Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    "bohužel nese i porodní bolesti v podobě hardwarové optimalizace. Po těch ale za čas nebude"...

    Takze mam tomu rozumet tak ze, pockat nez to bude radne opatchovano a pote zacit hrat? *7*
    • je to tak, hra je to na 9 z 10 jen si ji nezahraješ :)
      • Jack1947
        To ani nemam v planu, mne spise zajimalo jestli mi to nekdo dokaze osvetlit a povedlo se diky, moc. Nic vic jsem nepotreboval.
    • Vypadá to tak. Navíc se určitě změní časem dost věcí... :(

      Co to je za módu vydat ho*o a pak ho nějak upravovat do finální podoby. Zrovna jsem dočetl Rybkův článek o základech programování a vypadá, že na hledání chyb zde se sra*o nehorázně. Pamatuji přednášku o Oracle databázích kde mistr říkal jak moc věnují čas hledání chyb a taky jsou tím známy a jejich produkty jsou dobré. Tam byl ale rozdíl. Kdyby Oracle vydalo ho*no zákaznicí by se nasra*i abyl by prů*er. Zde se řekne super 9 z 10 a hotovo... Navíc hráči nejsou moc aktivní ve stěžování apod. Je jím to celkem jedno...

      Takto prostě čekat na nějakou finální edici :( A tahle nehotová věc z minimálně čtvrté dimenze je takto oslavována jako když Aštar Šeran sliboval věčnou lásku. Možná recenzent dostal přímí zásah Šambalou 1024 ve spojení s energii ze solných sloupů v Maďarsku ale i tak to je moc.
      • Jack1947
        Kdyby upravy byli, podmineny placenim davalo by to smysl mnohem vic takhle... *7*
  • Ristoro
    AC3, který byl sice zabugovaný, ale dal se hrát dostal 7 a tohle nehratelné svinstvo po vydání má 9 :D.
  • TheGGG
    Lol jsem jediný kdo s recenzí souhlasí a oni mě smažou. Trvám na svém, hra je skvělá a 90% těch údajných problémů jsem nezaznamenal. AI občas vynechá, ale za to se nestřílí. Chybí mi jen ta krev.
    • To bude tím, že oni sami games.cz s devítkou nesouhlasí. Ale když už ta devítka byla zaplacena...
  • A že tu někoho taková recenze vůbec ještě překvapuje...

    Už tu byla recenze která většinou textu tvrdí jak je hra podprůměrná, ale stejně nakonec dostala nadprůměrné hodnocení.
    Pan Smutný už tu několikrát dokázal, že jeho recenze jsou dosti zavádějící a popravdě bych mu už dával jen takové ty neškodné Traktor simulátory apod (nemám pochybnosti že by z nich byl schopen udělat i hry roku).

    Buď ať to číselné hodnocení zruší úplně a ať o samotné hře vypovídá pouze text, nebo ať onu stupnici používají tak jako myslící tvor (tím myslím že průměrná hra má dostat 5/10 a ne 7/10 apod kraviny...)

    PS: Recenze má hodnotit hru ve stavu v jakém je a ne jaká by mohla být za půl roku, jak vám potom hráči, kteří si ji koupí vůbec můžou důvěřovat?
    • to je sice pravda, ale za polroka si hrac precita stale tu 6-tkovu recenziu a nijak sa nedozvie, ze na hre sa za pol roka zmenili 2 tony veci k lepsiemu. Ci uz sa maju robit recenzie na tie iste hry kazdy polrok? Vsetko ma svoje pro aj proti...
  • Magister_Peditum
    http://www.youtube.com/watch?v=VdpIENG0Y2k
    *1*
    • To je ještě dobrý ,můj nepřítel z řad avernů po začátku bitvy se přímočaře rozběhl přes celou mapu nehledě na nepřítele a na konci se zastavil a to byl konec jeho strategických plánů ,protože pak jen stál a nechal se kosit práčaty.Nutno podotknout ,že se mi to stalo pouze jednou ,ale i tak to je moc :D
      • sv.Georgius
        Já miloval na Total War složitá ekonomika (já jako vudce naroda) + reálné bitvy bohužel ROME 2 nemá nic z toho příliš zjednodušené a bitvy arkádové a námořní bitvy tam to Napoleon a Shogun 2 totálně drtí.

        Celkem by mě zajímalo co je k tomu to vedlo. Zkušeností mají hodně hlavně tuhle hru proslavili skalní fandové co milují tyhle piplačky s ekonomikou a realistické bitvy. Tolik slibů a článku o revoluci pomalu a jedinečnosti a takhle to šíleně odfláknout a zjednodušit.

        Prostě to nechapu.
        • smejki
          Kdy byla v TW složitá ekonomika? nebo teda, který užitý model za ni pokládáš?
          • sv.Georgius
            Já měl na mysli vyvážit finance s válkou. Mě se třeba často stálo prohráno pár bitev a totálně selhala ekonomika. Nebo spokojenost novoty vs bušido také ROME: Barbarian kdy jsem chtěl přejít na křesťanství a začali se mě bouřit města do toho válka skoro žádný finance.

            Tenhle model jsem měl na mysli i když rozumím že nazvat to složitou ekonomikou nebylo nejlepší ale mělo to naznačovat že to bylo lépe udělané po ekonomické stránce a města měli více problému jak je udržet než v ROME 2 s kterým se to moc nedá srovnat.
    • sv.Georgius
      Trochu asi nechápavý ale co se tam stalo jak tam pořád vyřvával Fail Fail :D
      • Parodoval tím uspořádání Falanga. Místo falang řval failing.
      • Magister_Peditum
        První bitva - nepřítel na něj opakovaně nabíhává, ale cca 5 metrů před jeho jednotkama si to vždy rozmyslí a postupně se tak nechává postřílet prakovníky a oštěpaři. Dále tam AI příliš nerespektuje metodu "kámen-nůžky-papír". A druhou, námořní, bitvu snad netřeba popisovat.

        Jo, ještě je tady pokračování: http://www.youtube.com/watch?v=SGFcUWzzO-8 - tam si bere na paškál nesmyslnost vlajek.
  • Tato hra je epic FAIL. Optimalizacia je asi najhorsia co som zazil poslednu dobu. Uz len v tahovej mape mi to seka. Hoci benchmark mi ukazal 80 FPS priemer, framedropy su take caste a take hlboke, ze sa to takmer neda hrat. AI je hrozna. Utoci mi na mesto od mora, zo vsetkymi lodami tam kruzi 5 minut kym sa konecne rozhodne vylodit. A to tak ze vylodi vzdy iba jeden prapor. Lodne bitky su v takomto stadiu nehratelne, nakolko vase lode neposluchaju ani zakladne prikazy. A to je este k tomu cele sprevadzane neustalymi crashmi. Teraz neviem ci je tato recenzia len nejaky nechutny zart, alebo ci to autor mysli naozaj vazne.
    • prosim ta , neklam, ked frame cap je na 66 FPS max ... isto hru ani nemas len si chces zanadavat ked tu taketo bludy píses o benchmarku ... a ano benchmark je na ho*no
  • Hodnocení : 9 .. no prosim *1*
  • Pánové netřeba se rozčilovat. Jelikož tak trošku vím, že verze hry pro recenzenty, dostávaly záplaty okamžitě a to hned několikrát, rostla tím i kvalita produktu a upřímně se hra měnila pod rukama. Málo kde se o tom dočtete, ale je to prostě tak. Také jde těžce o byznys. Například ti nejsilnější Let's players, kteří staví svou komunitu na Total War hrách, byli pozváni do Říma (jestli se propláceli letenky vám nepovím... nevím), kde jim byl dopřán parádní program, výborný catering a celkově si prožili velmi podařenou dovolenou. Tedy teď si na hru nedovolí ve svých videích říct ani "bů" a osobně by mě zajímalo, kterou verzi mají. Jestli onu recenzentskou nebo pro masy. Různým hodnocením jsem už dávno přestal věřit, na čísla se prosím v dnešní době prosím z vysoka vykašlete, protože jsou už nic neříkající. Lepší je opravdu navštívit komunitu hráčů pro danou hru (pokud existuje). Vyčíst si, co je na hře fajn a špatně. Popřípadě se opravdu bavit s ostatními hráči s vašeho okolí, kteří už hru hráli.

    A jestli mohou dodat svůj pohled na věc. S většinou věcí, které zde byly řečeny, souhlasím. Hru jsem přestal hrát, protože mě prostě nebavila a hlavně ona oblast námořních bitev a vytvoření transportního loďstva z ničeho odsuzuji, stejně jako extrémně rychlé jednotky nebo třeba nemožnost měnit generály. Počkám si měsíc, dva, projdu si změny, názory samotných hráčů v komunitě, popovídám si s pár recenzenty a uvidím. Ne protože jsem rýpal, ale jako fanouškovy Total War série mi na té hře prostě záleží.
    • osobne temhle teoriim o tom že by recenzenti meli lepsi verze neevrim, proc by vyvojari zadrzovali nejake patche?
      • Protože se s některými recenzenty znám. Osobně mě překvapila reakce, když se mě ptali, jestli mám originální verzi, jelikož se jim hra systematicky updatovala. O pátečním patchi toho moc nevěděli. Přesně netuším, proč tomu tak je, ale pokud budeme uvažovat, že vysoká čísla hodnocení razantně zvyšují problém, nemusíme chodit pro odpověď daleko.
        • už jsem unavený ... problém = prodej
  • Jo a btw.
    Tohle by se mělo jmenovat Recenze o Recenzi Budoucí. Bugy budou opraveny, vše bude vylepšeno a na světě bude mír. Stejně jako Americký prezident dostal Nobelovu cenu za budou skutky (které zatím nesplnil).

    Co je za kecy bude opraveno? Jsou zde bugy jako prase v den vydání= po*rali to.
    A něco jak je známo z minulých dílů neopraví nikdy.
    To je komedie tahle benevolentnost.
    • Ronox
      Milý Karle, v den uvedení jsem koukal na twitchi na streamy a dovolím si s Vámi nesouhlasit. U některých už tak vytížené počítače oplívající středním výkonem hru dávaly dost dobře. Velkých bugů jsem si během těch pár hodin v práci prokoukaných nevšimnul. Ukazovali kousek od každého a nějakých "major" failů jsem si nevšiml. Recenze se mi líbí, Alešovi věřím, protože tuto sérii miluje a zrovna on, kdyby to byl "fail" by to "hejtoval" nejvíce. Ve hře propařil desítky hodin oproti některým moulům z jiných serverů, kde tomu dali pár hodin a už vynášeli verdikt svým "ego" kladívkem, aby měli recenzi mezi prvními.
      • Na tohle jde reagovat jediným možným způsobem: lol:)
  • První patch prý vybalancuje nejzákladnější chyby. Kdy už ho Steam stahne? Dnes má vyjít. Chci to rozjet nanovo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit