navíc do konce měsíce prý bude patch a ten by měl ty horší věci opravit.
        • A navic takova hra bychazi jednou za par let. *3* Je skvělá, jen doladit koně :P Aspon ze je uz mod na jejich zrychlení o 1.5 nebo 2x. Podle mně si zaslouží 9,79 :P
  • Musím pochválit, velice dobrá a onjektivni videorecenze
  • jo AI me obcas dost irituje kdyz narazite treba na past kterou vy projdete bez skrabnuti a musite cekat na sveho pomocnika nez se "proumira" az nakonec a nejlip mi jeste pomoc.Potom se musim obcas pousmat nad hlouposti ze pomocnik neumi couvat tzn kdyz mate jednosmerku uz se ven nedostanete nastesti sem jeste nepotkal tak uzkou mistnost abych si neporadil a nedostal se ven *1* *1* doufam ze podobne veci opravi patchem
  • 10/10, 11/10 a brzo uvidíme 12/10, prostě games jedou a s ničim ani nikym se nemažou...
    • Trol.diskuzni
      Já jsem si ještě nedal tu práci s tím to spočítat, kolik těch 10-tek bylo od Deus Ex... potažmo by se dal vzít celý letošní rok. Myslím, že by to bylo velmi zajímavé číslo s ohledem na to, že redakce říká toto: "Nejvyšší hodnocení udílíme zřídka a pouze hrám, které v době svého vydání jasně vyčnívají nad ostatními."

      Jen takový dodatek - Nezměnili jste si ten desítkový text teď někdy? Mám dojem, že tam bylo něco o tom, že takové hry vycházejí jen jednou za pár let, pokud se nepletu. *15*
      • jenže, aby mohli desítkou ohodnotit hru která by jen vyčnívala nad ostatními (což podle mého názoru je prozatím portal 2), tak to by vývojáři museli hodnotit hry až na konci roku. A tuto úlohu, jak víme, plní ocenění "hra roku". 10 by měly dostat hry, které jsou něčím výjimečné, a to skyrim jednoznačně je.
        • Mě, teda Skyrim moc výjimečný nepřijde. V podstatě je to jenom další použití osvědčeného receptu s pár vylepšeními a bez vážných chyb, ale nic výjimečného.
        • Trol.diskuzni
          Já bohužel Portal 2 nehrál, ale určitě na mě působil více výjimečným dojmem než třeba Skyrim... Ale souhlasím s tím, že tyhlety radikální soudy (= hodnocení 10) by se měly nechat až na každoroční vyhlašování her roku (které tady koneckonců zavedeno redakcí je).
  • Lidicky mam takovej mensi dotaz, Skyrim jsem si stahl z netu Razor crack na vyzkouseni, dotahl jsem to na 24 uroven, celkem hodne Q mam hotovo mimo hlavni osu tu si schovavam na pozdeji,ale chtel bych se zeptat. Protoze je to skvela hra jdu urcite do originalky a nevim zda mi po preinstalovani pojedou savy z crackle verze, myslite ze to pojede ? Mam to riskovat se s cracknutym savem , anebo radeji pro jistotu zacit hrat od zacatku ?

    Apropo origo jeste doma nemam a uz mam abstak,kazdopadne nechce se mi pokracovat v hrani, kdyz bych jel od zacatku :-)
    • Sice nevim jak je to u Skyrimu s migraci savu mezi ruzne lokalizovanymi verzemi ( nezkousel jsem to jeste ), ale podle mne by ten save mel byt na 99% kompatibilni. Pro vetsi jistotu - prejmenovat v my games slozku skyrimu, instal origo ( asi cz verze predpokladam ), nastavit a spustit, aby se vytvorili cfg a slozka hry v my games - nakopirovat pouze save soubory.
      Ale rekl bych, ze skyrimu, tak jako u predchozich dilu TES bude rozdil lokalizace jedno, jelikoz je tato hra otevrena modum, cili lepe adaptabilni :)
      • Skyrim a savy?
        Odpověď ode mě bude jednoducná, originální počeštěný skyrim mi načetl i savy z pirátské anglické verze, kterou jsem hrál, než šnečí česká pošta hru doručila.
        Takže problémy asi nečekej :)
        • Potvrzuju že problém není. Já čekal na originálku pro změnu kuli "technickým" problémům shopu.
    • teda já jsem si chtěl pár měsíců počkat na patche ale neodolal jsem a už jsem taky objednal :-) Omlouvám se, vím, že to k předešlý diskuzy nesouvisí. Už je nějaký patch vůbec venku?
      • Ptach uz venku je,ale ne na CZ verzi hry. Ten by me vyjit(dle vyjadreni CENEGY) tento patek.
      • Jen nějaký menší, počkej si do 28.11. to vyjde novej a obsáhlej.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit