Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pavel Makal

    No já mluvím samozřejmě jen ze svojí zkušenosti, protože se nechci pouštět do dojmologie o rozesílání přesných manuálů k recenzování (btw ta NDA jsou pro všechny stejná). A ano, vyzkoušet, proč chtějí vypnout HDR a následně o tom informovat není nic proti ničemu, v tom žádnou konspiraci nevidím a rozhodně v tom nikdo nikomu nebrání :)

  • iSpirit

    Pokud ses k tomu nedostal ty osobně nebo tady na Games.cz, tak  to je super, jen bych to automaticky neaplikoval pro všechny všude , protože v byznyse, kde se točí tolik peněz, by mě překvapilo, kdyby všechno bylo čisté a sluníčkové, jak to popisuješ. 

    Asi jsem naivní, ale kdybych dostal doporučení hrát s vypnutým HDR, tak ho okamžitě zapnu a zjistím, proč jsem dostal tohle doporučení, následně bych informoval čtenáře. Pokud to ovšem novinář neudělá, tak to beru buď jako selhání novináře, nebo že respektuje doporučení.

  • owny

    Mám hru objednanou, ale přemýšlím, že si ji na Switchi jenom vydumpuji a odehraju na PC v emulátoru. To by mohlo vymazat ten nedostatek ohledně technických problémů s výkonem. A taky problém s mým driftujícím joyconem. 😀

  • 0011

    Tak vzhledem k tomu, že jsem BOTW naposledy dohrál 2 týdny zpátky, nepochybuju že TOTK na novém systému budu hrát taky, a tam taky nejenom jednou. Co s tím provede day one patch uvidím zítra. Skoro jsem se bál, že se na mě nedostane, ale naštěstí mi přišlo potvrzení, že sběratelka je na cestě.

  • Pavel Makal

    Nemám tušení, proč ten či onen novinář recenzní kopie nedostává, sám jsem se nikdy nedostal pod tlak jakékoli herní společnosti, abych psal nějakým způsobem. A ad Jedi Survivor, ano, jak jsem psal, v průvodních dopisech může být popsáno, že něco nefunguje (a případně jak to vývojáři budou řešit), nikdo ale novinářům nebrání, aby na to upozornili :)


  • iSpirit

    ok, takže proč se preview kopie nedostanou třeba Sterlingovi? On sám to popisuje, že je moc riskantní pro tyhle korporáty, bere to jako benefit, že má v tomhle svobodu. Např. u Jedi Survivoru nedostali náhodou recenzenti "doporučení", že by měli vypnout HDR na PS5? Proč by někdo ve finále měl vypínat HDR, že jo?😉 V kolika recenzích jsme se pak dočetli, že na PS5 je HDR buglé? Hmm? 

  • Pavel Makal

    Promiň, ale tohle prostě není pravda. Žádné přesné manuály samozřejmě nedostáváme, v průvodních dopisech jsou jen vyjmenované věci, kterým se v recenzi vyhnout, ale VŽDYCKY jde o potenciální příběhové spoilery, tzn. ty pokyny mají především chránit hráče. Případně jsou tam uvedeny známé problémy, na které recenzenti v prerelease buildu mohou narazit, a jejich případné řešení. Za těch skoro osm let, co píšu o hrách, mi prošly rukama stovky NDA a tohle je fakt jenom mýtus :)

  • Corvus

    "Milovník Breath of the Wild ve mně Nintendu pořád věří a skálopevně doufá, že The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom bude famózní. Ten stejný milovník by ale po takové době chtěl a očekával něco víc než jen hrstku nových herních mechanik a vzdušných zámků." - Adam Homola ve svém nedávném skeptickém článku. Víc než koho jiného mě zajímá právě jeho názor na novou Zeldu.

  • iSpirit

    to žiješ v hodně naivním světě. Recenzenti dostávají přesné manuály, jak postupovat a hrát, pokud to nerespektují, tak riskují, že nedostanou možnost recenzovat mezi prvními, tím, že jim prostě nebude poslaná kopie. 

    Jestli Bloodborne měl propady k 20FPS? Nepamatuji si, je to možné, tam byl spíše špatný frame-pacing, ale ve finále je to hra z roku 2015, tady se bavíme o hře z roku 2023. Přece jenom to je  8 let a v herním světe je to velký časový úsek. Pokud jsi s tím v pohodě, tak cool, já si určitě počkám na normální kvalitu na novém Switchi.


  • Stephano

    Nejprve dohraji jedničku, pak až dvojku. Do té doby bude technický stav lepší. Mám objednanou collectorku. Těším se. :) A díky za recenzi.

  • 0011

    Nikdo nikoho za koule nedrží a žurnalistickou žumpu kotaku už vůbec ne. To že někdo nepromítá technický stav, který mimochodem patch který vyšel zatím jenom v Japonsku výrazně zlepšuje, není nic nového. Navíc recenzenti v téměř všech případech nemají k dispozici performance patche. Bloodborne má horší propady fps než BOTW, zaslouží si taky "jenom" 9? Imho ne, i když Aleš tomu tuhle známku dal, ale respektuju Pavlovo rozhodnutí bod strhnout stejně jako ty, co se rozhodnou tomu napálit plnou palbu.

  • medveddd

    Ale není to teda vlastně OPAK toho, co ubi dělá?

    Ubisoft dá stejnou hru se stejnýma mechanikama na úplně novou mapu.

    Tady máš starou mapu oživenou novýma mechanikama, novýma částma světa, vertikalitou, atd.

    Mě teda jednička tolik nechytla, takže určitě dvojku a její provedení hodnotit nebudu, ale těch rozdílů proti praktikám Ubisoftu tam vidím hodně.

    Jedinou výjimkou je teda Far Cry Primal, ale nemyslím si, že by tu hru někdo vylože ztrhal zrovna kvůli použití mapy z Far Cry 4.

  • To nevím, protože tu novou Zeldu ještě nehraju. Jestli můžu porovnat AC Odyssey a AC Valhalla, tak tam jasně zafungovalo to, že v Odyssey je značná část hratelnosti ohraničená vždy na jeden konkrétní ostrov a cestování mezi ostrovy a námořní boje dodává hře rytmus. Valhalla v tomhle naprosto selhala,  je moc velká a rozplizlá. Je to dobře vidět na A Fated Encounter, které samo o sobě fungovalo skvěle. Jsem dost zvědavej na to craftění v Zeldě, na tom se pro mne bude lámat chleba. 

  • Ten, že Nintendo umí i do již známé formule přidat něco, co zásadně změní paradigma hraní. Jasně, není to tak velká revoluce, jak bylo BotW, ale není to jen reskin do jiného prostředí, jak to je běžné u ubiworldů.

  • iSpirit

    no, to samozřejmě je, ale je potřeba si přiznat, že v těch recenzích hraje hodně fakt, že Nintendo recenzenty pevně drží za kule.  Breath of the Wild je skvělá hra, ale to co nám prezentuje IGN či Gamespot a další jsou jen nekritické adorace.

  • SuperSwitch waiting room :/

  • Pavel Makal

    No, to je tak, když se člověk nemůže rozmyslet, v jaké jednotce ten údaj dá :)) Díky za upozornění, opraveno.

  • Já to hraju a bavi mne to, ale jakej je teda rozdíl v tom co dělá Ubisoft s Assassinem a v tom co teď předvedlo Nintendo se Zeldou? 

  • Tomu, že není grafika stavěna na 164palcovou televizi (více než 4 metry úhlopříčka), docela i věřím. Zároveň gratuluji k takovému monstru :D  

  • To je klasika, vyjde novej GoW a lidi co nemaj PS se můžou strhat aby hru pokydali. Vyjde nová Zelda a lidi co nemají Switch se můžou strhat, aby hru pokydali.  
    Tak se bav, já si jdu objednat novou Zeldu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit