Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • frank.horigan

    Uncharted 4 je cajk. Tam to prostě "nepřestřelili".

    RAM to bralo do 16GB, VRAM do 12.

    A když se to trochu omezilo běželo to na všem ze stření střídy. 

  • frank.horigan

    Nebyl jsi při hraní až moc ve stresu? 

    Znám kamaráda, co na podobné radši kouká, protože přímo to hrát ho prostě moc vyšťavuje...

  • Páteční hereze: TLOU jsem hrál na PS3 a už tehdy byla větší zábava zkouknout gameplay než to doopravdy hrát. Jinými slovy, příběh je fajn, ale hratelnost se mi nikdy moc nezdála. No a teď je tu seriál, takže už vůbec není důvod řešit hru.

  • honcka

    Zrovna Uncharted byla úplně v pohodě 

  • Carnage666

    Jako úplně nejvíc fail tohohle portu je to že to měla na starosti firma Iron Galaxy, která  mimochodem portovala kdysi Arkham Knight (kterej musel být dokonce staženej z prodeje kvůli stavu v jakym byl) a Sony vlastní firmu Nixxes která portovala skoro všechny Sony exkluzivity kromě Uncharted (taky Iron Galaxy). A zrovna takovou pecku jako TLoU dá radši těm patlalům.

  • Tak proč Naughty Dog LŽOU a tvrdí že DOPORUČENÉ hardwarové nároky jsou:

     Paměť: 16 GB RAM

    Grafická karta: AMD Radeon RX 5700 XT (8 GB), AMD Radeon RX 6600 XT (8 GB), NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER (8 GB), NVIDIA GeForce RTX 3060 (8 GB)

  • sugyn

    Presne tak lamy, kupte si 4090 s 24Gb Vram, k tomu 128Gb system ram, k tomu high end Xeon CPU a nezapomente na 5 000w zdroj.

    Snad jste necekali ze hra z roku 2013 ktera bezi na konzolich za 500 eur co brzdi vyvoj ma bezet u vas na pc za 4k euro?

    If you are homeless, why don't you just buy a house, huh?

  • V dnešní době, kdy je běžné, že hra po vydání ještě 2 roky dostává podporu a někdy dokonce i dále mi přijde recenze v den 0 velmi rychle neaktuální a zároveň koupě v den 0 jako velké riziko, kdy zpravidla člověk kupuje nekompletní a rozbitou hru. Možná je na čase se nějak nad tímto zamyslet, protože vývoj her se vyvinul, ale způsob recenzí je desítky let stejný.

  • Aby to stihli vydat, dokud je hype ještě nahoře. Dát tomu rok odklad, tak prodeje nebudou takové. Prostě jednou na vlně seriálu, která za pár měsíců utichne. Takže to radši vydají teď, shrábnou prachy a možná to i časem opraví.

  • roman2277

    Uz je venku novy update 1.0.1.6. Opravuje velikost pameti hlavne.

  • Jako chviličku jsem uvažoval že bych ti vysvětlil jak moc seš mimo ale s*** na to protože to je fakt extrém.

  • Hidden

    Ano, jak jsem psal, kompilace shaderu jako takova neni problem, ani v nejmensim, rada her to tak dela. Ale ze to TLOU dela desitky minut (a v podstate to vyzaduje, aby vysledek nebyl straslivy), to nemohu nazvat jinak nez drzosti autoru, ze se nestydeli port takhle pustit ven. Na to neni zadna omluva, kdyz i lepe vypadajici hry to zvladnou (a ackoliv TLOU porad vypada solidne, ruku na srdce, vizualne to trhak v dnesni dobe uz take neni).

  • Morraw

    Když už se vehementně řeší, jestli oddělovat dílo od autora, tak se má i řešit jestli oddělovat technický stav od obsahu. Ono je jedno, když je hra desítková, ale kvůli mizernému portu je nehratelná.

    Mám starší hw, ale všechny porty (Horizon, Days Gone, GoW, Uncharted, Spiderman) mi jely skvěle. Proč si tohle Sony nepohlídalo, když je teď navíc kolem toho takový hype?

    Až doposud mi vše šlapalo až na porty z posledních měsíců. Gotham Knights jsou doteď katastrofa, Wo Lang ze startu nehratelný, Hogwarts Legacy taky viděl optimalizaci z rychlíku.

    Hry měly negativní hodnocení ale někteří nadávali, že hry jsou obsahově skvělé a lidi si mají počkat na patche. Já s tím nesouhlasím a technický stav by se měl výrazně podepsat na hodnocení

    Btw co si pamatuju, tak Horizon taky dlouho natahovalo shadery.

  • frank.horigan

    Kompilaci shaderů při prvním spuštění dělá hodně her na LowLevelAPI. (DX12, Vulkan). 

    Tyto API jsou "blíž hardwaru" a pro každý konkrétní PC musejí "nastavit" ideální množinu shaderů. U konzolí to odpadá, konzole je jedna. PC má konfigurací milion. 

    U TloU je toho hodně a trvá to dlouho - a bohužel, jde to přeskočit. 

  • frank.horigan

    Žiju tady a výše jsem psal že to next gen. Oni ti vývojáři asi neřešili co má většina, jinak by to nebyl nextgen :)  Mimochodem AMD měla karty s 12/16GB VRAM už před dvěma roky, to že nV u 3080 s VRAM šetřila je její věc a hlavně věc těch to za tu 10GB 3080 dali 35tis.

    Engine vzniknul přímo pro PS5, hádej jaká architektura GPU je v PS5.-..???  


  • frank.horigan

    Očividný problém je to hlavně pro lidi, kterým to prostě nejede, protože mají 16GB RAM + 8GB VRAM.

    A kromě pár bugů (snad) úvodní úpravy kompilace shaderů nepočítej s tím, že by se něco zásadně "opravilo".. Nebo máš dojem, že bez změny ve vizuálu jedním mávnutím "kouzelného patche" sníží nároky na paměť na polovic??? Jak?? Bez změny vizuálu asi těžko.

    Jak jsem psal, kňučíte, že konzole brzdí vývoj, a pak obratem kňučíte že to nejede. Ta hra není neoptimalizovaná, má jen nároky větší než většina (i než já) a ega to neunesly. 

  • Děkuji moc za recenzi.

    Mam dotaz : Chápu tedy, že hra je stejně dobrá jako na PS, tedy za 9/10 (nebo u někoho za 10/10), ale teď je ten stav tak špatný, že to je na 6/10. 

    Ale jak je na tom gameplay? Hraje se to stejně dobře jako na PS? 

    Ptam se protože na mě recenze působila na 8/10 nebo 9/10,  ale konečné hodnocení mě překvapilo. Což není vůbec výtka. A chápu, že hodnocení může jít výš po opravách. To bohužel zažíváme poslední dobou často. Cyberpunk by mohl vyprávět: -)

  • KrPa

    sony zase nezklamalo s porty :D z rok to bude mozna hratelne

  • iSpirit

    za mě je to šestka i na PS5.  Promarněná příležitost otevřít levely po vzoru dvojky a upravit gameplay také po stylu dvojky.

  • Lukyz

    Nerozumím tomu. Sony koupilo mistry na PC porty Nixxies a takovou pecku jako The Last of Us dali břídilům z Iron Galaxy, který úplně doprasili už port Arkham Knighta, že musel být na 4 měsíce opět stažený z prodeje.  To je taková škoda. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit