Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • rancor1223
    Sem s tím. Vypadá to jako IV křížený s Vice City, což je pro mě nejlepší možná kombinace! Technický zpracování z IV a hratelnost z Vice City. Hlavně ať tam necpou žádný podivnosti z SA, ten jsem nikdy moc nemusel za jeho zaměření na hiphop (nebo co to mělo být). A na to zabíjení zvířat jsem zvědavej, zvlášť jak by naroubovali Euforii třeba na krávu *1*
    • Si ji neviděl v RDR? Jen se nedala přejet náklaďákem, což by V měla opravit.
  • Pro mě byl rozhodně nejlepší díl série GTA SA.. Byl rozsáhlý, obsahoval mnoho aspketů měst a podobně, byl revoluční v mnoha věcech (i když většina jen prkotiny co potěší)... No prostě byl totálně vymazlenej... Hrozně dlouhej a spousta zábavy... Je to jedinej díl ke kterému sem se dokázal pořád dokola vracet... Měl dokonalou atmosféru a příběh mě opravdu pohltil.... Doufám že se GTA V vyšvihne a bude tak dobré a přínosné jako tehdy bylo GTA SA... Které je i obecně považováno za jeden z nejlepších dílů série (ne li nejlepší)....
    • SA mělo moc věcí a ještě více chyb. Příběh byl spíše pro děti. Absence checkpointů pro blbce, protože kdo jinej by kvůli malé chybě při misi jel zase znovu přes celé město pro ni? AI řidičů příšerná, takže kolize na dálnici s následnou smrtí nic neobvyklého. Ta hra byla výborná v rozlehlosti, ale jinak to žádný zázrak nebyl.
      • Příběh nebyl pro děti.. To by PEGI asi neschválila... GTA nikdy nedělalo seriózní příběh.. Samozřejmě že i v GTA SA bylo mnoho aspektů, které byli trapné nebo něco... Ale celkově mě ten příběh prostě posouval tak že mě zajímalo co bude dál... A hrozně mě bavilo třeba obsazovat území a tak si podmanit celé město nebo skupovat různé výdělečné nemovitosti... Líbilo se mi jak to pak vlastně rozjel ve velkém... Bavilo mě krást auta pro svuj vlastní salón a tak... Jako ten aspoekt toho že nejste jen něčí poslíček ale rozjíždíte business ve velkém bylo perfektní... Já mam rád hry kde se můžu vypracovat na velkého bosse... Mimo to třeba mě uplně uchvátily noční vloupačky a podobné věci... A ta rozsáhlost o tom ani neni třeba mluvit.. Fakt sem si užíval když sem projížděl krajinou a poslouchal country.. :) ty kolize byli hrozný ale zvykl sem si.. a ty checkpointy sem si ani nevšiml.. mě to nějak nepřišlo divné.. já sem s těma misema neměl problem... takže možná spíš ty checkpointy jsou berlička pro blbce než jejich absence (to mi přijde logičtější tvrzení)
        • Paulcz
          IV si na serioznější příběh hraje, ale jen do doby než se nad tím člověk zamyslí :) Je holt těžký vymyslet něco rozumného, když hráč ovládá masového vraha (tady pak padá otázka morálky - cestou zabije stovky nepřátel a pak mu postavy domlouvaj, že když zabije osobu XY tak bude pak zlej.. ehm :)) a který je ještě k tomu silnější než všechny příběhové postavy dohromady. Mise zadávají alkoholici, psychouši a jiný trosky naproti tomu je k nim hlavní postava 100% loajální.. Proč ?! :)
          • RakeW
            Souhlas, tohle je problém třeba i u Red Dead Redemption, nebo u Mafie (dvojka obzvlášť), holt je to jenom hra, no...
        • To jsou zrovna kvality té hry. Jenže plno věcí z toho mělo i VC a celkově to dávalo větší smysl. Checkpointy jsou v té hře dost potřeba a jen blbec se toho nevšimne, protože prostě pořád hraje a je mu jedno, že něco dělá popáté.
          • V zadne gta hre nebyly chechpointy a ani mi tam nechybi. V gta 1 a 2 jsi mel dokonce omezeny pocet zivotu. Pokud nechces dohrat gta kvuly gameplay, ale kvuly pribehu nebo jen proste dojet misi, tak tu mas tuny cheatu a dokonce trailery ke stazeni...
          • možná to bude tim že to udělá na poprvé nebo nebo na podruhé.. Ježiš co je to za argument... To je jako říct... Jen blbec nepotřebuje pomoct... Přitom všude bylo dost safehousů takže mě to uplně stačilo a nemusel sem opakovat mise 5x... Většinou jen 1x nebo 2x a když bych něco dělal víckrát tak si nepamatuji že bych se u toho vstekal víc než u jakékoliv jiné hry... Plno věcí VC nemělo... VC mělo hlavně to skupování těch podniků a podobně... Ale nepamatuju se že by VC mělo tolik vychytávek jako SA, bylo tak rozsáhlé a tak propracované.. Samozřejmě s rozsáhlostí SA přicházejí i drobné chyby jako stupidní řidiči ale to proto že ta hra byla tak ohromná a komplexní...
            • AI má s rozlohou společného to že se obojímu musí věnovat určitý čas a energie.. A pokud holt vynaložíte většinu času rozloze a už vám nevyzbyde čas na AI tak se to tak projeví... GTA SA bylo svou rozlohou na svou dobu kolosální... Ta rozloha je tak velká že musela zabrat mnoho času který holt už nevystačil na doladění řidičských vlastností obyvatel GTA SA...
            • Psychotic
              Odkdy má kvalita AI něco společného s rozlehlostí mapy?
      • Typický názor člověka, který v životě nic nevytvořil.
        • -1 nesouhlasím s tím předchozím příspěvkem, ale tvoje reakce má takovou váhu, jako by si napsal třeba "bílá". Prostě to není vůbec nic - žádný argument. Vedle toho tohoto člověka nejspíše vůbec neznáš - co když je to někdo, kdo vybudoval např. firmu, je lékařem nebo postavil dům pro rodinu? Jak si můžeš dovolit psát sem takové věci? Hnus...
        • To je legracni reakce. Jakou to ma souvislost a jak jsi na to prisel? To jako kdybych ja napsal treba "typicky nazor cloveka, ktery nikdy nejedl Bolonske spagety" :)
          • Kritizovat umí každý blbec, a podle mých zkušeností to nejčastěji dělají ti, kteří v životě nic nedokázali.
            • kritika je základem svobodné společnosti...
            • Víš, čéče, asi takhle. Vývojáři ty hry nedělají pro lidi, kteří někdy něco vytvořili, ale pro lidi, co ty hry chtějí hrát. A pokud se dotyčným hra nelíbí, tak jí klidně kritizovat můžou a měli by. Tvůj příspěvek je tím pádem úplně mimo. Amen.
            • Ja znam lidi, co kritizuji a moc toho nedokazali a znam lidi, co kritizuji a dokazali toho hodne. To nemuzes vedet, kdo co dokazal z nic nevypovidajici reakce v diskusi...
        • Malé děcko se ozvalo.
          • Myslíš tím sebe? Celosvětový průměr hodnocení SA z 92 recenzí je 95,03%, ale podle nějakého Nesma to není žádný zázrak. No, asi budeš mít pravdu ty.
            • Díval ses někdy na průměry COD? Přijde ti ta hra tak úžasná? Pravdu samozřejmě mám, ale plno her je přehodnocených. Například to COD nebo i Uncharted.
  • Tak poslední díl GTA, který mě fakt bavil a který si zahraju rád znovu, je ten třetí. Čtyřku už jsem ani nedohrál...bohužel, od hry kromě dobré hratelnosti chci i nějaké emoce, které ve mě ale GTA neumí vzbudit....prostě se u toho nudim. Především mě štve naprosto stupidně fekální humor. Nejsem žádnej puritán, ale pokusy o zábavu na mě v podání GTA působí spíše jako "vtipe vyskoč". Hold se můžu jenom modlit, ať je příští Mafia lepší než ta předešlá, protože doufat ve změnu u Grand theft auto je asi dost zbytečný.
    PS pro rejpaly - je to můj subjektivní názor...
    • Ja bych to asi shrnul tak ze jedine GTA co me opravdu bavilo bylo GTA 1 a 4.
      • Sorry ale to byli s prominutím dva největší shity z celé serie
        • Prokazatelne! : D
          Dobra - ted podkladej, jestli mas chut.
          Ale asi to nema cenu, ze...
          Mistra nahore bych se zeptal aspon na to, kde byly v trojce emoce, a kde fekalni humor.
          Neplete si to nahodou prave se ctyrkou (nejaky ty emoce), nebo saints row (fekal) ?
        • To rikas ty a ja mam opacny nazor. Problem?
    • Příští Mafia? Po pročetení tohoto spekulačního preview mi přijde, že se Rockstar právě snaží přiblížit stylu Mafie ale zároveň (na rozdíl od Mafie II, že 2K GAMES -_-) chce Rockstar zachovat ráz hry tak, jak ji mají rádi fandové, jen tu a tam něco pozměnit. A to prostě protože z toho poteče víc $$$, než kdyby začali dělat nějaké velké experimenty.

      Ohledně humoru...u her série GTA už celkem veřejné tajemství, jaká je bez ohledu na rating jejich cílová věková skupina. Takže asi nezbývá, než se s tím smířit.
    • Na subjektivni nazory ma clovek pravo, ale jak muze byt treti dil, kde hlavni hrdina ani nemluvil pro tebe mnohem lepsi a emotivnejsi, nez ctyrka, ktera byla pribehove o dost vyspelejsi a prave i emotivnejsi? V cem mela ctyrka fekalni humor?
      • Neřek bych ,že GTA IV bylo nejemotivnější ,osobně jsem hrál vsechny díly GTA a N. Bellic na mě neudelal žadnej dojem ani příběh...souhlasim GTA III a VC byli nejlepší
        • SA bylo moc super :) ten pribeh sem zral
        • Dobre, ale ja bych rad, aby mi nekdo vysvetlil, v cem je GTA III emotivnejsi, kdyz tam hlavni hrdina nepromluvil ani slovo? To nechapu :)
          • Komu se z jakéhokoliv důvodu nelíbí GTA IV, měl by dát hře druhou šanci a zahrát si DLC The Ballad of Gay Tony. O třídu překovánává Bellicův příběh a emoce z něj stříkají na všechny strany. Doporučuji.
            • Dycky v tech diskusich zasnu, ze asi hraju uplne jine hry nez ostatni, a pritom maji stejne nazvy :) GTA IV a datadisky je bezpochyb cilene na o neco vyssi vek hracu nez predchozi GTA, ne naopak.
            • Tbogt je lepší a emotivnější než IV ? dumbassi kolik ti je ? tbogt je zaměřený na fekální humor , vtipech o gayích a místo emocí a propracovaného příběhu a postav ti dává možnosti vyřádění se ve městě (basejump , triatlon , dance chanelge ) Rozhodně nejhorší díl serie jaký mohl být vyroben a řekl bych že se skutečně hodí jen těm co nemají víc jak 17 , a už vůbec bych nesrovnával Nika a Lopeze .... Ale když chceš mít subjektivní názor měj ho *7*
              (btw. GTA III je emotivnější jak IV *1* *1* stop joking guys *3* )
            • Me to nedporucuj, me se ctyrka i Teplej Tonik libil *3*
  • Mě je tak jedno co bude z těch novinek,jen aby se vrátili staré,dobré časy GTA serie,doufam že na obrazku je Tommy Vercetti,protože to byl nejlepší týpek z cele serie GTA ,ani by neuškodila postava Claudea Speeda z GTA III,jsem rád ,že se do GTA V vrátí staré možnosti ze SA (hydra,letadla,padák,BMX...)a to je super ne?? I kdyby bylo jen Los Santos (L.A.) s okolím tak je to bezva, protože to bude obrovské prostředí ,jen mapa z RDR byla na hranicích výkonu konzole a tato mapa ma být 2.4x větší než mapa z RDR,a to je takřka nemožné,ale frajeři z R* to udělají bezvadně a já jím věřím,protože mě nikdy nezkamali.
    • Paulcz
      tak herní mapa může mít prakticky neomezené rozměry pokud se načítá postupně, což u GTA funguje
      • haha tak ted jsi vtipnej myslíš že by konzole unesla vsechny detaily? a jeste by to muselo být na více DVD,protože na jedno by se hra nevešla!
        • RakeW
          Osobně si myslím, že má kolega pravdu, načítá se to postupně, takže míra detailů na dvacet kilometrů vzdáleném druhé konci jakkoliv obří mapy není pro samotný výkon tak důležitá. Že bude hra na více DVD je taky dost pravděpodobné a je to dneska běžná praxe.

          Osobně vidím hlavní problém v tom, že RDR neobsahuje letadla a jiné extrémně rychlé dopravní prostředky a proto není potřeba objekty, textury apod. tak rychle vykreslovat.
        • Paulcz
          dnešní hry mají cca 20 GB
  • Jestli tam bude alespoň polovina jmenovaných věcí, tak si myslim, že ta hra bude mít šance na tříciferné číslo v hodnocení recenzentů.

    Tohle bude zaručeně pařba desetiletí.

    Čím víc informací o tom vím, tím víc mě se*e, že to vyjde bůh ví kdy :D
  • Vypadá to super! Sice jsem hardwarově zůstal někde u San Andreas a minulé generaci konzolí, tak si to nejspíš nezahraju, ale kouká se na to moc hezky! Ty sluneční barvičky tomu dodávají trochu šťávu, GTA IV mi přišlo od koukání takový moc sterilní. Jinak tankovat auto, zajímavý. Během policejní naháněčky dojít šťáva někde na polní cestě, zajímavý :)

    A teď se omluvím za OT, ale fakt nevím kam to tu fláknout.. Vzhledem k celkové popularizaci generace "geeků" provádím v rámci školního projektu marketingový výzkum této subkultury. Hlavním cílem je tedy především zjistit, jaké povědomí o geecích je a zjistit, jestli se jejich charakteristika liší od všech těch starých stereotypů. Dotazník je cela anonymní, vyplnit ho zabere zhruba 5 minut a ohromně by mi to pomohlo. Velice děkuju za každého ochotného jednotlivce :)

    Link: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFl4dnlxWG9HZWhNbU9nRXVORWluZUE6MQ

    Díky moc a krásný den!
  • No nektery body znej moc hezky.
    Ale vypada to, ze nejakej jednoduchej system rozhodovani tam budu muset prosadit sam - kde mam telefon?
    GTAcku by ohromne slusel system ala Alpha Protocol, kdy by se vlastne behem cutsceny musela vcas zvolit jedna z moznosti - treba agrese, pochopeni, apod. Vubec to scenu nebrzdi, a pusobi naprosto skvele.
    Samozrejme bych chtel po jedny hre moc. I kdyz... alespon v nejakych stezejnich okamzicich... Nekolik vetvicek bylo uz ve ctverce...

    Jinak ta spekulovana velikost mesta se mi moc nezda - vzdyt i v tom traileru je pohled prakticky na cely, a ze by to byl ctyrnasobek LC... To snad ani neni nutny - ale uvidime. Treba to bude na xbox na pet dvdcek
    • Jazz
      Prosim tě, nedělej z toho "super" RPG, jo ? Děkuju.
      • Nebudu, nemas zac : *

        Asi je to fakt i zbytecny. Ale ve ctyrce bylo nekolik okamziku, kdy jsem se u ty obrazovky fakt vztekal, ze tam nic podobnyho neni, a ja musim delat/rikat uplny nesmysly. Na celym pribehu jsem krasne mlsal, a tyhle momenty me fakt nasraly - odtud ten kacirsky napad.

        Mimochodem - nejsi ty taky jeden z tech "Mass Defekt" kripliku? Na to tema rozhodne nic rozjizdet nehodlam - jen mi prijde vtipny, kdyz nekdo jako ty najednou nazve RPG i tu navrhovanou, zridka vyuzivanou moznost ovlivneni cutsceny.
        Ale nevadi - nemel jsem hlavne nic rikat, protoze ty jsi jeden z poslednich, s kteryma bych se snazil rozumne bavit.

        Ale tu petici "Nechte GTA v jadru takovy, jaky je" ti nakonec rad podepisu.
        • Prosim tě, nedělej z toho "super" RPG, jo ? Děkuju.

          Ale musim uznat ze by bylo fakt super moct poslat toho slavnyho bratrance do p*dele.
  • Tankováni benzínu by bylo super. Ještě by mohli přidat pohled z auta.
    V GTA 4 šli střílet holubi, tak počítám, že v 5 bude taky nějaká fauna čekající na kulku. Minimálně policejní psi ;-)) . Taková honička s medvědem na kole ...
    Větší radost bych měl z bělocha, hispánce, nebo asiata. Z čerňocha moc odvázanej nejsu.
    Po tomhle by mohli vydat RDR 2 s 2x větší rozlohou jak GTA V a s indiánama
    *14*
    • A doufám, že se bude ukládat během misí, protože hodinu jet přes město a 20x poslouchat ty stejný kecy ňákýho ocasa v autě, to mám vždycky chuť DVD vytáhnout a rozlámat. Např. Dojedu před barák - save, vystřílím barák - save, ujedu policii - konec mise - save .. *16*
  • No já nevim jestli to vyjde na součastné konzole četl jsem článek na internetu a rozbory traileru a s tím vykreslovaním, rozlohou a vším .... to asik neutáhnou možna to opravdu chystají na novou generaci konzolí Když se totiž zaměříme na počet dynamických světel a stínů ve scéně, záběry z Grand Theft Auto V v traileru vypadají dost podobně jako GTA IV s modem iCEnhancer, který vyžaduje až čtyřikrát výkonnější stroje, než jsou současné konzole. Odborníci spekulují, že počet stínů, světel, vozidel a osob současné konzole prostě neutáhnou. nedokážou vypočítat dynamické stíny a světla u tolika objektů naráz. Pokud byste chtěli mít na plné detaily GTA IV s iCEnhancer modem, potřebujete alespoň 2 GB videopaměti. Současné konzole mají zhruba 512 MB videopaměti a takové věci, které jsou vidět v traileru, prostě PS3 nebo X360 nezvládne. Do toho ani nepočítáme fyziku, interakci NPC postav nebo Euphoria engine, které jsou součástí RAGE, jenž sérii GTA pohání.
    • MrMiChY
      Tak by taky mohla bejt celá mapa rozdělena na několik kusů a ze začátku hry by se odevřela jen jedna , postupem času by se odevírali další s tím že ta stará zase zavře a jednu část města by konzole už asi zvládli
    • No jenže ono nejde moc dobře posuzovat zda to konzole rozchodí podle HW požadavků na PC - zejména u nějakýho modu. Asi takhle - jaký PC vyžadovalo GTA4 aby jelo bez jedinýho zaškubnutí? Taky cca aspoň 4x výkonější než současné konzole. A přesto to na konzolích běží. PC má architekturu na kterou nejde pořádně optimalizovat (kvůli různorodosti HW) a podle toho to potom dopadá. Já si myslím, že tohle pořád vyjde na současné konzole. Když se podíváš na celkové zpracování, tak je to sakra podobné čtyřce. Plus si nemyslím, že by Sony či MS nechal oznamovat hry na next gen, dokud sám nextgen konzole neohlásí. To ohlášení budou chtít mít v rukou. A ne že se to prozradí takhle mimoděk s nějakým trailerem 3rd party hry.
    • ok ja to beru jen jsem napsal svuj nazor ale diky ;)
    • jak se můžou chystat na nové konzole když neví co ty konzole budou mít v sobě?
      opravdu by šli na nové konzole s grafikou hodné těch dnešních?
      proč by to neutáhli nps a pod se načítájí postupně...to nenačítá celý svět i s každou blbinou při prvním loadingu.
      • Psychotic
        Ale ví, co mají v sobě. Není to tak, že si SONY a Microsoft řeknou: tak a těď uděláme novou konzoli, během dvou dnů vyberou HW a nějak to smontují dohoromady. Pokud vím, na PS3 makali přes dva roky. A launch tituly se přece taky nemohou začít vyvíjet až po oficiálním oznámení, ale mnohem dřív.
        Ačkoli můj názor na celou věc zní: Jsou to pouze spekulace a nemají reálný základ. Mnohem logičtější krok by pro Rockstar bylo udělat +- kopii GTA4 v jiném městě s pár vylepšeními. Nicméně pokud budou ty informace pravdivé a bude to na současnou generaci konzolí, tak klobouk dolů.
      • a hlavně tohle je trailer...žádná hra nevypadá jak treilery...(v dnešní době)
        • Vostoq
          keci, modifikace apod. vypadaj přesně jako v "trailerech" ;) Tam totiž nemají ti nadšenci proč lidi klamat :) Např taková Forgotten Hope 2 pro BF2 má asi 3x lepší grafiku než orig hra :)
  • Kuva já se tady se*u z nějakýma EFLC abych tam měl nejlepší grafiku a prožitek z hraní a oni makají na takové hře kde vypadá ranní i podvečernní scenerie 3x lépe než v reálu ? Vydejte to koupím to i za 2000 ale hlavně rychle protože tohle bude bomba (když ne hratelně nebo příběhově - hrát za negra po 30 - už zase omg ....) Každopádně konečně to okolí vypadá líp než zaplivaný podzimní New York (Liberty city ) To zas bude víc jak rok těšení se na jednu jedinou hru , no mě snad ranní mrtvice *14* , tohle až vyjde tak si dávám měsíční dovolenou (a až samozřejmě vyjde něco jako je simple trainer pro IV *15* ) *4*
    • no souhlasim ze sedivy liberty city bylo po nejaky dobe uz hrozny kdyby tma apson daly ze se obdobi bude menit treba postupem ve hre

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit