Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přesně. Pokud budeme u her vyžadovat přílišnou reálnost, tak budou nehratelné.
  • Recenze je psaná o objektivních prvkách to ano, ale člověkem který to stejnak vidí subjetivně, objektivní by to bylo možná kdyby to psalo více lidí... Navíc kdyby byla recenze objektivní jak říkáš, nebyl by tu důvod tvořit weby jako tady Games.cz nebo Eurogammer a tak podobně... je jich hodně právě pro to, že se pohledy mužou různit.
  • Jasně, mínuska. Ale když tam běhá po bažinách, hrabe se v mrtvolách zvířat a trhá neznámý rostliny, napadá mě, jestli to není Wolverine, protože před 2 hodinama si prohnala břichem rezavej hřeb a ani se neobtěžovala na to dát náplast. Stejně jako prostě rozchodíš medvědí past. Nevím, to kouzlo "musím přežít" se nějak vytratilo, když se ani neobtěžovala takovými drobnostmi.
  • Robotron3
    Podle mě stačí, když šéfredaktor všechny ty recenze čte, tak pak má přehled, kdy kdo třeba se moc odváže, ulítne v něčem a nemusí tu hru zrovna hrát. Hlavně v tom smyslu obhajoby a argumentace, co musí být patrné už z recenze, tak dbát na to, aby když se třeba řekne, buďme v hodnocení spíš přísnější, a využívejme hodnotící škálu pořádně, že půlka znamená 5. A že kdo to ne uplně dodržuje, tak by se mu to připomínalo. Já si právě cením, jak hodnotíš hry ty, správně přísně, to mi vyhovuje, ale bylo by fajn, kdyby to brali tak všichni :)
  • Nerozumím názorům, že 7 je špatná hra, nebo že když hra dostane 6 že nikoho nemůže bavit. Pořád je to o jednotlivci a pro někoho hra roku může být pro druhého nudící mučení... Mě zatím Lara baví, užívám si každou hodinku a nelituji peněz a o to snad jde, ne o číslo u nějaké recenze.
    Mimochodem kolik % splnění (ukazuje se u nahrávání pozice) je pří splnění hlavního příběhu (za předpokladu že se do toho tedy zapocítavaji veskere vedlejsi aktivity)? Přibližně? :) Mám 37% a udělal jsme jen 2 hrobky, tak by mě zajímalo jestli jsem už za polovinou, nebo ještě dále *9*
  • Ale je to potřeba. :) Protože český pravopis zažívá velký úpadek.
  • Nestačím se divit, že někdo recenzi považuje za primárně subjektivní útvar.
    Dobře a kvalitně napsaná recenze = recenze, která objektivně – byť s určitou mírou subjektivního vidění recenzenta -informuje o recenzovaném díle ve všech aspektech a s citem pro vyváženost různých pohledů.
  • Ježiš je to hra přece...
  • Robotron3
    Myslím, že po restartu nové redakce se tu i něco takového psalo, že se bude dbát spíš na přísnější hodnocení a že průměrná hra je 5/10 a ne 7/10. Zrovna Martin Bach mi přijde, že se toho drží a jeho recenze a pohled právě beru. Ale podle mě by si to měli připomenout někteří ostatní :)
  • Souhlasím s DF - Underworld byl asi poslední pořádný Tomb Raider.
  • Průměrné hodnocení na TG je 5/10. JInde je to 7 či 8/10. Takže 7/10 je solidně nadprůměrná hra s nějakými nedotaženostmi.
  • blixa
    Jak by sis tohle pls představoval? Šefredaktor nemůže nikdy zahrát každou hru, která se na webu/v časáku recenzuje. To prostě fyzicky nejde. Má tedy potom, ve chvíli kdy dostane recenzi od člověka, který tu hru dohrál a strávil s ní hromadu času, vzít telefon a říct mu: "Hele, já to teda nehrál, ale nebylo by lepší tomu dát osmičku nebo devítku?" A když mu autor řekne že ne, tak prostě tu známku změnit, aby byla "konzistentni" se zbytkem hodnocení od úplně jinejch lidí a ještě libovolně do minulosti? Tohle je prostě imho nesmyslná utopie.

    Jediný co šéfredaktor může podle mě v tomhle smyslu ohlídat je, aby text recenze pokud možno co nejvíc odpovídal tomu číslu u ní. A pokud se mu zdá, že neodpovídá, zavolat autorovi a přimět ho k nápravě. Z
  • Spíše než posun dále tu vidím návrat k interaktivním filmům, což bylo považováno za slepou větev vývoje her. Očividně nebyla.
  • Laru nerozhodí propíchnutá ledvina, ani past na medvědy. Ona pak vesele skáče a běhá dál. Ve skutečnosti by po vytáhnutí té tyčky vykrvácela a po té pasti na medvědy neměla nohu
  • Jak zde sleduji jednotlivé kometáře, tak bych chtěl podotknout, že pokud recenzují různí lidé, tak se logicky jejich hodnoty a názory projeví jinak a pak vznikne situace že crysis 3 dostane 8 a tomb raider třeba 7, ovšem nemohu říct že vyloženě nesouhlasím, jsem spíše pro to aby byla využívaná plná škála hodnocení a aby recenze byly ještě přísnější a nejen ZDE ale globálně, když třeba IGN nebo Eurogamer všemu dá devítkové hodnocení, tak pak vývojáři nemají takovou motivace své hry nadále tolik vylepšovat protože furt mají hodnocení nadprůměrné, dle mého je třeba přitvrdit a vyžívat plnou školá 1-10 popřípadě ji smrskout na hodnocení od jedné do pěti, možná by se pak vypovídající hodnota o kvalitě hry mohla zlepšit... to je můj názor, je mi jasné že nemůžete všichni souhlasit :)
  • Úkolem recenze není hru prodat, ale zhodnotit. Na Games.cz se hry hodnotí spíše z pohledu starších již zkušených hráčů a pro ty je nový TR prostě dosti zjednodušená hra plná nedomyšleností a nedotažeností. Pro nováčky je to naopak ohromující bomba. Teda kromě majitelů PS3, protože na Uncharted 3 se nový TR bohužel nechytá.
  • GlaDOS
    Doporučuji ti se seznámit se slovem inovativní.
  • blixa
    Tohle bude trochu delší příspěvek, ale soudě podle té záplavy příspěvků se asi nemůžu nějakýmu komentáři vyhnout. Bohužel nemůžu nijak argumentovat proti hláškám typu "je to boží hra, jsi kretén", ale zkusim alespoň vysvětlit, jak to s tím hodnocením vidím já.

    Především, berte moje hodnocení v kontextu mýho hodnocení jiných her tady na Games, s tím nemám problém. Přijde mi ale trochu zvláštní porovnávat hodnocení TR s jiným typem her hodnoceným jiným recenzentem - k tomu se prostě nemůžu vyjádřit, už jenom proto, že jsem spoustu z vámi zmiňovaných her nehrál. Jinými slovy, já se při hodnocení TR nemůžu odpíchnout od toho, že Janchor dal třeba Aliens 6/10, ale jen od toho, jak jsem hodnotil ja podobne hry v minulosti (kromě Angel of Darkness jsem hrál všechny TR hry a většinu z nich i dohrál). Dalším z dalších vodítek je systém hodnocení tady na Games (v tom "jak hodnotíme"), ale i ten je záměrně dost volný a nechává autorovi recenze dost prostoru pro jeho interpretaci, což je podle mě dobře.

    Nehodlám se pouštět do debaty o objektivitě/subjektivitě, hlavně když vidím, že spousta lidí má problémy vůbec s definicí těchto slov ;) Mám ale jiný slovo, a to je "férovost". Recenzent by se podle mě měl snažit hodnotit férově, přemýšlet nad textem recenze a závěrečnym číslem dýl jak pár desítek minut. Snažim se to dělat a třeba u TR jsem do poslední chvíle váhal mezi 7 a 8, protože ta hra je podle mě přesně "mezi". Ale k něčemu se prostě přiklonit musim (a to je imho taky dobře, desetinný hodnocení jen ulehčujou práci recenzentovi) a stejně tak musim doufat, že si čtenáři přečtou text recenze a udělají si názor podle něj. S TR je to obecně hodně podobná stiuace jako s Jamesem Bondem, o kterém se zmiňuju i v recenzi - zrovna tady jsou fandové i kritici dost rozdělený v názoru na to, jestli jsou filmy s Craigem povedeným restartem série nebo naopak pošlapáním toho, o čem James Bond vždycky byl.

    A poslední věc, doteď jsem nečet jedinou recenzi na TR na jiných webech, rozhodně není mým cílem se nějak odlišit za každou cenu. Ale bez ohledu na to si myslím, že by čtenáři měli být rádi za to, že si můžou přečíst víc názorů na jednu věc a vyhodnotit si, co očekávají od hry oni osobně, a který argumenty jim připadají trefný, a který naopak ukazují na podle nich nedůležitý věci. Ale to samozřejmě vyžaduje trochu jiný přístup ke čtení recenzí a schopnost respektovat odlišný názor.
  • kubi-wan
    Prej "běž si pustit radši to svoje cod" *15* ... teď jsi mě pobavil...
    Já tu ani žádnou hru nehodnotil, gumo *2*
  • shmeck
    Máš pravdu. Nejlepší, když budeme všichni stejní *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit