Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hmm tak to chlapcom z games pekne zaplatili ked napisali taketo bludy Sega a CA este vybralo malo prachov a najlepsie na vsetkom ten boom co bol okolo vydania a aky je to fail krasne videa daju tam nejaku skatulu ktora len vykrikuje ooo coool a podobne S r a c k y chlapci s games.cz ...
  • Nikdo nemuze vycitat recenzentovi, ze ho hra bavila, ale hodnoceni by melo byt asi trochu vic nez "hra me bavila, dam 9", "hra me nebavila, dam 8". "hra se mi ani nespustila, dam 7".
    • tak to melies pekne s r a c k y recenzent ma byt nezaujaty a hodnotit hru taku aka je a ne aku ju chcu vydavateli
      • TheGGG
        Si kkt nebo co? Myslíš že všichni recenzeti budou hodnotit podle nějaký tabulky. Tadle hra, kniha, film je kritizovaný/chválený a tak budu podle toho hodnotit. Každý recenzent má udělit známku podle toho jak se během hry cítil. Pokud někoho nebaví hra která všude dostává vysoký hodnocení, neměl by se bát napsat svůj názor a obráceně to platí taky. Pak člověk vidí že nějaká hra dostala od všech recenzentů např. 8 protože jim bylo blbý vybočit z řady a dát třeba o bod nebo dva víc či míň.
      • maros.goc
        recenzia je samozrejme subjektivny nazor :) ako moze jeden clovek prezentovat nazor vsetkych?:) recenzent prezentuje svoj vlastny nazor na zaklade objektivnych faktov obsiahnutych v hre :) musis si uvedomit ze nie vsetci maju rovnaky nazor ako ty
      • objektivna recenzia neexsituje :)
      • No vidis, ja mam pocit, ze presne tohle jsem trochu nadnesene napsal.
        • sry beriem s5
  • google translator se zrejme vzhlednul v klasice aloise jiraska, proti vsem *5*
  • Zayl
    Pane Smutný, můžete mi prosím říct, kde si mám opatřit vaši verzi této hry?
    Ta moje má totiž nejhorší AI v historii Total Warů a to ve všech 3 ohledech- na mapě, v bitvách i při diplomacii. A tím nemyslím pouze že není moc schopná. Ona je prostě natvrdo rozbitá a bude potřeba ji velmi potweakovat.

    Spousta systémů je krokem zpět oproti předchozím titulům v sérii a ačkoliv je zbytečné zacházet v komentáři do přílišných detailů, tuto hru budou muset zachránit modeři.

    Co se týče optimalizace, mě jede hra poměrně normálně, ale vím o spoustě lidí s daleko lepším strojem než mám já. Stačí říct že nejsou vůbec nadšení.

    Nevím proč jste se rozhodl udělit tomuto vraku devítku, každopádně já považuju za svoji povinnost všechny varovat:

    NEKUPOVAT! Počkejte alespoň půl roku než to CA dá dopořádku a než vyjdou nějaké mody. 4/10, propadák.
    • Mě nejvíc překvapila averze každého státu k obchodu, co se týká diplomacie. I když mám u nich celkem vysokou reputaci. Vždycky jsem měl za to, že obchod je prospěšný oběma stranám, jenže tady na to prdí. A abych se přiznal, neměl jsem zatím takové neštěstí na nějak přehnaně hloupou AI, spíš průměr Total Warů. Další přebytečná a hloupá věc, podle mě - když zničím poslední město státu se kterým mám válku, zůstanou mu všechny jeho armády a tak může existovat třeba dalších 20kol. Nejde o to, že by něco dokázal udělat, ale zbytečně mi zasekává hru. Průběh kol a čekání na tahy ostatních je další šílenost a i když si pamatuju, že jak v Empire, tak v Shogunovi to byl celkem záhul, tak táhlé to nikdy nebylo.
    • rancor1223
      Já bych snad jen přidal naprosto otřesné uživatelské rozhraní v tahovém režimu. A ten tech tree je to nejnepoužitelnější věc co jsem za dlouhou dobu viděl. Zlatej Shogun 2.

      Zajímavý je, že i přesto, že hra moc nefunguje, je pořád zábavná.
    • Osobne som z tejto hry sklamaný... až n a s r a ný!!!! vyhodené peniaze.... nič viac... mal som počkat a kupit si to za 200 kč o rok neskor... fuj maximálne hodnotenie je presne ako píšes 4/10
      • Nevi nekdo nahodou proc neni demo teto hry?
        • mno ja myslim ze po tom co tu ctes to je snad jasny,,,kdyby to někdo zkusil dřív nez to koupi tak to nekoupi *1* *1* *1* *1*
        • Miserius
          Kdys naposled videl na pc demo nejaky aaa hry?
          • Diablo 3 me napada.
    • Souhlas!! Zmente znamku jinak je to ukazka obáálkove recenze.
  • martin.mares.984
    S recenzi naprosto souhlasim - Total War série a obecně hry tohohle typu jsou myšlený jako zábava na dlouhou dobu, proto pár drobných bugů, které navíc nejsou zásadní pro celkovou hratelnost a trochu "podivná" optimalizace nic na kráse Rome II neubere. Tohle není kousek, který dohrajete během prvního víkendu od vydání a už se k němu nevrátíte. Těch pár bugů a optimalizace se vyřeší během pár týdnů a je to v pohodě. Nehraju to na žádném dělu (například Alice Madness se sekala mnohem víc) ale hra mi krásně funguje na very high nebo ultra jen občas se to při těch největších bitvách párkrát cukne. Graficky to vypadá moc hezky a celá i ta stylizace ikonek, taktická mapa... Zejména námořní bitvy se fakt povedly.
    Vůbec nelituji toho, že jsem se rozhodl pro Collector's Edition, která mne potěšila jako naposled snad kufřík Vault Tec s Fallout 3.
    • Aha, takže abych to správně pochopil, tak oni to špatně optimalizovali abych to hrál co nejdýl. No tak teď tomu rozumím. Co myslíš tím, že bugy nejsou zásadní pro hratelnost? Mi se zdá celkem zásadní, že skoro nemůžu ani svou armádou pohnout. Ani na strategické mapě ani v bitvě a tahle hra je na bitvách založená, takže nezlob se na mě, ale to co udělalo CA je prasárna. Hra se mi líbí, dokážu si představit, že za nějaký čas bude dobrá a hratelná, ale to teď prostě není. Takže hodnocení 9 je opravdu mimo mísu, už jenom proto, že si sice nevzpomenu, jaká hra to byla, ale taky měla bugy, té to ovšem nikdo neodpustil. Vím, že je to Total War, ale co na tom, taky jsem jim věřil, jenže oni to jednoduše posrali, tak ať teď klidně sklízí všude 4. Jinak, jestli takhle CD Projekt pokazí i Zaklínače (doufám, že ne), tak už nevěřím v herním průmyslu fakt nikomu.
      • martin.mares.984
        Ta hra nekterym lidem bezi dobre - takze z toho vyplyva, ze si Rome II nerozumi s nejakymi typy grafickych karet - to se spravi, CA o te optimalizaci vedi a us se prece dali do oprav... Hry by meli byt bez chyb, ale je to koneckoncu jenom kus kodu a lidi nejsou stroje, aby to dokazali udelat perfetkni. Ty bugy u Rome II nebrani hru dohrat, coz se napriklad delo u hry Vampire: Bloodlines, kde byla obrovska chyba kde bez rozdilu na OS, na cem jsi to hral, GPU, CPU nebo RAM prostě hra spadla vždycky a všem na konci plnění jedné příběhové mise - nedala se dokončit mise a tudíž ani hra - muselo se to obejít zadáním hesla do příkazové konzole a přesto ta hra taky dostávala devǐtková hodnocení...
        • Špatná optimalizace je bohužel ale jedna z mála věcí. AI je podle některých katastrofální. Viděl jsem, jak jednotky odbíhaly a přibíhaly k řadám, jak některé jednotky nereagujou na rozkazy, jaký hrozný problém je s taranováním a vlastně se vším, co se týká námořních bitev. Pro změnu zase dodrbaná diplomacie (víc než v Shogunovi 2), cheatující AI. Já chápu, že lidi nejsou stroje a že je dokocne velká možnost, že něco naprogramujou špatně, ale od toho tam mají testery. A ti buďto nedělali svoji práci nebo si to CA nenechalo testovat. Tak jako tak to nakonec odsere zákazník a to tak, že se hra dá momentálně horkotěžko hrát. A to se vůbec nevyjadřuju o vlaječkách jako capture pointech.
    • amen
  • Jakou váhu ma tahle smutná "recenze?"

    "Další díl série, který není jen nastavovanou kaší, ale vynikající sociopolitickou simulací významného období ve světových dějinách s tradičním důrazem na taktické hody na bojišti. I přes počáteční skepticismus musím sklonit poníženě hlavu a zatleskat." Recenze Empire. 9/10

    "Shogun ...přináší pohlcující atmosféru, vhodně dávkovanou míru detailu a osobitosti, oproti tristnímu Empire... Co tedy, po rozmáchlých, ale v konečném důsledku z celé série nejslabších exkurzích do novověkého válečnictví v Empire..." Z recenze Shogun 2 9/10.

    Empire za 9/10 se stala tristní a nejslabší.

    Udělejte si tedy vlastní obraz o obsahu recenze a hodnocení 9/10 Rome 2.
    • janchor
      Empire nerecenzoval Aleš a recenze navrch vznikla pod předchozí redakcí.
      • Hehe

        http://pc.hrej.cz/recenze/empire-total-war-2393/
        • janchor
          Jo tak. Mea culpa!
  • Recenze je moc pěkná. Jde poznat že pan Smutný zná serii Total War. škoda je že popisuje verzi která se k nám dostane tak za rok a půl. Aktálně je prodejní verze je ve fázi technologického dema. Navíc celou hru sráží totálně nezvládnuté UI. (uživatelské rozhraní)
    Pravda je že pokud by mi Creative Assemly slibily jednu kopii zdarma, zvládnu napsat také něco pěkného. Přál bych si abz ziskali dost penez z předprodeju protože to co vydali si nemuže koupit ani zarytý fanoušek. Na foru hry se reditel vývoje všem omlouvá za totální fail. Mno, mněli odložit vydáni tak o 4 měsíce, škoda jedné legendy. Na moje penízky se nesáhnou.
  • Mensia ukazka na AI na pobavenie
    http://www.youtube.com/watch?v=VdpIENG0Y2k
    http://www.youtube.com/watch?v=SGFcUWzzO-8
    • tomocz
      na videa jsem nekoukal ale taky přihodím: dnes bitva - nepřítel se mi vyloďoval do města. Většinu armády vylodil za městem, doběhl k bráně a tam začal pobíhat sem a tam. To by nebylo to nejhorší! Jedna z lodí se zasekla o skálu a byla zaseklá celou dobu = asi tak půl hodina čekání, než dojde čas (který jen tak mimochodem při obou dvou zrychlení běží pořád stejně) :D
    • Vypada to, ze jim vsichni testeri zapomneli napsat, ze "reaktivni AI" nefunguje uplne dobre, pokud hrac nic nedela :D
      Tohle chovani pocitace mi uplne vzalo radost z vyhranych bitev.
    • Zrovna tahle videa mě napadla po ódě na hru v recenzi zatím neexistující verze :)
  • MidnighT91
    Ono to taky někomu jede???
  • Kde to jsme když časopisy co se ani nevěnují hrám dokážou napsat lepší a hlavně objektivní recenzi. To vám SEGA začala platit hosting?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit