Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Už sem psal na fórech různě ale zkusím to i tady. Mam problem s Rome 2, po pár minutách (5-10 minut) hraní prologu/kampaně/bitvy se mi hra vypne a restartuje celý počítač. Moje PC dostatečně splňuje požadavky, zkoušel sem hru přeinstalovat, spustit v okně, snížit všechnu grafiku na nejmenší ale pořád nehledě na to jestli mam grafiku na High nebo Low vždy se to vypne v intervalu 5-10 minut nehledě na to zda je hra na mapě nebo v bitvě. Skoro jako by tam byl nějaký timer a hra byla jen časově omezená než se vypne. Zkoušel sem i nové drivery pro grafiku a nové directx ale nic nepomáhá. Hra mi restartuje počítač po 5-10 minutách za každých okolností. A snížená grafika ani nijak neprodlouží interval vypnutí.
    • hele ja dal shadery z 5 na tu 4.1 a anisotropni filtrovani na 2x a pak už dobry,,,,delalo mi to uplne stejne predtim i u Napoleona
    • smejki
      nevyhazuje se ti jen tepelná pojistka?
      • Jack1947
        To muze mit vice pricin, treba prehrivani, nedostatecny zdroj taky zalezi natom jestli jen u tehle konkretni hry, nebo i u ostatnich pak by to bylo vice jasne.
    • TheGGG
      to by chtělo koupit LEGÁLNÍ verzi hry, todle smrdí torrentem
    • Mě tohle dělal Battlefield 3, když jsem měl nedostatek RAM, jestli jsi už neudělal podívej se jestli ti ji nežere něco v pozadí nebo neblokuje Windows.
    • Tohle se mi kdysi stávalo u zaklínače na starém notebooku. Prostě se přehříval. Ale ty budeš mít podle toho co píšeš asi jiný problém *9*
    • To jen hustý! *8*
  • Toto si 9 nezasluzi!

    Ja si myslím, že tak 7. Pretože i cez to ako to je dodrbane to je stále z nepochopitelneho dôvodu zábavne.
    AI MAPA
    Hram za kartágo, legendárna obtiažnosť. Povedal som si, že pokial ovladnem more rím sa ku mne nikdy nedostane a počase ho rozdrtim, lenže puštny barbari, a revolty kade tade mi invaziu komplikuju a tak som sa spolahol na vazala nové kartágo, ktorému v tyrenskom mori plava obria a ešte väčšia flotila(nie transport, ale flotila) A v momente kedy rím nalozil všetko čo mal a som ho najviac potreboval on si plaval okolo a nekonal.
    AI BOJ
    AI reaguje len an to čo spravite, nespravíte nič, nespravi nič ani on. (bodka) Toto je najbolestnejsie pri situaciach kedy sa snazi obliehat, prestavil som si čas na 20min a ked oblieha len si odbehnem so sedliakmi niekam na kraj a idem si spravit veceru, AI len stoji a caka na moje "tesne vitazstvo"
    DIPLOMACIA
    zufala, netušim podla čoho funguje a to som nad tym uz stravil hodne času. Nechcu obchodovat ani keby čo bolo, neda sa s nimi na ničom zmysluplne dohodnut, neda sa ich prinutit k rozhodnutiu, nechce tak proste nechce a nepohne sa s nim, ani obrím uplatkom ked mam totalnu prevahu. Nevidím v nej takmer ziadny zmysel, uplne ju ignorujem a nijako na nu nestrádam. Zlatý shogun.
    ROZHRANIE A VOBEC - uplne ma točí, že kartago dali ako Helensky národ, aspon čo sa budov a jednotiek týka, to je tak neospravedlnitelne barbarstvo, ze im to neodpustím. Proste sa im nechcelo robit novu sadu budov tak sa na to vyflakli a skopcili grekov, i ked fenicania niesu greci. Tak isto ma stve zjednodusenie armad, kedy tie rozdieli su skutočne minimalne, teda, rím ma svoju armadu ktora je uplne iná ( a o hodne silnejsia, čo vobec nezodpoveda realite, v tom case boli daleko silnejsie armady, s daleko horsiou organizaciou) v hre to je ale tak ze rim ma najsilnejsiu armadu uz od zaciatku, ostatne armady su hodne podobne, na to že Parthovia boli neprekonatelny s jazdectom je silnejsie len minimalne, a vobec z 80-90% su tie armady rovnake. Takto je hlavny rozdiel za aky narod hrat pozicia kde zacinaju. To je velmi smutne.. OBTIAZNOST - Zacal som na very hard, znicili ma dal som si hard a bez odporu ovladol tretinu sveta az ma to prestalo bavit, teraz hram legendary a nepoviem ze je to lahke, ale ziadny exremny problem. Npr v shogune na legenrady som zacinal aspon 15 krat kde vsetko som skoncil tak do 5tahov, tuto na prvy pokus uz snad 50tah a jedna z najsilnejsich frakcií. Toto neni výzva legedarnej obtiaznosti. Alebo v bitkach, skusil som len tak z haluze si dat bitku s random armadou proti random superovi, poslal som ich len behom zbesilo na supera, jedol veceru obcas sa pozeral a niekam ich poposuval, takmer ziadna organizacia boja najtahsia obtiaznost a nevyhral som, ale ostalo mu uplne minimum. A to som bitku viedol najhlupejsim moznym sposobom kedy som ich poslal strmhlav na nepriatela a neriesil. A POTOM pride nejaky recenzet a povie ze toto je vynikajuca hra s novimi prvkami a dá tomu 9 z 10? za toto? To si robia snad srandu.
    • -Tech strom
      Tak zbytocny vyskum som este nevidel, v shogunovi som hned vedel co chcem skumat a prečo mi to pomože, tu mi hra sice oznami ze chodte využit svoju technicku rpevahu proti protivnikom, ale ta prevaha je +2% k niečomu,
      -KAMERA V BOJI
      je divna, ked vybehnem na kopec tak nejde vyssie mal by som mat lepsi prehlad nad bojiskom ale mam ho horsí, o dost horsí, na legendari navyse nemozem ist do taktickeho rozhladu takze vidim ako sa vojak spara v nose, ale z rozhladu a manevrovania ma ide porazit.
      - MANAZMENT MESTA
      Je zjednoduseny a stale mu nerozumiem. vidím, ze mi ubuda mojej narodnosti, ale nevidím prečo. vidím ze su ludia nespokojny, ale neviem prečo. Mam tam % otrokov v meste ale nemam tam pocet obyvatelov ani ukazatel rastu, len ze mesto narastlo. Je tam hlavne mesto provincie, ale ako jedine ma statut mesta kde ostatne budu vzdy dedinou, čo je velmi smutné, aj ked bude to mesto daleko vecsie stale to bude dedina..

      Bezohladu na to je to stale zabavna hra, ale v porovnani so shogunom je to velkym milovy krok spet, takze realne uvazujem ze to vymazem nahram si opet shoguna a pol roka pockam na moderov..
      • rancor1223
        A když už jsi tak zmiňoval podivné vyobrazení Římanů a Kartága, já hraju za Spartu. Tak nějak jsem neočekával, že když zadám jednotce aby utvořila falangu, tak první dav (ano skutečně i prostý dav bránící město) falangu okamžitě prorazí. K čemu je potom taková falanga? A k čemu jsou mi Sparťani, když po "běžných" ztrátách utečou?
        A ten tech tree mě taky neskutečně vytáčí. Trvalo mi 10 minut zjistit co mi odemkne základní Spartskou pěchotu. A pořád nevim proč bych měl zkoumat něco jinýho než obléhací nástroje a trochu té ekonomiky.
        Ale máš pravdu, je to pořád (zcela záhadně) zábavné, tak jako každá Total War hra.
  • Ta recenzia to je este vacsi fail a sr a cka nez ta hra :)) ale musim recenzenta pochvalit aspon za to ze ma rozosmial tak az mi slzy tiekli :)))
  • Chtěl bych se zeptat, jestli Falangy vypadají tak hloupě jenom proto, že jsem nějak brzo ve hře nebo proč? Tohle mě celkem štve, jediné, co jednotka udělá je, že se semkne k sobě, nevystrčí kopí, jako to udělala v Rome 1, neudělá nic, jenom se semkne. Ale takhle přece Falanga nevypadala.
    • Zaleží jaké máš jednotky.. pokud máš hoplity tak se jen semknou do obrane formace zatimco Pikenyri ci Kopijnici vytvori klasickou falangu s dlouhym kopim...
      • Tak to bude tím. Měl jsem Hoplity. V normálním Rome to totiž dělali Hopliti a co já vím, tak i ve skutečnosti falangy (s těma dlouhýma kopíma) tvořili Hopliti.
  • Tak na druhou stranu, když může dostat Skyrim 10 tak mi ta devítka nepřijde tak mimo realitu.
    • Naprosto souhlasim, Skyrim dostal deset protoze nema konkurenci, RTW dostal deset protoze taky nema konkurenci. Ruku na srdce Skyrim ji dostal, protoze mezi temi desitkami jinych rpg nema konkurenci. RTW nema hru, ktera by ji byla podobna. Trochu rozdil ze?
      • tak to je blbost RPG je tu dost a nic horšího než Skyrim z rpg v roce 2011 nevyšlo. Měli jsme Witchera 2 i Dark Souls a vše skvělé hry . Pokud hra jako Skyrim dostane 10 tak může i tohle dostat 9. Sice je to postavené na hlavu, ale bohužel doba je pošašená.
        • Teda sorry, ale Skyrim, Witcher a Dark Souls jsou velmi odlišné hry. RPG, ale neházej to do stejného pytle. SMCiv taky nemůžeš srovnávat se Strongholdem, byť to jsou strategie.
          Nicméně souhlasím, že si Skyrim 10 nezasloužil. Módy jej vytáhli nahoru.
          • Mody jsou k nicemu. Problem Skyrimu je zaklad a ten je prohnily na kost a žádny mod ti to nespraví. Questy, cechy, skilly, loot, profky, bojový combat= nic tam nefunguje.
            • S questy a bojovým stylem souhlasím. Proto jsem hrál mága ( + spell mod). Questy, které přichází odnikud a zase se sami vytrácejí, to bylo také přehnané. Ale to ostatní mi až tak špatné nepřišlo, vůbec ne. Ačkoliv mám Skyrim silně pozměněný módy. Ale i přes některé chybičky a AI blbečky mě hra bavila. *4*
            • Až na ten "bojový combat" súhlas.
        • Z hlediska open world skyrim opravdu nema konkurenci.
          • Tak ikdyž hra nemá konkutenci nemá právo dostat 10 když je ta hra s prominutím blbá až to člověka praští. Opravdu nechápu, jak si to někdo nemůže nevšimnout, jak ta hra má prohnilé základy.
  • Děláte si Tiscali srandu? Hra s naprosto rozbitou umělou inteligencí a plná glitchů dostane 9? Co teprve hra, která je opravdu funkční jak má? Ta dostane 22/10, že? Proboha ten člověk, který to recenzoval by už neměl nic psát.
    • Komedie. Jsou moc hodný.
      Pak v hodnocení není číselný prostor pro přelomové hry atd... Sice to lze napsat slovně ale k čemu je pak hodnocení? tady 10/9 to jen lítá.
  • JustinBieber
    Jak tohla zabugovana hra mohla dostat 9 ?:
  • Asharak
    Kdo to hrál, je to pravda? Když už je tu diskuse kolem známky ^_^

    "Devítkové hry vynikají nad konkurenci svým technickým zpracováním, kvalitou obsahu, absencí chyb a nedodělků a nezřídka se pokouší o novátorské postupy."

    Pokud to sedí tak nevím na co si stěžovat :P
    /jinak klidně napište co všechno je špatně, taky mě to zajímá *4*
    • Jediné, co sedí jsou možná novátorské postupy, ale že by se jednalo o věci, které někomu prospěly, se říct nedá. Hlavně teda ne hráčům.
    • Miserius
      Teprve bude...snad *1*
  • Heh, presne to jsem cekal. "Profesionalnim" recenzim uz se proste neda verit. Bezte se vycpat.
  • Já nemám slov..tahle recenze je snad horší než ta hra....jak někdo může takhle přejít fatální problémy..v tomhle stavu..bojová část prostě není total war ale warcraft III...nemůžu se zbavit pachuti že tahle recenze nebyla psaná uplně s neovlivněným názorem...
    • todle nebyla recemze ale propaganda
    • maros.goc
      recenzenti majú hry už opatchované ...zatiaľ čo dnes vyšiel pre bežných smrteľníkov len Patch 1 ...recenzenti mali už Patch 3 tak preto také hodnotenie. Hra si bezpochyby vysoké hodnotenie zaslúži
      • A kdo tě navedl na tu myšlenku?
        • smysl otázky mi trochu uniká..ale abych odpověděl...nikdo..jsem pánem svého vědomí...aspoň zatim..:o))
          • Ale to nebylo na tebe. To bylo na něj, kdo ho navedl na myšlenku, že hrajou hru už se třema patchama.
            • sry..o)
      • ..nebavil sem se o subjektivitě ale o přejití faktů...tahle hra je ve svy podstatě úžasná..neotesaný kámen z ušlechtilé rudy...ale to že boje nejsou total war to je fakt...jeden malý přiklad za všechny..ultimatní oštěpaři s brutálním dostřelem a ohnié střely...o) nehledam realismus za každou cenu..to vůbec ne ale tohle..:)..hranc nikdy neni potrestanej za spatne predsunutý strelce..pesi jednotky jsou takl rychli ze stihnou utect do bezpeci..kde je to potrestani za spatne udelanej tah..?...)
        • Noo oštěpaři zas takovej dostřel nemaj 80 není moc takový práčata maj dostřel 150 což mě dost překvapilo když luk má jen 125.. a dmg tam není taky tak velký jako u luků.. ale s bojem máš pravdu AI je dost slabá, někdy se ani nesnaží zaútočit a jen stojí a nechá do sebe střílet.. popřípadě udělá výpady které si na poslední chvíli rozmyslí...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit