Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • iSpirit

    Vždyť máš PS5, ne? Jsi tady obhajoval Ragnarok do krve, tak proč kupuješ zprasenou PC verzi? 

  • frank.horigan

    Pokud tam mají doporučeno 16RAM+8VRAM tak podělali tu tabulku. Protože je to málo :)

    Ne pokud budeme vážní, v doporučených i pro HIGH mělo být těch 32GB RAM. To je celý problém a humbuk. 80% lidí má aktuálně 16RAM+8VRAM a když ještě přeskočili kompilaci, šla ta hra do kopru - další chyba vývojáře. Má to být víc blbuvzdorné.

    To jestli je žravost RAM (s hodně RAM stačí i 8GB karta) nějaká blbá optimalizace, podle mě nemá cenu o tom handrkovat - 16GB RAM dnes stojí méně než hra samotná. Prostě místo aby lidi dokoupili paměť za litr, vracejí hru s tím že je beztak celá nějaká blbá. Tabulka je špatně to je fakt. 

  • frank.horigan

    Sákysů?? Tak to já spíše stres je to přeci jen survival. 

    Teď celý PC svět objevuje jedničku, ale hlavní náklep byla dvojka.

    To bylo místy opravdu i emočně vyčerpávající.

  • Veskoslav

    Jasně, protože na konzoli to vždycky běží jak má. Jo počkat, neběží. Tam to ale krapet nejde opravit jinak než oficiální cestou....

  • frank.horigan

    Jestli je tak špatně tak ji nehrej. A máš vyřešeno.

    Hlavně ať ti těch 32GB RAM slouží.. 

  • To je zase diskuse. Kdykoliv někde řeknu, že konzoli mám právě pro to pohodlí, že stáhnu hru a hraju bez problémů, tak se vždycky dozvím, že na PC je to přece úplně stejné a s hrama nejsou problémy. A pak vždy člověk akorát pročítá na fórech tipy na neoficiální dll fixy apod :-D

  • Veskoslav

    Víte, co je nejlepší? 6700XT+5700X+32 nejrychlejších 3200 DDR4. A rozdíl v 1440p v high/normal jsou pouze v 1%. Vážně. V případě high je to 62/44 fps a v případě normal 62/57. Na průměrné fps to nemá absolutně vliv to nastavení. A vizuálně mi to přijde jako +- stejné jako u Uncharted. A ten jede na 6700XT 90/70 fps...A to byl taky zprasený port.

  • Veskoslav

    Ne to fakt nebyla. Mimo jiné jsi musel shodit aktuální verzi ovladačů od AMD, protože to padalo. Pak drasticky to žralo RAM (až 18 GB, zejména scény v zatopeném městě) a 1% propady byly taktéž úžasné:)

  • Vyšťavenej přímo ne, ale měl jsem dost zákysů, ze kterých jsem měl pocit že mne zdržujou od příběhu :)  

  • Bohužel dělám tu chybu že si občas čtu na internetu komentáře a diskuze a už tak nějak poznám kdy má smysl s někým diskutovat a kdy ne. V tvém případě to smysl nemá ale dneska jsem se docela dobře vyspal tak udělám chybu a dám tomu šanci. To že jsem se na to chtěl včera v****t ze mě nedělá zuřivce ale dík.

    Je sice hezké že sis našel v recenzích na steamu pár lidí kteří psali že jim hra jede špatně protože na to nemají sestavu ale co ti co splňuji doporučené požadavky a hra jim nefunguje jak by měla? Odpověď  znáš a myslím že i většina lidí tady v diskuzi ale byl bych rád kdybys ji napsal sám protože jinak ti to asi nedojde a pořád tady budeš patlat něco o RAM a VRAM.

    Moje sestava: Ryzen 9 5900x, 32GB RAM, RX 5700 XT 8GB a hra je skoro nehratelná. Rozdíl mezi nastavením Low/Medium/High minimální. Proč? Odpověď  je ta stejná jako na předchozí otázku ale zase to nechám na tobě. Mám totiž pocit že až pak by ti to možná mohlo docvaknout a přestaneš bagatelizovat problémy lidí kterým by hra měla fungovat bez problémů.

    Hra sice vypadá dobře ale to z ní automaticky nedělá nextgen tak prosím vytáhni hlavu ze zadku a zkus vstřebat všechny tyhle informace a zhluboka se nadechni a vydechni a zkus to napsat - ta hra je špatně - - - - - - - - - - - - - - .

  • Morraw

    To je na diskuzi. Ale recenzuje se aktuální stav, kde ten technický je stěžejní.

    Co to prakticky znamená pro mě? Podíval jsem se na recenze na steamu. 39%? Aha, zprasený port. Pass. Vrátím se ke hře až tak za 2-3 měsíce a to už bude i ve výrazné slevě. Takže fail. A je mi defacto jedno že za ty 3 měsíce to bude 9/10 hra.

  • Mozny DLL fix nejen z fora na steamu

    - V podstate jde o buglou novsi verzi souboru  "oo2core_9_win64.dll" v adresari hry, ktera zpusobuje problemy nejen s generaci shaderu pri prvnim zpusteni hry, ale i s plynulosti v prubehu hry.

    - Je mozny vadnej soubor prejmenovat (zalohovat) a nahradit jej starsi verzi tehle DLL knihovny z her jako treba "FIFA23", "Warframe" (obe potvrzeno) nebo pripadne z "Destiny 2" (nepotvrzeno). Pripadne jde starsi verzi knihovny vyhledat na webu. (linky na stazeni jsou i ve foru na steamu)

    - Samozrejme se doporucuje pockat na ofiko fixy, otazka je ale kdy vyjdou.

  • Derp_1337

    "Očividný problém je to hlavně pro lidi, kterým to prostě nejede, protože mají 16GB RAM + 8GB VRAM."

    Hele, nesnaž se to obhájit. Jak tady napsal Frantax níž: Vývojáři jasně do specifikací (na Steamu) napsali, že doporučené systémové požadavky jsou "16GB RAM a grafika s 8GB VRAM".

    Jestli ta hra nejede na DOPORUČENÉ sestavě, tak to očividně někde vývojáři podělali.

  • twicer

    Rozumím a nezávidím tohle technické dilema. :) Dle mého to v současném formátu, množství obsahu a velikosti redakcí nemá řešení.

    Další faktor je, že každému to může někdo dělat bordel jinde a v jiném měřítku. Zažil jsem oba extrémy. 

    Recenze nic nezmiňovala a já se topil v technických problémech a nebo recenze tančila jen kolem technického stavu hry a já za desítky hodin potkal pár drobností.

  • twicer

    A ty brepta... 🙂 Podejte si ruce.

  • nightborne

    U recenze něčeho vyloženě novýho možná, ale co když recenzuješ právě port? Tzn. hratelnost a mechaniky už se rozebraly v původní recenzi a právě jediný, o čem můžeš mluvit, je ten technickej stav.

    A pak vznikaj dilemata, který osobně z hloubi duše nenávidim, jako třeba zrovna v tomhle případě - nízký hodnocení jinak skvělý hře, nebo vysoký hodnocení technicky rozbitýmu produktu. Ani jedno člověku nepřijde "správně", což...

  • twicer

    Je to těžký, když to během pár měsíců zvětšiny vyřeší a odladí, tak tvá recenze, bude z pohledu budoucího nic neříkající a nějaký návrat k přehodnocení, na to prostě nemáš čas.

    Na stav by se mělo rozhodně upozornit, ale nemělo by to být stěžejní téma celého tvého textu, nebo hodnocení.

  • jack

    Souhlasím. Celá recenze je na9ku. A pak proto, že ostatní mají problémy 6ka. Chybí mi v recenzi specifika PC verze. Co ovládání na klávesnici a myši? Možnosti grafického nastavení? DLSS? Raytraycing atd?

  • vonTossis

    Ta hra není tak úžasná, ani kdyby to jelo ideálně. Přece jen ta samotná hratelnost není žádné wow. Ale zprasit to takto technicky, když už je kolem takový "hajp", to je na facku. :-)

  • frank.horigan

    Ty jsi mi ale zuřivec... :)


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit